Dodaj do ulubionych

Retinol od podstaw

30.10.22, 09:05
Czytałam te wszystkie wątki urodowe, ale nadal się gubię, bo większość jest na wyższym stopniu zaawansowania pielęgnacyjnego. Więc poproszę o prostą instrukcję dla świeżaka: jak zacząć z retinolem?

Kupiłam serum Nacomi 0,25. Jak często to nakładać? I co na to? Może być krem z peptydami? Rano to rozumiem, że wysoka ochrona sof. Mogę używać serum z witaminą c rano, czy nie bardzo?
Obserwuj wątek
    • manon.lescaut4 Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 09:54
      Tak, serum z wit C rano a retinol wieczorem. Zacznij może od retinolu co drugi dzień, ale jak ja zaczynałam, to tez się naczytałam, co to może się strasznego stać na twarzy, nigdy nic takiego nie wystąpiło smile Może mam pancerna cerę po prostu.
    • chococaffe Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 10:04
      Nie jestem fachowcem ale ja retinol (0,3) zaczęłam od "co drug dzień" - wieczorem. Serum z witaminą C używam rano, prawie codziennie. Po żadnym nie miałam podrażnienia a pewnie dużo od tego zależy.
    • sophia.87 Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 10:34
      Możesz używać witaminy C tylko nie w formie kwasu na początku bo może dodatkowo podrażniac. Forma olejowa pod filtry jest super przy retinolu.
      Pod może być krem lub serum z peptydami, tylko poczekaj 20-30 minut pomiędzy oba produktami, na to krem z ceramidami, też po 20-30 minutach.
      • g.r.uuu Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 10:46
        Mam serum z witaminą C Revox, nakładam codziennie rano pod krem. Krem z peptydami mam na noc. Czyli nakładam ten retinol, a po 20 minutach krem z peptydami? Czy jeszcze coś pomiędzy?
        • sophia.87 Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 12:21
          W tym serum jest kwas, jeśli używasz to ok, ale w razie podrażnień bierz je także pod uwagę jako ewentualnego winnego.
          Na razie w momencie wprowadzenia retinolu radziłbym Ci retinol na suchą skórę, potem krem z ceramidami. I ceramidy w dni bez retinolu.
          Potem serum z peptydami, retinol i ceramidy, tak jak opisałam w poprzednim poście
    • piataziuta Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 10:58
      To i ja się podłączę z pytaniem:
      jeśli w grudniu jadę na kanary i będę się opalać, to jeste sens stosować teraz retinol, czy lepiej zacząć w styczniu/lutym?

P.S. Całkowita rezygnacja z opalania nie wchodzi w grę.
      • kurt.wallander Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 11:30
        W takiej sytuacji odczekałabym do stycznia.
        • piataziuta Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 12:05
          Dzięki smile
    • kurt.wallander Re: Retinol od podstaw 30.10.22, 11:30
      Ja wprowadziłabym co drugi lub co trzeci dzień retinol na noc. Na czystą, suchą skórę. Po odczekaniu ok. 30 minut - ja stosuję krem z ceramidami lub lipidowy. Jesli uzywasz poddzielnego kremu pod oczy, to pod oczy przed retinolem.

Witamina c rano, na to SPF. Mnie niedawno jakies serum z wit C podrażniło, więc, jesli nie uzywałas wcześniej, to ostrożnie.

Jesli i retinol, i wit C miałyby być nowościami, to wprowadzałabym pojedynczo, żeby w razie podrażnienia wiedzieć, co podrażniło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka