Dodaj do ulubionych

Hodowla psów

25.01.23, 14:37
Znalazłam dziś na FB dziewczynę handlująca psami, ale tej hodowli nie mogę nigdzie znaleźć.
Jak wyłapać czy to przekręt?
Obserwuj wątek
  • kocynder Re: Hodowla psów 25.01.23, 14:44
   Sprawdzić czy hodowla o takim przydomku jest zarejestrowana w ZKwP. To JEDYNA organizacja w Polsce uznawana przez FCI. Upewnić się do jakiego oddziału powinna należeć dana hodowla i zatelefonować/wysłać maila. Jeśli nie ma - to znaczy, że albo pseudohodowca - czyli pieski "rodowodami", będące tak na prawdę nieznanego pochodzenia, albo przekręt. Czyli raczej uważać.
   P. S. Większość hodowli psa rasowego ma swoje strony, albo co najmniej witrynkę na FB. I nie, imienna FB pani to NIE JEST witryna hodowli!
   • jozefrobotnik Re: Hodowla psów 25.01.23, 15:29
    Dostałam jakąś nazwę hodowli, której w necie nie ma, teraz info że ona nie hoduje a po prostu rozmnaża. 😳
    • kocynder Re: Hodowla psów 25.01.23, 15:41
     No to to są takie psy rasowe jak ja astrofizyk... Oczywiście MOŻESZ kupić psa bez rodowodu - ale jeśli nie zależy ci na konkretnej rasie to lepiej pójść do schroniska i wziąć psiaka stamtąd - zdarzają się też mioty szczeniąt, więc to niekoniecznie musi być piesek "po przejściach". Zdecydowanie nie płacić ciężkiej kasy za pieska z rodowodem wydrukowanym "ad hoc" na drukarce w domu. Jeśli zależy ci na konkretnej rasie - zdecydowanie poszukać prawdziwej hodowli.
     • jozefrobotnik Re: Hodowla psów 25.01.23, 23:24
      Nie chcę kupować psa, znalazłam ogłoszenie że babka sprzedaje psy za niską cenę w stosunku do tego po ile te psy "chodzą", nie rejestrowała się nigdzie, więc uznałam że warto sprawdzić to i owo
      • kocynder Re: Hodowla psów 26.01.23, 00:01
       Skoro nie planujesz zakupu psa to po co sprawdzać? Zwłaszcza, że obecnie, po nowelizacji ustawy, są setki "stowarzyszeń" wystawiających legalne "rodowody". A że to stowarzyszenie Burka i Kocurka, równie rasowych jak pierwszy lepszy schron? A kogo to? Grunt, że legalne i szczeniaczki jako "rasowe" chodzą drożej...
  • woman_in_love Re: Hodowla psów 25.01.23, 14:52
   Prawdziwy przekręt to hodowcy "prafdziwi" i "zarejestrowani".

   To dzięki ich dewiacjom powstają rasy chory i totalnie wypaczone, które teraz trzeba "wygaszać" i zakazywać ich hodowli czy tam posiadania: typu buldogi angielskie i inne cavaliery.

   Uczciwy rzekomo pseudohodowca zazwyczaj kieruje się uczciwym zyskiem a nie swoją dewiacją, więc przynajmniej nie tworzy genetycznych mutantów.
   • stephanie.plum Re: Hodowla psów 25.01.23, 15:24
    no wcale że nie, wszak te mutanty świetnie się sprzedają. co z tego, że niektóre całe życie charczą, walcząc o oddech.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka