Dodaj do ulubionych

Raport Pileckiego

22.09.23, 13:23
Która ematka widziała? Czy to się nadaje dla 12 latków? Wychowawca znajomej klasy ma plan zabrac dzieciaki i rodzice się zastanawiają puścić czy nie. Dziecko raczej takie pod kloszem chowane…
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 13:41
      Obóz, tortury i kiepski film. Nie, dziękuję.
      • daniela34 Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 13:45
        Przeczytałam, ze miał bardzo słabe wyniki oglądalności po premierze i nawet rozmawialiśmy rodzinnie, że pewnie wygonią szkoły.
        • borsuczyca.klusek Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 13:57
          Kiepskie wyniki przy jednym z najwyższych budżetów.
          • daniela34 Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 13:59
            No, peszek...
            • borsuczyca.klusek Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:02
              Ojoj teraz sprawdziłam, że 3.4 od krytyków. Ale to pewnie wredni antypolacy, więc się nie liczy.
              • septembra Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:35
                Pewnie stąd zaganianie do kin uczniów
                • borsuczyca.klusek Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 16:28
                  Nawet pan z TVP Kultura dał tylko 5 🙄
    • taniarada Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 13:51
      Pewnie po co dzieciom pokazywać bohatera co uciekł z obozu z obozu śmierci Auschwitz .Ludzie mylą pojęcia bo nie chodzi tu o jakieś sceny połączone z fikcją ,tylko historia niezwykłego człowieka . I warto to pokazać dzieciom .Ale co się można spodziewać po takim forum ,co ludzie kompletnie tego nie rozumieją .Aż przykre że trzeba się pytać ,jakby się nie miało swojego zdania .
      • langsam Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 13:55
        Taniutki, wygonienie dzieci z podstawówki na traumatyczny film to błąd i głupota, możliwa tylko dzięki obsolutnemu turbopatriotycznemu zadęciu.
      • angazetka Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:01
        Wolę dziecku w swoim czasie opowiedzieć o Pileckim sama niż skazywać je na oglądanie słabego filmu na temat.
      • kolezaneczka52 Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:38
        Boguś, pseudopatrioto, jak cię tak wzdyma na narodowe uczucia to zacznij pisać po polsku, bo kaleczysz język ukochanej Ojczyzny, że rzygać się chce. Nie wystarczy ci, że nie placisz w Polsce podatków? Musisz do tego bełkotać i chrumkać bez ładu i składu? Co ty pokazałeś swoim dzieciom, to wszyscy tu wiemy, ciesz się, że cię żadne za to nie pozwało. Bo nie pozwało? Prawda?
      • katriel Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 15:21
        > Ludzie mylą pojęcia bo nie chodzi tu o jakieś sceny połączone z fikcją ,tylko historia niezwykłego
        > człowieka . I warto to pokazać dzieciom .

I gdyby jedynym zarzutem było to, że to nie jest wybitne dzieło sztuki filmowej, to byłby sensowny kontrargument. OK, nie jest, jeśli idziemy, to ze względu na walory pozaartystyczne. Można, można nawet pokazywać dzieciom (choć tu już trzeba wyważyć za i przeciw, bo kicz, nawet w szlachetnej sprawie, wypacza gust).
        Ale pytanie nie było o walory artystyczne, tylko o to, czy to się nadaje dla dziecięcej wrażliwości. Ja filmu nie widziałam, więc nie wiem, ale ematki i dystrybutor nadający kategorię wiekową jednym głosem mówią NIE. Jakość artystyczna jest tu kwestią drugorzędną.

> Aż przykre że trzeba się pytać ,jakby się nie miało swojego zdania .

Skąd wątkodawczyni ma mieć swoje zdanie, skoro nie widziała filmu?
        • iwoniaw Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 15:55
          katriel napisała:
          > Skąd wątkodawczyni ma mieć swoje zdanie, skoro nie widziała filmu?

No wiesz, pół rządu nie ma problemu z wyrażaniem zdania na temat filmu, ktorego nie widzieli, a Ty się dziwisz, że ich fan uważa to podejście za jedyne słuszne i za naturalne? 😉
      • alex_vause35 Re: Raport Pileckiego 24.09.23, 08:27
        Nie tylko to, co się pokazuje, ważne jest też JAK.
      • malaperspektywa Re: Raport Pileckiego 24.09.23, 09:07
        Dzieci w tym wieku mają różną wrażliwość i do oglądania pewnych rzeczy muszą dojrzeć i dorosnąć. Moje były w obozie zagłady dopiero w okolicy 18tego roku życia. Nie ze szkołą tylko z nami. Można zrobić dużą krzywdę.
    • ida_marcowa1 Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 13:59
      Film ma kategorię wiekową 15 +, więc szkoły podstawowe chyba z założenia odpadają
    • swinka-morska Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:02
      Nauczycielka historii mojego dziecka (bardzo sensowna osoba, mam do niej zaufanie) wybrała się na ten film sama, żeby ocenić czy pójdzie z dziećmi. Wyszła w trakcie seansu, bo nie mogła wytrzymać tego jak pokazano przemoc. Nie będzie wyjścia szkolnego na ten film.
      • ayelen40 Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:33
        Już trailer nie był na moje nerwy.
    • nuka_2 Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:24
      Mona 15 latka była ze szkoły, powiedziała że film bardzo ciężki, sceny przemocy.
    • septembra Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 14:38
      Miło że wychowawca chce ratować box office, ale jednak rating ma od 15 lat
    • ga-ti Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 15:05
      Nie, randamowych dwunastolatków bym nie zabierała. Owszem, gdyby się trafił historycznie zainteresowany, z odpowiednią wiedzą i z osobą dorosłą, z którą mógłby po filmie podyskutować - tak.
      Zresztą nawet starszych obawiałabym się hurtowo do kina zabrać. Film wymaga wprowadzenie (dziś nie dobrze się kojarzy) jakiś podstaw wiedzy historycznej.
      Ale pewnie szkoły będą chodzić, bo ktoś musi.
      • iwoniaw Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 15:58
        No ze szkolami moze być problem, bo film ma oznaczenie 15+, a w szkolach średnich wobec nieustannego manupulowania przy maturach są inne priorytety, niż tracenie lekcji na wyjścia do kina, tym bardziej ze wtedy i opiekun (np. matematyk czy historyk) traci lekcje w innych klasach, więc...
        • swinka-morska Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 16:29
          Wszystko zależy od "piorytetów". Jak "piorytetem" będzie nabijanie frekwencji to cóż będzie znaczyła utrata lekcji z przedmiotu maturalnego. Na religię zdążą wrócić.
    • jolie Re: Raport Pileckiego 22.09.23, 16:39
      Nie pozwoliłabym w żadnym razie, aby którykolwiek z moich synów oglądał tego typu film w wieku 12 lat. Wystarczy poczytać, nawet bardzo ogólnie, jakim torturom Pilecki był poddawany, żeby wiedzieć, że na stówę będą w tym filmie. Ja też nie mam zamiaru oglądać, do dzisiaj pamiętam spektakl "Golgota wrocławska", a obejrzałam go jako dorosła kobieta. Dla mnie nawet "Generał Nil" był mocny czy spektakl Teatru Tv "Rozmowy z katem", gdzie Moczarskiego grał A.Zieliński, a Stroopa P.Fronczewski, a przecież nie ubeckie tortury były głównym tematem i były tylko zasugerowane.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka