Dodaj do ulubionych

brak plemników- załamka

30.12.07, 14:26
Piszę tu, bo może tatowie będa wiedziec cos więcej na ten temat. Od dziewięciu
miesięcy staramy się o dziecko i niestety, w badaniu nasienia męża wyszło:
brak plemników, plazma nasienna. Oboje jestesmy załamani. Mąż mówi że to
nasienie które oddawał do badania było trochę inne niż normalnie, fakt że po
trzytygodniowej abstynencji (z powodu mojej choroby)- nie wiem, czy to wogóle
jest możliwe ze tak się zestresował tym badaniem że to był jakis przedwczesny
wytrysk w którym nie było plemników? Mówiąc szczerze, nie mam pojęcia o tych
sprawach, mąż jest kompletnie załamany i nie wiemy co robić (że do lekarza iść
to wiadomo, ale zastanawiamy się czy ten jeden wynik to juz wyrok, czy jest
jakas szansa na błędy....)
Obserwuj wątek
    • egon26 Re: brak plemników- załamka 30.12.07, 18:51
      W takich sprawach lepiej zrobić badania dwa razy albo iść do innego lekarza - by
      mieć pewność.
      A co do plemników to często jest tak e lekarze odradzają prób zapłodnienia dzień
      w dzień bo może tych plemników być mniej wtedy. Wynikałoby z tego że abstynencja
      męża raczej powinna zwiększyć ich liczbę w spermie a nie zmniejszyć. Ale
      fachowcem nie jestem.
    • burza4 Re: brak plemników- załamka 30.12.07, 20:45
      z doświadczeń różnych znajomych wynika, że nadzieję zawsze warto
      mieć. Po pierwsze - trzeba powtórzyć badania. Po drugie - iść do
      fachowców od leczenia bezpłodności. Słyszałam, że plemniki pobierane
      są również w inny sposób.

      najlepiej będzie jeśli wejdziesz na stronę www.nasz-bocian.pl - tam
      piszą ludzie którzy walczą o dziecko, dzielą się wiedzą, porad
      udzielają również specjaliści.
    • diin oj 31.12.07, 11:44
      sześć lat temu miałam operację po której lekarz powiedział że nie
      będę mogłą nigdy już mieć dzieci. a tu szast prast i poszło smile mam
      cudownego, zdrowego dwulatka...
      wierzyć warto smile

      picasaweb.google.pl/joasiaqsterster
    • belson67 Re: brak plemników- załamka 02.01.08, 14:41
      a moze maz powinien ze dwa dni kilkarazy dziennie "popracowac" nad
      dostarczeniem do badania odpowiedniej ilosci materialu?
      ponoc plemniki zyja 3 doby, ale nie wiem czy w pojemniczku czy w
      macicy.
      • diin Re: brak plemników- załamka 02.01.08, 15:04
        w macicy
        w pojemniczku najwyżej trzy minuty smile
        tak jakoś gdzieś coś czytałam kiedyś smile

        picasaweb.google.pl/joasiaqsterster
        • kropelka08.2008 diin 15.01.08, 12:02
          gratuluje slicznego synka smile
          i mam nietypowe pyytanie smile
          picasaweb.google.pl/joasiaqsterster/Samamaja/photo#5099573143822445394
          co to za podloga? jest piekna smile
          • diin yyyyyyyy panele????? 31.03.08, 00:13
            najzwyklejsze w świecie tongue_outtongue_outtongue_out
    • bea-ta Re: brak plemników- załamka 04.01.08, 12:31
      Nasienie sie oddaje po 2 tygodniowej abstynencji(ok. 10 dni) i w ciagu pół
      godziny( generalnie jak najszybciej) trzeba dostarczyc materiał do badania do
      laboratorium. Badanie powtórzcie. Różne rzeczy sie zdarzają niestety, brak
      pelmników także, ale nic bez powtórnego badania nie wiadomo. Beata
      • loneliness77 Re: brak plemników- załamka 04.01.08, 20:08
        niestety, powtórny wynik jest identyczny. Cóż, jutro wizyta w klinice
        niepłodności...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka