Dodaj do ulubionych

do kiedy budzić na jedzenie (2-miesięczniaki)

08.01.07, 16:03
mam pytanie do doświadczonych koleżanek i do Pani Ekspert,
moja mała kończy niedługo 2 miesiące. W dalszym ciągu tak jak mi zalecano w
szpitalu trzymam się zasady 8 karmień dziennie. Karmię ją zazwyczaj co 3
godziny, w nocy co 3-4. Zazwyczaj, szczególnie w nocy, to ja ją budzę na
karmienie. I w związku z tym zastanawiam się jak długo należy to robić. Mała
przybiera dobrze, chociaż bez szaleństw (średnio jakieś 30g/doba aczkolwiek
raz może to być 50, raz 80 a raz 10g) no i jest karmiona wyłącznie piersią.
Czas karmienia to zazwyczaj koło 10 minut, czasem ale rzadko dochodzi do 20
minut. Jak sądzicie: budzić ją w dalszym ciągu czy czekać aż zgłodnieje? Jaka
powinna być ilość karmień na dobę dla takiego malucha?
będę wdzięczna za wszelkie porady :-)


Obserwuj wątek
    • dorotaww Re: do kiedy budzić na jedzenie (2-miesięczniaki) 08.01.07, 16:42
      różne sa zdania na temat karmień, z tego cos sie orientuję i takie też myślę,
      jest zdanie P.Moniki, karmi się na żądanie..wtedy kiedy maluch chce..wydaje mi
      się, ze nie powinnaś budzić małej, skoro jak sama piszesz dobrze przybiera na
      wadzę, moja mała ma skończony 6 tydzień..karmię ją wtedy kiedy sama się tego
      domaga, dziś jeje rekord wyniósł 4 godziny przerwy..w nocy budzi się
      częściej..ale powiem ci szczerze nie liczę karmień więc nie jestem w stanie
      powiedzieć ile ich jest w ciągu dnia..jeśli maleństwo twoje dobrze przybiera na
      wadzę . nie szlaej..ono samo wyznacza sobie rytm dnia i nocy..skoro wszystko
      jest w porządku z dzidziem, myslę, że nie ma potrzeby szaleć:)
    • pati44 do maff1 08.01.07, 16:57
      cześć,
      w moim poście jest informacja że dziecko przybiera srednio 30g na dobę więc
      chyba jest w porządku. Z technika ssania też nie ma problemu bo byłam w poradni
      laktacyjnej (miałam zalapenie piersi kilka tygodni temu). Tam sposób w który
      karmie i jak dziecko ssie był poddany ocenie i opinia była pozytywna. No cóż, w
      takim razie może spróbuję czekać aż dziecko samo zgłodnieje i zobaczymy jakie
      przerwy samo sobie ustali. Jak będą zbyt długie i ilość karmieć się
      rzeczywiście zmniejszy to wrócę do budzenia.
      • maff1 Re: do maff1 08.01.07, 19:19
        gdzies mi umkneło te 30g. Pogratulowac - jak ładnie przybiera.
        Czyli mozesz spróbowac nie budzic w nocy - i wysypiac sie.
        ale kontroluj wagę - minimum raz na kilka dni.
    • monika_staszewska Re: do kiedy budzić na jedzenie (2-miesięczniaki) 08.01.07, 21:14
      Zważywszy na bardzo fajne przyrosty masy ciała dziecięcia darowałbym sobie
      pilnowanie częstotliwości karmień czyli można przestać budzić od dzisiaj.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka