Dodaj do ulubionych

kilka pytań

18.02.08, 15:05
Witam
Moja córeczka skończyła wczoraj 4 tygodnie. Karmię ją tylko piersią.
I mam kilka wątpliwości.

1. Od początku karmiłam przez silikonowe kapturki (płaskie
brodawki), po ok. 2 tyg zaczęłam karmić bez nich, ale po kilku
dniach pojawił się problem. Okropnie bolące brodawki. Ból czuję
TYLKO przy przystawieniu i przez jakieś parę sekund. Potem jest już
dobrze. Teraz bolą tak, że z przerażeniem myślę o kolejnym
karmieniu. Wydaje mi się, że mała jest prawidłowo przystawiana,
chwyta całą brodawkę.
Dodam, że przystawiam ją do 1 piersi przy każdym karmieniu
(zazwyczaj pije 10 minut) i puszcza. W momencie kiedy zaczyna pić to
z drugiej piersi wypływa kilka kropel co jest dla mnie bolesne. Czy
to normalne (ten ból)?
Czy mam wrócic do silikonowych kapturków?

2. Karmienie na żądanie – czy to oznacza, że nie mam budzić dziecka?
Z reguły je co 3 godziny, czasem co 2, 1,5, ale zdarza się jej
zasnąć na 4 godziny, w nocy nawet 5. Wczoraj była ważona (4 tyg), ma
4,5 kg, waga urodzeniowa 3730 a najniższa 3,5kg.

3. Czy to jest normalne, że po karmieniu, zwłaszcza wieczorem, kiedy
pokarmu jest mniej piersi bolą, odczuwam takie jakby nieprzyjemne
mrowienie?
Obserwuj wątek
    • patrilla Re: kilka pytań 18.02.08, 18:45
      hej mrowienie jest jak najbardziej normalne :) jeśli córcia będzie przybierała w
      normie nie budź jej :) co do bólu brodawek myślę, ze z czasem nie będziesz tak
      silnie tego odczuwała będą mniej wrażliwe a jeśli masz wątpliwości co do
      techniki wybierz sie do poradni laktacyjnej lub zaproś specjalistę na wizytę do
      siebie - warto!
    • fergie1975 Re: kilka pytań 18.02.08, 19:58
      1. taki ból tylko przy jakby zassaniu jest "normalny", masz wrażliwe brodawki,
      które nie przeszły "właściwego" zahartowania, ponieważ karmiłaś w osłonkach.
      postaraj sie jak najgłębiej wprowadzać brodawkę do buzi i jak najwięcej otoczki.
      Z czasem brodawki przy pierwszym zassaniu przestają boleć.
      2. Mialam podobnie, karmilam tez przez nakładki, nie wracałabym na Twoim miejscu
      do nich.
      3. wypływanie i bolesność podczas karmienia drugiej piersi też jest normalne :),
      mija kiedy laktacja sie unormuje, koło 3-4 miesiąca.
      4. karmienie na żądanie, karmi sie dziecko kiedy ono chce i ile chce, z nocną
      przerwą dozwoloną 6 godzin, która może ale nie musi wystąpić.
      Jezeli mija 4 godziny w ciagu dnia to ja bym nie budziła dziecka, chyba ze po 5
      godzinie sie nie bedzie budzil, a w nocy dłuższa przerwa, 5-6 godzin była.
      przybiera dobrze.
      5. rozne napięcia, mrowienia, twardnienia i nabrzmienia są normalne przez
      pierwsze 3-4 miesiace, pozniej jak laktacja sie unormuje, a piersi "sflaczeją"
      to te rózne dziwne rzeczy zanikają. Ale miejscowe stwardnienia nie są dobre,
      tzreba uważać i działać jakby co.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka