Dodaj do ulubionych

powrót do pracy

10.03.08, 12:09
Pani Moniko, dziewczyny,
urodziłam Kubusia 20 listopada 2007. jest wyłącznie karmiony piersią.
od początku maja muszę wrócić do pracy i nie wiem i nie wyobrażam
sobie jak się do tego przygotować?
karmię go o w miarę uregulowanych porach:
pomiędzy 06.00 - 06.30
pomiędzy 09.00 - 09.30
pomiędzy 12.30 - 13.00
pomiędzy 15.30 - 16.00
pomiędzy 18.00 - 18.30
ostatnie karmienie okolo 21.30 i on potem śpi aż do 6 rano.
moje piersi zatem mają bardzo długą przerwę i nie robi się zastój.
pediatra radzi mi:
albo odciąganie w pracy w porach karmienia - a to jest niemożliwe -
nie mam absolutnie warunków - szkło i openspace,a w WC nie będę
tego robić.
albo karmienie ok. 09 tej i ok.13 stej zastąpić czymś innym i wtedy
nie musiałabym odciągać. pracując nie 8 a 7 godzin wracałabym do
domu na karmienie to o 16stej. - Czy taka opcja jest faktycznie
możliwa? Czy Kubuś nie będzie za mały na inne jedzonko niż mleko?
Czy dla piersi kolejna taka kilkugodzinna przerwa nie okaże się
zgubna? Ile czasu przed powrotem do pracy musiałabym wprowadzać te
nowości?
z góry dziękuję za pomoc
Obserwuj wątek
    • kaeira Re: powrót do pracy 10.03.08, 12:27
      P. Monika zwykle radzi, aby w takiej sytuacji wprowadzanie nowości zacząć ok. 3t
      przed powrotem do pracy. Nie będzie za mały, będzie przecież miał skończone 4,5m.
      Piersi sobie poradzą, spokojnie. Przecież są mamy, które np. karmią straszaki
      tylko rano i wieczorem, i wszystko jest OK.

      Aha, a może, jeśli chcesz, byś spróbowała teraz odciągać i zamrażać. To może
      bardzo potem ułatwić fazę przejściową.
      • asiunia555 Re: powrót do pracy 10.03.08, 12:31
        gdybym miala bardzo duzo mleka to faktycznie bym mogla. ale moje
        piersi tak sie nauczyly tego schematu ze jak incydentalnie synek
        chce szybciej jeść to pokarmu nie ma. i czasem to wtedy nawet
        przeciagne go zabawa ze 40 minut bo czuje ze piers jest "gotowa".
    • monika_staszewska Re: powrót do pracy 10.03.08, 20:14
      To ja już tylko pozdrawiam :)
      monika staszewska
      ps. Gdyby jednak chciała Pani pobawić się we zgromadzenie mleka,
      można zacząć już teraz regularnie raz czy dwa razy dziennie
      odciągać, piersi nauczą się nowej, nieco większej produkcji.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka