Dodaj do ulubionych

Co z DODATKIEM od sierpnia?

10.05.05, 00:20
oriętuje sie ktos co bedzie z dodatkiem dla matek samotnie wychowujących od
31 sierpina wiem tylko tyle ze wtedy zmienia sie prawo?komu bedzie dane a
komu zabrane? co i jak?
Obserwuj wątek
    • dondon Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 10.05.05, 00:38
      przestudiuj
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=571&w=21965099&v=2&s=0
    • aqua696 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 10.05.05, 01:10
      Nie bedzie to juz dodatek tylko cos an krztalt funduszu-komornik musi
      potwierdzic niesciagalnosc od ojca no chyba ze niema ojca smierc lub nieznany
    • dana44 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 10.05.05, 20:20
      W Fakcie z 9 maja 2005 (wczorajszy) jest duży artykuł na ten temat.
    • paacynka Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 11.05.05, 23:43
      i czy składa się ponownie jakieś papiery czy z Urzędu skarbowego zaświadczenie
      o dochodach i do kiedy na kolejny rok? Bo ja też nic nie wiem co dalej. A nie
      chciałabym przegapić, zawsze było do końca maja że trzeba było na rodzinne
      składać zaświadczenie, a teraz?
      • angelka2 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 12.05.05, 13:16
        napewno sklada sie dokumenty z urzedu skarbowego o zarobkach pewnie za rok
        2003, wyrok sądowy jak sie go nie zlozylo wczesniej, od komornika o
        niesciagalnosci alimentow.jak sie dowiem wiecej to napisze
    • angelka2 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 12.05.05, 13:23
      jednak zn uzrzedu skarbowego za rok 2004!
      • paacynka Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 13.05.05, 00:32
        ale do kiedy? jest jakiś termin?
        • angelka2 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 13.05.05, 08:16
          mi powiedzieli jak do nich dzwonilam ze termin od lipca do wrzesnia.Ale
          najlepiej juz udac sie do uzrzedu skarbowego bo potem utoniemy w kolejkach.
          A nie wiecie moze co przysluguje jeszcze samotnej matce oprocz 170 zl
          (zasadzone 350 a nie placone), jesli 2004 ma zerowy? bo podobno 300 zl wtedy
          placa?
      • anetagrzelka Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 13.05.05, 14:01
        Dod. z tyt. samotnego wych. będzie do sierpnia. Później wejdzie ustawa
        o "zaliczce alimentacyjnej": będą do niej uprawnieni ci, którzy mają zasądzone
        i nieściągalne alimenty. Osoby 9samotne), które nie mają zasądzonych alimentów
        nie będą miały w ogóle prawa do zas. rodzinnego.
    • agnieszka3613 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 13.05.05, 21:39
      A co będzie w przypadku, jeżeli są zasądzone alimenty ale komornik ściąga tylko
      ich jakąś część? Gdzieś wyczytałam, że osoby które nie mają zasądzonych
      alimentów nie dostaną ani zasiłku ani rodzinnego na dziecko, to prawda?
      • xpk Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 14.05.05, 20:46
        mnie też interesuje co z dodatkiem jesli ściągana przez komornika jest tylko
        część alimentów
        • virtual_moth Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 14.05.05, 21:23
          Też mnie ciekawią pewne niuanse - jedyną drogą jest chyba przejście się do
          MOPSu, co niedługo uczynię poczatkując tym samym sezon walki z tym szacownym
          urzędem (w tamtym roku np. zgubili moje papiery).
          Ja mam problem dotyczący zasądzenia alimentów - otóż nie mam ich zasądzonych,
          bo sprawa jest w toku, a ojciec dziecka się "ukrywa". Jeśli jednak wystarczy
          zaświadczenie o sprawie sądowej w toku, to jestem dobrej myśli. Powinien mi
          przysługiwać dodatek 300 zł (to dla tych w skrajnej nędzywink, to pewnie więcej
          niż tatuś byłby w stanie kiedykolwiek płacić.

          Pzdr
          • agnieszka3613 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 14.05.05, 23:06
            Już chyba wszystko wiem. Macie jakieś konkretne pytania to odpowiem z chęcią w
            miare możliwości.
            Pozdrawiam. Agnieszka
            • xpk Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 15.05.05, 10:31
              hej! to może odpowiesz mi na moje pytanie dotyczące dodatku , komornik ściaga
              tylko część alimentów, czy dodatek będzie mi się należał?

              pozdrawiam
              • bettinaj Do Agnieszki... 15.05.05, 17:43
                napisz w takim razie co i jak z tym dodatkiem.mam w tej chwili zasądzone
                alimenty w kwocie pk.600 zł i tyle dostawalam z funduszu
                alimentacyjnego.oczywiscie sprawa byla u komornika. teraz dostaje rodzinny i
                dodatek 170 zł. co bedzie dalej?? od czego zalezy wysokosc tej zaliczki?? ile
                bedzie ona wynosiła??
                dzieki serdeczne
                pozdrawiam
                • agnieszka3613 Re: do xpk 15.05.05, 19:46
                • agnieszka3613 Re: Do bettinaj 15.05.05, 19:51
                  Zaliczka będzie zależeć od twoich dochodów w 2004 roku. Jeżeli miałaś poniżej
                  583 zł na osobę w rodzinie to napewno należy ci się. Teraz wszystko zależy od
                  ilości dzieci, bo na jedną lub dwie osoby będzie to po 170 zł a w przypadku,
                  gdy w rodzinie są trzy lub więcej osób uprawnionych do zaliczki- po 120 zł na
                  osobę. Jak miałaś dochód do 291,50 zł to odpowiednio będzie ci się należało:
                  300 zł lub 250 zł. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
              • agnieszka3613 Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 15.05.05, 19:45
                Przede wszystkim to nie będzie dodatek tylko zaliczka alimentacyjna. Będą do
                niej uprawnione osoby, w przypadku których egzekucja jest bezskuteczna.
                Przepisy określają, że przez egzekucje bezskuteczną należy rozumieć egzekucje,
                w wyniku której nie ściągnięto należności z tytułu świadczeń alimentacyjnych za
                okres 3 ostatnich miesięcy. Egzekucją bezskuteczną jest każda egzekucja, w
                wyniku której nie wyegzekwowano całości zasądzonych alimentów. Z tego wynika,
                że zaliczkę dostaniesz a w jakiej wysokości to zależy od twoich dochodów w 2004
                roku.
                Pozdrawiam. Agnieszka
                • virtual_moth Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 15.05.05, 19:49
                  A co w sytuacji, gdy alimenty nie są jeszcze zasądzone, bo sprawa sądowa jest w
                  toku i może się jeszcze ciągnąć baaaardzo długo?

                  Pzdr
                  • agnieszka3613 Re: Do virtual_moth 15.05.05, 19:58
                    Słuchaj, bardzo mi przykro to pisać ale z tego co się orientuje to chyba nic
                    nie dostaniesz. Zaliczka alimentacyjna przysługuje jak ktoś ma już zasądzone
                    alimenty. Natomiast dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka będzie
                    przysługiwał osobom, gdy nie mają zasądzonych alimentów na rzecz dziecka od
                    drugiego rodzica,jeżeli m.in. -drugi z rodziców nie żyje, -ojciec dziecka jest
                    nieznany, -powództwo o ustalenie alimentów zostało oddalone. Możesz jedynie
                    składać wniosek o zasiłek rodzinny.
                    • virtual_moth Re: Do virtual_moth 15.05.05, 20:22
                      Hm, dzięki, ale sytuacja nie jest jednak taka prostawink

                      Wniosłam pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty, sprawa jest w toku (szukają
                      go). Formalnie zatem NADAL ojciec mojego dziecka pozostaje nieznany? Jak to
                      jest? Bo wtedy, jeśli jest nieznany, to dodatek z tytułu samotnego wych.
                      przysługuje?

                      Dzięki za info.

                      Pzdr
                      • agnieszka3613 Re: Do virtual_moth 15.05.05, 21:27
                        Słuchaj, aż tak dokładnie to ja nie wiem. Może tak jak w przypadku trzecim po
                        prostu oddalą powództwo ze wzgledu na to, że nie mogą znaleźć ojca dziecka. Ale
                        najgorsze jest to, że wiesz jak to nasze prawo działa. To może potrwać a
                        dokumenty będzie trzeba składać już niedługo. Zydaje mi się, że nie potraktują
                        tego jako "ojciec nieznany", bo przecież wskazałaś go, prawda? Niestety, nic
                        więcej nie mogę ci poradzić. Znam po prostu suche prawo a w te szczegóły się
                        nie zagłebiałam, bo tak szczerze mówiąc to nie interesowało mnie to. Sorry
                        • virtual_moth Re: Do virtual_moth 15.05.05, 21:49
                          agnieszka3613 napisała:

                          > Zydaje mi się, że nie potraktują
                          > tego jako "ojciec nieznany", bo przecież wskazałaś go, prawda?

                          Wiesz, na zdrowy chłopski rozum to skoro nikomu ojcostwo mojego dziecka nie
                          zostało udowodnione, to ojciec jest nieznany...A to, że go "wskazałam" nie
                          powinno chyba go już czynić formalnym ojcemwink Wydaje mi się, że dopiero po
                          wyroku sądu. No ale masz rację, w praktyce moga to różnie potraktować.

                          To zależy też od tego, czy przysługuje dodatek także tym, które nie wnosiły o
                          ustalenie ojcostwa, czy tylko tym, których wniosek o ustalenie został oddalony.

                          Pzdr
                • xpk Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 15.05.05, 22:29
                  dziękuje bardzo za odpowiedź

                  pozdrawiam
                  • chuda20 A co jeśli.... ?? 16.05.05, 09:01
                    A co dzieje się w przypadku jestli ojciec dziecka przebywa w zakładzie karnym i
                    nie można mu zasądzic alimentów bo "oficjalnie " nic nie ma??
                    Pozdrawiam-A.
                    • agnieszka3613 Re: A co jeśli.... ?? 16.05.05, 10:53
                      Nie wiem dokładnie jak to jest. Ale muszę ci powiedzieć, że osobiście znam
                      podobny przypadek. Facet sąsiadki siedział a ona zrobiła sprawe o ustalenie
                      ojsowstwa i alimenty. Sąd przyznał jej alimenty i nie patrzył czy on tam coś ma
                      czy nie. Ale wtedy wypłacał jej fudusz alimentacyjny. Teraz. jak wiemy, nie ma
                      go już. Ja to na zdrowy rozum w takiej sytuacji oddaliłabym powództwo o
                      alimenty i wtedy przysługiwałby ci dodatek dka samitnej matki. Ale jak oni to
                      rozwiążą to naprawde nie wiem.
            • adelajda_i_janko Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 16.05.05, 22:17
              Hej.A wiesz może coś więcej na temat przypadku kiedy ojciec jest nieznany? W
              wyborczej dodanosaddziecko poczęło się z gwałtu).Czyzby chodziło tylko o ten
              przypadek? Czy w innym razie matka ma OBOWIĄZEK wnieść sprawę o ustalenie
              ojcostwa i alimenty?
    • iberka Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 16.05.05, 22:07
      wiedzialam,ze jest zbyt pieknie. Dostaj zasilek ten 170 zl i dzieki temu mam za
      ca oplacic przedszkole Kuby. fatalnie bedzie. pan X akurat teraz pojawil sie
      gdzies tam wiec od 3 mcy mamy alimenty ale wczesniej przez 3 lata nie mielismy
      nic. Nie wiem tez jak dlugo bedzie mial sciagane ,bo to jest czlowiek,ktory
      moze odejsc z pracy z dnia na dzien zeby tylko nie placic. Jestem przerazona
      iza
      • xpk Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 16.05.05, 22:14
        nie dziwie ci się, ja też nie wiem co mnie czeka, bo ostatnio dostałam niecałą
        kwote alimentów, a w tym miesiącu nie wiem i w nastepnych, boże jak nam ten
        dodatek to nie wiem jak damy sobie rade, ale np u mnie w lublinie wprowadzają
        cholerne becikowe, a o samotnych matkach nic miasto nie pomyślało...
        umre ze stresu chyba do tego sierpnia
        co za beznadziejny system, dostane alimenty całe do sierpnia, a we wrześniu
        połowe, a z dodatku nici

        sad((
    • aggtt Re: Co z DODATKIEM od sierpnia? 16.05.05, 22:28
      to wszysto koszmar... trace dodatek...
      Zanim zdołam ustalić nieściągalno.ść, to lekkie przymarcie nam grozi... - no
      może nie dosłownie (bo mam niezłą pracę), ale mimo wszystko - zaciśniemy paski :
      ((
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka