Dodaj do ulubionych

Spanie niemowlaka

10.04.19, 22:03
Hej, czy niemowlak 2,5 miesiąca się wysypia? Chodzi mi o to czy jeżeli śpi całą noc, bez przerwy na jedzenie to czy w dzień może mieć problemy z zaśnięciem, bo się wyspał w nocy?

Ratunku! Bo od 1,5 tygodnia moje dziecko tak właśnie śpi w nocy i tyle samo dni wpada w histerię, bo jest śpiące, ale w żaden sposób nie da się go uśpić sad Jedynie spacer sad
Obserwuj wątek
    • juuuu7 Re: Spanie niemowlaka 10.04.19, 22:05
      No coz Ci poradzic- skoro na spacerze spi to spaceruj ile sie da. Moje dzieci w tym wieku nie przesypialy nocy, wiec dla mnie to abstrakcja ale sen w ciagu dnia byl czesty ( mlodszy po 2 godz aktywnosci mial drzemke 30 minutowa ).
    • sfornarina Re: Spanie niemowlaka 11.04.19, 15:49
      Dzieci tak mają. Większość do 6 miesiąca życia jest w stanie w dzień spać jedynie w wózku czy na spacerach. W nocy większość jako tako w łóżeczkach śpi wink

Mój starszak spał jedynie na spacerach (bo w nocy też nie sypiał), za to młodsze spało po 12 godzin w nocy bez przerw na jedzenie już od pierwszych tygodni życia, ale w dzień trzeba było go w wózku pchać.

Spaceruj godzinami - to świetnie robi na sylwetkę i na samopoczucie! Ja chodziłam po 4 godziny dziennie z wózkiem, żeby młody spał wystarczająco dużo, figurę miałam od tego świetną wink

--
      It's not about having time. It's about making time.
    • amadka Re: Spanie niemowlaka 10.09.19, 13:26
      Mój synek w tym wieku zachowywał się podobnie. Mimo, że był śpiący i marudny jak tylko zamykały mu się oczka to od razu otwierał je przerażony i się rozbudzał. Walczył że snem jak tylko potrafił. Ja miałam wrażenie, że boi się zasnąć. A sam proces usypiania trwał około 2 godziny na rękach. Z tego co widzę i piszą inne mamy to dużo niemowlaczkow tak właśnie ma. Jedyne pocieszenie, że teraz ma 7 miesięcy i jest lepiej. Bywają dni, że walczy ale w większości zasypia spokojnie (oczywiście nie licząc ząbkowania, skoków rozwojowych itp. 😉).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka