03.08.06, 11:31
od kiedy podawac wit D3 moj maluszek ma 2 tyg mieszkam w londynie a tu panuja
inne zwyczaje wiec dlategopytam
Obserwuj wątek
    • madzia19801 Re: wit D3 03.08.06, 11:35
      U nas wit. D3 jest polecana od 15 doby życia - standardowo po jednej kropelce
      dziennie - ale o ilości powinien się wypowiedzieć pediatra w zależności od
      wielkości ciemiączka, wzrostu itd.
      • monika99975 Re: wit D3 03.08.06, 11:42
        tylo ze wizyte u pediatry mam wyznaczona dopiero za 6 tyg nie wiem czy podawac
        na wlasna reke czy sie wstrzymac
        • madzia19801 Re: wit D3 03.08.06, 11:50
          Myslę że podawać - każde dziecko pzry wypisie ze szpitala,przynajmniej u nas,
          ma wbitą w książeczkę pieczątkę że wit. D3 podajemy od 15 doby życia, każde
          dziecko moich znajomych miało tak samo dawkowaną, chyba że potem jak maluszek
          jest starszy dawkowanie może ulec zmianie i jest dobierane indywidualnie do
          potrzeb dziecka. Mój szynek ma 10 m-cy i od urodzenia dostaje 1 kropelkę
          dziennie na języczek (jest już tak przyzwyczajony że sam otwiera buźkę).
          Standardowo wszyscy lekarze zalecają VIGANTOL.
          Pozdrawiam
          • monika99975 Re: wit D3 03.08.06, 20:15
            tu nawet jeszcze nie dostalam ksiazeczki zdrowia dziwne zwyczaje
    • lula78 Re: wit D3 03.08.06, 11:53
      Od 3 tygodnia życia powinniśmy podawać ok.1-2 kropli.

      --
      www.poradopedia.pl/ - porady na każdy temat
    • jbasko Re: wit D3 03.08.06, 11:55
      powinno się podawać 1 kroplę dziennie po ukończeniu 4 tyg., i pamietaj, niektóre
      wit.d3 nalezy trzymać w lodówce, inne nie, trzeba na ulotce przeczytac, pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka