monika99975 03.08.06, 11:31 od kiedy podawac wit D3 moj maluszek ma 2 tyg mieszkam w londynie a tu panuja inne zwyczaje wiec dlategopytam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
madzia19801 Re: wit D3 03.08.06, 11:35 U nas wit. D3 jest polecana od 15 doby życia - standardowo po jednej kropelce dziennie - ale o ilości powinien się wypowiedzieć pediatra w zależności od wielkości ciemiączka, wzrostu itd. Odpowiedz Link Zgłoś
monika99975 Re: wit D3 03.08.06, 11:42 tylo ze wizyte u pediatry mam wyznaczona dopiero za 6 tyg nie wiem czy podawac na wlasna reke czy sie wstrzymac Odpowiedz Link Zgłoś
madzia19801 Re: wit D3 03.08.06, 11:50 Myslę że podawać - każde dziecko pzry wypisie ze szpitala,przynajmniej u nas, ma wbitą w książeczkę pieczątkę że wit. D3 podajemy od 15 doby życia, każde dziecko moich znajomych miało tak samo dawkowaną, chyba że potem jak maluszek jest starszy dawkowanie może ulec zmianie i jest dobierane indywidualnie do potrzeb dziecka. Mój szynek ma 10 m-cy i od urodzenia dostaje 1 kropelkę dziennie na języczek (jest już tak przyzwyczajony że sam otwiera buźkę). Standardowo wszyscy lekarze zalecają VIGANTOL. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
monika99975 Re: wit D3 03.08.06, 20:15 tu nawet jeszcze nie dostalam ksiazeczki zdrowia dziwne zwyczaje Odpowiedz Link Zgłoś
lula78 Re: wit D3 03.08.06, 11:53 Od 3 tygodnia życia powinniśmy podawać ok.1-2 kropli. -- www.poradopedia.pl/ - porady na każdy temat Odpowiedz Link Zgłoś
jbasko Re: wit D3 03.08.06, 11:55 powinno się podawać 1 kroplę dziennie po ukończeniu 4 tyg., i pamietaj, niektóre wit.d3 nalezy trzymać w lodówce, inne nie, trzeba na ulotce przeczytac, pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś