07.02.07, 07:54
Mój Synek (2,5 miesiąca) karmiony pierś plus raz dziennie flaszka od 36 h nie
robił kupy i jest mu z tym wyraźnie bardzo źle...pomóżcie
Obserwuj wątek
    • ttkm Re: zaparcia 07.02.07, 08:15
      wsadź mu czopek glicerynowy w pupcię, a na przyszłość do pokarmu 2 razy dziennie
      możesz dodawać po 1/2 kapsułki LACIDOFIL, tak mi zaleciła lekarka i nawet się
      sprawdza jak do tej pory.
    • flinstonek Re: zaparcia 07.02.07, 09:21
      agazuchwa, nie denerwuj sie tak. moj synek (tez przy piersi) robi kupke co 5-6
      dni. tez mi sie na poczatku zdawalo, że strasznie cierpi. obdzwonilam
      wszystkich znanych mi pediatrów, farmaceutki... jedna z nich, moja
      przyjaciółka, zadała mi pytanie czy te jego prężenia i płacz jest na pewno
      związany z problemem nierobienia kupki ...? mója synek jest troche "wzdęciowy",
      na infacolu. wyluzowałam więc, podawałam 50 ml dziennie przegotowanej ciepłej
      wody lub herbatki z rumianku. duzo go masowałam, nosiłam, klepałam po tyłeczku.
      uspokoił się, mimo, ze czuł wyraźny dyskomfort podczas puszczania bączków.
      przytulałam więc go, zagadywałam, bawiłam - minęło. teraz piątego czy szóstego
      dnia rano podczas przewijania kupka sama "wpada do pieluszki" ... nie stresuj
      sie tak bo dziecko naprawde to czuje. daleka jestem od mechanicznych srodków
      wywoływania defekacji, a w necie przeczytałam na ten temat cuda wianki. jak
      chcesz to podaj czopek, lekarstwo ... a może przeczekaj??? wszystko bedzie
      dobrze. po prostu jak czytam ciebie, to tak jakbym czytała siebie sprzed
      miesiaca. be strong!
      • agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 10:27
        myslicie że ta jedna sztuczna flacha dziennie nie jest tego
        powodem....ufffff...dziekuję dziękuje dziekuje...zaraz mi się lepiej
        zrobiło....pewnikiem panikuje (swoja droga mio poczytać że nie ja jednasmile
        dobra poczekamy zwłaszcza że Mały nie jest jakos specjalnie marudny
      • agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 13:46
        hm.....czemuśmi nie powiedziała że ten rumianek taki ochydnysmilesmilesmilesmilesmile nie
        dziwie się mu że nie chce, kurcze mogłam kupic do tego glukoze...wmusiłam mu
        15mlsmile na szczęście smy sie przy tym uchichrali ( jest wyjątkowo pogodnym
        chłopcem ale więcej sie już nie dało
    • agama21 Re: zaparcia 07.02.07, 10:05
      Nie polecam czopków glicerynowych, bo to rozleniwi jelitka. U nas było tak że
      mały nie robił kupki przez 6 dni, pani doktor powiedziała że jeśli kupka jest
      luźna to nie ma się co martwić bo na piersi dzieci tak mają.Ja piłam herbatkę
      na trawienie hipp, małemu też trochę dawałam, potem w 5 miesiącu wprowadziliśmy
      jabłuszko i kupka jest codziennie.
      • agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 10:29
        hm... a ja mu w międzyczasie ( za namową siostry z poradni małego dziecka)
        zaaplikowałam termometr z wazelinką do pupci.......to pewnie tez rozleniwia
        zamiast cudowac po prostu poczekamsmile dzieki za rady
    • blue3331 Re: zaparcia 07.02.07, 10:13
      Mój synek karmiony piersią robi kupę raz na 7-8 dni, i wszystko jest w porządku.
      • aniulekq Re: zaparcia 07.02.07, 16:01
        Mój synek też ma zaparcia. Strasznie cierpi przy puszczaniu baczków, które mają
        straszny zapach. Tak jest od 3 dni, wcześniej robił kupkę codziennie bez
        problemów. I tak się zastanwaiam czy nie dac mu herbatki z koperku? Karmię
        piersią i zupełnie nie wiem ile mogłabym tej herbatki dac synkowi. Ma 2
        miesiące i nie dawałam mu nigdy butelki.
        • agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 20:09
          ja dziś dałam rumianek ( powiedzieli że łagodniejszy od koperku....pierwszym
          razem wypił marne 15 mlsmilesmilesmile ale pomogło poszła kupa tyle że mało
          rzadka...potem wyżłopał jeszcze 90 ale już nic się nie stało....ale generalnie
          jestem zadowolona... moze spróbuj rumianku..tylko że Tomek na początku za nic
          go nie chciał ( zresztą jak pisałam wczesniej sama spróbowałam...nie dziwie mu
          się dobre to to nie jest
          • aniulekq Re: zaparcia 07.02.07, 20:59
            Spróbuję jutro bo dziś ładnie zsnął po kąpieli więc może trochę się uspokoił
            ten brzuszek
            • agazuchwa Re: zaparcia 08.02.07, 09:49
              z tym rumiankiem to chyba był przypadeksad po wczorajszej całej flaszce znowu
              nic sie nie dzieje a mały sie pręzy i popłakujesad bez sensusad
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka