agazuchwa 07.02.07, 07:54 Mój Synek (2,5 miesiąca) karmiony pierś plus raz dziennie flaszka od 36 h nie robił kupy i jest mu z tym wyraźnie bardzo źle...pomóżcie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ttkm Re: zaparcia 07.02.07, 08:15 wsadź mu czopek glicerynowy w pupcię, a na przyszłość do pokarmu 2 razy dziennie możesz dodawać po 1/2 kapsułki LACIDOFIL, tak mi zaleciła lekarka i nawet się sprawdza jak do tej pory. Odpowiedz Link Zgłoś
flinstonek Re: zaparcia 07.02.07, 09:21 agazuchwa, nie denerwuj sie tak. moj synek (tez przy piersi) robi kupke co 5-6 dni. tez mi sie na poczatku zdawalo, że strasznie cierpi. obdzwonilam wszystkich znanych mi pediatrów, farmaceutki... jedna z nich, moja przyjaciółka, zadała mi pytanie czy te jego prężenia i płacz jest na pewno związany z problemem nierobienia kupki ...? mója synek jest troche "wzdęciowy", na infacolu. wyluzowałam więc, podawałam 50 ml dziennie przegotowanej ciepłej wody lub herbatki z rumianku. duzo go masowałam, nosiłam, klepałam po tyłeczku. uspokoił się, mimo, ze czuł wyraźny dyskomfort podczas puszczania bączków. przytulałam więc go, zagadywałam, bawiłam - minęło. teraz piątego czy szóstego dnia rano podczas przewijania kupka sama "wpada do pieluszki" ... nie stresuj sie tak bo dziecko naprawde to czuje. daleka jestem od mechanicznych srodków wywoływania defekacji, a w necie przeczytałam na ten temat cuda wianki. jak chcesz to podaj czopek, lekarstwo ... a może przeczekaj??? wszystko bedzie dobrze. po prostu jak czytam ciebie, to tak jakbym czytała siebie sprzed miesiaca. be strong! Odpowiedz Link Zgłoś
agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 10:27 myslicie że ta jedna sztuczna flacha dziennie nie jest tego powodem....ufffff...dziekuję dziękuje dziekuje...zaraz mi się lepiej zrobiło....pewnikiem panikuje (swoja droga mio poczytać że nie ja jedna dobra poczekamy zwłaszcza że Mały nie jest jakos specjalnie marudny Odpowiedz Link Zgłoś
agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 13:46 hm.....czemuśmi nie powiedziała że ten rumianek taki ochydny nie dziwie się mu że nie chce, kurcze mogłam kupic do tego glukoze...wmusiłam mu 15ml na szczęście smy sie przy tym uchichrali ( jest wyjątkowo pogodnym chłopcem ale więcej sie już nie dało Odpowiedz Link Zgłoś
agama21 Re: zaparcia 07.02.07, 10:05 Nie polecam czopków glicerynowych, bo to rozleniwi jelitka. U nas było tak że mały nie robił kupki przez 6 dni, pani doktor powiedziała że jeśli kupka jest luźna to nie ma się co martwić bo na piersi dzieci tak mają.Ja piłam herbatkę na trawienie hipp, małemu też trochę dawałam, potem w 5 miesiącu wprowadziliśmy jabłuszko i kupka jest codziennie. Odpowiedz Link Zgłoś
agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 10:29 hm... a ja mu w międzyczasie ( za namową siostry z poradni małego dziecka) zaaplikowałam termometr z wazelinką do pupci.......to pewnie tez rozleniwia zamiast cudowac po prostu poczekam dzieki za rady Odpowiedz Link Zgłoś
blue3331 Re: zaparcia 07.02.07, 10:13 Mój synek karmiony piersią robi kupę raz na 7-8 dni, i wszystko jest w porządku. Odpowiedz Link Zgłoś
aniulekq Re: zaparcia 07.02.07, 16:01 Mój synek też ma zaparcia. Strasznie cierpi przy puszczaniu baczków, które mają straszny zapach. Tak jest od 3 dni, wcześniej robił kupkę codziennie bez problemów. I tak się zastanwaiam czy nie dac mu herbatki z koperku? Karmię piersią i zupełnie nie wiem ile mogłabym tej herbatki dac synkowi. Ma 2 miesiące i nie dawałam mu nigdy butelki. Odpowiedz Link Zgłoś
agazuchwa Re: zaparcia 07.02.07, 20:09 ja dziś dałam rumianek ( powiedzieli że łagodniejszy od koperku....pierwszym razem wypił marne 15 ml ale pomogło poszła kupa tyle że mało rzadka...potem wyżłopał jeszcze 90 ale już nic się nie stało....ale generalnie jestem zadowolona... moze spróbuj rumianku..tylko że Tomek na początku za nic go nie chciał ( zresztą jak pisałam wczesniej sama spróbowałam...nie dziwie mu się dobre to to nie jest Odpowiedz Link Zgłoś
aniulekq Re: zaparcia 07.02.07, 20:59 Spróbuję jutro bo dziś ładnie zsnął po kąpieli więc może trochę się uspokoił ten brzuszek Odpowiedz Link Zgłoś
agazuchwa Re: zaparcia 08.02.07, 09:49 z tym rumiankiem to chyba był przypadek po wczorajszej całej flaszce znowu nic sie nie dzieje a mały sie pręzy i popłakuje bez sensu Odpowiedz Link Zgłoś