dziobek6 31.10.08, 10:40 maly ma 5miesiecy i nadal nie reaguje.jak bylo u was? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
matysiaczek.0 Re: kiedy Wasze dzieci zaczely reagowac na imie?? 31.10.08, 10:43 Mój kawaler niedługo skończy 5 mies, jak mówię jego imię, to najpierw uśmiecha się pod nosem, potem odwraca do mnie główkę. Ale mówię jego imię bardzo często, na słowo "ogonek" też uśmiecha się...Także myslę, że traktuje to jako znajome słowo, a nie jak wołanie go po imieniu..pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
milanaa Re: kiedy Wasze dzieci zaczely reagowac na imie?? 31.10.08, 10:49 Ja też się niepokoiłam ale widzę, że to normalne? Moja córa - 6 miesięcy czasem reaguje a czasem uśmiecha się tylko pod nosem. Jak jest zmęczona lub coś innego przyciąga jej uwagę to za nic na mnie nie spojrzy. Zresztą nie jestem pewna, czy reaguje, bo wie, że ją wołam, czy, że po prostu zna to słowo lub ton głosu. Odpowiedz Link Zgłoś
ewika0502 Re: kiedy Wasze dzieci zaczely reagowac na imie?? 31.10.08, 11:36 5 miesięcy i reagowanie na imię? Chyba trochę przesadzasz. Ja wiem,ze na tym forum dużo matek przedstawia swoje dzieci jako niemal genialne - nawet czytałam,że dziecko powiedziało mama w 5 miesiącu - ale to za wcześnie. dziecko świadomie reaguje na imię ok 10 miesiąca, tak czytałam, ale ja myślę,że to następuje trochę później, nawet tak około roku. wszystko zależy od dziecka, ale 5 miesięcy, to na pewno za wcześnie ) Odpowiedz Link Zgłoś
matysiaczek.0 Re: kiedy Wasze dzieci zaczely reagowac na imie?? 31.10.08, 12:02 Ewika, a powiedz, która mam napisała, że jej dziecko w wieku 5 mies reaguje na imię??? Jak do tej pory wszystkie zgodnie twierdzą, że może to tylko reakcja na znajome słowo, ton głosu, przegapiłam coś? Odpowiedz Link Zgłoś
ewika0502 Re: kiedy Wasze dzieci zaczely reagowac na imie?? 31.10.08, 12:46 kochana, nie masz powodu się oburzać. Chyba źle odebrałaś moją wypowiedź. Ja do nikogo na tym wątku nie mam żadnych uwag. Powiem szczerze,że nawet nie czytałam innych wypowiedzi, tylko odpowiedziałam bezpośrednio autorce. A na tym forum naprawdę niektóre mamy trochę przesadzają. Na tym forum, nie w tym wątku. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
smerfetka8801 Re: kiedy Wasze dzieci zaczely reagowac na imie?? 31.10.08, 11:54 moje 14 tyg dziecko reaguje na glos i nie ma znaczenia czy powiem Oliwka czy np piesek swiadomem mama i tata tez pojawiaja sie pozno. Odpowiedz Link Zgłoś