Dodaj do ulubionych

opieka nad dzieckiem - POMOCY!!!

23.01.06, 11:18
Potrzebuję pomocy do napisania pracy na temat "w jaki sposób opieka nad
dzieckiem zwiększa moje umiejętności menedżerskie"
Obserwuj wątek
    • nchyb Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 12:03
      czy chcesz pozyczyć od nas dzieci, by sprawdzić w praktyce, jak opieka nad nimi
      zwiększy Twoje umiejętności menadżerskie? smile
    • rybka.ch Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 12:07
      Mam do napisania pracę na ten temat i chciałabym się dowiedzieć coś na ten temet
      • nchyb Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 12:34
        Ja rozumiem, że masz na ten temat napisać pracę, ale nie rozumiem, jakiej
        pomocy oczekujesz? Bo ja osobiśice nie zauważyłam, by opieka nad dwójką moich
        synów zwiększyła moje zdolności menadżerskie, więc teoretycnzie Ci nie pomogę.
        Ale jeżeli chcesz sama, w praktyce sprawdzić, to dzieci ewentualnie dam do
        popilnowania. Kiedy się cIEBIE SPODZIEWAĆ?
        • rybka.ch Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 12:57
          Dziękuję za propozycję ale niestety nie skorzystam, ponieważ mam jednego synka
          i on mi wystarczy. I tak nie mam na niego jednego wystarczająco czasu, a mowa o
          dwójce?
          • nchyb Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 13:39
            Masz synka? No to skoro go masz i w dodatku się nim opiekujesz, to chyba wiesz,
            czy w ramach tej opieki wzrosły Ci zdolności menadżerskie, czy też może
            zmalały...
    • roman.gawron Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 16:30
      rybka.ch napisała:

      > Potrzebuję pomocy do napisania pracy na temat "w jaki sposób opieka nad
      > dzieckiem zwiększa moje umiejętności menedżerskie"

      Dla mnie to dość zaskakujące zestawieniesmile
      Co ma piernik do wiatraka? wink
      • nunia01 Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 16:42
        może coś ma:
        lepsza organizacja czasu,
        podzielna uwaga,
        cierpliwość,
        umiejętność rozwiązywania konfliktów,
        zwiększenie wrażliwości,
        lepsza komunikacja

        Ale ja to tylko teoria - nie praktyka!
        • ajk10 Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 16:49
          podobno matki wracające po macieżyńskim to najlepiej zorganizowani pracownicy bo chca szybko wracać do domu wink
          • lidqa Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 23.01.06, 21:54
            Na pewno lepsza organizacja czasu, moze myslenie tworcze(jak ja sie nakombinuje
            jak go zabawic albo czym go zając...), empatia, konsekwencja, szybkosc
            podejmowania decyzji

            jak cos wymysle to dopisze
            • izabela_741 Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 10:04
              ???
              Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami wiec tylko rozwine (sie):
              lepsza organizacja czasu - u mnie to wcale nic nie poprawilo, nazwalabym to
              raczej innym ustawianiem priorytetow (przy czym w przeciwienstwie do starych,
              wygodnych czasow singla i pary, priorytety czasami sa pospiesznie przestawiane
              w innej kolejnosci, bo nie ma szans trzymac sie ustalen)
              podzielna uwaga - zawsze ja mialam wink)) => pracowalam z poludniowcami ;DDDDD
              cierpliwość - no cierpliwosc to faktycznie wzrasta, bo inaczej czlowiek by
              zatlukl nie raz i nie dwa mlodego i starego, pamietajac, ze moze liczyc na
              kilkadziesiat lat spokoju i ciepla,
              umiejętność rozwiązywania konfliktów - tutaj poprawa moze laczyc sie tez w
              wiekiem, niekoniecznie z dzieckiem,
              zwiększenie wrażliwości - zgadzam sie. Wyje teraz na filmach, na ktorych
              dawniej szyderczo rechotalam. To chyba jakies hormony albo wyobraznia
              emocjonalna... No to silniejsze ode mnie i juz.
              lepsza komunikacja - cwiczenia glosu, szukanie argumentow, doskonalenie
              umiejetnosci perswazji bez posuwania sie (lub z ) do szantazu.
              no i kreatywnosc - czasem trzeba wymyslec 2-3 zabawy i miec je w zapasie, bo
              dziecko wszystko nudzi.
              szybkosc reakcji - tak zarowno fizycznej jak i slownej to sie baaardzo
              doskonali,
              konsekwencja - coz - patrz priorytety
            • rybka.ch Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 10:06
              Serdeczne dzięki!!! A jak mogę zacząć pisać taką pracę? Najpierw wyjaśniłam co
              to są umiejętności menedżerskie i jakie są. Teraz muszę napisać coś o opiece
              nad dzieckiem i w jaki sposób zwiększa moje umiejętności. Tylko nie wie jak to
              napisać
              • nchyb Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 12:30
                czy to magisterka, czy licencjat? Czy może praca seminaryjna?
          • ajk10 upsss 24.01.06, 13:22
            ajk10 napisała:

            macieżyńskim

            macierzyńskim, oczywiście
        • roman.gawron Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 12:34
          nunia01 napisała:

          > może coś ma:

          Słoń a sprawa polska?
          • izabela_741 Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 16:28
            Kurka, rozumiem kobiete, bo tez czasem takie durne tematy mialam. Wiec slon a
            sprawa polska tez mnie nie powali... wink))))))))))
    • rybka.ch Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 13:03
      zaliczeniówka
      • rycerzowa Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 14:58
        No i nie zapominajmy o tym, że opieka nad dzieckiem wpływa na wzrost pewności
        siebie, poczucie własnej wartości, mocy.
        Dla małego dziecka my (rodzice, nauczyciele) jesteśmy najmądrzejsi,
        najsilniejsi, najlepsi.

        Dobry manager tez powinien być pewny siebie, silny , zdecydowany, mieć autorytet.
        • nchyb Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 15:08
          dobry menadzer nie zajmuje się wszystkim sam, ale umiejętnie rozdziela zadania
          innym, tatuś zrobi pranie, babcia upierze, dziadziuś wyjdzie na spacer, a
          starsza siostra przypilnuje mleczko... smile
          • rycerzowa Re: opieka nad dzieckiem - POMOCY!!! 24.01.06, 16:18
            nchyb napisała:

            > dobry menadzer nie zajmuje się wszystkim sam, ale umiejętnie rozdziela zadania
            > innym, tatuś zrobi pranie, babcia upierze, dziadziuś wyjdzie na spacer, a
            > starsza siostra przypilnuje mleczko... smile

            Super! To w zasadzie jest najistotniejsze !!!!

            Poza tym dobry manager jak cwana mamusia potrafi zarazić zapałem, porwać do
            czynu (teraz zbudujesz najwspanialszy pałac z tych starych klocków) oraz
            zachęcić do zdrowego współzawodnictwa ( kto pierwszy posprząta).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka