Dodaj do ulubionych

rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy

08.11.05, 09:46
wiem jakie powinnam podawwac ilosci i ile ale jestem ciekawa jjak sobi
rozkladacie posilki. tzn nie sobie a dziecku oczywiscie i kiedy wciskacie
drzemki do rozkladu dnia. moze uda mi sie cos zmodyfikowac a moze nie ma
potrzeby.
u Mai to jest tak:
7.00 mleczko 160-180ml
10.30 Kaszka na zmiane z budyniem ok 200ml
13.00-13.30 zupka
za pol godzinki deserek
16.00-16.30 mleczko 160ml
20.00 mleczko 180ml
no i w miedzyczasie herbatki i chrupki
a spi rano ok 9 40 min i po poludniu ok 15 godzinke lu 1,5
Agata
Obserwuj wątek
    • anias29 Re: rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy 08.11.05, 09:52
      Mój ma 8,5 mies. i wygląda to teraz tak:
      -7 mleko 210ml
      -9-10.30 drzemka
      -11 Sinlac 150ml z owocami ze słoiczka
      -14 obiad ok 200gr
      -15 drzemka (0,5-1 godz)
      -17 podwieczorek (kleik "owoce i zboża", albo same owoce )
      -20 mleko 210ml.
      W między czasie soczki mocno rozcieńczone wodą, flipsy, wafle ryżowe lub ryż
      dmuchany.
    • christych Re: rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy 08.11.05, 10:02
      córcia 8 mies.

      5.30 210 mleczko
      9.30 150 deserek
      12.30 190 zupka
      16.30 210 mleczko
      20.30 210 mleczko+ kaszka


      śpimy w nocy od 20.30 do 5.30 , jemy i dosypiamy do 7
      10.00 do 11.30 drzemka
      15.00 do 16.30 drzemka
    • kasmuzka Re: rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy 08.11.05, 10:06
      Mój Wiktor ma 7,5 miesiąca, a rozkład jego dnia wygląda tak:
      8.30 - pobudka i śniadanie: 240 ml kaszki z mleczkiem (półpłynnej)
      do 13.00 zabawa
      10.30-12.00 - drzemka
      12. 00 zupka z mięsem 190 ml i do tego mleczko do picia ok. 100 ml
      do 14 zabawa
      14.00-16.00 - drzemka
      16 deserek: budyń owocowy na mleczku (co drugi dzień z 1/2 żółtka)
      do 17.00 zabawa
      17.00-18.00 drzemka
      do 19.00 zabawa
      19.00 kąpiel
      19.00 kolacja (240 ml kaszki z mleczkem półpłynnej)
      19.30 śpi, przesypia całą noc
      Trochę mu się pozmieniało po zmianie czasu, ale chyba na lepsze smile
      Zmieniłam mu też trochę dietę, bo wcześniej jadł za mało mleka (zamiast samych
      desreków owocowych robię mu budyń na mleku (180 ml mleka) i do obiadu podaję mu
      100 ml mleka do popicia).
      Pozdrawiam
      • matea4 Re: rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy 08.11.05, 10:20
        Synek ma 7.5 mies.
        6.00 wstajemy i cycuś
        9.00 spanko ok.1 godzina
        10.00 owoce 150 g
        11.00 spacer do 13.00
        13.15 zupa mojej roboty od 250 do 300 g
        13.30 spanko ok. 1.5 godziny
        15.00 spacer do 17.oo
        17.15 owoce lub kisiel z owocami
        19. zabawa w wodzie
        19.30 cycuś i spanko do 11.30
        11.30 cycuś i spanko do 3.00
        a potem często jes cycuś na chwilkę. Dodam że przed każdym soaniem podjada
        trochę cycusia, a także" zjada" razem mamusią dorosły obiad. Do picia doję 1
        sok dziennie pół na pół z wodą i herbatkę Hipp lub Bobivita a także chrupki
        kukurydziane.
      • indra2 Pytanie dotyczące budyniu 08.11.05, 21:26
        Piszesz,że dajesz budyń synkowi? Czy są specjalne budynie dla dzieci czy dajesz
        taki normalny? Robisz go na zwykłym mleku czy modyfikowanym?
        Aga
        • kasmuzka Re: Pytanie dotyczące budyniu 09.11.05, 09:15
          Budyń przygotowywuję sama na mleku modyfikowanym. Co drugi dzień nie dodaję
          żółtka, natomiast dodatkowo za każdym razem dodaję pół płaskiej łyżeczki cukru.
          Oto przepis:
          mleko modyfikowane Bebilon 2 lub Bebiko 2 - 6 miarek
          woda - 180 ml
          mąka ziemniaczana - 8 g (płaska łyżka stołowa)
          żółtko jaja - 1/2 szt.
          deser lub sok
          Sposób przygotowania:
          Wodę zagotować i ostudzić. Mleko wymieszać z połową wody. Do drugiej połowy
          dodać mąkę, żółtko oraz cukier i ciągle mieszając zagotować, na koniec wlać
          mleko dodać deser lub polać sokiem owocowym.
          Pozdrawiam
          Kasia
          • indra2 Re: Pytanie dotyczące budyniu 09.11.05, 14:37
            Dziękuję bardzo za przepis. Zrobię go zaraz synkowi, może w końcu mu coś
            posmakuje, bo niejadek z niego straszny.
            Pozdrawiam
            Aga
    • gonja Re: rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy 08.11.05, 15:11
      Hej, Mikolaj ma prawie 7,5 miesiaca ale od niedawna je tak:
      6 - 210 mleka
      spimy dalej razem do ok 8-8.30
      10 - drugie sniadanie (90 ml gestej kaszki na mleku z dodatkiem sloiczka owocow)
      11-12.30 spanko (najczesciej na spacerze)
      13.13.30 - obiad (sloiczek 190 gr)
      14.30-16 - spanko
      17 - 180 ml mleka
      20 - 210 ml mleka
      ok 21 - spanie
      W miedzyczasie popija sok z woda (1 soczek na dzien), herbate malinowa, podjada
      nam troche z talerzy smile)) tzn probuje ziemniaki, wedline itp - w niewielkich
      ilosciach - tak dla poznania smakow.
    • magdek2 Re: rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy 08.11.05, 21:30
      5.30 2000 ml mleka
      9.30 jabłko+ dodatki 200 g
      12 30 200 ml mleka
      około 15 30 soczek przecierowy
      około 17 obiadek 200 g
      około 22 200 ml mleka
    • malkowa Re: rozklad posilkow w ciagu dnia-8 miesiecy 08.11.05, 23:04
      A u nas tak (corcia 7,5 mies):
      8:00 Sinlac ok 150 ml + herbatka do popicia
      11:00 Mleko 120 ml
      12:00 Deserek: 1 sloiczek lub skrobane jablko
      15:00 Obiadek: 1 sloiczek kupny lub wlasnej roboty (mrozony) + soczek do popicia
      17:00 Mleko 120 ml
      20:00 Kolacja: kaszka ryzowa z musem owocowym 150 ml
      Przed spaniem woda do napicia.

      Pozdrawiam!
      MK
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka