lenka30a 04.03.09, 13:04 Mąż mnie uszczęśliwił 3 litrami takiego oleju, on w ogóle nie czyta etykiet. Straszny to syf, czy nie przeżywać i smażyć do woli? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hellious Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 13:06 Wylac! ostatnio pisalam jak to gwizdnelam troche takiego swistwa lokatorowi i jak mi to spiep.. sniadanie. Smierdzi stara ryba... Bleh! Odpowiedz Link Zgłoś
lenka30a Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 13:30 ale on nie śmierdzi...właśnie dlatego pytam, bo wygląda i pachnie normalnie Odpowiedz Link Zgłoś
hellious Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 13:32 nie smierdzi w butelce Rozgrzej troche na patelni Moze twoj jakis lepszy ( z lepiej zmodyfikowanej soi) Odpowiedz Link Zgłoś
lenka30a Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 13:38 właśnie spróbowałam coś usmażyć, śmierdzi plastikiem: Odpowiedz Link Zgłoś
hellious Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 13:41 Czyli jednak nie lepszy, a gorzy Moj to chociaz rybą walil, wiec natura Odpowiedz Link Zgłoś
lenka30a Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 13:57 a tak serio to bardzo to szkodliwe? Odpowiedz Link Zgłoś
hellious Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 13:58 nie no, bardzo szkodliwe chyba nie jest, ale smaczne tez wcale. Odpowiedz Link Zgłoś
mniemanologia Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 14:08 Nie wiem, jak olej - ja jadłam pasztety sojowe z soi mod. i "kotlety" takowe też, żyję i mam się dobrze Odpowiedz Link Zgłoś
ma_dre Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 14:17 no to poczekaj az ci sie wiecej Roundupu w organizmie odlozy... Swiat jet i tak juz bardzo zanieczyszczony, po co sie swiadomie dotruwac? Odpowiedz Link Zgłoś
mniemanologia Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 15:20 Nie rozumiem. Znaczy się - czym mam się żywić, jak na własne uprawy marchwi, ziemniaków, zbóż itd mnie nie stać i produkty pochodzenia roślinnego muszę kupować? Odpowiedz Link Zgłoś
mamciulka-nikulka Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 05.03.09, 15:27 mniemanologia napisała: > Nie rozumiem. > Znaczy się - czym mam się żywić, jak na własne uprawy marchwi, Własne uprawy to jedno, uprawy na pestycydach to drugie, uprawy ekologiczne to trzecie, a GMO to w ogóle bym nie klasyfikowała. Odpowiedz Link Zgłoś
irima2 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 15:10 Gdzieś czytałam, że ok. 90% upraw soi to soja modyfikowana. Tak więc generalnie dostac coś z soi niemodyfikowanej. Odpowiedz Link Zgłoś
wawrzyniecpruski Używać-nie histeryzować. 04.03.09, 15:11 Praktycznie każdy olej sprowadzany z UE jest z ziaren modyfikowanych genetycznie. Natomiast jeśli chodzi o olej sojowy to z ziaren modyfikowanych jest 100%, innego nie ma. Używają takich olejów na całymświecie i jakoś żyją. Modyfikowane genetycznie jest juz wiekszość zywności. Kupiłaś wczoraj piękne jabłka? Takie wielkie, czerwone? Na 100% modyfikowane. A ziemniaczki? Irga albo Irys? Modyfikowane... Modyfikacja nie jest niebezpieczna. Odpowiedz Link Zgłoś
hellious Re: Używać-nie histeryzować. 04.03.09, 15:15 Umrzec od tego nie umrze, ale smaczne to to nie jest, w przeciwienstwie do modyfikowanych ziemnakow Odpowiedz Link Zgłoś
lenka30a Re: Używać-nie histeryzować. 04.03.09, 15:45 dziękuję, używać będę, toksyczne to chyba nie jest Odpowiedz Link Zgłoś
hellious Re: Używać-nie histeryzować. 04.03.09, 15:46 hehe, jak po tych 3 litrach ci trzecia noga nie wyrosnie, to znaczy ze nie jest Odpowiedz Link Zgłoś
mniemanologia Re: Używać-nie histeryzować. 04.03.09, 15:49 hellious napisała: > hehe, jak po tych 3 litrach ci trzecia noga nie wyrosnie, to > znaczy ze nie jest Tylko zdawaj nam relacje na bieżąco Odpowiedz Link Zgłoś
lenka30a Re: Używać-nie histeryzować. 04.03.09, 15:56 no jest jeszcze mąż dzieci truć nie będę.Postaram się również nie wypić na raz tych trzech litrów, wtedy trucizna rozłoży się jakoś w czasie Odpowiedz Link Zgłoś
hellious Re: Używać-nie histeryzować. 04.03.09, 15:58 jak na pol z mezem, to moze wam tylko kikutki wyrosna? Odpowiedz Link Zgłoś
mamciulka-nikulka Re: Używać-nie histeryzować. 05.03.09, 15:30 wawrzyniecpruski na sam tytuł twojego postu już mi się czerwona lampka zapala. > Używają takich olejów na całymświecie i jakoś żyją. Nie wszyscy na całym świecie na oleju sojowym smażą, bo są jeszcze takie cuda jak olej słonecznikowy, rzepakowy, ryżowy, oliwa z oliwek czy chociażby smalec. A ci co ich jednak używają codziennie to skąd wiesz jak żyją, byłeś, pytałeś, badania robiłeś... Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 16:29 taaa ostatnio monsanto wyprodukowalo mod soje odporna na roundup smacznego ja bym wylala w kanal taki olej Odpowiedz Link Zgłoś
nangaparbat3 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 16:50 A co to znaczy "roundup"???? Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 16:53 www.monsanto.pl/ochrona_roslin/roundup_energy_450_sl/ here u r p[olecam film: swiat wedlug monsanto na youtube Odpowiedz Link Zgłoś
paskudek1 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 16:54 może mi wqyjasnic po co jakikolwiek producent miałby produkowac rośline odporna na środki ochrony rośin???? Cos Ci się chyba jednak pomyliło, roundup ro jest środek ochrony roślin, głupota byłoby modyfikowanie czegokolwiek tak, żeby było na to odporne A rośliny modyfikuje się gentycznie po to żeby było ODPORNE na chorobu\y i zeby np. takiego roundupu NIE DAWAĆ Odpowiedz Link Zgłoś
nangaparbat3 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 17:00 Bo te środki slużą do mordowania roślin - rzecz w tym, by mordowaly selektywnie. Perz - tak, soja - nie. Ale i tak nie widzę problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 17:04 nie widzisz problemu w tym ze taka soja narusza ekosystem? ze monsanto patentuje sekwencje genow zabija normalne rolnictwo poprzez killerskie kary nakladane na rolnikow ktorym wysialy sie same nasiona takiej odpornej soi na ich polach? nie widzisz problemu w tymz edzieki takim praktykom i uzywaniu bez protestow tego typu syfu za moment na swiecie nie bedzie normalnej zywnosci? otworz oczy i to szeroko, bo olej z soi modyfikowanej moz enie zabija, ale wprowadzanie do ekosystemow roslin i zwierzat o modyfikacjach dajacych im niespotykane zdolnosci zabija nature... patrz na kroliki w australii... Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 17:06 nie wiem czy to nie jest logiczne bo moz edrukowanymi to wyjasnie po co sie to robi ropundup to herbicyd po grzyba rolnik ma pielic hektary pola z chwastow wysiewa soje odporna na roundup i z samolotu napierdziela go w takich stezeniahc ze jak potem sobei z niej zjesz kotleta to rosliny doniczkowe padna w twojej sypialni zatrute powiewem twojego oddechu... smacznego Odpowiedz Link Zgłoś
paskudek1 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 17:50 pk, przepraszam, doczytałam później że roundup to na chwasty (a powinnam kurka wodna pamiętać ze szkoły) ale i tak uważam, że panikujesz niepotrzebnie. Od LAT modyfikuje się żywność, tzn. rośliny uprawne. Chyba nie ma juz na świecie ANIE JEDNEJ takiej "czystej" bo krzyżówki itd. Tylko że to co sie udawało osiągnąc przez całe lata hodowli, wysiewania, zbierania, prób i błędów teraz osiąga sie szybciej i prościej w laboratorium. Co ty wierzysz ze nowe odmiany jabłoni, marchwi czy cebuli to tworzono żeby smaczniejsze tylko były??? A guzik, miały byc odporniejsze na choroby, warunki środowiska itd. Co do ochrony roślin to wybacz ale WSZYSTKIE mają okres karencji przed upływem ktrórej NIE WOLNO roślin zbierać do spożycia. Owszem, pewnie niektórzy tego nie rpzestrzegają ale to moze wystarczy kontrolę zwiększyć??? Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 17:53 zasda jest prosta jest popyt, jest podaz... jest KASA - ogromna kasa dla monsanto.. Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 i chcialam jeszcze powiedziec 04.03.09, 17:55 ze moz ejestem dziwna, ale mnei to nie wali czy jem jedzneie modyfikowane czy nie modyfikowane... i uwazam ze JESZCZE teraz mam NIKLY wplyw na to co jem chcialabym aby moje dzieci tez mialy wybor ale z takim podejsciem to bedzie ciezkie do zrobienia Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 polecam film dlugi ale warto otwiera patrzalki 04.03.09, 18:01 na to co sie dzieje i tu nie chodzi o walory zywnosci smakowe fizyczne psychiczne czy jakiekolwiek, chodzi o rynek o kase, to czy czlowiek po tym zdrowy bedzie to ich wali... www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M Odpowiedz Link Zgłoś
nangaparbat3 Re: polecam film dlugi ale warto otwiera patrzalk 04.03.09, 18:14 Człowiek pali, pije, wozi d. samochodem, siedzi przy kompie, podnosi se poprzeczke tak, ze nigdy nie jest naprawdę zrelaksowany, i obżera sie ponad wszelką miarę. Co do zdrowia, to najprostszym, najtańszym i bez cienia wątpliwosci skutecznym sposobem jego poprawienia byloby przyzwoite wysypianie sie noc w noc. A kroliki w Australii modyfikowane genetycznie nie były - i nie pierwszy raz ludzie naruszaja rownowagę ekosystemu, zawsze to robili, tyle że wszystko odbywalo sie wolniej. Na pewno warto sie zastanowic, rozwazyc "za" i "przeciw" - jesli sie nie mylę, to ludzie w Indiach przestali mrzecc z glodu (starsza od Ciebie jestem, to jeszcze pamietam, jak marli) wlasnie dzieki modyfikowaniu zywnosci. I ja też wole maliny czy poziomki z lasu niż z plantacji, doceniam. Ale moze troche spokoju by sie przydalo. Nie wiem, czy modyfikowana roslinka mnie wykończy - stres, w takim natężeniu jak prezentujesz, na pewno. Odpowiedz Link Zgłoś
elza78 Re: polecam film dlugi ale warto otwiera patrzalk 04.03.09, 23:45 thx za psychoanalize w obliczu modyfikacji genetycznej... babciu Odpowiedz Link Zgłoś
nangaparbat3 wylej od razu 04.03.09, 16:47 Po trzech litrach to calej rodzinie błoniaste skrzydła wyrosną. Odpowiedz Link Zgłoś
ykke Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 04.03.09, 16:57 O rany, daj spokój. Jeśli smak ci odpowiada to używaj do woli. CZy macie pojęcie, co zanczy "modyfikowany genetycznie"? Przeciez to nie trucizna, żadna chemia. Po prostu sadzonki przerobili paroma genami tak, ze sa odporniejsze, aby mogły rosnąc w każdych warunkach. No chyba o to biega? Lej żywcem do sałatek jesli smazony śmierdzi, choc wiadomo, ze to jeden z lepszych, bo ma wysoką temperature palenia. www.zdrowie.senior.pl/75,0,Olej-sojowy-8211-zdrowy-element-diety,4273.html Odpowiedz Link Zgłoś
mamciulka-nikulka Re: olej z soi modyf.genetycznie-używać czy wylać 05.03.09, 15:49 ykke napisała: > O rany, daj spokój. Jeśli smak ci odpowiada to używaj do woli. CZy > macie pojęcie, co zanczy "modyfikowany genetycznie"? Przeciez to nie > trucizna, żadna chemia. Problem ogromny będą mieli alergicy. Już dziś ciężko jest ustalić matce co uczula dziecko, bo przecież je tylko 3 czy 4 produkty na krzyż. Dziecko przecież może reagować nie na jabłko, które zjadło a np. na jeden z 18 pestycydów, którymi spryskano te jabłko. Błędem jest, że nie ma wymogu informowania konsumentów jakie geny zostały dodane, bo np. do soi dodają białko orzecha, na które ktoś może mieć silną alergię (na orzechy bardzo często się jest uczulonym), a na soję nie, a przez brak informacji soja też uczuli. Odpowiedz Link Zgłoś