Dodaj do ulubionych

ZASIŁEK rodzinny

29.09.05, 13:44
witam
czy ktoś wie może jak wypełnić wniosek o zasiłek rodzinny?
Czy wpisujemy przychód pomniejszony o koszty uzyskania i składki zus czyli
społeczne i zdrowotne ?
czy jeśli ktoś ma działalność to przychód potrącony o zus?
i przez ile dzielimy? jeśli dziecko przyszło naświat w tym roku a jest to
pierwsze dziecko to dzielimy przez 2 czy 3?
Obserwuj wątek
    • dosia26 Re: ZASIŁEK rodzinny 29.09.05, 13:52
      Jeżeli wypełniasz wniosek w Urzędzie Miasta to w zasadzie
      wszystkie "instrukcje" powinnaś uzyskać w tym miejscu. Przecież są dokumenty,
      które trzeba uzyskać w Skarbówce, a związane właśnie z zaświadczeniem o
      dochodach, gdzie wszystkie odpisy są już uwzględnione. Jeżeli starasz się o
      zasiłek na jedno czy też pierwsze dziecko, to dochód liczony jest na rodzinę
      trzy osobową, jeżeli zasiłek ma być na więcej dzieci to automatycznie liczba
      osób w rodzinie też się podnosi. Dochód tak czy siak nie może ci przekroczyć
      504 zł/osobę w rodzinie NETTO. Nie wiem jak jest w przypadku mam posiadających
      własną działalność, ja pracuję w "budżetówce". Pozdrawiam, mam nadzieję, że coś
      to pomogło.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka