Dodaj do ulubionych

Nowy Kodeks Pracy

IP: *.* 26.10.02, 15:13
Interesują mnie zmiany w kodeksie które już weszły w życie i które mają wejść (nie wiem dokładnie kiedy). Istotne sa dla mnie informacje dotyczące odpraw przy zwolnieniach grupowych. Jestem w takiej sytuacji że 26 listopada kończy mi się macierzyński. Po nim czeka mnie wypowiedzenie. Początkowo myślałam żeby najpierw wykorzystac urlop wypoczynkowy itd. ale dowiedziałam się, że z końcem roku może nastąpić przejęcie mojej firmy przez firmę która ją wykupiła i obawiam się że później mogę na tym stracić bo zwolnienie moje pewnie nie będzie już podlegało pod grupowe itd. Myślę, że mimo wszystko najlepszym dla mnie wyjściem byłoby przyjęcie wypowiedzenia nazajutrz po końcu macierzyńskiego przed wejściem tego nowego kodeksu ale nie wiem dokładnie kiedy on wchodzi i jakie tam dokładnie będą zmiany. Dzięki za informacje i przepraszam że to takie zagmatwane ;-)
Obserwuj wątek
    • Gość: magdaK. Re: Nowy Kodeks Pracy IP: *.* 26.10.02, 21:50
      myślę , że najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z inspekcją pracy , i tam uzyskasz informacje co dla Ciebie będzie najkorzystyniejsze.zmiany w zwolnieniach grupowych wchodzą w życie dopiero w lipcu 2003 roku. nie znam bliżej twej sytuacji , ale firma przejmująca musi przejąć też pracowników , zadzwoń chociaż do inspekcji do radcy prawnego i poradź się . Powodzenai / Magda

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka