Dodaj do ulubionych

Test ciążowy - po jakim czasie?

02.01.09, 09:44
Witam. Od dłuższego czasu staramy się z mężem o drugie dziecko. Przy
moich nieregularnych cyklach ( 30-40 dni ) trudno mi ocenić kiedy
mam owulację oraz kiedy jest termin spodziewanej m-czki. Czekam z
niecierpliwością , ostatnia miesiączkę miałam 26 listopada, przed
wczoraj zrobilam na wszelki wypadek test ale wyszedł negatywnie,
może robilam za szybko? Czy można samemu sprawdzić jak przy ciązy
ułożona jest macica?
Obserwuj wątek
    • peresia Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 02.01.09, 10:25
      Powtórz test za dwa dni, jeżeli bedzie negatywny, a miesiączka się
      nie pojawi - idź do ginekologa.

      Czy można samemu sprawdzić jak przy ciązy
      > ułożona jest macica?

      ???
      • maczek16 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 03.01.09, 13:34
        A to prawda, że w ciąży ma się podwyższoną temperaturę?
        • deela Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 03.01.09, 14:32
          a to prawda ze google umarlo i nie zyje?
          a to prawda ze w 5 klasie szkoly podstawowej ucza o rozmnazaniu czlowieka?
          a to prawda ze macica sie nie "uklada"?
          • maczek16 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 03.01.09, 14:49
            widzę , że komuś się bardzo nudzi. Skoro nie potrafisz odpisac na pytanie to
            lepiej nic nie pisz
            • maiwlys Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 03.01.09, 14:59
              Dopiero podwyższona temperatura obserwowana przez chyba 18 dni może
              świadczyc o ciąży, ale to musiałabyć chyba obserwować i zapisywac
              temperaturę całego cyklu, a najlepiej kilku poprzednich równiez bo
              wtedy wiesz co i jak, najlepiej zapytaj na forum NPR o temperatury,
              albo poczytaj tam.
              • nelinka19 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 03.01.09, 19:40
                ja bym jeszcze z ginekologiem poczekala i za pare dni zrob test
                moja znajoma tez starala sie o dziecko i 1 test negatyw za pare dni
                ledwo widoczna kreska po paru dniach troche mocniejsza a do lekarza
                najlepiej isc 6-7 tyd ciazy chyba ze chcesz zeby zlecil bete smile
            • deela Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 03.01.09, 21:08
              widze ze ktos tu jest nieukiem i sierota spoleczna
              • maczek16 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 04.01.09, 16:38
                wybacz, ale nie będę na forum się sprzeczała bo nie o to tutaj chodzi, także
                odpusc sobie
        • weska3 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 04.01.09, 18:25
          ja kilka dni przed spodziewaną @ mam zawsze podniesioną temperaturę, ok 37 stopni. To nie jest żaden wyznacznik.
          • kleo78k Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 10.03.09, 21:05
            Własnie ze jest! A temperatura w każdym prawidłowym cyklu podnosi
            się zaraz po owulacji o kilka kresek, tylko aby to zauwazyć trzeba
            przez kilka miesięcy monitorowac swój cykl. Jesli temperatura jest
            wyzsza przez conajmniej 18 dni a miesiączka się spóźnia to znak że
            mozemy być w ciążysmile
    • lianoza Re: Test ciążowy - nie zawsze działają:) 04.01.09, 17:32
      Robiłam 4testy karzdy innej firmy zawsze był negatywny byłam
      spokojna, miałam miesiączke a tu się okazało 10tygodni ciąży szok
      prawda....ale nie wszystkie kobiety mają taki sam układ chormonalny.
      WIĘC CZEKAJ CIERPLIWIE ALBO IDZ DO GINEKOLOGAsmile
      • maczek16 Re: Test ciążowy - nie zawsze działają:) 04.01.09, 17:45
        Gratuluję , to musiała byc dla Ciebie niespodzianka, może i mnie taka spotka smile
        Od 31.12 ( dnia testu ) minęły kolejne 4 dni. Poczekam jeszcze dzień lub dwa i
        zrobię znowu test.Trzymajcie kciuki, proszę.
        • lianoza Musisz wierzyć w siebie. 04.01.09, 18:04
          Ja rodziłam pierwsze w lutym 2008 a drógie urodze w czerwcu 2009
          tobie też iię udasmile Nic na siłe...
          • maczek16 Re: Musisz wierzyć w siebie. 04.01.09, 18:19
            Zgadza się na siłę nic się nie da, ale my staramy się o drugie dziecko już od 4
            lat. W tym czasie leczyłam się hormonalnie, gdyz mialam nadmiar prolaktyny w
            organizmie. Od kilku m-cy mam odstawione leki i teraz sama nie wiem czy to
            opóźnienie miesiączki jest tym spowodowane czy też ciążą...
            • lianoza Re: Musisz wierzyć w siebie. 04.01.09, 18:45
              nie bardzo wiem co Ci radzić bo ja nie miałam takiego problemu ale
              teraz tym bardziej odradzam korzystanie z tak nie pewnych testów w
              szczegulności jeśli masz zaburzenia w tej swerze, idz do lekarza oni
              rzadko się mylą. Już Ci pisałam robiłam test dzień przed wizytą a tu
              szok...
              • maczek16 Re: Musisz wierzyć w siebie. 05.01.09, 11:08
                czy ma duże znaczenie, że test wykonuje sie z porannego moczu? bo ja
                robilam popołudniu ..
          • maiwlys Re: Musisz wierzyć w siebie. 05.01.09, 12:09
            lianoza napisała:

            > Ja rodziłam pierwsze w lutym 2008 a drógie urodze w czerwcu 2009
            > tobie też iię udasmile Nic na siłe...

            Moja znajoma urodziła drugie dziecko w lutym 2008, a trzecie urodzi
            w lutym 2009, będzie im wesoło smile
    • wakacyjna_iguana Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 05.01.09, 08:45
      Lianoza pisze:
      >Robiłam 4testy karzdy innej firmy zawsze był negatywny byłam
      spokojna, miałam miesiączke a tu się okazało 10tygodni ciąży szok
      prawda....ale nie wszystkie kobiety mają taki sam układ chormonalny.
      WIĘC CZEKAJ CIERPLIWIE ALBO IDZ DO GINEKOLOGA>

      Rety - Lianoza, to jak się dowiedziałaś w końcu że jesteś w ciąży????
      • lianoza Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 05.01.09, 17:56
        Starałam się o dziecko od roku i nic... Byłam u ginekologa w
        styczniu zrobiłam badania i zarejestrowałam się za pół roku
        i.......... poszłam zrezygnowana że ja nie będe mogła dać dziecka
        mojemu ukochanem atu lekarz na usg się pyta o zmiane nastroju,
        mdłości, wyczulony węch po czym pokazał mi na ekranie ruszające się
        dziecko. To nie wiarygodne ale prawdziwesmilesmilesmile
    • maczek16 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 07.01.09, 18:24
      Słuchajcie, od ostatniego testu minął już tydzień. Teraz się zastanawiam czy aby
      nie zrobilam go za szybko albo o za późnej godzinie ( pod wieczór ). Nakręciłam
      się już bardzo że to ciąża , ale ciągle mam stracha zrobic drugi test. No nic
      ... w sobotę bedzie wielki dzień prawdy . Dzisiaj jest 43dzien cyklu. Ufff..
      • lianoza Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 07.01.09, 18:59
        Maczku to może idz do ginekologa będziesz miała pewność poco się
        zadręczasz...
        Życze Ci jak naj lepiej przesyłam gorące pozdrowieniasmile
        • maczek16 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 07.01.09, 20:14
          Dzięki Lianoza, w sobotę się okaże czy jest po co iśc do lekarza.
    • gosiaczek557 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 08.01.09, 10:22
      Zrób test poziomu hcg z krwi w pierwszym lepszym laboratorium.
      Ginekolog we wczesnej ciąży też może jeszcze nic nie stwierdzić, a
      jeśli jesteś w ciaży to badanie z krwi ją potwierdzi.
      • maczek16 Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 09.01.09, 18:18
        Dzisiaj rano zrobiłam drugi test ciążowy. Jedna kreska. Załamka. Okresu brak.
        Wszystko boli. Pewnie @ się zbliża. Już nie pamiętam kiedy miałam takie
        opóźnienie aż 17 dni.
        • gosikowafasolka Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 10.01.09, 23:03
          Ostatnia miesiaczkę miałam 5 grudnia 2008, przedwczoraj zrobiłam test, dwie
          kreski w 3 sekundyy...Jupi jestem w ciąży, ale czy aby napewno? Poszłam na
          badanie betahcg i wysżło 2183 mUI/ml czy to znaczy ze jestem szczesliwą mama?
          Pomózcie bo w głowe dostane a ginekolog ma czas dopiero pod koniec stycznia
          • gootica Re: Test ciążowy - po jakim czasie? 11.01.09, 20:27
            Jestes mamusiąsmile gratulacje!!!!!
    • rudakudlata A czy 11.01.09, 21:50
      komuś wyszedł negatywny test w dniu spodziewanej miesiączki mimo ciąży? Ja @ nie
      mam nadal, ale tez żadnych objawów ciąży, jestem po iui, od kilku lat nie miałam
      spóźniającej się @ i cyklu dłuzszego niż 29 dni. Jutro ide na betę ale wyniki we
      wtorek, jestem w kropce i nie wiem czego się mam spodziewać smile Objawów zero, w 1
      tyg. były tylko kłucia i ciągnięcia, teraz w ogóle nie mam ochoty na słodycze i
      mięso, nie to że niechęć po prostu brak ochoty, no i w ogóle nie mam apetytu.
      Temp. nie spada.
      • rudakudlata Re: A czy 11.01.09, 21:54
        Acha, i jest mi bez przerwy zimno, trzese sie jak osika a w domu 26 stopni. To
        jest dziwne.
        • weronika6616 Re: A czy 12.01.09, 08:16
          Witam

          Możesz mi opisać jaki to ból ciągnięcia, bo nie mogę sobie tego wyobrazić. Za
          bardzo nie wierze w objawy ciążowe, ale to już słyszałam kilka razy.
          • rudakudlata Re: A czy 12.01.09, 09:03
            To nie ból. Takie ciągnięcie jakby w środku w brzuchu cos było za ciasne i się
            rozciągało smile Ja to miałam w 1 tyg. po owulacji razem z kłuciem. No a okresu
            nadal nie mam, temp. 36,7, śluz taki biały nieprzejrzysty jakby maź ale bardzo
            malutko (czytałam że w ciąży jest go dużo) no i żadnych objawów ciąży typu
            mdłości, zgagi, zaparcia. Dziś 31 dzień dc.
            • weronika6616 Re: A czy 12.01.09, 09:17
              Niestety musisz poczekać na wyniki bety.Ja mam cykle bardzo nieregularne i nawet
              nie wiem kiedy mogę zrobić test,także staram się nie robić i wytrzymać jak
              najdłużej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka