Dodaj do ulubionych

Co robić mam problem z kolanem

06.02.09, 19:23
MOże ktoś zna się na ortopedii zrobiłam sobie prześwietlenie kolana
i okazało się że:
Cechy przebytych ,przewlekłych zmian pourazowych w obrębie więzadła
pobocznego bocznego pod postacią jego pogrubienia do 0,67 cm oraz
licznych zwłóknień i zmian drobnotorbielowatych. Zmiany pourazowe w
obrębie części środkowej łąkotki bocznej pod postacią zwłóknień z
zachowaniem jej ciągłości. Zanik chrząstki szklistej okolic kłyci
bocznych.
Jestem w 16 tyg ciązy nie wiem co będzie już teraz mam problem z
chodzeniem
Obserwuj wątek
    • mama_szymka Re: Co robić mam problem z kolanem 07.02.09, 17:29
      na ortopedii się nie znam, ale mam nadzieje ze prześwietlenia nie
      robiłaś będąc w ciąży?
      A co powiedział lekarz kierujacy to on powinin prowadzić leczenie
      oczywiscie musi wiedzieć o ciąży.
    • elkam80 Re: Co robić mam problem z kolanem 07.02.09, 17:51
      Hm, na moje oko kolorowo nie jestsad. Nie podobają mi się te zwłoknienia łąkotki
      i zanik szklistej chrząstki - to wszystko będzie powodować problem z poruszaniem
      się. Przypuszczam, że masz wrażenie tarcia w kolanie, no i oczywiście towarzyszy
      temu ból (szczególnie po dłuższym przeforsowaniu).
      Problem jest o tyle, że jesteś w ciąży - co prawda w 16 tyg, to już łożysko
      przejmuje swoją rolę i "żyć własnym życiem", jednak leków na zwiększenie mazi
      międzystawowej, czy przeciwzapalnych nie dostaniesz.
      Ograniczona też będzie fizykoterapia (prądy, ultradźwięki - odpadają).
      Proponuję jeść dużo produktów "żelatynowych" czyli galaretki, kisiele, chrząstki
      np. od kurczakabig_grin. Pomagają trochę w wytwarzaniu tej mazi. No a z rehabilitacji,
      hm... masaż i gimnastyka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka