Dodaj do ulubionych

pare pytań.................

22.05.06, 12:55
hey, mam pytania, od wrzesnia mój maluszek idzie do przedszkola,cały czas do
tej pory był ze mna ,nie miałam i nie musiałam go zostawiac z kimś, co
zrobic jak bedzie płakał i krzyczał w nibogłosy ,rozumiem,ze troche
uspokoic, ale czy gdy bedzie dalej rozpaczał to mam go takiego zostawic?

jakos nie wierzę,ze 2 przedszkolanki od maluszków, moga zająć sie
rozpłakanymi maluchami i ich dopilnowac, ja chyba histeryzuje, ale prosze
napiszcie co wiecie z własnego doświadczenia, czy takiemu malcowi moze cos
sie stać?

i jeszcze pytanko, czy zanosi się do przedszkola własna pościel?Kołderke i
poduszkę, co jeszcze trzeba przygotować,


pozdrawiam

kasielka

Obserwuj wątek
    • aniakuz1 Re: pare pytań................. 22.05.06, 13:54
      Na początku uświadom sobie to, że to nie pierwszy maluszek pójdzie do tego
      przedszkola i panie napewno wiedzą jak sobie poradzić z nawet najbardziej
      rozpłakanym malcemsmile a płakać pewnie będzie i może tak w tym płaczu trwać nawet
      ze 3 tygodnie i codziennie błagać Cie żebyś go w przedszkolu nie zostawiała,
      nie znaczy to jednak że dzieje mu się tam krzywda, ale musi minąć trochę czasu
      zanim przystosuje sie do nowej sytuacji i upewni się że mama albo tata czy ktoś
      bliski zawsze go z tamtąd w końcu odbiera, że nie zostawiacie go tam na zawsze.
      Z moich doświadczeń...lęk mamy jest powodem lęku u dziecka, ono czuje jakie
      rozstanie jest trudne dla Ciebie i jest to dla niego sygnał, że pewnie dzieje
      się coś niedobrego, im dłuższe rozstanie przed salą pezedszkolna tym dłuższa i
      większa histeria. Zwykle po wyjściu mamy dziecko po kilkunastu minutach
      uspokaja się i świetnie się bawi. Przez cały dzień zwykle zdarzają
      się "przypominki" i maluch znów zaczyna pochlipywać ale mądra pani wie jak temu
      zaradzić! Nie bój się i śmiało odprowadzaj synka i nie złam się bo jak raz nie
      poślesz z litości to z pewnością mały to dobrze zapamięta i wykorzysta w
      nieodpowiedniej chwili. Co zabrać jako wyprawkę?? Najlepiej zapytać
      nauczyciela, możesz to zrobić nawet w pierwszy dzień od którego synek będzie w
      przedszkolu, zwykle potrzebny jest mały ręczniczek, szczoteczka, pasta i
      kubeczek ale lepiej się upewnić jakie zwyczaje panują w Waszym przedszkolu.
      Pozdrawiam i życzę odwagi i cierpliwoścismile
      • kasielka Re: pare pytań................. 22.05.06, 14:26
        Dzięki, trochę mnie uspokoiłaśsmile
    • mallard Re: pare pytań................. 22.05.06, 14:30
      Tutaj poniżej jest wątek pani dyrektor jednego z warszawskich przedszkoli
      (nick: Przedszkole2), na którym odpowiada na wszystkie "przedszkolne" pytania,
      uważam,że bardzo rzeczowo i kompetentnie. Nezależnie od tego wątka, o ile
      dobrze pamiętam, napisała kiedyś drugi, na temat adaptacji w przedszkolu.
      Myślę, że jak ją poprosisz, to Ci go "wyciągnie", albo spróbuj poszukać sama
      przez wyszukiwarkę.

      Pozdrawiam
      • mallard Wklejam link 22.05.06, 14:36
        Do wątka (ku?), o którym pisałem przed chwilą (adaptacja)

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=587&w=21892273&a=21892273
        Pozdrawiam jeszcze raz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka