proszę o jakieś "świeże" opinie z tego szpitala

i czy ktoś wie ile trzeba zapłacić położnej, żeby mieć swoją "prywatną" i/lub lekarzowi? kto lepszy / ważniejszy przy porodzie? swój lekarz czy położna? jeszcze jedna kwestia - zzo, czy ktoś prosił i nie dostał? dzięki z góry, pozdrawiam wszystkie Mamy