Gość: Stefan IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 13.04.02, 16:01 Mam propozycję pracy legalnej. Podobno życie jest tam tańsze niż w Polsce. Czy ktoś z Was był tam?? Jak się tam żyje?? Stefan Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: --Michal Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.client.attbi.com 13.04.02, 16:32 Gość portalu: Stefan napisał(a): > Mam propozycję pracy legalnej. Podobno życie jest tam tańsze niż w Polsce. Czy > ktoś z Was był tam?? Jak się tam żyje?? > > Stefan W USA glowna roznica pomiedzy kosztami zycia jest koszt nieruchomosci. Zeczywiscie w NC nieruchomosci sa stosunkowow tanie. To ze koszt zycia jest tanszy niz w PL raczej wlozyl bym miedzy bajki. Bedzie drozej. Klimat znacznie cieplejszy i wilgotniejszy od PL [deszczowa zima]. "Blisko" na FL i NY i innych ciekawych turystycznych miejsc. Jezeli lubisz zeglowac to zanieszkaj na wybrzezu - duzo wiatru. Pozatym zapoznaj sie ze stereotypem "red neck", jest w tym troche prawdy IMHO, ale nie jest az tak zle. Pozatym sa tam tez dobre szkoly. Napisze jak mi co jeszcze przyjdzie do glowy. Daj znac jak masz pytanie. Pozdrawiami i Powodzenia. PS Jezli to placa na miesiac to mozesz miec klopoty z odstaniem autoryzacji z DOL na H1, bo wyglada to dosc nisko. Kiedys tu podalem link do srednich zarobkow USA, poszukaj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eli Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.atl.client2.attbi.com 13.04.02, 16:43 $2000 miesiecznie brutto to bardzo male pieniadze w USA w Polnocnej Karolinie nawet dla jednej osoby. Perspektywa - bardzo skromne zycie, ale nie niemozliwe. Jakie sa twoje oczekiwania i wyobrazenia? Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: --Michal Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.client.attbi.com 13.04.02, 16:40 Na tej stronie mozesz znalezc srednie place w roznych stanach: www.census.gov. Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? 13.04.02, 16:44 Gość portalu: Stefan napisał(a): > Mam propozycję pracy legalnej. Podobno życie jest tam tańsze niż w Polsce. Czy > ktoś z Was był tam?? Jak się tam żyje?? > > Stefan Stefan, a ta praca i wyjazd, to na stale? na rok? na wakacje? jaki tryb zycia prowadzisz i czego oczekujesz... pomoz nam z tego co wiem $24k rocznie to w "tych" rejonach standartowa pensja w tzw menial jobs..sprzedawcy w sklepach, sekretarki itd.. wiele ludzi pracuje za taka pensje ...i zyje... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 13.04.02, 17:33 Ja zarabiam 1000 zł /mies na reke i też jakoś żyję. Jeśli dostane wize to mam szansę pojechać tam na 3 lata. Praca na farmie. Ile kosztuje wynajecie pokoju/domku . Da się coś odlożyć z ok. 1500$ na rękę?? Stefan Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? 13.04.02, 17:54 Gość portalu: Stefan napisał(a): > Ja zarabiam 1000 zł /mies na reke i też jakoś żyję. > Jeśli dostane wize to mam szansę pojechać tam na 3 lata. Praca na farmie. > Ile kosztuje wynajecie pokoju/domku . Da się coś odlożyć z ok. 1500$ na rękę?? > > Stefan z $2000 niemozliwe...jak bedziesz bardzo oszczedny to pewnie $1000/mies zaoszczedzisz... jak przyjechalem do USA 12 lat temu to moja pierwsza praca byla $850/mies na reke , rozumiesz...hehe wliczajac inflacje to pewnie jakies $1100 na dzisiejsze $$$... jakos dalo sie przezyc, ale nie bylo milo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.first.waw.pl / 10.0.0.* 13.04.02, 16:55 To mało. nie wiem, co to za praca, ale moi znajomi na wakacyjnych studenckich wyjazdach "Work and Travel" zarabiali mniej wiecej tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoeK Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.rdu.bellsouth.net 13.04.02, 17:03 Stefan Jakie okolice Polnocnej Karoliny Cie interesuja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 13.04.02, 17:38 Okolice Willmington. Fayetteville ... Stefan Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martyna Re: 2000 $ brutto w Płn. Karolinie to dobra pensja? IP: *.proxy.aol.com 13.04.02, 20:11 Hallo! Z 2000 brutto prawdopodobnie dostaniesz na reke okolo 1600 (byc moze po przepracowanym roku dostaniesz czesciowy zwrot podatku). Moze uda Ci znalezc apartament za 350 dolarow na miesiac , wiec jak znajdziesz wspollokatora co nie jest zreszta trudne to na mieszkanie wydasz okolo 200 na miesiac. Jedzenie w zaleznosci jak jestes oszczedny okolo 200-300 dolarow na miesiac no chyba , ze chcesz jesc w Mc Donaldzie . Czy praca, ktora Ci proponuja jest to praca z ubezpieczeniem medycznym, dentystycznym i farmakologicznym( na lekarstwa)bo jesli nie to jesli chcesz byc ubezpieczony co ja bym zreszta radzila bedziesz musial zaplacic okolo 150 dolarow na miesiac. Jak z dojazdami? Czy pracodawca zapewnia transport? Bo jesli nie to wydatki na autobus czy na metro to srednio 50 dolarow na miesiac . Jesli chcesz zaoszczedzic 1500 prawdopodobnie bedziesz musial znalezc druga prace na pol etatu, czy tez na weekendy. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoeK Do Stefana IP: *.rdu.bellsouth.net 14.04.02, 01:34 Gość portalu: Martyna napisał(a): > > Hallo! > > Z 2000 brutto prawdopodobnie dostaniesz na reke okolo 1600 (byc moze po > przepracowanym roku dostaniesz czesciowy zwrot podatku). Moze uda Ci znalezc > apartament za 350 dolarow na miesiac , wiec jak znajdziesz wspollokatora co nie > > jest zreszta trudne to na mieszkanie wydasz okolo 200 na miesiac. > Jedzenie w zaleznosci jak jestes oszczedny okolo 200-300 dolarow na miesiac no > chyba , ze chcesz jesc w Mc Donaldzie . > Czy praca, ktora Ci proponuja jest to praca z ubezpieczeniem medycznym, > dentystycznym i farmakologicznym( na lekarstwa)bo jesli nie to jesli chcesz byc > > ubezpieczony co ja bym zreszta radzila bedziesz musial zaplacic okolo 150 > dolarow na miesiac. > Jak z dojazdami? Czy pracodawca zapewnia transport? Bo jesli nie to wydatki na > autobus czy na metro to srednio 50 dolarow na miesiac . > Jesli chcesz zaoszczedzic 1500 prawdopodobnie bedziesz musial znalezc druga > prace na pol etatu, czy tez na weekendy. > > Pozdrawiam Stefan Martyna Ci doskonale przedstawila ogolna sytuacje finansowa. Moge tylko dodac ze Willmington to piekne miasto portowe. Miasto z tradycja i ze "starymi pieniedzmi". Napewno tam bedzie drozej niz w Fayeteville. To miasto istnieje dzieki Fort Bragg. Bedzie tam taniej ale nieciekawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaia Re: Do Stefana IP: *.nc.rr.com 14.04.02, 03:15 no wiec ja mieszkam w polnocnej karolinie. mysle, ze wynajecie mieszkania za 350 dolarow miesiecznie to troche malo choc moze i faktycznie za tyle mozna cos znalezc. ja sie spotkalam z najnizsza cena za one bedroom - 500$ (ale nie w wilmington ani fayetteville). 2000 dolarow miesiecznie to taka srednia pensja, jak juz ktos wspomnial przecietny zarobek kasjerek czy sekretarek. zadne "wielkie halo". jesli jestes bardzo oszczedny to odlozysz gora 1,000 miesiecznie, ale i to wydaje mi sie malo realne. zawsze beda wydatki tzw. inne - np. srodki czystosci, pasta do zebow czy chociazby zachce ci sie isc do kina.... moze bedziesz chcial tez poleciec na troche do Polski (piszesz bowiem ze ten wyjazd to na 3 lata). Jak bedziesz chcial kupic samochod aby sie swobodnie poruszac (nie ma tu miejskich autobusow ani metra) to za jakiegos staruszka zaplacisz conajmniej 1,000 albo 2,000. Pamietaj tez o oplatach za mieszkanie (gaz, energia, woda, telefon....- mysle, ze conajmniej 150$ za wszystko miesiecznie). Potem jedzenie - jakies 300 $... no i sam wynajem mieszkania... Osobiscie zycze ci powodzenia. Mysle ze kto nie ryzykuje to i nic nie ma. A poza tym w kazdej chwili przeciez bedziesz chyba mogl wrocic do polski... pozdrawiam kaia Odpowiedz Link Zgłoś