Dodaj do ulubionych

Polska turystyka w/g wirtualna polska hehehehe

IP: *.client.comcast.net 15.03.05, 00:24
A oto jak krajowcy podrozuja np. do Finlandii.

tez tam bylam (2003.10.30 20:12)

"Ja tez jestem zauroczona Finlandia. Bylismy tam latem 2003r. akurat wtedy
gdy byly biale noce. to cos fajnego, tylko nie wie sie kiedy isc spac.
Finowie sa bardzo fajni. Utrzymujemy kontakt z rodzina finska od roku 1998.
Chociaz kontakt slowny jest niestety bardzo trudny jakos sobie radzimy.
Troche po niemiecku, troche po angielski reszte zalatwiaja slowniki i
sympatyczna gospodyni przy ktorej czujemy sie jak u siebie chociaz nie mowi
ani slowa w innym jezyku jak tylko finski. Bylam tam tez w 1998r. Wyjezdzajac
obiecalam sobie, ze jeszcze tam pojade. Utrzymanie jest naprawde drogie, ale
mozna sobie radzic. Mysmy jechali w dwa samochody poprzez Litwe, Lotwe i
Estonie majac zapas zup ugotowanych i zaprawionych tak jak kompoty. Jest to
bardzo prosty sposob i mozna na tych zupkach przetrzymac dlugo. Wystarczy
tylko podgrzac i cieple danie gotowe. Podroz przez kraje dawnego Zwiazku
Radzieckiego nie takie straszne jak nam mowiono. Drogi o wiele lepsze od
naszych i maly ruch na drogach. Podroz promem z Tallina do Helsinek tez nie
kosztuje duzo, w kazdym razie jest o wiele taniej niz naszym promem
Polonia.Wszystkim ktorzy bardzo marza o zwiedzeniu Finlandii zycze szczescia
i doczekania spelnienia marzen, ja ze znajomymi planuje w przyszlym roku
podroz przez Litwe, Lotwe, Estonie, Jamsa, Rovaniemi i dalej na polnoc.
Samochody beda nasza sypialnia a i jedzenie w wiekszosci zabieramy swoje,
wiec nie jest to takie straszne i jakos da sie przezyc. Powrotna droge
zamierzamy przebyc przez Norwegie i Szwecje. Dobrze ze sa jeszcze marzenia.
Podrozniczka"

turystyka.wp.pl/opinie.html?T%5Bpage%5D=1&wid=399514&OID=2805894&wid=399514&kat=4605



Obserwuj wątek
    • Gość: gosc A nadau mowil... IP: *.client.comcast.net 15.03.05, 00:34
      ze Polakom juz nie zalezy na wizach do USA bo i tak nie chca tu przyjezdzac.
      Widocznie wola jak im Szwajcarzy kopia w drzwi hehehehe.

      po co te wizy (2) tajemnicza (2004.12.20 18:30)

      moim zdaniem nie sa potrzebne wizy bo niewiesz czy dostaniesz a jak masz tam
      rodzine i chcialbys sie z nia zobaczyc to nie moesz nie powinno byc ych wiz
      wystarczy ze masz bilet i paszport plis jak ktos ma na te wizy wplyw prosze
      znescie je plis plis plis plis plis

      turystyka.wp.pl/opinie.html?wid=406144&OID=5745096&wid=406144&kat=4633
    • Gość: zzyzzio Re: to też polska turystyka IP: 213.76.135.* 15.03.05, 08:02
      www.wakacje.pl/
      • Gość: njujorker polska turystyka,hehehehe ! IP: *.an3.nyc41.da.uu.net 15.03.05, 09:09
        piekny opis podrozowania po Finlandii ,az lza sie w oku kreci i przypominaja
        sie harcerskie biwaki i autostop !! zabraklo w opisie maszynek na denaturat
        do podgrzewania zupek !!! i kotlow prztroczonych z tylu do Syrenki lub Fiata
        125p,czyli w Polsce jest fajnie !! nie zginal duch w narodzie i
        tradycja,wszystko jest w starym dobrym stylu retro socjalizmu!! A te linki
        podane o egzotycznych podrozach za 6000 zl to dla kogo ??? dla pana Ziutka
        bisssnes mana ! w bialych skarpetkach ??,hehehhehehhhe
        • Gość: zzyzzio Re: polska turystyka,hehehehe ! IP: 213.76.135.* 15.03.05, 09:25
          Poczytaj działy forum i wspomnienia, a potem wracaj do pracy i oszczedzaj na
          wymarzony weekend nad niagarą...
        • Gość: hehehe Re: polska turystyka,hehehehe ! IP: *.lubin.dialog.net.pl 15.03.05, 10:26
          zal d..e sciska, ze w ogole sa takie linki, bo jak wy zescie wyjezdzali to nie
          bylo nic heheh, a teraz coz podrozuja Polacy po calym swiecie heheh, skoro sa
          linki to i zapotrzebowanie tez.
    • Gość: Antypolonijny Re: Polska turystyka w/g wirtualna polska heheheh IP: *.lubin.dialog.net.pl 15.03.05, 10:22
      Sami staliscie w kolejce po wize na kolanach, spiac pod ambasada i stad ten
      uraz psychiczny, teraz jak ktos tam stoi to wam sie robi tak lekko na duszy i
      myslicie sobie:" Jaka ulga, ze juz nie musze stac, ja ja mam." Stad ta radosc o
      kolejkach, wypisujecie bzdury po to, zeby naiwniaczki, ktore was czytaja
      uwierzyly, ze to raj i stoja...., a kolejka coraz dluzsza, a wy myslicie: "Jak
      dobrze, ze ja juz sie wystalem."Teraz wyjezdzaja, ale dzieciaczki, ktore
      sluchaja bzdur takich jak wy im wciskacie,pojada popracowac troche na czarno,
      zwiedza i wroca do kraju, na stale nikt tam nie zostanie, te czasy minely, a
      pojechac i zobaczyc dlaczego nie? A druga grupa wyjezdzajacych to, albo dzieci
      bogatych polskich rodzicow na studia, albo naszy polscy przedsiebiorcy.
      • prawdziwystarywiarus ENJOY! 15.03.05, 12:20
        Popieram. Po co wam gdziekolwiek wyjezdzac?
        Rozkoszujcie sie nadzieja, ze samba niedlugo bedzie waszym tancem narodowym.


        www.transparency.org/cpi/2004/cpi2004.en.html
        Wedlug powszechnie szanowanego Corruption Perception Index (CPI 2004) jestescie,
        drodzy krapole, bardziej skorumpowani niz Barbados, Urugwaj, Oman, Zjednoczone
        Emiraty Arabskie, Botswana, Malezja, Tunezja, Kostaryka, Kolumbia, Surinam,
        Salwador, Panama, Namibia, Ghana i Meksyk.

        Leb w leb w korupcji idziecie z Peru i Sri Lanka.

        Marginalnie uczciwsi jestescie od Arabii Saudyjskiej, Syrii, Bialorusi, Gabonu i
        Jamajki.

        W ciagu ostatnich dwoch lat zeslizneliscie sie w tym rankingu z czwartej
        dziesiatki do szostej dziesiatki. Natomiast zadecie i bute wykazujecie,
        jakbyscie byli w pierwszej piatce.


        • bobasek_i_cala_klasa Re: ENJOY! 15.03.05, 15:06
          czy blyszczaca czerwona glowka nie zeslizgnela ci sie czasem?

          hehehe

          prawdziwystarywiarus napisał:

          > Popieram. Po co wam gdziekolwiek wyjezdzac?
          > Rozkoszujcie sie nadzieja, ze samba niedlugo bedzie waszym tancem narodowym.
          >
          >
          > www.transparency.org/cpi/2004/cpi2004.en.html
          > Wedlug powszechnie szanowanego Corruption Perception Index (CPI 2004) jestescie
          > ,
          > drodzy krapole, bardziej skorumpowani niz Barbados, Urugwaj, Oman, Zjednoczone
          > Emiraty Arabskie, Botswana, Malezja, Tunezja, Kostaryka, Kolumbia, Surinam,
          > Salwador, Panama, Namibia, Ghana i Meksyk.
          >
          > Leb w leb w korupcji idziecie z Peru i Sri Lanka.
          >
          > Marginalnie uczciwsi jestescie od Arabii Saudyjskiej, Syrii, Bialorusi, Gabonu
          > i
          > Jamajki.
          >
          > W ciagu ostatnich dwoch lat zeslizneliscie sie w tym rankingu z czwartej
          > dziesiatki do szostej dziesiatki. Natomiast zadecie i bute wykazujecie,
          > jakbyscie byli w pierwszej piatce.
          >
          >
    • Gość: ziuta Ale mi nowość??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 10:42
      I coż w tym nowego? Że ktoś tanio chce podróżować? Co za baran z tego 'gosc z
      comcast' - typowy dupek (polonus) z usa.

      Przecież można przytaczać podobne wypowiedzi młodych amerykanów (na peczki),
      którzy śpią na dworcach czy plażach (w Europie lub w Azji), jeżdżą autostopem,
      dorabiają w barach czy schroniskach by móc dalej podróżować...

      Czy to miałoby świadczeć o powszechnej biedzie amerykanów???

      Co za buractwo wyjechało do usa - i dobrze!!! Przynajmniej nie psują nam dobrego
      humoru tu w Europie!
      • des4 Re: turystyka 15.03.05, 11:07
        Wiadomo, że niewielo osób z Polski jeżdzi na wakacje na Karaiby - jak dla nas
        stosunkowo drogo, no i daleko. Jednocześnie w Polsce bardzo popularne są
        kierunki śródziemnomorskie, Egipt, Tajlandia etc - tu s kolei dla
        Amerykanów/Kanadyjczyków jest drogo i daleko, co zresztą widać bo w tych
        miejscahc bardzo mało. Prosta geografia. A do Grecji, czy Egiptu jeżdzą całkiem
        normalni ludzie, skoro wakacje w przyzwoitych warunkach kosztują już 1500
        PLN, . I nie trzeba tu biznesmenów czy też bogaczy. Tylko dlaczego niektóre
        polonijne chamy drwią z tych co jeżdzą na Mazury, czy też na Słowację? Czy to
        się różni od wczasów nad Niagarą, czy domków kempingowych na jeziorem w
        Wisconsin? A tramping pod namitem był jest i bedzie popularny wśród młodych
        ludzi na całym świecie. Dziwię się z wyśmiewania studentów trampujących po
        Skandynawii, komuś tu sloma z butów wyłazi...
    • Gość: myszka Re: Polska turystyka w/g wirtualna polska heheheh IP: *.166-130-66.mc.videotron.ca 15.03.05, 14:56
      50 niedlugo a ja ciagle uwielbiam tramping ,ostatnio bylam na wakacjach na
      karaibach w super hotelu i czulam sie jak emerytka,nie ma to jak namiocik w
      srodku lasu
    • nadau Kopolom już zwieracze puszczają, heheheh 15.03.05, 16:15
      kopole (kolonialni polonusi) zwani też kolonialnym bydłem nie wiedzą już widać o
      czym pisać i czepiają się biednych i oszczędnych turystów.
      Jak świat światem można spotkać bardziej lub mniej zamożnych globtroterów,
      traperów, autostopowiczów spędzających wakacje na swój sposób i na swoją
      kieszeń. Ale jednak spędzających.

      Kopole widziały Europę tylko zza płotu obozu dla azylantów i teraz im żal dupę
      ściska. Zwłaszcza tych tam żyjących na zasiłku w dalekiej wsi zwanej Oz.
      Oprócz czerwonego piachu niczego więcej nie widzą.
      W najlepszym razie mogą wylecieć w powietrze na Bali albo zostać zmyci przez
      tsunami.
      Biedacy, nawet do Polski boją się przyjechać, by nie podzielić losu pana Weissa.
      I tak rok po roku. A zwieracze coraz starsze i nie wytrzymują.

      Polacy z kraju wakacje spędzają w różny sposób:

      Można tak:
      www.republika.pl/autoiran
      Albo tak:
      www.vtrip.pl/document.php?id=2783
      Albo tak:
      www.vtrip.pl/document.php?id=2454
      Ja wolę tak:
      oto-toskania.republika.pl/trasa.html
      albo tak:
      www.mojaaustria.pl/x.php/629/St.-Johann-in-Tirol.html

      Są jeszcze tacy co tak
      www.montblanc.friko.pl/
      A tych to nawet ja nie rozumiem:
      sempeck.com/australia/australia.htm
      Ludzie mają różne hobby. Niektórzy lubią opisywać swoje wakacje.
      Mnie wystarczy sam wyjazd, trochę fotek i filmów, których i tak nie ma kiedy
      oglądać.

      katalog.onet.pl/4662,kategoria.html
      A tak zwiedzali Europę kopole:
      www.najmici.net/d_podersdorf.htm
      i psuli opinię o Polakach:

      "Emigracja solidarnościowa lat 80. popsuła nam opinię. Pod pretekstem
      politycznych prześladowań kraj opuścili ludzie wszelkiego autoramentu. Stosunek
      Austriaków do Polaków po 1982 r. zmienił się radykalnie."

      www.polonika.at/informator.php?id=1070&op=sz&pid=143&comment_form=true
      Teraz musimy to naprawiać.
      • Gość: sprawiedliwy Re: Kopolom już zwieracze puszczają, heheheh IP: *.lubin.dialog.net.pl 15.03.05, 18:07
        Toz to cala o kopolach prawda. Teraz szukaja winnego, po tym co narobili.
        • Gość: durny polonus Re: Kopolom już zwieracze puszczają, heheheh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.05, 18:12
          Dodam że pierwszy raz w życiu widziałem starszych ludzi, a także całe
          amerykańskie rodziny podróżujące po schroniskach właśnie w USA. Gdzie indziej
          zwykle to 'rezerwaty' dla młodych...

          Więc co - mam niby twierdzić że amerykańskie barany (sorry konwencja polonusów z
          usa) są tak biedne, że na nic innego ich nie stać???

          Te posty to właśnie całe polaczkowo amerykńskie - chamskie i głupie że aż strach...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka