Dodaj do ulubionych

pytanie do amelki99

15.09.05, 14:24
amelko,mam pytanie dotyczące twojego wpisu
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=615&w=26860747&a=29058004
dzisiaj synowa była w opiece i pytała o to co pisałaś ....niestety powiedziano
jej że nie ma takiego zasiłku jak dożywianie z unii, a na okresowy się nie
kwalifikują bo przekraczają 316 zł na osobea na węgiel to tym bardziej nie bo
musieliby mieć 1300zł z groszem na 5 osób na miesiąc, kwalifikuje się tylko
najstarsze dziecko bo chodzi do pierwszej klasy i może otrzymywać obiady w
szkole a bliźniaki nie bo mają po 3 i pół roku.
Gdzie ty to wynalazłaś że zarobek nie może przekroczyć 474zł na osobe i że
należy się 60 zł na jedną osobe
Obserwuj wątek
    • swku Re: pytanie do amelki99 15.09.05, 14:36
      przepraszam bardzo, kto jest zainteresowany zasiłkiem przy dochodzie 474 zl na
      osobę? Przecież to jest dużo, jeszcze chcecie zapomogi????
      • babcia_marysia Re: pytanie do amelki99 15.09.05, 14:52
        pomyłka,nie mamy tyle na osobe,swku źle przeczytałaś...ja tylko pytałam gdzie to
        jest napisane że dochód nie może przekroczyć 474zł na osobe,a pytanie było
        skierowane do amelki
        • jolantapiwo1 Re: pytanie do amelki99 15.09.05, 15:09
          z tego co ja wiem to jest dozywianie z Unii..u nas tez cos takiego
          istnieje...dostaje sie odi\biady na stołówce na tyle osób ile jest w
          rodzinie..plus jakas mąke..mleko..ser żłóty....a dochód u nas nie moze
          przekraczac 314 bodajze na osobe ...a ponad 474 to na osobe samotna
        • amelka99 Re: pytanie do amelki99 15.09.05, 15:34
          Babciu Marysiu jest cos takiego ..bo ja pisalam w tym miesiacu o wlasnie o taki zasilek to jest miesiecznie kwota 60 zl na osobe w rodzinie -( zasilek celowy posilek dla potrzebujacych w ramach programu dla potrzebujacych ) tak napisalam w podaniu ( moze starac sie o niego osoba w ktorej dochod na osobe nie przekracza 150% kryterium ( 150% z 316 zl = 474 zl ) Pani z mopsu ktora byla u mnie na wywiadzie powiedziala ze to jest program rzadowy - jutro bede w mopsie i o ile tylko chcesz to dopytam sie dokladnie co i jak ( czy wszyscy w calej Polsce maja rowne prawa do tego zasilku )
          • amelka99 Re: pytanie do amelki99 15.09.05, 15:36
            aha zapomnialam jezeli dziecko korzysta z obiadow finansowanych przez mops wowczas nie moze juz korzystac z tego programu smile))
            • babcia_marysia Re: pytanie do amelki99 15.09.05, 15:47
              nasz pierwszolkasista nie kożysta wogóle z obiadów finansowanych przez mops,a
              pani w opiece powiedziała że nie przekracza 150% więc się należy ale tylko na
              jedno dziecko obiady w szkole i to wszystko....bardzo prosze jeśli możesz to
              popytaj
              • amelka99 Re: pytanie do amelki99 16.09.05, 11:46
                Babciu Marysiu ,wlasnie wrocilam z mopsu ,panie powiedzialy ze w kazdym rejonie polski ten program powinien byc realizowany ,ale najlepiej uzyskac informacje u siebie w rejonie smile)) Jzeli chodzi o obiadki jest podobnie ,gdyz w ramach tego programu mozna dostac obiady w szkole lub 60 zl msc smile))

                Do mnie pani nie miala dobrych wiadomosci ...mam czekac sad((( czasami to brak slow i tyle
    • amelka99 Re: pytanie do amelki99 15.09.05, 15:41
      www.mazowieckie.pl/news.php?id=3623
      tutaj jest link do tego zasilku ( wprawdzie nie z mojego rejony ale aktualny )
      • amelka99 Posilki dla potrzebujacych 15.09.05, 15:51
        Celem Programu
        jest wsparcie samorządów gminnych w wypełnieniu zadań określonych w art. 17 ust. 1 pkt. 3 i 14 ustawy o pomocy społecznej.
        Zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy między innymi: dożywianie dzieci oraz zapewnienie posiłku osobom go pozbawionym.
        Realizacja Programu pozwoli na ograniczenie zjawiska głodu i niedożywienia w szczególności wśród:
        -dzieci i młodzieży,
        -osób dorosłych z gospodarstw domowych o najniższych dochodach i znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji
        -osób starych,
        -osób chorych,
        -osób niepełnosprawnych,
        ze szczególnym uwzględnieniem osób z terenów objętych wysokim poziomem bezrobocia i ze środowisk wiejskich oraz dzieci z rodzin ubogich nie objętych obowiązkiem szkolnym.
        Celem Programu jest także zapewnienie osobom starym, chorym, niepełnosprawnym zwłaszcza osobom samotnym możliwości dowozu jednego gorącego posiłku dziennie.
        Program jest elementem polityki społecznej, edukacyjnej i zdrowotnej państwa w zakresie:
        -poprawy poziomu życia rodzin o niskich dochodach,
        -poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży.
        ZASADY UDZIELANIA POMOCY W RAMACH PROGRAMU

        1. Pomoc w ramach Programu przyznawana jest w zależności od sytuacji dochodowej rodziny lub opiekunów.
        2. Jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego określonego zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej, beneficjenci Programu mogą korzystać z posiłków nieodpłatnie.
        3. Rada gminy może podjąć uchwałę w sprawie podwyższenia wysokości kryterium dochodowego, o którym mowa w pkt 1 uprawniającego do korzystania z bezpłatnych posiłków.
        4.Jeżeli dochód na osobę w rodzinie przekracza kryterium dochodowe uprawniające do korzystania z bezpłatnych posiłków, udzielanie pomocy w formie posiłku może odbywać się na zasadach zwrotu przez rodzinę, w części lub całości, poniesionych wydatków.
        5. W uzasadnionych przypadkach gmina na podstawie art.96 ust.4 ustawy o pomocy społecznej, może odstąpić od żądania zwrotu wydatków poniesionych na pomoc w formie posiłku.
        6. Przyznanie pomocy w formie posiłku, ze szczególnym uwzględnieniem gorącego posiłku następuje na wniosek zainteresowanego, rodziców, opiekunów prawnych, rodziców zastępczych, pracownika socjalnego, lub innej osoby za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
        7. Pomoc finansowa ze środków publicznych (rezerwy celowej lub środków gminy), przyznawana jest w drodze decyzji administracyjnej.
        8. Pomoc tę przyznaje się w formie zakupu posiłku lub zasiłku celowego.



        Rządowy Program "Posiłek dla potrzebujących"

        Pilotaż Programu „Posiłek dla potrzebujących”, prowadzony w pięciu województwach, potwierdził potrzebę pomagania gminom w realizacji zadań, wynikających z ustawy o pomocy społecznej. W budżecie państwa w tym roku przeznaczono na jego realizację 250 mln zł. Programem zostanie objętych około półtora miliona osób.
        Rządowy Program „Posiłek dla potrzebujących” został zainicjowany uchwałą Rady Ministrów z 7 września 2004 r. Program, realizowany w 2005 r. na podstawie art. 24 ustawy o pomocy społecznej, ma na celu wsparcie samorządów gminnych. Zgodnie
        z przepisami ustawy, do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy dożywianie dzieci oraz zapewnienie posiłku osobom go pozbawionym.
        Realizacja Programu pozwoli na ograniczenie zjawiska głodu i niedożywienia
        w szczególności wśród:
        - dzieci i młodzieży,
        - osób dorosłych z gospodarstw domowych o najniższych dochodach
        i znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji,
        - osób starych,
        - osób chorych,
        - osób niepełnosprawnych,
        ze szczególnym uwzględnieniem osób z terenów objętych wysokim poziomem bezrobocia i ze środowisk wiejskich oraz dzieci z rodzin ubogich, nie objętych obowiązkiem szkolnym.
        Celem Programu jest także zapewnienie osobom starym, chorym
        lub niepełnosprawnym - zwłaszcza samotnym, dowozu jednego gorącego posiłku dziennie.
        Program przewiduje również przyznawanie zasiłków celowych, z przeznaczeniem
        na zakup artykułów żywnościowych.
        Beneficjantami są osoby, których dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy kwoty 474 zł - 150 proc. kryterium dochodowego określonego w art. 8 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
        Szczególną uwagę należy zwracać na pomoc dla osób pochodzących ze środowisk wiejskich, w tym z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych. Wszystkie dane wskazują na zróżnicowanie w poziomie życia rodzin zależne od miejsca zamieszkania - najczęściej w ubóstwie żyją mieszkańcy wsi i małych miasteczek.







Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka