Dodaj do ulubionych

brak apetytu

05.09.05, 11:17
Witam,
mój synek ma 13 mies. i waży 9 kg. Martwię się, bo jest bardzo drobny, a przy
tym ma bardzo słaby apatyt. Trzeba go zabawiać i ciągle czymś zajmować, żeby
cokolwiek zjadł. Poza kaszką na mleku (2x po 180 ml, z czego zostawia ok.
60ml) dostaje na 2-gie śniadanie serki Danonki z bułką, wędlinę, czasem
parówkę, jajecznicę, a w ciągu dnia dodatkowo owoce, które je najchętniej.
Największy kłopot jest, żeby zjadł zupę. Do picia dostaje soki z wodą.
Robiłam mu badania w poradni metabolicznej - wyszły dobrze. Czy można coś
podać dziecku na zwiększenie apetytu? Czy pozwalać na niejedzenie, albo
zrezygnować z wmuszania zupy, której nie chce? Boję się, że będzie miał
niedobory witamin i będzie rósł wolniej niż rówieśnicy.
Obserwuj wątek
    • piotr-albrecht Re: brak apetytu 05.09.05, 13:08
      Z niejadkami trzeba postepowac konsekwentnie (o co matkom bardzo trudno z
      lekuprzed śmiercią głodową swoich pociech). Zasada jest prosta, kuchnia wydaje
      zaprogramowany posiłek, dziecko zjada tyle ile chce i czego chce i do
      nastepnego posiłku poza woda nic. I tak systematyczne przez kilka dni. W celu
      zwiększenia ilości kalorii jedzenie musi byc tłuste!!! Rzdiłby przeczytać
      książkę pt. I twoje dziecko może się prawidłowo dżywiać wydaną przez
      mediarodzina.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka