kasia_wojcik
05.09.05, 11:17
Witam,
mój synek ma 13 mies. i waży 9 kg. Martwię się, bo jest bardzo drobny, a przy
tym ma bardzo słaby apatyt. Trzeba go zabawiać i ciągle czymś zajmować, żeby
cokolwiek zjadł. Poza kaszką na mleku (2x po 180 ml, z czego zostawia ok.
60ml) dostaje na 2-gie śniadanie serki Danonki z bułką, wędlinę, czasem
parówkę, jajecznicę, a w ciągu dnia dodatkowo owoce, które je najchętniej.
Największy kłopot jest, żeby zjadł zupę. Do picia dostaje soki z wodą.
Robiłam mu badania w poradni metabolicznej - wyszły dobrze. Czy można coś
podać dziecku na zwiększenie apetytu? Czy pozwalać na niejedzenie, albo
zrezygnować z wmuszania zupy, której nie chce? Boję się, że będzie miał
niedobory witamin i będzie rósł wolniej niż rówieśnicy.