olensia 31.05.06, 16:53 czy ktos moze mi podac informacje na temat tego ile 2 tygodniowe dziecko powinno zjadac mleczka podczas jednego posilku? jaka jest gorna granica? dzieki za odpowiedzi Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
soprana Re: pomozcie 01.06.06, 09:02 moj mały ssał na okraglo. Nie wiem ile wypijal, nie da sie tego sprawdzic :) Odpowiedz Link Zgłoś
steffan Re: pomozcie 01.06.06, 12:49 myslę, ze koleżance chodziło o butelkę:) nie sądzę, żeby była jakaś granica górna? chyba je tyle, ile chce. ja przynajmniej taką miałam zasadę Odpowiedz Link Zgłoś
mmala6 Re: pomozcie 01.06.06, 13:00 nie ma gornej granicy, przeciez nie bedziesz mu zabierac jedzenia, bo przekroczyl limit;-)dziecko sie samo nie przeje, wiec niech tyle ile chce.Orientacyjne ilosci sa podane na opakowaniu od mleka. Odpowiedz Link Zgłoś
justylka Re: pomozcie 01.06.06, 19:25 na mleczku podają, że miesięczne dziecko powinno zjadać od 60 do 90 ml, 6-7 razy na dobę; taki dwutygodniowy dzidziuś powinien zjadać raczej ok. 60 ml co 3- 4 godzinki; wiem z doswiadczenia, że będzie Ci się wydawać, że chce więcej i częściej, teżtak myślałam i dawałam, a dziecko jadło i jadło... i miałam wrażenie, że ile bym nie dała, to by zjało, a najgorsze jest to, że chciało jeść co 1,5 - 2 godz. Wzięłam sobie do serca "karmienie na żądanie" i myślałam "przecież nie będę głodzić dziecka"; było tak do czasu aż mała po kilku posiłkach poprostu wymiotowała i wylądowałyśmy na ostrym dyżurze w szpitalu, gdzie pediatra (dzięki mu za to!), wyjaśnił mi wszytsko; Otóż: przy karmieniu piersią sprawdza się jak najbardziej "karmienei na żądanie", bo piersiądziecka nie przekarmisz i pokarm jest lekkostrawny (zalega w żołądku 0,5 godz), a i dziecko, jak nie jest głodne, to possie tylko troszkę i uśnie; niestety z butlą jest inaczej, dziecko ma odruch ssania i chciałoby sobie possać, a mama myśli, ze ciągle jest głodne (najlepiej kup smoczek) a i płacze również z innych powodów, czego na początku mamy nie umieją odróżniać; pokarm sztuczny zalega w żołądku od 3 do 4 godz. i uwierz mi jeśli dzidziuś zje pełną porcję (czyli ok. 60 ml), to na pewno wcześniej nie płacze z głodu, przeważnie ze zmęczenia, bo takie maleństwa nie zawsze potrafią zasypiać (u mnie tak było); Nasze maleństwo przez złe karmienie miało straszne kolki - właśnie w wieku tygodnia, dwóch; potem wyregulowaliśmy karmienia i wszystko się unormowało:) i mała bardzo szybko nauczyła się przesypiać całą noc:) a na wadze przybiera super! (moze nawet aż za super) teraz ma 9 tyg. i śpi do 6-tej rano; z pewnością bardzo pomoże Ci książka Tracy Hogg "Język niemowląt", którą niestey troszkę za późno przeczytałam - mogę Ci przesłać na priva, jeśli chcesz:) I dużo cierpliwości życzę, tydzień się pomęczysz,a potem sama zobaczysz, że jest coraz lepiej i spacerek można zaplanować i wszystko:) powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
justylka Re: pomozcie 01.06.06, 19:30 ... i jeszcze jedno- dzieciaczki karmione butlą powinny pić- najlepiej przegotowaną wodę w ilości ok. 10 ml po lub przed posiłkiem (zalecenia pediatry) Odpowiedz Link Zgłoś
olensia Re: do justylka 01.06.06, 22:20 dziekuje za odpowiedzi i jak bym mogla poprosic o ta ksiazke :) z gory dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
hellusia Re: do justylka 02.06.06, 07:48 Witam Ja poprosze tez ksiazeczke jesli mozna. Dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś