31.05.06, 16:53
czy ktos moze mi podac informacje na temat tego ile 2 tygodniowe dziecko
powinno zjadac mleczka podczas jednego posilku? jaka jest gorna granica?
dzieki za odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • soprana Re: pomozcie 01.06.06, 09:02
      moj mały ssał na okraglo. Nie wiem ile wypijal, nie da sie tego sprawdzic :)
      • mmala6 Re: pomozcie 01.06.06, 13:01
        to jest forum Karmienie BUTELKA:-)
    • steffan Re: pomozcie 01.06.06, 12:49
      myslę, ze koleżance chodziło o butelkę:)
      nie sądzę, żeby była jakaś granica górna? chyba je tyle, ile chce. ja
      przynajmniej taką miałam zasadę
      • mmala6 Re: pomozcie 01.06.06, 13:00
        nie ma gornej granicy, przeciez nie bedziesz mu zabierac jedzenia, bo
        przekroczyl limit;-)dziecko sie samo nie przeje, wiec niech tyle ile
        chce.Orientacyjne ilosci sa podane na opakowaniu od mleka.
    • justylka Re: pomozcie 01.06.06, 19:25
      na mleczku podają, że miesięczne dziecko powinno zjadać od 60 do 90 ml, 6-7
      razy na dobę; taki dwutygodniowy dzidziuś powinien zjadać raczej ok. 60 ml co 3-
      4 godzinki; wiem z doswiadczenia, że będzie Ci się wydawać, że chce więcej i
      częściej, teżtak myślałam i dawałam, a dziecko jadło i jadło... i miałam
      wrażenie, że ile bym nie dała, to by zjało, a najgorsze jest to, że chciało
      jeść co 1,5 - 2 godz. Wzięłam sobie do serca "karmienie na żądanie" i
      myślałam "przecież nie będę głodzić dziecka"; było tak do czasu aż mała po
      kilku posiłkach poprostu wymiotowała i wylądowałyśmy na ostrym dyżurze w
      szpitalu, gdzie pediatra (dzięki mu za to!), wyjaśnił mi wszytsko; Otóż: przy
      karmieniu piersią sprawdza się jak najbardziej "karmienei na żądanie", bo
      piersiądziecka nie przekarmisz i pokarm jest lekkostrawny (zalega w żołądku 0,5
      godz), a i dziecko, jak nie jest głodne, to possie tylko troszkę i uśnie;
      niestety z butlą jest inaczej, dziecko ma odruch ssania i chciałoby sobie
      possać, a mama myśli, ze ciągle jest głodne (najlepiej kup smoczek) a i płacze
      również z innych powodów, czego na początku mamy nie umieją odróżniać; pokarm
      sztuczny zalega w żołądku od 3 do 4 godz. i uwierz mi jeśli dzidziuś zje pełną
      porcję (czyli ok. 60 ml), to na pewno wcześniej nie płacze z głodu, przeważnie
      ze zmęczenia, bo takie maleństwa nie zawsze potrafią zasypiać (u mnie tak
      było); Nasze maleństwo przez złe karmienie miało straszne kolki - właśnie w
      wieku tygodnia, dwóch; potem wyregulowaliśmy karmienia i wszystko się
      unormowało:) i mała bardzo szybko nauczyła się przesypiać całą noc:) a na wadze
      przybiera super! (moze nawet aż za super) teraz ma 9 tyg. i śpi do 6-tej rano;
      z pewnością bardzo pomoże Ci książka Tracy Hogg "Język niemowląt", którą
      niestey troszkę za późno przeczytałam - mogę Ci przesłać na priva, jeśli
      chcesz:) I dużo cierpliwości życzę, tydzień się pomęczysz,a potem sama
      zobaczysz, że jest coraz lepiej i spacerek można zaplanować i wszystko:)
      powodzenia
      • justylka Re: pomozcie 01.06.06, 19:30
        ... i jeszcze jedno- dzieciaczki karmione butlą powinny pić- najlepiej
        przegotowaną wodę w ilości ok. 10 ml po lub przed posiłkiem (zalecenia pediatry)
        • olensia Re: do justylka 01.06.06, 22:20
          dziekuje za odpowiedzi i jak bym mogla poprosic o ta ksiazke :) z gory dziekuje
          • hellusia Re: do justylka 02.06.06, 07:48
            Witam

            Ja poprosze tez ksiazeczke jesli mozna.
            Dziekuje
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka