22.01.08, 13:24
moje dziecko obecnie ma 7 tygodni do pierwszego miesięcy piła tylko mleczko z
piersi.Lekarka zaleciła na wizycie kontrolnej podawać 5 kropli cebion multi i
jedną kroplę vigantolu. Ze względu na mocne kolki, złe ssanie przeszliśmy na
karmienie sztuczne. Córka pije bebilon. Ładnie przybiera na wadze. Mam pytanie
dotyczące witamin. Czy mam podawać przy wyłącznym karmieniu mlekiem
modyfikowanym taką samą dawkę vigantolu i cebion multi??? Bedąc na wizycie
zapomniałam zapytać naszego o to pediatrę.
Obserwuj wątek
    • barbara.gierowska Re: witaminka 22.01.08, 22:49
      Witam,
      Wg mojej opinii Cebion multi w ogóle nie jest
      potrzebny zdrowemu dziecku. Natomiast w kwestii
      wit D3- jesli dostaje odpowiednia dawkę z mlekiem
      ( tzn ok 400 jednostek dziennie),to mozna nie
      podawać Vigantolu.
      W 100 ml mieszanki jest średnio ok 50 jedn wit
      D3,musi więc Pani policzyc ,ile otrzymuje
      dziennie Pani maluch

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka