Dodaj do ulubionych

Eftalia Village- wróciłam

IP: 213.192.68.* 07.06.12, 19:31
Witam, wróciłam z hotelu Eftalia Village, było super, jezeli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem
Obserwuj wątek
    • an_paw1 Re: Eftalia Village- wróciłam 08.06.12, 00:02
      Z opinii na forum wynika, ze przy hotelu jest nieładna plaża i niezbyt czyste morze. Czy to prawda? Czy w pobliżu jest jakąś wypożyczalnia samochodów? Ile kosztuje dolmusz do Alanya? Co mozna zwiedzić w pobliżu? Dziękuje za odpowiedż
      • Gość: Grazka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: 213.192.68.* 11.06.12, 20:41
        witam ,przepraszam się sie nie odzywalam ,ale już odpowiadam na wszystkie zadane pytania, bylismy z biura GTI , wszystko organizacyjnie w jak najlepszym porzadku , w koło hotelu nie ma nic , jest taki mały bazar jakby z tyłu hotelu ale tam wszyscy chodzą na spacer i nic nie kupują bo jest bardzo drogo, my jeżdzilismy na bazar do Incekum dolmuszem z głównej drogi 1 euro od osoby, tam jest wszystko i można utargować,fajnie tam jest sympatycznie,plaża to jedyny minus tego hotelu, brudna, kamienista nikt tam chyba nigdy nie sprzątał, piasek brudny,ale i tak sporo ludzi z niej korzystało, jest tam bar z piwkiem i napojami i mozna od 12 godz coś zjeść, jedzonko w hotelu jest super nie do przejedzenia, o wypożyczalni samochodów nic nie wiem, dolmusz do Alanyi kosztuje 2 euro od osoby, na zwiedzanie mozna pojechać do Manawgatu, są tam super wodospady , do Alanyi i do Side,a dalej to polecam Pamukalle i Kapadocję jest sliczna, a teraz co do animacji dla dzieci, po kolacji mini disco niestety po niemiecku, nasze dzieci stoją jak te sieroty i nic nie rozumieją , zeszlego roku bylismy w tym hotelu w pełni sezonu i było podobnie chociaż były polskie animatorki ale nie miały szans dorwać sie do glosu hihihihi, chociaż musze przyznać że jedna piosenka była puszczana po polsku, to narazie tyle jak by co to pytajcie, acha są nowe super zjeżdzalnie
    • Gość: Szymon Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.12, 12:11
      Ja też wróciłem z tego hotelu i nie jestem zadowolony, hotel na pewno nie przystosowany (a tak zapewniał operator) dla rodzin z małymi dziećmi. Brak jakiejkolwiek piaskownicy! Na basenie mega ślisko i niebezpiecznie. Animacje dla dzieci rozpoczynały się o 21.30! Oczywiście tylko w językach niemieckim i rosyjskim (a miało byc także po polsku - zgodnie z ofertą, ale może dlatego, że byłem w maju). Oferta all inclusive, ale lody dla dzieci dostępne tylko 2h/dobę. Pomiędzy 16-19, nie ma szansy niczego zjeść. O łóżeczko dla dziecka, prosiłem 3 razy :( Hotel przystosowany dla osób po 50., którzy cenią sobie umiarkowany relaks (choć dla mnie było cały czas zbyt głośno i tłumnie) i w miarę dobre jedzenie. Na pewno nie dla młodych ludzi oraz rodziców. Moje dzieciaki po prostu były znudzone. Poza tym pokoje bardzo skromne, chociaż czyste, dla mnie to hotel raczej na 3*, jestem rozczarowany i nie polecam.
      • Gość: grazka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.ip.netia.com.pl 12.06.12, 13:01
        oj to chyba bylismy w różnych hotelach, my mielismy mieszkanie 3 pokojowe z nowymi mebelkami, codziennie sprzątane, lodów to chyba cały dzień nikt nie je,a 3 godziny przerwy miedzy posilkami to chyba super bo zrobiło się miejsce na pyszną kolacyjkę,ja byłam od 23 maja i mini disco było zawsze około godziny 20.30 nigdy póżniej, o 21.30 to były animacje dla dorosłych, dzieci przy basenie było mnostwo nikt nie narzekał i się nie nudził,chociaż pogoda nie do konca była taka na jaką liczyliśmy ale to już nie wina hotelu,ja jeszcze raz polecam i uważam że hotel jest superrrrr
        • Gość: wiolek26 Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.12, 09:04
          Byłam od 30 maja.Fakt animacje dla dzieci o 20,30, Moja 5 latka po 2 dniach świetnie sobie radziła nie była jej potrzebna znajomość niemieckiego żeby tanczyć i naśladować animatorów. Nuda? była gra w kosza, siake, rzutki, kort do tenisa i kosza, do tego zjeżdżalnie no i woda i słońce. Lody były od 12 i koło 16-17 tez można się było załapać. Piaskownica? był piasek mad morzem może inny kolor niż nad naszym morzem, ale mojemu dziecku wystarczyła łopatka i 2 kubeczki żeby się świetnie bawić. od 16 do 19 można było np zjeść ciastko, a w ogóle czy człowiek jedzie na wczasy żeby jeść od 7 rano do 21? 3 godziny przerwy między posiłkami nikomu chyba jeszcze nie zaszkodziły a tylko wyszły na dobre. Polecam ten hotel
          • Gość: Szymon Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.12, 09:48
            Moim zdaniem z tego hotelu mogą być zadowoleni jedynie mało wymagający turyści, mam porównanie do Incekum Beach, w którym byliśmy w ubiegłym roku (ten hotel mogę polecić wszystkim, mieliśmy tam naprawdę wspaniałe wakacje i dla dzieci raj) i Eftalia Village to jednak znacznie niższa półka, a ceny za pobyt były porównywalne (Incekum tylko nieznacznie droższy).
            • Gość: Grażka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.ip.netia.com.pl 13.06.12, 11:28
              Witam, byłam 4 lata temu w Incekum, jest to też super hotel,ale pisanie że Eftallia jest z niższej półki to jest robienie ludziom wody z mózgu,pisze pan że posiłki były w miarę dobre to pytam sie co mozna im zarzucić np. śniadania ...pyszne rodzaje pieczywa ,sery żółte , białe ,jajka pod każdą postacią, naleśniczki, wędlina ,warzywa , owoce,po prostu słów brakuje na to co pan wypisuje,ale pewnie w domku jeszcze wiecej produktów wystawia pan sobie na stół z poważaniem Grazyna
      • donner5 Re: Eftalia Village- wróciłam 13.06.12, 12:34
        Gość portalu: viola napisał(a):

> jest to najtańszy 5* hotel dla rodzin z dziećmi, proszę następnym razem zarezer
        > wować inny i nie pisać bzdur;)

No nie to jakiś żart, Eftalia Village to z pewnością nie jest hotel 5*, ja bym mu dał max.3,5, w TUI ten hotel ma 4*, ale to też moim zdaniem jest zawyżone. Na holidaychecku Eftalia Village ma ocenę 4,6, a Incekum 5,3 i to jest ta różnica, a oceny Eftalii zawyżają właśnie tacy mało oczekujący ludzie, którzy nawet w tym wątku oceniają ten hotel dobrze. Albo nie mają porównania do naprawdę fajnych hoteli, albo uważają, że mało zapłacili to trzeba się cieszyć z byle czego. W Eftalia Village byłem tylko tydzień i cieszę się, że tylko tyle, plaża tragiczna (brudna,rozrzucone śmieci,butelki itp)., hotel wymaga zdecydowanie remontu, jest już mocno wyeksploatowany, potwierdzam, że kafle przy basenach b.śliskie, każdego dnia dochodzi do wypadków i chyba dlatego przy basenie stacjonuje lekarz. Tuż po przyjeździe rezydentka poinformowała nas, by starać się nie poobijać bo hotel nie odp.za urazy spowodowane ślizgawicą przy basenie i że co dzień są przyp.urazów,złamań i stłuczeń.i potwierdzam każdego dnia byłem świadkiem takich zdarzeń. Polskie dzieci są olewane, przedstawienia dla dorosłych to 2godz lansowania się animatorów a nie chęć zabawienia wczasowiczów, po czym mówią gościom hotelowym pa i na tym się kończy. W miarę dobrze bawiłem się jedynie na wieczorze tureckim, gdy przyjechała grupa turków i wciągnęli ludzi do wspólnej zabawy. Hotel położony na totalnym odludziu, do Alanyi 20km. Jedzenie ok, ale ZIMNE! Obsługa też nie fajna, a nawet w niektórych przypadkach chamska.
        To prawda, że to tani hotel i to jego jedyna zaleta, ale nawet ta cena to za dużo za ten "komfort". Nikomu nie polecam, ja z pewnością tam nigdy nie wrócę.
        • marynarski Re: Eftalia Village- wróciłam 13.06.12, 13:05
          No, właśnie też mi się wydaje, że powinno powstać jakieś rozróżnienie na klasy gwiazdek czy coś, bo jak ktoś jest przyzwyczajony do mega luksusów - np. 'gwiazda' typu Paris Hilton (żeby pozostać w branży hotelarskiej ;) to jak salon ma powierzchnię mniejszą niż 100 metrów, a krótszy bok łóżka ma mniej niż 5 metrów, to uważają, że taki hotel zasługuje maksymalnie na 3 gwiazdki. Natomiast dla backpakera 1 gwiazdkowy 'hotel' od 3 gwiazdkowego różni się głównie ceną (bo i tak backpakerzy sypiają na własnej karimacie w swoim śpiworze).
          Widać to najlepiej na przykładzie biur podróży, przyznających temu samemu hotelowi raz 3 a raz 5 gwiazdek (pewnie w zależności od tego jaką umowę dane biuro podpisało z hotelem :P ). Tak jest ze wszystkim, np. tanie linie lotnicze to dla jednych wszystko, co kosztuje mniej niż kupno własnego odrzutowca, a inni są gotowi w tanich liniach podróżować na stojąco... ;)
          • Gość: Rafałek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.12, 21:59
            Wiecie co - tak czytam te negatywne wypowiedzi i co dziwne nasuwa mi się jeden wniosek. Są one jakby dosłownie powielane i innych lat z innych forów... Pewne stałe zwroty aż kują w oczy jakby ich autorzy nie pisali z własnego doświadczenia tylko kopiowali tamte wpisy.
            Nie chcę nikogo obrażać, ale zaczynam się zastanawiać nad wiarygodnością wielu Waszych wypowiedzi...
        • Gość: Grażka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.ip.netia.com.pl 15.06.12, 11:29
          Wątek nie do końca na to forum, ale czytam tylko o egipskich hotelach i nie wiem czy w innych krajach też występują te "problemy":
          - wydłubane fugi z fugi (o co kaman i jaki to problem??)
          - źle przyklejone kafelki (jak wyżej)
          - pościel nie zmieniana codziennie (w domu zmieniają codziennie?)
          - ręczniki nie wymieniane codziennie (jak wyżej)
          - monotonne jedzenie (kilka rodzajów mięs, makaronów, ryb, dodatków - to mało?)
          - krzywe ułożone płytki chodnikowe (a w Polsce to równiutkie niczym tafla szkła...)
          - szpary w drzwiach na 0,5 cm (że robactwo wchodzi?)
          - widok na płot, inny hotel, nie na morze (płacą, jadą na wakacje i siedzą w pokoju??)
          itd, itp.

Jak czytam takie opinie o hotelach w których byłam, to mam wrażenie że to dwa różne hotele.
          Czemu ludzie psują sobie urlop takimi duperelami? Czemu nie potrafią się cieszyć że są w całkiem fajnym miejscu, ze słońcem od rana do wieczora, czasami za bardzo małe pieniądze. To tak na marginesie w sprawie naszej dyskusji o hotelu,zgadzam sie z tą panią calkowicie
          • werkaem Re: Eftalia Village- wróciłam 15.06.12, 12:20
            No cóż, jakbym chciała mieć na urlopie to samo co w domu to po prostu bym nie wyjeżdżała do hotelu, tylko spędziłabym urlop we własnych 4 ścianach, codzienna wymiana pościeli czy ręczników w hotelu przynajmniej 4* to norma, w domu też nie jadam codziennie tego samego, a jeżeli w hotelu przez 2 tygodnie jest praktycznie nie zmieniane menu to po paru dniach ciągle musisz jeść to samo, w dobrych hotelach potrawy są bardzo urozmaicone i często nie powtarzają się prze całe 2 tygodnie (a nieraz chciałoby się coś zjeść ponownie, bo było takie pyszne), no może z wyjątkiem śniadań (chociaż tutaj też jest nie kilka ale kilkanaście lub nawet więcej potraw do wyboru). I zapewniam cię, że zdecydowanie lepiej jest posiedzieć w pokoju czy na tarasie z widokiem na morze czy ogród niż na ulicę pełną hałaśliwych samochodów lub obskurny płot. Nie siedzisz cały czas w pokoju, ale czasem chcesz odpocząć chociaż trochę od upału w klimatyzowanym pomieszczeniu i np. poczytać książkę. Szczególnie jeżeli opłaciłaś pobyt w pokoju z widokiem na morze to jest oczywiste,że powinnaś wymagać tego za co zapłaciłaś. A szpary w drzwiach czy źle przyklejone kafelki to sądzę, że nie chciałabyś mieć nawet we własnym mieszkaniu, a w hotelu świadczy to niestety o niskim standardzie, jeżeli hotel z braku pieniędzy, chęci czy po prostu niechlujstwa oferuje takie warunki turystom.
            Ale jak czytam te niektóre posty mało wymagających ludzi, to się już nie dziwię, że potem są żale, że turystów np. Niemieckich traktują w hotelach lepiej. Gwarantuję ci, że za każdy taki "duperel" jak to określiłaś turysta niemiecki żądałby odszkodowania (najpierw robiąc mnóstwo fotografii takiej usterki), a w najlepszym razie natychmiastowej zmiany pokoju. Ale najczęściej Niemcy dostają od razu pokoje na odpowiednim poziomie, bo hotelarze i biura podróży wiedzą, że jak turysta zrobi im złą reklamę to się mu to nie opłaci.
            Jak Polacy (w większości) zaczną wymagać tego za co zapłacili, a nie zachwycać się hotelem, który na to nie zasługuje, to nadal będziemy traktowani tak jak dotychczas. No i oczywiście jakość kosztuje, jeżeli jedziemy do taniego hotelu to potem nie mówmy, że to 5 gwiazdkowy komfort i nie krytykujmy ludzi, którzy ocenią go gorzej, że to jakieś wymysły malkontentów.
              • Gość: Grażka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: 213.192.68.* 15.06.12, 20:05
                nie był to mój pierwszy wyjazd jak sugerujesz,możesz sobie obejrzeć zdjecia na naszej klasie jak sobie życzysz podam adres /co byś nie powątpiewał w prawdziwość moich słów/ ale to wieczne narzekanie na wszystko jest naprawdę denerwujące,ja jak wybiorę hotel czytam opinię o nim i wiem czego się spodziewać i sama też piszę tak jak było a nie szukam dziury w całym,dosyć mam już tej dyskusji bo widzę że do niczego ona nie prowadzi, tacy co wiecznie narzekają byli i będą, bawcie się dobrze , narzekajcie wasza sprawa, papapa
              • siemion78 Re: Eftalia Village- wróciłam 18.06.12, 14:15
                Witam, 16 czerwca wracalem z Eftalii w autokarze jakas Pani ktora jechala z innego hotelu narzekala ze TUI zeszlo na psy i ze kiedys to bylo cos a teraz to sprzedaja wakacje dla... zwyklych ludzi.....???? kim byla ta Pani i co robi w zyciu nie wnikam chyba jestem niegodny najwyrazniej naleze do kasty tych zwyklych ludzi.
                Jezeli chodzi o Eftalia Village hotel jak najbardziej godny polecenia dla rodzin z dziecmi, ja bylem z zona i synkiem oraz ze znajomymi z corka, wyjechalismy zadowoleni opaleni i z pieknymi wspomnieniami, uprzedze od razu ze nie byl to nasz pierwszy wyjazd :D mozna narzekac ze fuga brudna ze zaciek w lazience na suficie, ze kafelki zle polozone, tylko po co. Czy ja tam pojechalem jako inspektor odbioru budowlanego???? jakos te wszystkie braki nie wpynely na sposob mojego odpoczynku i nie wydaje mi sie zebym mogł spedzic ten czas lepiej gdyby nie bylo tych wszystkich MEGA wielkich usterek.
                Posciel i reczniki zmieniane codziennie, pokoje sprzatane codziennie, lody dwa razy dzienie w dwoch roznych miejscach, ktos pisal ze jedzenie zimne??? moze ja przez 10 dni pobytu nie spotkalem sie z czyms takim, kawa z automatu byla dosc slaba, nawet mierna, obsluga w wiekszosci pogodna nastawiona pozytywnie chociaz spotkalem sie z dwoma przejawami chamstwa, raz w barze nad basenem dla dzieci pod konie pobytu i raz na samym poczatku od chlopaka ktory wozi walizki. Jezeli chodzi o animacje po Polsku to 14 czerwca przyjechaly dwie animatorki z Polski, do tej daty wszystko po niemiecku,potem dojechaly jeszcze animatorki ze Skandynawii, Samochod mozna wynajac na bazarze oddalonym od hotelu o jakies 200 metrow, nie wiem jakie ceny nie pytalem sie, tam tez znajdujem sie biuro podrozy ktore oferuje wycieczki o wiele tansze niz u rezydentow, sam korzystalem z oferty jednych i drugich, rozni ich tylko cena i to jest duza roznica :D. Jezeli chodzi o same budynki w ktorych sie mieszka to zauwazylem ze sa w roznych standartach, mialem wrazenie ze jedne sa po remoncie a inne jeszcze nie, znajomi akurat mieli ladniejszy pokoj z nowszymi meblami i Tv. Jezeli chodzi o bezpieczenstwo nad basenami to trzeba uwazac i to bardzo na dzieci ktore biegaja i czesto dochodzi tam do kontuzji, codziennie ktos rozcinal sobie glowe podbijal oko, zarowno dorosli jak i dzieci, to jest duzy minus tego hotelu. Mojemu synowi nic na szczecie sie nie stalo :D Plaza, tak jest dosc brzydka i brudna, w miejscu gdzie sa lezaki jest troche lepiej, ale powinni zadbac bardziej o czystosc. Jedzenia ogolnie jest duzo i jest dobre, potrawy powtarzaja sie ale mozna przygotowac sobie rozne opcjie :) jak dla mnie naslabsze bylu sniadania. NIe wiem czy moja wypowiedz to narzekanie czy reklama hotelu ocencie sami, pojechalem tam zeby odpoczac a nie denerwowac sie i wsciekac ze sa jakies niedociagniecia, mysle ze w wiekszosci hoteli Niemiec, Polak Rosjanin znalezli by cos na co mozna sie skarzyc, ja nie wybralem tej opcji i prosze mi nie pisac ze jestem mniej wymagajacym gosciem. Wszystko zalezy od nastawienia a moze od charakteru :D milych wakacji zycze wszystkim gdziekolwiek sie wybieracie.
                • aniasa1 Re: Eftalia Village- wróciłam 18.06.12, 17:05
                  >> jak dla mnie naslabsze bylu sniadania.
                  Co masz na mysli? W tym roku pierwszy raz bylam na all incl. i nie mam porownania. U nas na sniadanie bylo: racuchy z polewa czekoladowa, cukrem cynamonowym lub pudrem, jajecznica, parowki, pomidorki grilowane z serem zoltym, omlety, pączki tureckie, banan w ciescie, buleczki na cieplo (ok 4 rodzai) deska serow, salatki z serem, mleko, kilka rodzai platkow (czekoladowe, kukurydziane itp.) wedlina (kiepska), tosty, duzy wybor pieczywa, pommidorki ogorki, arbuzy. To zestaw codzienny. To dobre czy slabe sniadanie?
                  • siemion78 Re: Eftalia Village- wróciłam 18.06.12, 17:28
                    aniasa1 napisała:

> >> jak dla mnie naslabsze bylu sniadania.
                    > Co masz na mysli? W tym roku pierwszy raz bylam na all incl. i nie mam porownan
                    > ia. U nas na sniadanie bylo: racuchy z polewa czekoladowa, cukrem cynamonowym l
                    > ub pudrem, jajecznica, parowki, pomidorki grilowane z serem zoltym, omlety, pąc
                    > zki tureckie, banan w ciescie, buleczki na cieplo (ok 4 rodzai) deska serow, sa
                    > latki z serem, mleko, kilka rodzai platkow (czekoladowe, kukurydziane itp.) we
                    > dlina (kiepska), tosty, duzy wybor pieczywa, pommidorki ogorki, arbuzy. To zes
                    > taw codzienny. To dobre czy slabe sniadanie?
                    przepraszam nie napisalem dokladnie tego co mialem na mysli :D bylo dokladnie to samo co napisalas moze z jakimis malymi wyjatkami, poprostu nie trafilo to w moj gust :D zabraklo mi wedlinki :d
                      • Gość: Rafałek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.12, 16:47
                        Widzę, że rozmowa wraca i na temat i na poziom.
                        Zmartwiły mnie 2 sprawy - plaża i śliskość. Mam w związku z tym pytania może już nie istotne bo i tak się nie wycofamy - 18.07 lecimy ale jak się człowiek przyzwyczai to nie będzie rozczarowań. Czy może ktoś się pochwalić fotkami plaży. Pytam o fotki bo jak widzimy wcześniej doznania są różne w tym samym temacie a tak nabiorę samodzielnej opinii.
                        Mam jeszcze pytanie - czy jest problem z komarami?

Co do komentarzy to przypomina mi się powrót z ubiegłorocznych wakacji i najlepiej opisze Wam to następująca scena:
                        Czekamy na transfer na lotnisko, podjeżdża autokar, wybiega z niego facet i wali fotki na oślep. Myślę - popił i robi coś dla rodziny i znajomych. W autokarze nawiązuję z nim rozmowę i pytam o te fotki. Odpowiada, że robi zdjęcia, żeby pokazać ludziom gdzie nie należy przyjeżdżać na Wakacje ?!!?? Facet nie mieszkał tam ani dnia. Jak opisałem mu warunki, pokazałem fotki to zrobił wielkie oczy... On nie mieszkał na rzut kamienia (słaby i dosłowny) do morza, nie jadł śniadań i kolacji na tarasie owiewany morską bryzą itd, itp... No ale uważa, że moje wakacje to syf... ciekawe czemu??? On sam nie wiedział, ale nie podobała mu się recepcja. Dodam, że nie były to 5* Zresztą ludzie bywając często w gorszych miejscach mocno koloryzują... ale to inna historia.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź na pytania mnie nurtujace
                        • Gość: Grazka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: 213.192.68.* 24.06.12, 17:51
                          witam, plaża jest naprawdę nieciekawa,już nie mówię o brudnym piasku i o kamieniach bo widocznie tak jest ,ale o śmieciach nigdy nie sprzątanych, sprzataja tylko przy barze a na plaży pełno kubków plastikowych, śmieci, mam zdjecia z plaży mogę przesłać,jest jeden plus wychodzą piękne zdjecia przy zachodzie słonca tylko trzeba się spieszyć bo to trwa tylko kilka chwil i na koncu plaży są duże kamienie i tam też wychodzą super fotki , my podglądalismy hotelowych fotografów, życzę udanych wakacji, sama bym tam wróciła po raz trzeci
                          • Gość: Rafałek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.12, 18:52
                            Plaże są różne. Tą widziałem na kilku filmach i sam nie wiem (nie wiem do końca czy to była ta plaża), na filmach śnieci nie było. Za to powiem tak Bywaliśmy na plażach gdzie miało być ślicznie i bajecznie a było średnio lub paskudnie, były to plaże w Grecji i Egipcie. Ludzie się nimi zachwycali a ja powiem, że do dziś nie wiem czemu, złośliwie powiem że byli to ludzie którzy domagają się czystych prostych fug i innych takich a zachwycali się plażą bo albo tam nie byli albo dla tego, że tak samo pisało w przewodnikach. Za to plaże krytykowane potrafiły miło zaskoczyć. Nie jest dla mnie ważny kolor piasku - na Santorini ludzie podniecają się plażą która wygląda jakby wysypali na niej tony żużlu z pieca (kto był ten wie), na Krecie nam podobała się mała publiczna plaża która była krytykowana, ale fakt, że był trochę brudna za to jedyna na prawdę piaszczysta. Tak więc kolor i inne takie nie są najważniejsze - czystość owszem, ale podniecamy się często naszymi plażami nad Bałtykiem i tu nie przeszkadzają nam pety, kapsle, zużyte prezerwatywy, padłe ptaki, zdechłe ryby itd. Tą za 3 tygodnie ocenię sam...

Grażko co do fotek jeśli mogę napisz na adres: pinus@poczta.onet.pl ale nic tam nie wysyłaj - odezwę się na 100%
                            • siemion78 Re: Eftalia Village- wróciłam 24.06.12, 19:32
                              zdjec ukazujacych plaze nie mam, plaza pozostawia wiele do zyczenia, ale.... mozna pobawic sie z dziecmi, zbudowac zamek z piasku i inne takie :) sam brzeg jest ,,wykonany'' z piasku, wejscie do morza jest po kamieniach, dosc nieprzyjmene, ale mozna to od biedy uznac za darmowy masaz heheheh, potem jest juz tylko piaseczek. Jest takie jedno wejscie mniej wiecej na wysokosci drewnianej kladki miedzy lezakimi(jakos sam je znalazlem i wchodzilem tamdedy do wody) gdzie kamieni w wodzie jest moze tylko na 1,2 kroki a potem juz piasek. Jezeli chodzi o komary to zaczynaly sie pojawiac wieczorem, na moje szczescie wszystkie lecialy do zony i to ona byla pogryziona :D
      • siemion78 Re: Eftalia Village- wróciłam 25.06.12, 11:27
        sa 4 nowe zjezdzalnie dla wiekszych dzieci i doroslych, jezeli chodzi o maluszki to nie wiem czy one tez byly wymienione, stare leza jeszcze za plotem hotelu :) jezeli chodzi o wycieczki to tak jak pisalem wczesniej, na bazarze oddalonym okolo 200 m. od hotelu jest biuro ktore sprzedaje wycieczki jest tam Turek ktory mowi po polsku, mowia na niego dr Henryk. Ceny wycieczek sa o 50 % tansze niz u rezydentki, minusem moze byc to ze na wycieczce nie bedzie opiekuna ktory mowi po polsku. Na miejscu dostaniesz katalog z wycieczkami i cenami od rezydentki biura z ktorym tam jedziesz, decyzja nalezy do ciebie. Ja bylem w delfinarium od rezydentki(mialem wolczer ze znizka) i rejs statkiem od Henryka
          • siemion78 Re: Eftalia Village- wróciłam 25.06.12, 17:41
            delfinarium dosc slaby pokaz, wystep zajal moze 40 minut, poszedlem tam tylko dlatego ze obiecalem to mojemu synkowi jeszcze przed wyjazdem, 4 delfiny i 4 foki i chyba 1 lew morski??? ale glowy nie dam za tego ostatniego, w kazdym badz razie takia duza przerosnieta foka :D delfinarium oddalone jest od hotelu 15-20 minut spokojnego marszu w kierunku antalayi(lotnisko), moja rada na widowni zajmujcie miejsca wyzej slonce tak mocno nie pali bedziecie siedziec w cieniu. Rejs statkiem o nazwie Kral 007 animacje po niemiecku rosyjsku i turecku, piekne widoki wybrzeza, 3 przystanki na plywanie w morzu w fajnych miejscach, zwiedzanie alanyi okolo 2 godzin, obiad na statku oceniam na 3+, dyskoteka w pianie dla dzieciakow rewelacja :), pirat Alex daje rade, malowanie twarzy dla dzieci, za resj zaplacimel w biurze 40 E za 2 dorosle i jedno dziecko, delfinarium u rezydentki z wolczerem na 35 E wiec doplacilem tylko 5E, Chcialem jeszcze wybrac sie do Side i na Zielony Kanion ale zabraklo czasu :D
            • Gość: grażka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: 213.192.68.* 25.06.12, 18:26
              My na wycieczki do Kapadocji , Pamukalle i na Rafting jeżdzilismy z biura Pacho Tours,o połowę taniej niż u rezydentów, z polskim przewodnikiem, wszystko tak jak w ofercie, przyjeżdzają pod hotel i zabierają na wycieczkę,jak przylecielismy do hotelu to wysłalam esemesa z nazwą hotelu i numerem pokoju ,pani oddzwoniła i resztę załatwialismy przez telefon, zero problemów,a co do zjeżdżalni to są wszystkie nowe,te duże są wymienione a tych mniejszych to w ogóle nie było ,są całkiem nowe zamontowane,nasze dzieciaki to zjeżdzały bez przerwy na jednych i drugich i bardzo sobie chwaliły hihihihi,robily tylko przerwę na lody
              • uli68 Re: Eftalia Village- wróciłam 19.08.12, 14:25
                Gość portalu: grażka napisał(a):

> My na wycieczki do Kapadocji , Pamukalle i na Rafting jeżdzilismy z biura Pacho
                > Tours,o połowę taniej niż u rezydentów, z polskim przewodnikiem, wszystko tak
                > jak w ofercie, przyjeżdzają pod hotel i zabierają na wycieczkę,jak przylecielis
                > my do hotelu to wysłalam esemesa z nazwą hotelu i numerem pokoju ,pani oddzwoni
                > ła i resztę załatwialismy przez telefon, zero problemów,a co do zjeżdżalni to s
                > ą wszystkie nowe,te duże są wymienione a tych mniejszych to w ogóle nie było ,s
                > ą całkiem nowe zamontowane,nasze dzieciaki to zjeżdzały bez przerwy na jednych
                > i drugich i bardzo sobie chwaliły hihihihi,robily tylko przerwę na lody

Grażka jakbym mogła poprosić o kontakt oto moje gg 38461199
    • Gość: Marza Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.12, 23:59
      Hej Grażka i Inni , mam klika pytań : napiszcie proszę, jak wyjeżdżaliście na wycieczkę to Kapadocji to o której podjechali po Was pod hotel? Co radzisz zabrać ze sobą? Czy zalatwialiście sobie suchy prowiant na drogę ? Czy autokar byl pelen czy moze to byl jakiś mniejszy busik? Co do pobytu w hotelu to czy jest tam lodówka i czy dają jakąś wodę do pokoju ? Czy jest suszarka? Czy korzystaliście z sejfu? Gdzie najlepiej wymienić pieniądze na tureckie? Które polecacie najbardziej budynki, te bliżej morza czy basenu?
    • Gość: Tylko nie 3025 Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.12, 21:53
      Jak się da unikajcie pokoju numer 3025. W drugim, mniejszym pokoju codziennie lala się nam woda z klimatyzacji na podlogę. Przychodzili wylewali wodę z urządzenia i mówili, że będzie OK. Tak codziennie. W drugim tygodniu, jak mnie widzieli na recepcji, to już pamiętali moj numer pokoju. Zglosiliśmy sprawę do Pani Manager, ale nie wiem czy to coś poskutkuje.
      Najlepiej mieć pokój na I-wszym piętrze. Zawsze można ściemnić, że ma się problemy z czymś tam i nie można chodzić po schodach.
      • Gość: Kuba Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.42.6.88.alfanet24.pl 27.12.12, 23:22
        Przebrnęliśmy z żoną przez wszystkie wątki i chyba nie żałujemy że lecimy do Eftalii 30 czerwca :) Nam krzywe fugi ,szpary w drzwiach na wakacjach aż tak bardzo nie przeszkadzają więc myślę że damy radę. Po powrocie na pewno się odezwę i napiszę o swoich odczuciach......
        A może Rafałek coś napisze - w końcu tyle pytań zadawał to i może swoimi spostrzeżeniami się podzieli ;)
            • Gość: Monika Re: Eftalia Village- chcę pojechać IP: *.42.7.24.alfanet24.pl 14.01.13, 17:36
              Oj ta plaża to chyba nie bardzo zachęcająca :( ale my i tak lecimy :P
              Dokładnie tak jak piszesz w tych pieniążkach trudno coś znaleźć .....Moje dzieci bardziej basenowe więc wybór padł na Eftalie no i zakwaterowanie w bungalowach też zaważyło -bo nie lubię hoteli "wieżowcowych" a i jeszcze te zjeżdżalnie .......
              Będzie fajnie i tego się trzymam .Pozdrawiam
                • Gość: Andrzej Re: Eftalia Village- chcę pojechać IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.13, 13:26
                  No, moja rodzina była bardzo rozczarowana z pobytu w tym hotelu. Byliśmy w EFTALII...w lipcu i lipiec to chyba najgorszy okres na taki wyjazd i taki hotel - przepełnienie + ponad 40*c ...!...wszędzie tłum i brak miejsc...na stołówki... na leżakach...w basenach, jak w gęstej zupie.!.. nie ma jak pływać...na takie tłumy, jeden bar alkoholowy, w pozostałych co najwyżej piwo lokalne. w barze kolejki takie że zanim pobraliśmy 1 drinka, wypociliśmy 2..;) na zapas się nie da bo po minucie ciepłe! dojście od baru nad basen ze zjeżdżalniami (jeśli ktoś z dziećmi- to tylko tam) przez cały ośrodek 200-300m - beznadziejne w tym upale! przy barach śmierdziało z kratek odpływowych, posadzka lepka, jak się wylało słodkie-nieuniknione przy takim tłumie-to samo wysychało! jedynie dzieciaki miały trochę frajdy na zjeżdżalniach - ale czynne były tylko 4 godz/dziennie- bez sensu - potem nie leciała woda, a dzieci i tak zjeżdżały na sucho i mało bezpiecznie! pokoje małe- wykupiliśmy droższe large-większa powierzchnia -a dostaliśmy eko! - bo nie było! ...chyba że kierownik dostanie w łapę! łazienki zagrzybione, mimo że sprzątaczki ok- codziennie były.. kuchnia średnia- mało urozmaicona..tylko dużo słodkości ciast! plaża -porażka- czarna i brudna, kamienista-polecam tylko wieczorem na zachód słońca...dojście górą nad autostradą-ok, lub dołem -tunelem, jak kanał ściekowy! wycieczki - zależnie od opiekuna- drogie i dużo obiecują - wychodzi jak zwykle..jak darmowa kolacja na wycieczce to napoje płatne..! połączona z zakupami- szkoda czasu-fajne rzeczy ale drogie- jak już wybierzesz, to godzina targowania, a wszyscy czekają..! od ceny wyjściowej -rabat po targach 66%(skóra)..marnotrawstwo czasu na wycieczce...potem rejs statkiem mieliśmy po ciemku i nic nie było widać...! i mimo powyższych słów, nie narzekam, tylko obrazuje minusy, dla tych co tam chcą pojechać ... polecam- tylko dla mało wymagających, chociaż za tą kasę można coś lepszego wybrać i po szczycie sezonu powinno być lepiej.!?! pozdrawiam
                  • Gość: aga do Andrzeja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 20:52
                    może ty nie byłeś wogóle w Turcji ,bo ja byłam przełom 08/09 w tym hotelu w tamtym roku , byłam w budynku przy zjeżdzalniach ,pan w recepcji dostał 10 dolcy to standard i pokój super w barach tez nie stałam wystarczy 2 euro to samo stołówka,a targowanie na bazarze super ,super rzeczy kupiłam ja nie narzekam i wspominam bardzo mile a wyjeżdzający bawcie sie dobrze i kupcie drobne euro napewno wam sie przyda
            • Gość: grazka do Magdy Re: Eftalia Village- chcę pojechać IP: 213.192.68.* 15.01.13, 19:17
              witam , wysłałam zdjęcia pokoi, my dostaliśmy mieszkanie 3 pokojowe z łazienką i tarasem, byliśmy przed dużym sezonem wiec jeszcze nie było tak koszmarnie dużo ludzi, a co do zjeżdżalni to są super i w kazdym hotelu w którym byłam nie są czynne cały dzień tylko 2 godz. przed poludniem i 2 po południum, my bylismy w tym hotelu 2 raz i bardzo nam sie podobało, w 2012 roku zrobili tak że drinki były tylko w jednym miejscu i rzeczywiscie nie było to fajne no i plaża slaba ale ja mieszkam nad morzem wiec my korzystaliśmy z basenów, poza tym wszystko super , jezeli masz jakies pytania chetnie odpowiem, polecam też hotel Holiday park, tylko polozenie ma troszkę slabe bo przy drodze ale w srodku rewelacja pozdrawiam pa
        • Gość: Rafałek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.13, 16:55
          Tak byłem i widziałem. Nie wiem co kogo interesuje. W październiku byliśmy tylko we 2'kę w Krizantem Katya. Inny hotel inne wrażenia.

Jeśli mam jechać z dziećmi to Eftalia Village, Jesli bez dzieci to chyba też, jednak warunki w pokoju w Krizantem Katia biją Eftalię na głowę. Po stronie Krizantem na plus przemawia lokalizacja, ale tylko jeśli ktoś lubi nocne życie w mieście. Jeśli nie, to jeśli chcecie lepszy pokój ale za to mały ciasny basen, małą ciasną plażę ze średnim zejściem do wody...
          Każdy z nich jest inny ale my raczej wybralibyśmy ponownie Eftalię - w pokoju się tylko śpi.
          Uwaga dla par - Krizantem Katya ma "przyjazny" prysznic. 2 osoby mieszczą się całkiem wygodnie ;)
    • Gość: AniaB Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.13, 09:07
      Byłam w tym hotelu we wrześniu i stanowczo odradzam pobytu w tym hotelu. Nie byłam w Turcji pierwszy raz i bywałam w lepszych hotelach za mniejsze pieniądze. Ten hotel był najgorszym w jakim byłam w Turcji, (a zdecydowanie najgorszy 5*???). Żeby dostać widelec trzeba było chodzić i się prosić a obsługa i tak ignorowała nasze prośby. Po przywiezieniu przez kelnera całego wózka filiżanek, uwierzcie mi żadna nie nadawała się do użytku. Na szklaneczkach palce po wcześniejszych użytkownikach. W barze na plaży od 12 serwowali posiłki nasze dzieci poszły o 11.50 i poczęstowały się hamburgerami, po czym pan z obsługi podszedł do nich i wyrwał im jedzenie z rąk i pokazał na zegarek. Byliśmy zbulwersowani. Jeden bar przy basenie, bar z klimatyzacją to marzenie, jedzenie ohydne, monotonne i ta wieczna walka o miejsce na stołówce-restauracji. Pokoje large to ściema. Są takie same jak normalne, nie płaćcie w biurze podróży za większy pokój bo i tak dostaniecie taki jaki będzie chciał manager. Jeżeli nie pobierzecie ręczników do basenu (tak jak moi znajomi) to zapłacili za wymieniane ręczników bo przy rozliczaniu stwierdzili ,że brali codziennie i wymieniali na czyste. Zapłacili za ręczniki, których nie używali. Pan który przywoził bagaże nie chciał wyjść z pokoju dopóki nie dostanie 5 euro. Mieliśmy tylko 3 euro drobnych, więc powiedział, ze nie wyjdzie dopóki nie dostanie 5. Pożyczyliśmy od znajomy dopiero wyszedł. Ogólnie pierwszy raz spotkaliśmy się z taką obsługą. Do tego codzienne budzenie o 5 rano (meczet). Ogólnie porażka.
        • Gość: Patrycja Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.13, 10:21
          Ja byłam w tym hotelu w czerwcu 2012 i też zdecydowanie nie polecam tego hotelu, a szczególnie dla rodzin z malutkimi dziećmi (do ok.2 lat). Menu dla dzieci tragedia! Na obiad codziennie frytki i coś co wyglądało jak mięso, pikantne. I tak jak pisze Ania obsługa hotelowa też tragedia, byłam w Turcji po raz trzeci i nie spotkałam się z taką olewką. Pokoiki malutkie, w miarę czyste. Mieliśmy pokój rodzinny i bardzo był ciasny. Brodzik dla dzieci też żadna rewelacja, zardzewiałe rurki, które się jeszcze ruszają. Dwoje dzieciaków rozwaliło sobie o nie rączki. I oczywiście codziennie rano walka o leżaki i parasole przy basenach. Koszmar! O godz. 8 wszystko zajęte! Na dwóch basenach leżaków jest około 300, a ludzi ponad 1000, to samo na stołówce trzeba było przyjść przed otwarciem i czekać żeby zająć miejsce bo można było poczekać aż się zwolni , tylko ..... nie można było dostać czystych sztućców bo brudne były wyparzane , barek przy basenie ........ 9 stolików czteroosobowych, obsługa sprzątająca ....... nie sprzątała pokoju bo sprzątanie mojego wypadało o około 13 , a w tym czasie spało moje dziecko, więc Pani nie dała się przekonać żeby przyjść w innej porze, po przyjeździe podwożą z walizkami takimi autkami odkrytymi pod dany budynek dałam grzecznościowo 5$ to mi rzucił na ziemię i powiedział że bym to dał dziecku, też średnio miłe a to jest ich obowiązek, plaża ... żwir, brudna pełno kubków, butelek, tunel pod drogą [dojście na plażę] zaduch i śmierdzi, nie ma po co tam chodzić, i jeszcze uwaga kafle przy basenach bardzo śliskie uwaga na dzieci bo co chwilę był płacz. Nie polecam hotelu!!!
          Nie jestem jakąś wybredną osobą, ale od hotelu który aspiruje do 5* oczekiwałabym jednak lepszych warunków i bardziej przyjaznej obsługi, naprawdę w Turcji jest mnóstwo znacznie lepszych hoteli w podobnej cenie.
          Ps. A Grażka to albo jest wyjątkowo mało wymagająca, albo w ogóle nie ma porównania do dobrych hoteli w Turcji i zadowala ją to co zastała.
          • Gość: Jolcia Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.tsi.net.pl 25.01.13, 19:26
            Patrycja a jak śniadania dla takich dzieciaczków, zupy przecież to zawsze było wszędzie ziemniaki. Ja lecę z takim 2,5 roku dzieciaczkiem i naprawdę nie mają tam co jeść? Byłam w Turcji i sama wiem że po tygodniu chciało mi się już naszego jedzenia ale to jest wiadomo inna kuchnia inne przyprawy ale nie narzekałam na jedzenie mimo że ich wędliny mi nie podchodziły i na śniadanie też praktycznie nie miałam co jeśc ale nie narzekałam poprostu inna kuchnia. Pokoje aż tak malutkie czy to pojęcie względne. Bo jeśli mają te 28 m. to ludzie w takich mieszkaniach mieszkają. Ja akurat stawiałam na inny hotel ale niestety kwestia cenowa przemówiła dla znajomych. Więc zdaję sobie sprawę że wśród 5 * jest to ta niska pólka chociaż powierzchnia zachęcająca no i te bungalowy a nie molochy.
          • Gość: Grażka Re: Eftalia Village- wróciłam IP: 213.192.68.* 26.01.13, 18:26
            i tu się mylisz Patrycjo nie jestem mało wymagającą osobą tylko normalną a jak jadę na urlop to nie po to żeby wiecznie narzekać jak wiekszośc to robi tylko dobrze sie bawić, a w Turcji byłam też w hotelu Holidey Park i Incekum beach ale to dla Ciebie to pewnie też żadne hotele bo nie mają złotych klamek , pozdrawiam serdecznie mimo wszystko
          • Gość: Rafałek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 11:49
            Patrycja - ja uważam, że należysz do osób bardzo czepiających się.
            Są w Turcji hotele gdzie basen jest mniejszy i tylko jeden, leżaków jest mniej, stołówka mniejsza itd.
            Siedziałem 10 dni z 3 dzieci na basenach ze zjeżdżalniami. Płytki faktycznie śliskie, ale opisywanych dramatów i złamanych nóg nie widziałem, nie słyszałem. Czasami ktoś finkął, ale nawet jeśli by nie było ślisko to biegając zawsze można się wywalić.
            Brodzik... najmłodsza córka przesiedziała w brodziku sporo czasu - powiedz dokładnie gdzie były te zardzewiałe kaleczące ręce rurki???? Bo ani ja, ani zona ani dzieci ich nie widziały.
            Mało leżaków przy basenie... są inne hotele gdzie basen jest jeszcze mniejszy i leżaków jeszcze mniej a plaża w 60% zabetonowana !!!
            Plaża brudna - fakt - czysto nie było, ale nie widziałem, żeby obsługa wywalała śmieci na plażę, za to widziałem jak zbierała po turystach.
            Co do jedzenia dla dzieci - fakt, że nasza najmłodsza pociecha miała wtedy 4 lata a reszta więcej, ale dzieciaki zawsze znalazły coś do zjedzenia. Nie wiem czego oczekiwałaś? Kaszki, przecieranej zupki?
            Co do obsługi - nie dawaliśmy w łapę, wystarczał uśmiech - załatwialiśmy wszystko - szczególnie byli pomocni przy wzywaniu wieczorem lekarza. W recepcji byli cierpliwi, pomocni i nikt nic nie chciał.

Ktoś wyżej napisał, że nie znalazł podobnej oferty za takie pieniądze... to powinno dać do myślenia. Te 5* jest na pewno naciągane, ale cena bardziej adekwatna do ceny niż w innych hotelach.

Wybierając ten hotel czytajcie opinie, wyciągnijcie średnią - będzie to najprawdziwszy obraz.
      • Gość: olobolo bzdury i jeszcze raz bzdury IP: 195.149.64.* 25.01.13, 10:13

... najlepszy jest kawałek tekstu o Panu żądającym 5€ i ohydnym jedzeniu. Dobry jest też fragment o wyrwaniu jedzenia dziecku taaaaa ... każdy kto był choć raz w Turcji wie jak oni podchodzą do dzieci.

Sugeruje kontakt z psychiatra a nie wypisywanie bzdur na forach w internecie.
        • Gość: AniaB Re: bzdury i jeszcze raz bzdury IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.13, 11:03
          Nie zarzucaj mi, że piszę bzdury, opisuję to co spotkało mnie i moją rodzinę w tym hotelu i takie są fakty, to ty piszesz bzdury, bo nie było cię przy tym, więc to twoje głupie i chamskie komentarze są przepustką do psychiatry.
          I właśnie dlatego o tym napisałam, bo bardzo nieprzyjemnie zaskoczyło mnie zachowanie niektórych osób z obsługi, bo nigdy wcześniej w Turcji z niczym podobnym się nie spotkałam.
          Mnie się nie podobało w tym hotelu i o tym napisałam, bo po to jest forum, żeby dzielić się swoimi opiniami, ale jeżeli komuś odpowiada taka obsługa albo nie przywiązuje do tego żadnej wagi to jego sprawa.

• Gość: Jolcia Re: bzdury i jeszcze raz bzdury IP: *.tsi.net.pl 26.01.13, 22:40
          Hm. Zaczynam się pocieszać tym że jednak jest więcej dobrych opini niż tych złych. Sama się przekonam. Poprzednio jak leciałam gdziekolwiek też tak było że opinie różne a było fajnie.
          Jeśli chodzi o plażę i zaśmiecenie to co temu hotel winien choćby sprzątali dziennie to i tak ludzie to są różni i to świadczy tylko o nich nic by nie poradzili musieliby sprzątać non stop przecież kubków nie zostawili z obsługi hotelu tylko ci co na niej byli. To samo z leżakami kto je rezerwuje o 7 mimo że dopiero a czasem wcale na nie nie przychodzi. Proste tak samo z posiłkami zapłaciłeś to jesz nakładasz góry na talerze mimo że to wszystko potem zostaje ale mnie się należy i to niestety większość tak do tego podchodzi to się widzi. Więc pewien stereotyp wyrabiamy my sami. Byłam w Turcji i dla mnie bardzo miłe było to że właśnie gdzie się poszło to koło ciebie skakali a nie jak u nas robili Ci wielką łaskę. Szanowali klienta. I to mi się podobało.
        • Gość: Rafałek Re: bzdury i jeszcze raz bzdury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 12:00
          Też odnoszę wrażenie, że to o dzieciach jest naciągnięte.
          Na wycieczce młodsza córka zwymiotowała w busie. Nie będę plastycznie opisywał, ale wcześniej byliśmy na degustacji w sadzie... Kierowca z uśmiechem nas uspokajał, że się nic nie stało i to tylko dziecko, przewodniczka podobnie (ale to Polka). Po powrocie do busa wszystko było czyste i pachnące, kierowca uśmiechnięty, nic nie chciał i nic nie sugerował, ale dostał na koniec wycieczki - bo był miły...
          Dzieci same chodziły po napoje, ciastka, lody, na śniadania - zawsze wracały zadowolone i uśmiechnięte, zawsze z tym co chciały a nawet więcej.
          Może to Wy byliście niemili i Wam odpłacono podobną monetą??? Choć to nie usprawiedliwienie.
      • Gość: Rafałek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.13, 17:08
        1. Nikt jedzenia dzieciakom nie wyrywał...
        2. Wszystkie nasze uwagi (było kilka) były załatwiane bez napiwków do 15 minut.
        3. Pokój faktycznie jak na 5* nie najlepszy, ale w końcu ile w nim byliśmy?
        4. Nigdy nie było kłopotów z miejscem na stołówce ale fakt, że przychodziliśmy w pierwszej fali. Po kilku dniach dzieciaki chodziły same na śniadania bo dłużej posypiały i się nie skarżyły.
        5. Nie wiem o co chodzi z tymi większymi pokojami - znajomi mieli pokój z dostawką, my mieliśmy 2 sypialnie na 5 osób.
        6. Co do meczetu... Piszesz że to nie pierwszy raz w Turcji to dziwię się, że przeszkadza, szokuje Ciebie nawoływanie do modlitwy. na dwa pobyty i 3 hotele wszędzie się słyszało ich "śpiewy". Jeśli się jedzie do kraju muzułmańskiego to trzeba się z tym liczyć
        • Gość: Iwona Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.13, 17:32
          >Co do meczetu... Piszesz że to nie pierwszy raz w Turcji to dziwię się, że przeszkadza, szokuje Ciebie nawoływanie do modlitwy. na dwa pobyty i 3 hotele wszędzie się słyszało ich "śpiewy". Jeśli się jedzie do kraju muzułmańskiego to trzeba się z tym liczyć<

No, z tym meczetem to przegięcie, ja nie byłam w tym hotelu, ale co roku jestem w Turcji (od 6 lat) i dotychczas nigdy nie trafiłam do hotelu, który byłby w pobliżu meczetu, ale wiem od brata, że jest to upiorne, szczególnie jeżeli bladym świtem te wrzaski budzą dzieci (on był w hotelu Incekum Beach). Więc dla niektórych to może mieć duże znaczenie czy mogą się normalnie wyspać, czy codziennie mają niechcianą pobudkę, szczególnie podczas urlopu. I z moich doświadczeń wynika, ze jednak hotele, które mają sądziedztwo meczetu są w zdecydowanej mniejszości.
            • Gość: Wiola Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.13, 16:42
              W miejscowościach gdzie przeważają dobre 5* hotele np. w Belek czy w Lara (Lara to nie jest żadne zadupie tylko turystyczna dzielnica Antalyi) gdzie byłam kilkakrotnie w hotelach 5* nigdy nie słyszałam żadnych nawoływań o 5 nad ranem i sądzę, że raczej by mi to przeszkadzało, bo na wakacjach raczej nigdy nie chodzę wcześnie spać i chciałabym się wyspać bez takiej przymusowej pobudki.
              • Gość: Rafałek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.13, 08:15
                Dodam jeszcze, że czytając Wasze narzekania dochodzicie do absurdów.
                Wybieracie się do krajów muzułmańskich - narzekacie na nawoływania do modlitwy
                W forach o Tunezji i Egipcie ludzie skarżą się na upały, pewnie jeśli ktoś pojedzie na Antarktydę lub tylko Grenlandię będą narzekania na zimno.
                Może warto przed wyjazdem zapoznać się z kulturą i uwarunkowaniami w danym kraju, żeby potem nie było zdziwienia.
                • Gość: Gosia Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.13, 08:45
                  Bez przesady, mogę jeździć doi kraju muzułmańskiego co roku, ale to nie znaczy,że muszę wysłuchiwać nawoływań do modlitwy w czasie, kiedy powinnam spać (byłam kilkakrotnie i w Egipcie i Turcji czy Tunezji), bo jestem na wakacjach i nie jestem muzułmanką. Co to ma wspólnego z poznawaniem kultury??? Wielokrotnie słyszałam nawoływania do modlitwy, ale w ciągu dnia.
                  PS. Upał w tych krajach mi nie przeszkadza co roku wyjeżdżam w lipcu lub sierpniu, bo mam dzieci w wieku szkolnym i zwiedziłam dość gruntowanie wszystkie te kraje (byłam na wielu wycieczkach + 7-dniowy rejs po Nilu).
                  • siemion78 Re: Eftalia Village- wróciłam 28.01.13, 16:21
                    Witam ponownie. Bylem w tym hotelu od 6 do 16 czerwca 2012 oopinie na temat hotelu napisalem wczesniej, Tak sobie czytam teraz forum i Wasze opinie oraz przezycia i mam mieszane odczucie: 1. Meczet jest blisko hotelu widac go z pierwszego budynku przy basenie dla maluchow, slychac nawolywanie do modlitw wieczorem, porannej modlitwy nie slyszalem. 2. w brodzikach nie widzialem zerdzewialych rurek byly natomisat ruszajace sie zle dokrecone, w basenie tym czasem bawil sie moj syn 5 lat oraz corka znajomych 3,5 roczku. 3. dookola basenow jest slisko widzialem kilka rozbitych glow u dzieci jak i u doroslych. 4 lezaki rezerwowalem okolo 7.30-8.00 nad basenem dla dzieci, potem nie bylo wolnych. 5. jedzenia bylo duzo, zdarzaly sie brudne filizanki szklanki, najgorzej jak dla mnie wypadaly sniadania, ale kazdy ma inne gusta i upodobania kulinarne. 6. nigdy nie musialem stac w kolejce przed wejsciem na stolowke, owszem po jakies danie, salatki, napoje tak byly kolejki. Glowna ,,stolowka '' posiada klimatyzacje w postaci 3 klimatyzatorow ustawionych na ziemi pod scianami. Jedzenie dobre i mozna bylo laczyc sobie w roznych konfiguracjach zeby nie bylo monotonni, ale pod koniec 8-10 dzien bylem juz ,,troche przejedzony tym jedzeniem'' 7. Pan od bagazu ktory nas podwozil pod dom nie wymuszal na mnie napiwku, dostal 2 $ usmiechnal sie i wyszedl, moj znajomy dal 1$ chlop zapytal sie tylko ,,only one dolar for me''??? i wyszedl, nie bylo rzucania pieniedzy na ziemie albo strajku okupacyjnego pokoju. 8. Plaza slaba, brudna sprzatana wiecorem z kubeczkow i niedopalkow papierosow, zabraklo traktorka ktory by wszystko wyrownal i zagrabil ( w innych hotelach tak robia, sam widzialem) Jedzenie na plazy to frytki hamburgery warzywa i owoce, oraz pani ktora zapiekala ciasto z warzywami lub miesem 9. Pokoje mialy okolo 25 m2 w tym przypaku nic mi nie brakowalo pokoj sluzyl do spania i przebrania sie, w pokoju codziennie bylo sprzatane, wymieniane reczniki, co drugi dzien zostawialem napiwek mialem wtedy robione rozne wywijasy z recznikow na lozku. 10.Obsluga zajmowala sie dziecmi, zagadywala je zaczepiala, nikt na nikogo nie krzyczal nic nie zabieral. Ogolnie sa bardzo fajnie nastawieni do maluchow. W tym roku jade do Side, ale Eftalia byla brana pod uwage ze wzgledow finansowych, gdybym nie znalazl interesujacego mnie hotelu w cenie ktora sobie zalozylem, wrocilbym do Eftalii.
                    To sa moje spostrzezenia i opinie, nikogo nie chce atakowac i obrazac oraz zarzucac ze ktos klamie, prosze potraktujcie moja wypowiedz w sposob podobny, pozdrawiam Siemion78
                      • Gość: Jolcia Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.tsi.net.pl 29.01.13, 19:10
                        Dzięki za pomoc może najgorzej nie trafiłam bo te rzeczy o których piszecie wcale mnie nie martwią. Może jestem mało wymagająca ale jak kto woli. Pokoje jeśli są czyste to najważniejsze. Dziecko staram się pilnować więc może przy basenie nie będzie tak źle. Ocenię jak wrócę. Mam nadzieję że nie będę żałować. Nie lubię hoteli które mają windy czyli wielkie molochy. Ale każdy ma swój gust. Tak jak pisałam ja akurat chciałam inny hotel ale ze względu na znajomych przystałam na ten.
                      • Gość: Dorota Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 20:22
                        > Siemion całkowicie się z Tobą zgadzam i gratulacje za obiektywizm, może skończą
                        > się te idiotyczne i wyssane z palca opowieści o tym hotelu, pozdrawiam

Jak to czytam to naprawdę śmiech mnie ogarnia, bo moim zdaniem Siemion potwierdził wiele negatywnych opinii o tym hotelu, a Grażka mu za to dziękuje, jednocześnie pisząc że są to opowieści wyssane z palca.
                        • siemion78 Re: Eftalia Village- wróciłam 31.01.13, 11:01
                          Gość portalu: Dorota napisał(a):

> Jak to czytam to naprawdę śmiech mnie ogarnia, bo moim zdaniem Siemion potwierd
                          > ził wiele negatywnych opinii o tym hotelu, a Grażka mu za to dziękuje, jednocze
                          > śnie pisząc że są to opowieści wyssane z palca.
                          Opisalem hotel najbardziej obiektywnie jak umialem, potwierdzam plusy jak i minusy tego obiektu. w moim odczuciu ja jednak bardziej polecam ten hotel niz przestrzegam przed wyjazdem do niego. Nie ma takiego hotelu w ktorym wszystko bedzie zapiete na ostatni guzik prawda??? zawsze znajdzie sie osoba ktorej cos n ie pasuje, ktora nastawila sie na cos innego niz to co zastala na miejscu. Rok temu prxed wyjazdem tez czytalem rozne opinie innych na temat Eftalii i byl moment kiedy zalowalem swojego wyboru, dzis moge stwierdzic ze plusy hotelu sa o wiele wieksze niz minusy i wakacje uwazam za bardzo udane. Zainteresowanych odsylam do moich postow z roku 2012, aby miec udane wakacje potrzebne jest odpowiednie nastawienie :D pozdrawiam
                          • Gość: Monia Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.13, 11:53
                            Nie ma takiego hotelu w ktorym wszystko bedzi
                            > e zapiete na ostatni guzik prawda??? zawsze znajdzie sie osoba ktorej cos n ie
                            > pasuje, ktora nastawila sie na cos innego niz to co zastala na miejscu.

Akurat z tym to zupełnie nie mogę się zgodzić, bo jest sporo 5* hoteli w Turcji, gdzie wszystko jest absolutnie zapięte na ostatni guzik i nie ma niczego do czego można się przyczepić, ja byłam w takich hotelach, ostatnio np. w Delphin Palace w miejscowości Lara (hotel na 6), tylko oczywiście za taki komfort trzeba znacznie więcej zapłacić niż za pobyt w Eftalia Village.
                            • Gość: podwójnamama Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.42.4.100.alfanet24.pl 31.01.13, 12:52
                              Akurat z tym to zupełnie nie mogę się zgodzić, bo jest sporo 5* hoteli w Turcji
                              > , gdzie wszystko jest absolutnie zapięte na ostatni guzik i nie ma niczego do c
                              > zego można się przyczepić, ja byłam w takich hotelach, ostatnio np. w Delphin
                              > Palace w miejscowości Lara (hotel na 6), tylko oczywiście za taki komfort trzeb
                              > a znacznie więcej zapłacić niż za pobyt w Eftalia Village.

Ale Eftalia nie jest 5 * hotelem tylko powiedziałabym dobrą CZWÓRKĄ !!!!! i tego się trzymajmy a porównywanie jej do PIĄTEK za znacznie większe pieniądze jest po prosty głupotą ...... W ostatnim zdaniu piszesz że trzeba zwięcej zapłacić więc po cholerę porównujesz Delphina z Eftalią wrrrrrrrrrrrrrrr
                          • Gość: Dorota Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.13, 13:40
                            Umiem czytać ze zrozumieniem i dla mnie opinia siemiona nie jest zachęcająca do pobytu w tym hotelu, wady które wymienia nie rekompensują wątpliwych zalet a pozostałe negatywne opinie mnie w zupełności odstraszają od tego hotelu i z pewnością do niego nie pojadę. Uważam, że w Turcji jest mnóstwo hoteli lepszych, do których można pojechać za zbliżone pieniądze.
    • Gość: Jurek Re: Eftalia Village- wróciłam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.13, 14:02
      Dodam chyba najbardziej aktualną opinię o tym hotelu, bo byłem wraz z żoną i przyjaciółmi od 07.11.2012-14.11.2012 w tym hotelu, więc pobyt był po sezonie. Impreza zakończyła się już po 6-ciu dniach. Pierwszego dnia byliśmy po południu na miejscu , a wylot był już o 1.30 w nocy z 6/7 dzień pobytu. Więc jakie 7 dni wczasów. Bywaliśmy już w hotelach tureckich, 4-ro i 5-cio gwiazdkowych. Jednak ten maksymalnie zasługuje na 3,5 gwiazdki. Brak animacji, brak zainteresowania nami w razie niepogody - a na taką trafiliśmy, wystrój stołówki pozostawia wiele do życzenia, przypomina zwykłą jadłodajnię ze sztucznymi ozdobami, talerze trafiały się niedomyte,wózki, którymi zbierano brudne naczynia zardzewiałe, posiłki monotonne, brak różnorodności owoców i całkowity brak owoców morza. Jedynym plusem była miła obsługa w restauracji i barze. Na plaży porażka-było co prawda po burzy, która odsłoniła to co było pod piaskiem- plastikowe pojemniki, naczynia, butelki, kamienie. Organizatorzy pośpieszyli się i sprzątnęli z plaży leżaki i materace, a gdy pogoda się ustabilizowała to zarządzający plażą dopiero po południu postanowili ponownie dostarczyć zabrane przedwcześnie leżaki i materace. Bar na plaży to nie bar w hotelu 5-cio gwiazdkowym tylko budka na targowisku. Zarówno ja jak i moi znajomi oraz osoby, z którymi poznaliśmy się na tych wczasach stwierdziły, że tam już nie wrócą. Zdecydowanie nie polecamy tego hotelu. ”
                • biomj Re: Eftalia Village- wróciłam 19.07.13, 23:46
                  Zastanawiam się jeszcze (do wtorku, 23.08) przed ostatecznym podjęciem decyzji co do wyboru tego hotelu. Mam pytania odnośnie plaży- polepszyło się coś z jej czystościa? Oraz jedzenie: jakiego rodzaju kuchnia (bardziej międzynarodowa-europejska, czy bardziej turecka) jest w hotelu , zwłaszcza kolacje i lunch?
                  • lee_a Re: Eftalia Village- wróciłam 20.07.13, 12:53
                    plaża brzydka, woda brudna. Kuchnia bardzo fajna - każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet moja czterolatka codziennie chodziła najedzona. Olbrzymi wybór surówek, sałatek, dań ciepłych i mnóstwo deserów, ciast, słodyczy, dania mięsne i bezmięsne. Dobre zupy - dzieciom pasowały. Najsłabsze chyba śniadania, ale poza tym nie mam nic do zarzucenia, nikt głodny nie będzie.
                    Poziom animacji dla dzieci - średni, ale nie jest najgorzej. Ogólnie hotel na taką szkolną ocenę "4".
                    Przy basenach ślisko, mnóstwo wypadków, ale jak się uważa to jest ok. W pokojach czysto, sprzątanie codziennie, wymiana ręczników tak samo. Acha - największy minus dla mnie - rezerwowanie leżaków o jakiejś nieboskiej godzinie. Zwykle o siódmej to już nie było czego szukać na basenie ze zjeżdżalniami, czyli tym najbardziej pożądanym przez rodziny z dziećmi.
                    Fajna sprawa to basen dla dorosłych, czyli strefa wolna od dzieci mniejszych niż 14 lat.Obsługa hotelu bardzo pilnuje i dzieci są z tego basenu (niedużego) wypraszane. Tu można sobie naprawdę spokojnie poleżeć i poczytać książki jak już dzieci odda się do klubiku :)
                    • mamakubusiaimai Re: Eftalia Village- wróciłam 20.07.13, 16:37
                      Wróciliśmy 7 lipca i jesteśmy bardzo zadowoleni.
                      Jedzenie bardzo smaczne i przede wszystkim ogromny wybór sałatek,surówek , sosów ,ryb (krewetki raz) mięs ( podczas Naszego pobytu 3 razy były kurczaki z rożna) .
                      Śniadania pyszne -codziennie naleśniki,omlety ,kilka rodzajów płatków śniadaniowych ,jogurty w różnych smakach,nutella ,jajka na twardo,jajecznica -mega ilosć pieczywa różnego "kalibru",warzywa i owoce,kawa nesca ,biała ekspresso ,czekolada na gorąco i duzy wybór herbat.Ogólnie dostępne dwa duże tostery a przy nich chleb tostowy,wędlina i ser gdzie samemu można sobie przygotowywać tosty.
                      Obiady i kolacje to jeszcze więcej urozmaiceń,duża ilość ciast,ciasteczek,torty lodowe i desery w pucharkach -Nam nie udało się spróbować wszystkiego ;)
                      Przy basenie ze zjeżdżalniami snack bar w który codziennie jest pizza,hamburgery ,spagetti ,warzywa, owoce i lody.Przy basenie głównym kebab , spagetti ,warzywa,owoce i lody.
                      Zakwaterowani byliśmy w budynku położonym najbliżej basenów ze zjeżdżalniami , brodzikiem dla maluchów , w sąsiedztwie klub dla najmłodszych Solino.Byliśmy z Wezyrem a klub jest z Tui ale dziewczyny nie robiły problemu -"przygarniały" wszystkie dzieciaczki Budynek Nasz nosił nazwę Bitter Orange ,pokój był na parterze. Dwa tyg przed wylotem pisałam maila do hotelu z prośbą o zakwaterowanie w tym budynku (bliskość w/w atrakcji) -odpowiedź dostałam na drugi dzień , a po przybycie na miejsce pokój na Nas czekał :)
                      Wokół basenów rzeczywiście ślisko , córka miała buciki antypoślizgowe ale nie chciała w nich chodzić - na szczęście "kraksy" nie było.Leżaki zajmowalismy przy brodziku i rzeczywiście trzeba było to robić około godź 7 rano ale akurat Nam to nie sprawiało problemu -wstajemy wcześnie.......
                      Plaża hmmmm MASAKRA !!!!!! -dla Nas największy ale i jedyny MINUS HOTELU :(
                      Położenie hotelu nie najgorsze -wychodzisz na ulicę i w ciągu dwóch min zatrzymuję się dolomusz bądź autobus jedziesz do Alanii.Na przeciwko hotelu jest przejście wydeptaną ścieżką na bazar -ceny jak w Alanii , można tam kupić dosłownie wszystko........

Gdybym teraz miała podjąć decyzję chybabym się nie zawahała i wróciła jeszcze raz niemniej jednak musisz zdecydować sam :) - ja z mojej strony hotel polecam .Turcja nie zawiodła Nas w 2010 roku i w tym też nie - mąż o Egipcie i Tunezji nie chce już słuchać hehehehehe
                    • lee_a Re: Eftalia Village- wróciłam 20.07.13, 19:33
                      acha - jeszcze tylko dodam, że woda butelkowana jest dostępna w każdej ilości i różnych temperaturach - w kilku miejscach na terenie hotelu, soki i napoje - raczej kiepskiej jakości, ale da się wypić. Piwo smaczne :)