sandra55 20.04.05, 15:05 Wiem, że dolmusza jest środkiem transportu ale nie wiem jak wygląda, czy jest to pojazd z koniem , osłem czy inny. wybieram się latem do Turcji i chciałabym wiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: web Re: DOLMUSZA-co to jest? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 15:20 pytasz o busiki kursujące z podmiejskich "kurortów" do np. Alanyi?:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Megi Re: DOLMUSZA-co to jest? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 17:00 Przede wszystkim DOLMUSZ, a nie dolmusza :-) ale każdy może się pomylić. To busik zabierający od kilku do kilkunastu osób. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bea Re: DOLMUSZA-co to jest? IP: *.dip.t-dialin.net 20.04.05, 18:42 naprawde to super srodek komunikacji - wygodny, zadne "stare nyski" tylko nowoczesne klimatyzowane autobusiki. Kierowcy zatrzymuja sie na kazde twoje zadanie, i sa b. tanie. Polecam Odpowiedz Link Zgłoś
kiranna Re: DOLMUSZA-co to jest? 21.04.05, 00:08 Dodam tylko, ze dolmusze jezdza po stalych trasach i najczesciej maja kierunek napisany na przedniej szybie. Warto sprawdzac w jaki sie wsiada, szczegolnie w duzych miastach, zeby nie obudzic sie w nieznanej dzielnicy ;) Odjedzaja jak juz zbierze sie komplet pasazerow i nie zdziw sie jak na przednim miejscu beda siedzialy 2 osoby ;) wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz, oplata stala od pasazera, placi sie bezposrednio kierowcy. W zamian nie dostajesz zadnego biletu czy rachunku i to nie znaczy, ze zostalas oszukana ;) byc moze kiedys sie to zmieni, na razie jest jak jest. Warto pamietac, ze w malych miejscowosciach, gdzie ludzie zyja w bardziej tradycyjny sposob, nie jest przyjete, aby kobieta siedziala z przodu kolo kierowcy, tak samo jak w taksowkach. Moze, choc nie musi, zostac to przez niego zle zrozumiane ;) wszystkiego dobrego :) kiranna Odpowiedz Link Zgłoś
michal_stolica Re: DOLMUSZA-co to jest? 21.04.05, 08:48 Dolmusza to jedyny środek komunikacji w Turcji. jest to wózek na dwóch kołach ciągnięty przez osła lub muła. Przejazd jest bardzo drogi (ok. 5 Euro za kilometr), ale ponieważ nie ma żadnej alternatywy, a podróżowanie na piechotę jest bardzo niebezpieczne (w krzakach czają się Kurdowie-ludożercy) trzeba z nich korzystać. Jako formę zapłaty Turcy przyjmują też odstąpienie swojej partnerki na okres około kwadransa. Tak, tak - biedna ta Turcja. Odpowiedz Link Zgłoś
sandra55 do michal_stolica 21.04.05, 10:53 Twoja wypowiedź jest fascynująca. Opisujesz to tak bajkopisarsko, że mam podstawy sądzić, że Twoja partnerka skorzystała z tego, a TY obserwowałeś wszystko zza krzaków. Ja nie skorzystam - zdecydowanie wolę Polaków,są ekstra. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: DOLMUSZA-co to jest? IP: *.crowley.pl 25.04.05, 13:22 ojej ale się uśmiałam, super!!! A tak poważnie to gorąco polecam do korzystania z DOLMUSZY, są wygodne, tanie i można w nich poznać miejscowy folklor. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Katka Re: DOLMUSZA-co to jest? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.05, 21:43 W Dolmuszach często leci oryginalna turecka muzyczka na full, a kierowcy jeżdzą jak szaleni, mocno trzeba się trzymać:)))) Folklor, jak się masz, niezłe, niezapomniane wrażenie. Odpowiedz Link Zgłoś