Dodaj do ulubionych

Madera jak najtaniej

IP: *.dynamic.chello.pl 10.10.13, 14:27
Witam. Poszukuje sposobu żeby wybrać sie w to piękne miejsce z mężem jak najtaniej.
Dlatego będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
Czy lepiej szukać lasta czy tez na własna rękę. Jak znaleźć tani lot i hotel.
Interesuje mnie 7 dni w miesiacach jesiennych lub zimowych.
Obserwuj wątek
    • Gość: ck Re: Madera jak najtaniej IP: *.narocnik.mobitel.si 11.10.13, 15:38
      Nie wiem, ile dla Ciebie jest tanio, ale jak wklikałem w ltur.de między listopadem a styczniem, to mi wyskoczyło poniżej 300€ (wylot z Kolonii), a za 350 już spory wybór lotnisk niemieckich. Lot + hotel + śniadanie.

Z Polski o takich cenach możesz pomarzyć. No i z Niemiec nikt ci nie odwoła wyjazdu w ostatniej chwili, co uwielbiają polscy operatorzy, jak im brakuje chętnych.
      • Gość: Zuzka Re: Madera jak najtaniej IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.13, 10:46
        Śledziłam lasty w 2012r. w odniesieniu do jednego, wybranego hotelu 4*, 2 posiłki, biuro Itaka. Najniższe ceny, jakie zanotowałam to: koniec listopada ub.r. 1.499,- zł i początek grudnia ub. r. 1.299,-zł. Później ceny tylko wyższe, a najwyższe w okresie świątecznym i noworocznym (wiadomo). W styczniu i lutym b.r. ceny lastów wahały się w zależności od dnia wyjazdu w granicach od 1.999,-zł do 2.399,- zł. Może w tym okresie jest mniej chętnych, bo dzień krótki i może popadać. My byliśmy na przełomie sierpnia i września, było super: zero deszczu, cieplutko, a wyspa przecudna.
        • Gość: Andrzej Re: Madera jak najtaniej IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.10.13, 22:24
          www.fly4free.pl/forum/gatwick-funchal-379zl,231,35626
          Na tym forum znajdziesz tanie loty na Maderę.
          Do londynu Gatwik z Krakowa dolecisz też Easy Jetem za podobne pieniądze lub jeszcze taniej na Stansed lub Luton Wizzem lub Ryanem z wielu miast w Polsce. Przejazd Easybusem z w/w lotnisk na Gatwik to koszt od 2 do 5 funtów.
          Na koniec nic trudnego zarezerwować sobie pobyt w hotelu jaki mi odpowiada standartem i ceną noi w drogę. Zapewniam ,że wyjdzie o połowę taniej niż przez biuro.
          • Gość: Andrzej Re: Madera jak najtaniej IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.10.13, 23:20
            www.easyjet.com/PL/Booking.mvc
            www.expressrooms.com/resultsshow.aspx?startday=2&startmonth=12&startyear=2013&numnights=7&city=35119&location=Funchal&numrooms=1&numAdults=2&numChildren=0&agentid=rooms
            www.bookryanair.com/SkySales/booking.aspx?culture=pl-pl&lc=pl-pl&cmpid2=Google#Select
            bookings.easybus.co.uk/Booking/EBUSBook2.asp?SD=1142310336020131012220114
            Przesiadka w centrum Londynu na Lotnisko Gatwick jak i zpowrotem z Gatwick do centrum wychodzi cenowo podobnie/zależy od godziny/
            Przykład tygodniówki na Maderę zaciekawił mnie i skłonny byłem do obliczeń takich typując na wylot z Warszawy Ryanairem 1 grudnia póżno wieczorem a powrót 10grudnia wcześnie rano.
            Tak więc pobyt na Maderze 2-9 grudnia na własną rękę wychodzi tak:
            Ryanair Modlin -Stansed-Modlin 287 zł/os
            EasyJet Gatwick-Funchal-Gatwick ok. 350 zł/os
            Autobus Easybus Stansed -Centrum-Gatwick i z powrotem ok.100 zł/os
            Tydzień pobytu w hotelu bez wyżywienia ok.650zł /pokój 2 os
            Tak więc cena na os,oscyluje w granicach 1 tys zł

• Gość: c# Re: Madera jak najtaniej IP: 178.188.246.* 14.10.13, 22:50
              Jak byłem młodszy, to takie wyprawy mnie kręciły :) Teraz liczę również ryzyko i komfort. To ma być urlop, a nie udręka.

Zatem jako leniwy proponuję uzupełnić kalkulację:
              - dokładamy za jedną sztukę bagażu rejestrowanego na 2 osoby (oszczędnie) na 4 segmenty lotu - jakieś 200 zł/osobę ekstra,
              - doliczamy taksówkę z lotniska w Funchal do hotelu i z powrotem - 100 zł/osobę
              - wkalkulowujemy w cenę ryzyko, że w Londynie w grudniu spadnie 5 cm śniegu i połowa lotów zostanie skasowana, a my zostaniemy gdzieś na walizkach. BTDT.
              - oczywiście tarabanienie się z tobołami z Gatwick na Stansted i przesiadki z jednego autobusu na drugi w ramach atrakcji i poznawania Londynu (ile to trwa?),
              - no i niezapomniane dwa noclegi na podlondyńskich lotniskach...

... i porównujemy to z dojazdem czymkolwiek do Berlina, bezpośrednim lotem bez dopłaty za bagaż rejestrowany, hotelem 3 lub 4*, transferami z lotniska i oczywiście z całkiem wypasionym śniadaniem za pi * oko 1500 zł od osoby. A przede wszystkim zero ryzyka, że samolot się opóźni. Jedynym obowiązkiem jest stawić się na TXL czy tam SXF o odpowiedniej porze. Reszta jest sprawą biura.

Co kto lubi :)
    • Gość: Mijaa Re: Madera jak najtaniej IP: *.dynamic.chello.pl 21.10.13, 20:30
      Witam Was forumowicze,

Z mężem byłam we wrześniu na Maderze, polecieliśmy na własną rękę i było rewelacyjnie!!!
      Przelot last z Tui 590 zł od osoby w tym bagaż 20 kg/os. Hotel 650 zł za 7 nclegów/2 os. ze śniadaniem znalezione na booking. Z lotniska przejazd autokarem do Funchal, potem taksówka, łącznie 12 euro. Wypożyczyliśmy samochód na 3 dni z benzyną wyszło niecałe 200 euro. Dużo zwiedziliśmy, pogodę mieliśmy piękną. Łącznie wydaliśmy ze wszystkimi kosztami jedzenie, noclegi, przelot, wydatki, samochód, wszystko wszystko 1700 zł na os. Uważam, że to nie dużo jak za tak niezwykły wyjazd inny niż Turcja, Egipt czy Grecja - a koszt byłby pewnie większy przez biuro podróży w wersji HB ;) Polecam, jeśli oczywiście ktoś ma czas, by w ten sposób organizować wyjazd. Jest to duża satysfakcja gdy można samemu zadecydować jak się chce spędzić wymarzony tydzień urlopu :)
      Pozdrawiam
    • mariuszpl4 Re: Madera jak najtaniej 20.12.13, 13:06
      Aktualnie ceny dość wysokie, co wiąże się w okresem świąteczno - noworocznym. Potem będą znowu ferie, więc fani Madery mogą polować na oferty alebo na samym początku stycznia, albo dopiero po feriach, aż do lata!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka