Dodaj do ulubionych

Barcelo Varadero od 10.09.2010

IP: 83.238.98.* 12.07.10, 08:38
Witam,

szukam osób, które wylatują 10.09.2010 na Teneryfę z Itaką do hotelu Barcelo
Varadero.
Lecimy z mężem i synkiem (prawie 2 lata).
Chętnie nawiążemy kontakt z małżeństwem z dziećmi lub osobami którym nie
przeszkadza towarzystwo malucha.
Jedziemy na 2 tygodnie, a niestety znajomi którzy mieli lecieć z nami musieli
zrezygnować.
Od osób które już tam były chętnie posłucham rad na co zwracać uwagę, gdzie
wynająć auto, co ze sobą zabrać, jakie jest jedzenie - czy znajdą się jakieś
potrawy dla takiego malucha?
Dodam, że jesteśmy z mężem w wieku 30 lat.
Obserwuj wątek
      • Gość: kxpert Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.gwardii.osi.pl 13.07.10, 18:57
        OOO ja się wybieram z dwuletnim synkiem ale 27.08. Jeżeli mogę prosić o kilka
        informacji odnośnie tego hotelu, czy są fajne animacje dla dzieci ? Jak z
        pokojami ? W której części najlepsze ? Czy sie czyms różnią ? I bardzo ważna
        sprawa dla mnie lecimy z Itaki liniamy QS, chciałam spytać jeżeli tez leciałeś
        tymi liniami o samolot może pamiętasz model, czy jest catering ? Bo z tego co
        się orientowałam to niestety nie ma cateringu.

Pozdrawiam
        • Gość: annni Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.Red-79-157-76.dynamicIP.rima-tde.net 15.07.10, 11:42
          Pokoje wszystkie chyba s takie same. Roznia sie tylko widokiem. My
          mamy budynek b, jest widok na ocean. Dbaja o czystosc. Prawie
          codziennie sprzataja. Co drugi dzien zmiana poscieli.
          Co do animacji. 2 latek jest raczej za maly. Ja mam 3 latka i raczej
          w nich nie uczestniczy. Lubi tylko tance o 20:30. Wtedy jest super!
          My lecielismy eurocypria. Lot 5,5 godzin. Jedzenie bylo platne.
          Kanapka np 16 zl. Kawa chyba 8 zl.
          Jak cos chcesz jeszcze wiedziec to pytaj:)
            • Gość: annni Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.elblag.vectranet.pl 17.07.10, 07:52
              Hej. Ja już jestem w domu.

WYbór alkoholi jest bardzo duży. Piwo od 10 do 17 w snack barze pzry basenach a
              póżniej wieczorem w barze w hotelu. Oczywiście bezpłatnie dla wersji all. Przy
              barze stoi około 20 butelek i sobie nalewasz. Są to wina, wódki, rumy, tutejsze
              likiery. Coca cola i inne nappoje. Soki też, kawa, mleko. Bardzo duży wybór dla
              każdego. Do tego barman przygotowuje drinki na życzenie.
            • Gość: annni Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.elblag.vectranet.pl 17.07.10, 07:56
              Plaża jest od hotelu około 800 metrów. Droga wydaje się być długa bo idziesz raz
              pod górkę raz z górki. Ale po drodze mijasz sklepy więc jakś się idzie. Do tego
              podziwiasz piękne widoki. Plażą ma czarny piasek. Baaaardzo gorący. Gołą nogą
              nie można stanąć. Na plazy można wypożyczyć leżaki. 3 euro.

W hotelu jest kilka basenów. Zróżnicowana głębokość. Leżaków jest dużo. Ale
              lepiej z rana rozłożyć sobie na leżaku ręcznik i masz spokój. Choć podobno nie
              wolno tak robić.

Chcesz jeszcze coś wiedzić to pytaj:)
                • Gość: annni Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.elblag.vectranet.pl 18.07.10, 10:30
                  Głebokość basenów:40cm, 60 cm, 90 cm, 120 cm, 340 cm i jeszcze jakiś pośredni
                  ale już nie pamiętam. Każdy znajdzie coś dla siebie.
                  Restauracja jest jedna. Kolejek nie ma. Śniadanie jest 8-10 więc ludzie się
                  zmieniają. Po opuszczeniu stolika kelnerzy natychmiast zmieniają nakrycia i już
                  jest wolny. Obiad 13-15, kolacja 19-21. Pomiędzy tymi posiłkami jest otwarty
                  snack bar. Tam jest też jedzenie (pizza, hot-dogi, hamburgery, frytki, lody) no
                  i picie. Wieczorem jest otwarty bar przy recepcji ze sceną gdzie odbywają się
                  animacje dla dzieci o 20-30 i dla dorosłych o 21-45.

Wakacje rezerwowaliśmy na początku grudnia. Cena była około 9 tyś 2+2. Potem
                  cena spadła. Ale różnicę nam oddali. MIeliśmy taki zapis w umowie, że jak cena
                  spadnie to możemy się zwrócić o oddanie różnicy. Miesiąc przed wyjazdem
                  kosztowała około 12 tyś. Ceny za osobę niestety nie pamiętam.
                    • Gość: annni Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.elblag.vectranet.pl 19.07.10, 17:19
                      Kanapek nie ma w snack barze. Ale te hot-dogi i hamburgery robi się samemu więc
                      możesz mu zrobić kanapkę. Wędlin nie ma ale były świeże pocięte warzywa
                      typu:sałata, pomidory, ogórki.
                      Owoce tylko w restauracji. Nie można ich wynosić, trzeba zjeść na miejscu. Były
                      to jabłka, gruszki, śliwki, arbuzy, banany, kiwi.
                      Ciastka taka najzwyklejsze też były. Przeważnie do śniadania, pakowane po kilka
                      sztuk. Ale były też ciastka i ciasta wymyślne, z kremami, przekładane. Do
                      każdego posiłku były dostępne. Wielkie wrażenie zrobiło na mnie ciasto gitara.
                      Miała ok 150 cm długości. W środku biszkopt, przekładany kremami i owocami. Albo
                      ciasto góry. Też ogromne. Wierzch pokryty był zapieczoną pianką. Powtykane w to
                      były domki Myszki Miki z opłatka i drzewka. Rewelacja!
                      Nie pisałam jeszcze chyba o lodach. W snack barze była lodówka i tam były w
                      kubeczkach w 3 smakach. A w restauracji stały 3 pojemniki i samemu nakładało się
                      łyżką. Do tego dostępne 3 sosy i posypki.
              • Gość: Wioletta Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: 83.238.98.* 21.07.10, 13:15
                A więc jak sądzę, można zapomnieć o spacerowaniu na boso po plazy...?
                Wróciliśmy właśnie znad Bałtyku i nasz synek szalał w piachu i miał taką
                radochę, że aż się martwię o ten czarny piach. Ale za to woda pewnie cieplejsza
                niż u nas? I co z tym wiatrem, bo podobno stale wieje silny wiatr, chociaż ktoś
                mi mówił że to bzdura.
                Czy aneks kuchenny jest wyposażony i można coś tam dzieciakowi przygotować? Coś
                czuję że będziemy musieli zabrać słoiczki...
      • Gość: Wioletta Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: 83.238.98.* 16.08.10, 09:14
        Witam,

mam jeszcze pytanie dotyczące odległości do plaży i samej drogi. Ile czasu
        spacerkiem zajmuje przebycie drogi na plażę i czy jest ciężka do przejścia z
        maluchem ewentualnie z wózkiem (górki, pagórki itp).
        Ogólnie czy łatwo się porusza z wózkiem po wyspie (zastanawiam się nad jakąś
        lżejszą parasolką na małych kółkach, ale nie wiem czy to dobry pomysł)
        Na którą plażę warto się wybrać autem (w miarę blisko i ładna plaża)
        Czy z jest szansa żeby z dzieckiem udać się na Teide, jak to w ogóle wygląda
        taka wycieczka. Czy dojeżdża się pod samą kolejkę, czy trzeba dojść. Czy warto?
        Co naprawdę warto zobaczyć? chcemy wypożyczyć auto na całe 2 tygodnie
        ewentualnie na tydzień (wszystko zależy czy na miejscu będzie co robić - nie
        chcemy cały czas siedzieć przy basenie)
        Z góry dziękuję za odpowiedź
          • Gość: annni Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.elblag.vectranet.pl 16.08.10, 16:14
            Do plaży jest około 800 metrów. Droga jest trudna ze względu na liczne
            wznisienia. Z górki idzie się fajnie ale pod górkę w upale to już gorzej.
            Chodnik przy hotelu jest wyłożony dziwnymi płytkami i jest bardzo ślisko. Mój
            3-latek buntował się w powrotną stronę. Zawsze chciał na ręce.
            O ile się nie mylę to każdy pokój ma balkon. Nam bardzo odpowiadało, że mamy
            widok na ocean. Rano wstawaliśmy i mogliśmy patzreć na ocean, podziwiać Gomerę
            :) My mieliśmy piętro pierwsze. I była winda więc nie było żadnych niedogodnośći.
            • Gość: jasiu... Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.dip.t-dialin.net 16.08.10, 20:25
              Teide - wersja popularna, załatwiana u rezydenta, to podjazd około 200 do 300
              metrów od stacji kolejki. Później masz 2 do 3 godzin czasu, wjazd i zjazd. Na
              szczyt i tak nie wejdziesz, jak nie masz pozwoleń (za darmo, do uzyskania, na
              konkretną godzinę, w dyrekcji parku) Pospacerujesz trochę wokół górnej stacji i
              zjazd. Jest chłodno, ale nie ma potrzeby zabierania futra.

Uważaj na spóźnienie. Autobus czeka maksymalnie kwadrans i to nie zawsze. Po
              prostu o ustalonej godzinie odjeżdża - zwolnić miejsce parkingowe następnemu. To
              samo dotyczy wszystkich wycieczek. Byłem świadkiem - około 10 osób zostało w
              Loro Park, bo pan kierowca spojrzał na zegarek i odjechał.

A górkami, w drodze do plaży (czarny piasek) się nie przejmuj. Wbrew pozorom
              wcale nie są takie przykre, a odległość w rzeczywistości wydaje się mniejsza.
    • Gość: Ewelina Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.10, 16:18
      Witaj!
      Byłam tam z mężem i dwójką dzieci (2,5 oraz 4,2 roku) w lutym tego
      roku i choć jesteśmy dość wymagający, to wróciliśmy bardzo
      zadowoleni:) Najbardziej uciążliwe było przemieszczanie się
      autobusami, które objeżdżały wszystkie hotele, więc dojazdy
      zabierały nam b.dużo czasu, więc chyba warto wynająć samochód, czego
      my nie zrobiliśmy, bo przerażała mnie jazda po tych krętych ulicach.
      Koniecznie jedźcie do Loro Parqu, Jungla Parku, a i w Siam Parku też
      miło spędzicie czas. My wybraliśmy się też na objazdową wycieczkę
      po Gomerze - dzieci dzielnie to zniosły. Na zakupy polecam Los
      Gigantes i nadmorskie sklepiki, w Playa de la arena nie było
      ciekawych sklepów. Hotel super - czysty, jedzenie przepyszne, dużo
      owoców - dzici jadły przede wszystkim frytki, ale jakoś przeżyły,
      miałam zapas słoiczkowych obiadków, ale wróciły do Polski. Udanego
      pobytu!!!
      • Gość: Wioletta Re: Barcelo Varadero od 10.09.2010 IP: 91.206.211.* 16.10.10, 08:31
        Witam,

postanowiłam napisać kilka słów o pobycie.
        1) Nie było żadnych karaluchów
        2) Hotel faktycznie nie pierwszej młodości, ale ogólnie bardzo przyjemny kompleks - a kto oczekuje luksusów niech poszuka czegoś innego z większą liczbą gwiazdek
        3) Miejsce faktycznie trochę oddalone od wielkich kurortów ale za to cisza i spokój
        4) do plaży wcale nie jest daleko - tylko jak to na Teneryfie raz z górki, a raz pod górkę
        5) plaża jak na naturalną czarną plażę jest naprawdę ładna (objechaliśmy troszkę wyspę i wśród czarnych plaż jedna z ładniejszych)
        6) piach gorący jak diabli, ale i tak większość rozkłada ręczniki na piachu i nie ma z tym problemu
        7) jedzenie w hotelu - jak dla mnie niezłe, chociaż za bardzo "angielskie", pyszne desery i lody! Z jedzeniem dla mniejszych dzieci może być kłopot, aczkolwiek są frytki, makaron, od czasu do czasu kurczak - coś się wybierze - ale wybór ograniczony
        8) Pokoje duże typu studio, sypialnia i pokój z aneksem kuchennym, duży balkon, łazienka (UWAGA - wanna!!! dość stara i niezbyt zachęcająca, ale do przeżycia)
        9) baseny - super, są 3 na różnych poziomach - od najpłytszych dla dzieci po bardzo głęboki (o ile dobrze pamiętam 3,20) - woda nie jest podgrzewana więc dość chłodna - nie wiem jak poza sezonem
        10) obsługa bardzo miła
        11) animacje - jak dla mnie w porządku - fajne ale to głównie dzięki cudownej parze Michael i Ania (fantastyczni ludzie)) - trudno powiedzieć czy w następnym sezonie będą Ci sami ludzie
        12) temperatury we wrześniu - ok. 30C - bardzo gorąco, ale wieje przyjemny wiaterek
        13) ocean - woda dość ciepła (taki nasz bardzo ciepły bałtyk), ale trzeba uważać na fale, bo potrafią ściąć z nóg
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka