Dodaj do ulubionych

Strefy treningu

07.01.23, 08:24
m.youtube.com/watch?v=XPNBBJHjRk8
Teraz jest modne podważanie strefy aerobowej jako strefy spalania najlepszej tłuszczu. Gubi się jednak jej sens. Nie chodzi o to czy spalisz więcej czy mniej. Tylko o to że nie jesteś w intensywności mechanizmu uciekaj albo walcz i uczysz się siły spokoju i poprawiasz efektywność ogólna spalania tłuszczu w organizmie. Więcej mniej to kwestia przyjętych kalorii przy czym im większy stres proces chudnięcia będzie zahamowany . Im jesteś bardziej zrelaksowany tym łatwiej chudnąć.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 08:30
   Obecnie popularny bloger rosyjski który podaje różne ciekawostki z innego punktu patrzenia niż zachodni mówi nawet o wychodzeniu na długotrwałe przebiezki w niedzielę trzy cykle 40min truchtu pół godziny siedzenia. U Rosjan ciekawe jest to że oni nie są całkowicie poddani westernizacji , choć też są, ale mające różnych dziedzinach swoje szkoły własne. My obecnie tylko w bardzo małych wysepkach. Reszta kopiuj wklej zachód.
   • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 08:35
    A akurat jeśli chodzi o trening sportowy to Rosja jest pionierem . Plyometryka Rosjanie, metodyka ciężarów Rosjanie itd.
  • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 08:56
   W tym temacie zresztą akurat słuchałem nie tylko Rosjanina ale i Amerykanina który prowadził fitness z całą aparatura badawcza robiąca pomiary, ludzie ćwiczą w maskach podłączonych do komputera i też kwestionował sens intensywnych treningów.
   • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 08:59
    Fiodor Emalienko biegał długo po lesie . Największy zawodnik MMA historii. Akurat nie mial wyrzeźbionej sylwetki jak Amerykanie ale miał taką siłę w spokoju w sobie do której oni nigdy się nie zbliżyli ćwicząc histerię i pobudzanie się. Amerykanie kochają intensywność u atletów.
    • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 09:04
     Jeśli się spojrzy na tych fighterów z tzw freak show było widać że oni nie mają kondycji po chwili choć obiektywnie w kategoriach ruchu nic nie zrobili. To samo na treningu byliby pełni sił. Stres ich zżera na maksa na starcie.
  • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 09:30
   Ogólnie też w życiu trzeba znaleźć harmonię między intensywnością a ekstensywnoscia. Zawsze ktoś promuje mode w jednym kierunku. Z reguły na intensywność. A to drugie też ma swoją rolę w uczeniu się.
   • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 09:41
    Czyli np jeśli się coś robi dobrze zacząć jak dzieci od poziomu zabawy. Z czasem przyjdzie sama potrzeba nowych bodźców.
    • dotera Re: Strefy treningu 07.01.23, 09:49
     Niektórzy osiągają sukces bo są bardzo intensywnie tym co robią. Pracowici w rozwoju. A są tacy którym życie jakby płynęło samo lekko , są dobrze zestrojenie z rzeczywistością. Bardziej z ajduja nowe niż rywalizują o zajęte. Różnie w życiu bywa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka