fjestis 19.07.10, 11:24 Dzielnice położone (właściwie) wzdłuż rzeki - to chyba najbardziej atrakcyjna lokalizacja? A tam slumsy. Absurd. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Niebuszewiak Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: 62.69.228.* 19.07.10, 12:06 Miarą aktywności Państwa, Samorządów jest BUDOWNICTWO SOCJALNE. Są samorządy, których nie wspiera Państwo, a zwłaszcza pod egidą monoPO, które budują budynki socjalne vide Drawsko Pomorskie. Tam burmistrz jest wybierany już w pierwszej turze wyborów. Możecie Państwo porównać budynki cocjalne na Gocławiu, z budynkami socjalnymi w Drawsku Pomorskim przy ul . 11 Pułku Piechoty. Na Państwie ciąży obowiązek zajęcia się najbiedniejszymi. PO tragedii w Kamieniu Pomorskim, czy ktoś z IV władzy mediów zadał pytanie jak rozwiązać problem Budownictwa Socjalnego,jaka powinna być w tym rola Państwa, które powinno wspierać lokalny samorząd. Może by ktoś zapytał ile nowych mieszkań socjalnych wybudował Samorząd Szczecina w ostatniej kadencji, to wstyd że na własną rękę starają ten problem rozwiązać chociażby Spółdzielnie Mieszkaniowe np SM Wspólny Dom w Szczecinie na ulicy Wilczej (zaadoptował pomieszczenia po byłym markecie POLTAK). Proszę pojechać i zobaczyć, że jednak można. Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 ile rocznie budżet miasta kostuje ZBiLK? 19.07.10, 12:30 pensja blikso 10 tys. dyrektorów, przerost administracji, która jest konglomeratem powiązań rodzinnych z UM i STBS? Zlikwidować to i z powrotem przenieść zakres działania do UM (dalej będzie bryndza,ale już nie tak kosztowna, bo te miliony rocznie, ktore idą na utrzymanie nieruchawej instytucji można przeznaczyć na wybudowanie kilku budynków socjalnych,a te kilka i tak nie spowodują,że Szczecin spadnie z 1 miejsca w długości oczekiwania na komunalny lokal, bo to dziesięciolecia zaniedbań i afera lokalowa spowodowały ten haniebny rekord 16 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 po co ten artykul? 20.07.10, 03:20 jaki jest sens tego artykulu? pisze, ze jest gowno i tyle. i co? kazdy wie, ze jest, nikt tez nie wie jak zrobic by nie bylo. cokolwiek sie zrobi to znowu jest gowno bo nikt nie dba o nie swoje. i taka jest istota tych jak i innych slumsow. a autor tekstu sobie napisal, ze jest zle i tyle. prawda (bolesna prawda) jest taka, ze bez wysiedlen, bez wyburzen, sie tam nic nie zrobi. rozdawaniem tez sie nic nie zrobi. prowadzeniem za reke tez nie. najlatwiej jest zrzucic wine na innych, ale wina jest tam na miejscu. obok tych dzielnic sa dzielnice prywatnych domow, ktore slumsami nie sa. dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vlad.H. po to by ujawnic gownowartosc kolejnego IP: *.cable.quicknet.nl 20.07.10, 08:19 prezydenta ktory jest sam gownowarty i otacza sie gownowartymi podwladnymi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Off Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 12:26 W żadnym razie nie wolno burzyć kamienic. Poddać je renowacji. Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 wspólne wc - specyfika polska 19.07.10, 12:36 jest ponad 60 lat po wojnie,a w Polsce jest kilka mln mieszkań bez wc i łazienki pokażcie drugi taki kraj w UE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as te dzielnice nie mają szansy bez IP: *.globalconnect.pl 19.07.10, 13:08 zakładów pracy.Tam powinna powstać strefa przemysłowa.Będzie gospodarka ograniczy się patologię i znajdzie się finansowanie na wszystko.Tymczasem tam powstało muzeum byłych zakładów pracy i żaden pseudoprogram rewitalizacji tam się nie przyjmie.Tam jest świetnie wyposażona we wszystko tory kolejowe, wodę strefa przemysłowa. Co moze miasto ? Np ulokować tam spalarnię śmieci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g7h5j8678j Re: te dzielnice nie mają szansy bez IP: *.chello.pl 19.07.10, 22:19 > zakładów pracy.Tam powinna powstać strefa przemysłowa.Będzie > gospodarka ograniczy się patologię Patologia to patologia - zakłady pracy tego nie rozwiążą bo patologia nie pójdzie do pracy. Aby ograniczyć patologię należy ją "rozgęszczać" - tzn. nie tworzyć gett jak np. właśnie te dzielnice nadodrzańskie. Mieszkania komunalne powinny być rozrzucone po wspólnotach. A tak nawet w centrum mamy w każdej oficynie siedlisko patologii skoro po lewej złodziej po prawej złodziej, a reszta to menele albo dresiarze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Planeta EGOS Spalarnia IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.10, 01:07 Dzielnica Północna to niezbyt dobre położenie dla Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów,. Dlatego dokumentacja szczegółowa realizowana jest dla ZTUO na Międzyodrzu, które leży pomiędzy częścią lewobrzeżną i prawobrzeżną Szczecina. Zmiana zaplanowanej lokalizacji = brak dofinansowania z UE. Pzdr Planeta EGOS Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pewu Re: wspólne wc - specyfika polska IP: *.net.pbthawe.eu 19.07.10, 13:31 Kiedyś była Rumunia a teraz to tylko my zostaliśmy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 1111 Re: wspólne wc - specyfika polska IP: *.182.144.6.nat.umts.dynamic.eranet.pl 19.07.10, 23:04 np DANIA - Kopenhaga - pojedz i zobacz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xymen chcieliśta to mata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.10, 12:51 Platforma Obywatelska z Ksyfkiem na czele mówi ludziom róbta co chceta,macie wolność to z niej korzystajcie,zarabiajcie kasę, kupujcie sobie mieszkania a jak nie potraficie to zdychajcie. a Ksyfek obiecuje wam pływające ogrody. Odpowiedz Link Zgłoś
22obca88 Re: chcieliśta to mata 19.07.10, 13:28 Masz racje xymen. Proponuję wysiedlić wszystkich z Jasnych Błoni, Jurczyka z wilii w ogrodach działkowych, ksyfka na floating garden przetransportować a wprowadzić tych ludzi ze slamsów na ich miejsce zapewniając im prace w Strefie płatnego parkowania zamiast tych nierobów emerytowanych pracowników służb mundurowych jest to realna szansa odbicia się ich od dna. Proste jak drut!!! Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 Re: chcieliśta to mata 19.07.10, 13:56 Gość portalu: xymen napisał(a): > Platforma Obywatelska z Ksyfkiem na czele mówi ludziom róbta co > chceta,macie wolność to z niej korzystajcie,zarabiajcie kasę, > kupujcie sobie mieszkania ................. no tak, bo te 3 miliony mieszkań co Kaczyńscy wybudowali z trosce o lud pracujący to za mało:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niebuszewiak Re: chcieliśta to mata IP: 62.69.228.* 19.07.10, 14:23 Gość portalu: xymen napisał(a): > Platforma Obywatelska z Ksyfkiem na czele mówi ludziom róbta co > chceta,macie wolność to z niej korzystajcie,zarabiajcie kasę, > kupujcie sobie mieszkania Gość portalu: Beatrix napisała: ................. > no tak, bo te 3 miliony mieszkań co Kaczyńscy wybudowali z trosce o > lud pracujący to za mało:) ............. Baetrix - koszula bliższa ciału, no tak, brodząc PO pływających ogrodach Szczecina, można by powiedzieć - bo te miasteczko kontenerowe na Gomieńcach czy gdziekolwiek indziej co to Miasto, w medialnym przekazie, wybudowało, zamiarzało wybudować, w trosce o lud pracujący to za mało:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obiektywny Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.ip.netia.com.pl 19.07.10, 13:23 "Na klatkach schodowych, gdzie kłębią się roje owadów, śmierdzi fekaliami. Ze ścian zwisają ciężkie, masywne rury i końcówki wyrwanych kabli." To może niech lokatorzy tych kamienic, mieszkający w nich za półdarmo, na dobry początek przestaną sr... i szcz... na klatkach schodowych i wyrywać kable? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mph Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.pam.szczecin.pl 19.07.10, 13:38 Może przeprawa północna? Gdzieś tak powyżej byłej papierni, nad Inoujściem, w kierunku na Goleniów i dalej w północną Polskę. Na drogach wylotowych z miasta zwykle coś się dzieje. Obecnie te dzielnice są "na końcu świata", po co tam jeździć, po co tam bywać, jaki interes w rozwój inwestować...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 13:41 > Dzielnice położone (właściwie) wzdłuż rzeki - to chyba najbardziej atrakcyjna > lokalizacja? A tam slumsy. Absurd. Myśl podzielam dla odbioru otoczenia jako wskazanego dla tworzenia zabudowy mieszkaniowej i sąsiedztwa dla zakładów nie uciążliwych. Propozycje urbanist/architektoniczne opiewają często na złej zasadzie gdy mieszkania dla ludzi żle planowane/projektowane i w "zapadłych dołach" mało nasłonecznione - a magazyny bazy składy itp. na wysokim dobrym gruncie. Art. cyt. "W sąsiedniej kamienicy od roku nikt już nie mieszka. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych planuje ją wyburzyć. Świadczy o tym napis na elewacji. Ale to jedyne, co zrobił właściciel budynku". ---- Dodam że ten przekaz warunków życia mieszkań tzw komunalnych socjalnych - tu prosi się o działania i info na skale ogólnopolską info i kontrole instytucji oraz Zarządcy Miasta i ocenę działań wieloletnich Radnym w samorządzie miasta Szczecin. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as na programy potrzebne są pieniądze IP: *.globalconnect.pl 19.07.10, 13:58 pieniądze zarabia sie w gospodarce. Jak stoi gospodarka w Szczecinie kazdy widzi a jeszcze były przedstawiciel PO wyzywa rodzimych przedsiębiorców od szemranych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: na programy potrzebne są pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 14:15 as napisał(a): > Jak stoi gospodarka w Szczecinie każdy widzi a jeszcze były przedstawiciel PO wyzywa rodzimych przedsiębiorców od szemranych. Zgoda na zapis ale czy można przeznaczać w takim razie duże pieniądze na "przetańczyć w jedna noc" i od 20 lat godzić się na to żeby ludzi nie uwłaszczać skromnym mieszkaniem. Wtedy młode pokolenie/dzieci/rodzina będzie miało motywacje aby działać pozytywnie i dbać o ten mały kawałek miejsca na pierwszej tu ziemi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koval Gospodarka, drogi i jeszcze raz gospodarka! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.10, 14:55 1. Najwięcej towarów polscy przedsiębiorcy przeładowali w porcie w Hamburgu - a dlaczego nie w Szczecinie-Świnoujściu? 2. Cieszy, że nie trzeba dokładać do stoczni, a tereny oddać postoczniowe oddać za 1zł na 10 lat firmom wymogiem rejestracji firmy w Szczecinie, płacenia tu podatków, jeżeli nasze państwo dla Fiata planuje przeznaczyć 1,5 mld na pomoc w uruchomieniu produkcji jakiegoś niszowego samochodu, to dlaczego nie oddać terenów po stoczni? 3. Drogi zamiast hali, opery, filharmonii!!! 4. Obwodnica śródmiejska!!! 5. Port, autostrada do Niemiec, żadne inne miasto w Polsce nie ma tak dobrego położenia jak Szczecin, dlaczego tego się nie wykorzystuje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiełbaska ZDiLK, a to kamień właśnie, i sznur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 15:31 Panu Jakubowi Ziębkce (dziennikarzowi "Gazety Wyborczej") proponuję dowiedzieć się co to takiego wspólnota, a później sugerować, że to jakiś inny właściciel niż Miasto. Ci własciciele to mają dopiero drogę przez mękę z Miastem. Ale jednak można. I to im nalżeży się jedyny pomnik jaki powienien stanąć w mieście, najlepiej na środku placu Grunwaldzkiego. A co do ZBiLKu to wiadomo co to za twór od lat i tylko szkoda gadać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vlad.H. sa pieniadze 100 milionow dla kuri IP: *.cable.quicknet.nl 19.07.10, 22:38 poszlo sie pie...c bo Krzystek dusze odkupuje z grzechu zlodziejstwo i robie prezenty nie ze swoich... za 100 milionow miasto moglo tam duzo dobrego zdzialac a jakby jeszcze zadbac o inne sprawy to byloby z pewnoscia wiecej kasy... no ale... Nie moge zrozumiec dlaczego miasto nie uporzadkuje tam terenu, nie uzbroi tego i nie sprzeda za ciezka kase deweloperom... to tereny reprezentacyjne o znacznej wartosci... najpiekniejszy kawalek Szczecina... Odpowiedz Link Zgłoś
swarozyc Nie macie Boga w sercu... 19.07.10, 15:37 Kazac kaplanowi kat chodzic "po zebrach" po takich domach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-ZED-bredzik prosty i szybki sposób mam... IP: *.szczecin.mm.pl 19.07.10, 17:31 Wystarczy w tej dzielnicy przyznawać mieszkania niezbędnym - w ciągu kilku miesięcy znajdzie się asfalt, zaczną świecić lampy, Policja przyjedzie na wezwanie a wszystko co da się pomalować zostanie odnowione. W każdej kamienicy jeden niezbędny i dokona się cud przemiany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IP to IP Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 21:42 Dzielnica Nad Odrą oddawała rokrocznie lwią część podatków miastu. Odbudowywane było Sródmieście, budowane Pomorzany, Kaliny etc. Lata 60 w czasie budowy ZCH Police degradacji uległy wszystkie piękne wille i kamiennice wzdłuż drogi prowadzącej do Polic.To tędy wożono materiały niezbędne na budowę.Na efekty nie trzeba było długo czekać, wskutek wzmożonego ruchu popękały domy, które po latach zaczęły się sypać. Z miłych dzielnic z własnym kolorytem stały się ruiną. Zamknięcie zakładów pracy/papiernia, huta, stocznie../ spowodowało zdegradowanie całych grup społecznych. I tak z bogatego/jak na ówczesne możliwości i realia/ społeczeństwa prawie z dnia na dzień stali się żebrakami.Kolejny etap związany z niepłaceniem czynszu to utrata domów i kolejni bezdomni z Ostrowia Grabowskiego, czy boiska powojskowego na Piastów. Dzisiaj Police, których budowa przyczyniła się do zlikwidowania tych dawniej tętniących życiem dzielnic SAME OCZEKUJĄ PODOBNEGO losu. I tak Szczecin z miasta marzeń, które ścigało wielu Polaków z centralnej Polski, aby tutaj zamieszkać OBOK KRESOWIAKÓW, staje się miastem widmo. I tak ludzie nie mający gdzie mieszkać dewastują obiekty poportowe/wielopiętrowe/ i powojskowe, a zamieszkują pod plandekami latem, a w kanałach zimą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: volus Re: prosty i szybki sposób mam... IP: 213.155.168.* 20.07.10, 07:46 Ci ludzie są sami sobie winni jak można mieszkać 50 lat w domu i czekać aż się rozpadnie? i tylko daj i daj, komuna nauczyła że państwo daje i tak im zostało, tyle ukradli ze stoczni/papierni/huty itp że w końcu zbankrutowały a teraz płacz, czemu nie płakali idąc "na bani" na zmianę do stoczni, albo "załatwiając" różne rzeczy z pracy? To właśnie ci ludzie wyrwani przez Historię z zapadłych dziur we wschodniej Polsce z mentalnością parobka. Tam chodzili za chałupę bo nawet Sławojowi-Składkowskiemu nie udało się ich zmusić do postawienia wygódki to i tu chodzili, ciesząc się, że nie muszą wody ze studni nosić i mają prąd w gniazdku. Trzecie pokolenie nadal chodzi za dom bo nigdy nie udało się zbudować normalnej toalety - zawsze były większe potrzeby - browarek/winko po wypłacie wódeczka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 10:04 volus napisał(a): > Ci ludzie są sami sobie winni jak można mieszkać 50 lat w domu i czekać > aż się rozpadnie? Gdyby byli ich właścicielami to dbałość byłaby normą a zachowania normalne. > I tylko daj i daj, komuna nauczyła że państwo daje i tak im zostało,... Jestem urodzona i pierwsza praca w komunie w tego typu jednostkach - wiem. Myślę że to wzięło się z obserwacji jak inni brali a oni nie mieli dojścia. > To właśnie ci ludzie wyrwani przez Historię z zapadłych > dziur we wschodniej Polsce z mentalnością parobka. > Tam chodzili za chałupę bo nawet Sławojowi-Składkowskiemu nie udało się > ich zmusić do postawienia wygódki Nie znam tematu ale coś tu jest sprzeczne w tym założeniu. > Trzecie pokolenie nadal chodzi za dom bo nigdy nie udało się zbudować > normalnej toalety - zawsze były większe potrzeby - browarek/winko po > wypłacie wódeczka Wydaje się nieprawdopodobne że to nazywa się adresem miasta Szczecin. Ja obwiniam tu tylko i wyłącznie władze za stworzenie prawnych warunków dla tego miejsca i uciekanie od niewygodnego tematu. Dyskusja toczy się wokół mieszkań należących do miasta - to jest właściciel. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IP to IP Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 10:13 Czasem mam wrażenie, że czy-telniczka, to translator. Jakie słuzby zainteresowane są robieniem "psikusów" internautom? Odpowiedz Link Zgłoś
swarozyc Re: prosty i szybki sposób mam... 20.07.10, 10:33 Gość portalu: IP to IP napisał(a): Czasem mam wrażenie, że czy-telniczka, to translator. > Jakie słuzby zainteresowane są robieniem "psikusów" internautom? ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' to chinczycy chca tanio kupic dzialke po stoczni, pod fabryke skarpetek z mocnym sciagaczem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 10:47 IP to IP napisał(a): Wiem że z tego co napisała to nic nie zrozumiałam :) Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 Re: prosty i szybki sposób mam... 20.07.10, 14:50 Gość portalu: IP to IP napisał(a): > Czasem mam wrażenie, że czy-telniczka, to translator. > Jakie słuzby zainteresowane są robieniem "psikusów" internautom? ............ translator z chińskiego na turecki w naszych realiach:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 16:26 > Gość portalu: IP to IP napisał(a) > beatrix13 napisała A ładnie to tak pisać obok mnie i bez mnie - ...o adwokata z urzędu proszę :) > translator z chińskiego na turecki w naszych realiach:) Już pisałam - jestem praktykantką i mam ochronę - prawo dla małoletnich :))) Odpowiedz Link Zgłoś
swarozyc Gdyby katozuliki z ciecinskiego Bronxu 20.07.10, 12:56 mieli wieksze jaja, Muminek ze swoja banda mialby juz dawno majty pelne gowna.. i towarzysz metropolita nie wiele by mu pomogl.. wyborcza.pl/1,76842,8154953,Horror_na_przedmiesciach_Grenoble.html Tak trzymac i nic nie robic, ale rzeczywistosc i tak was dopadnie, ameby.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IP to IP Re: Gdyby katozuliki z ciecinskiego Bronxu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 14:54 Swarożyc "wypluj" to klikanie, bo w Szczecinie, to zawsze w Sródmieściu się odbywa.A ja już za stara jestem na biegania. "To" odnosi się do wszelkich biegów stoczniowcy i pomagierzy kontra Milicja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Szczecińskie slumsy w centrum IP: *.fbx.proxad.net 20.07.10, 17:23 Prweciez wystarczy popatrzec na kamienice bedace pod zarzadem SCR czy tez inne w centrum Szczecina. Toz to tez slums, w samym centrum, z kilkoma wyremontowanymi kamienicami. Wladze Szczecina promuja w Europie slumsy i moze dobrze bo za pare lat staa sie atrakja turystyczna dla gosci z zagranicy. Fefinianie! badzcie dumni ze swojego miasta :))) Odpowiedz Link Zgłoś