Dodaj do ulubionych

Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się z...

19.07.10, 11:24
Dzielnice położone (właściwie) wzdłuż rzeki - to chyba najbardziej atrakcyjna
lokalizacja? A tam slumsy. Absurd.
Obserwuj wątek
    • Gość: Niebuszewiak Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: 62.69.228.* 19.07.10, 12:06
      Miarą aktywności Państwa, Samorządów jest BUDOWNICTWO SOCJALNE. Są samorządy,
      których nie wspiera Państwo, a zwłaszcza pod egidą monoPO, które budują budynki
      socjalne vide Drawsko Pomorskie. Tam burmistrz jest wybierany już w pierwszej
      turze wyborów. Możecie Państwo porównać budynki cocjalne na Gocławiu, z
      budynkami socjalnymi w Drawsku Pomorskim przy ul . 11 Pułku Piechoty. Na
      Państwie ciąży obowiązek zajęcia się najbiedniejszymi. PO tragedii w Kamieniu
      Pomorskim, czy ktoś z IV władzy mediów zadał pytanie jak rozwiązać problem
      Budownictwa Socjalnego,jaka powinna być w tym rola Państwa, które powinno
      wspierać lokalny samorząd. Może by ktoś zapytał ile nowych mieszkań socjalnych
      wybudował Samorząd Szczecina w ostatniej kadencji, to wstyd że na własną rękę
      starają ten problem rozwiązać chociażby Spółdzielnie Mieszkaniowe np SM Wspólny
      Dom w Szczecinie na ulicy Wilczej (zaadoptował pomieszczenia po byłym markecie
      POLTAK). Proszę pojechać i zobaczyć, że jednak można.
      • beatrix13 ile rocznie budżet miasta kostuje ZBiLK? 19.07.10, 12:30
        pensja blikso 10 tys. dyrektorów, przerost administracji, która jest
        konglomeratem powiązań rodzinnych z UM i STBS?
        Zlikwidować to i z powrotem przenieść zakres działania do UM (dalej
        będzie bryndza,ale już nie tak kosztowna, bo te miliony rocznie,
        ktore idą na utrzymanie nieruchawej instytucji można przeznaczyć na
        wybudowanie kilku budynków socjalnych,a te kilka i tak nie
        spowodują,że Szczecin spadnie z 1 miejsca w długości oczekiwania na
        komunalny lokal, bo to dziesięciolecia zaniedbań i afera lokalowa
        spowodowały ten haniebny rekord 16 lat.
        • zed.1 po co ten artykul? 20.07.10, 03:20
          jaki jest sens tego artykulu? pisze, ze jest gowno i tyle. i co?
          kazdy wie, ze jest, nikt tez nie wie jak zrobic by nie bylo.
          cokolwiek sie zrobi to znowu jest gowno bo nikt nie dba o nie swoje.
          i taka jest istota tych jak i innych slumsow.

          a autor tekstu sobie napisal, ze jest zle i tyle.

          prawda (bolesna prawda) jest taka, ze bez wysiedlen, bez wyburzen,
          sie tam nic nie zrobi. rozdawaniem tez sie nic nie zrobi.
          prowadzeniem za reke tez nie. najlatwiej jest zrzucic wine na innych,
          ale wina jest tam na miejscu.

          obok tych dzielnic sa dzielnice prywatnych domow, ktore slumsami nie
          sa. dlaczego?
          • Gość: Vlad.H. po to by ujawnic gownowartosc kolejnego IP: *.cable.quicknet.nl 20.07.10, 08:19
            prezydenta ktory jest sam gownowarty i otacza sie gownowartymi podwladnymi...
    • Gość: Off Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 12:26
      W żadnym razie nie wolno burzyć kamienic. Poddać je renowacji.
    • beatrix13 wspólne wc - specyfika polska 19.07.10, 12:36
      jest ponad 60 lat po wojnie,a w Polsce jest kilka mln mieszkań bez
      wc i łazienki
      pokażcie drugi taki kraj w UE
      • Gość: as te dzielnice nie mają szansy bez IP: *.globalconnect.pl 19.07.10, 13:08
        zakładów pracy.Tam powinna powstać strefa przemysłowa.Będzie
        gospodarka ograniczy się patologię i znajdzie się finansowanie na
        wszystko.Tymczasem tam powstało muzeum byłych zakładów pracy i żaden
        pseudoprogram rewitalizacji tam się nie przyjmie.Tam jest świetnie
        wyposażona we wszystko tory kolejowe, wodę strefa przemysłowa. Co
        moze miasto ? Np ulokować tam spalarnię śmieci.
        • Gość: g7h5j8678j Re: te dzielnice nie mają szansy bez IP: *.chello.pl 19.07.10, 22:19
          > zakładów pracy.Tam powinna powstać strefa przemysłowa.Będzie
          > gospodarka ograniczy się patologię

          Patologia to patologia - zakłady pracy tego nie rozwiążą bo patologia nie
          pójdzie do pracy.

          Aby ograniczyć patologię należy ją "rozgęszczać" - tzn. nie tworzyć gett jak np.
          właśnie te dzielnice nadodrzańskie. Mieszkania komunalne powinny być rozrzucone
          po wspólnotach. A tak nawet w centrum mamy w każdej oficynie siedlisko patologii
          skoro po lewej złodziej po prawej złodziej, a reszta to menele albo dresiarze.
        • Gość: Planeta EGOS Spalarnia IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.10, 01:07
          Dzielnica Północna to niezbyt dobre położenie dla Zakładu Termicznego
          Unieszkodliwiania Odpadów,. Dlatego dokumentacja szczegółowa realizowana jest
          dla ZTUO na Międzyodrzu, które leży pomiędzy częścią lewobrzeżną i prawobrzeżną
          Szczecina.
          Zmiana zaplanowanej lokalizacji = brak dofinansowania z UE.

          Pzdr

          Planeta EGOS
      • Gość: pewu Re: wspólne wc - specyfika polska IP: *.net.pbthawe.eu 19.07.10, 13:31
        Kiedyś była Rumunia a teraz to tylko my zostaliśmy.
      • Gość: 1111 Re: wspólne wc - specyfika polska IP: *.182.144.6.nat.umts.dynamic.eranet.pl 19.07.10, 23:04
        np DANIA - Kopenhaga - pojedz i zobacz
    • Gość: xymen chcieliśta to mata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.10, 12:51
      Platforma Obywatelska z Ksyfkiem na czele mówi ludziom róbta co
      chceta,macie wolność to z niej korzystajcie,zarabiajcie kasę,
      kupujcie sobie mieszkania a jak nie potraficie to zdychajcie.
      a Ksyfek obiecuje wam pływające ogrody.
      • 22obca88 Re: chcieliśta to mata 19.07.10, 13:28
        Masz racje xymen. Proponuję wysiedlić wszystkich z Jasnych Błoni, Jurczyka z
        wilii w ogrodach działkowych, ksyfka na floating garden przetransportować a
        wprowadzić tych ludzi ze slamsów na ich miejsce zapewniając im prace w Strefie
        płatnego parkowania zamiast tych nierobów emerytowanych pracowników służb
        mundurowych jest to realna szansa odbicia się ich od dna. Proste jak drut!!!
      • beatrix13 Re: chcieliśta to mata 19.07.10, 13:56
        Gość portalu: xymen napisał(a):

        > Platforma Obywatelska z Ksyfkiem na czele mówi ludziom róbta co
        > chceta,macie wolność to z niej korzystajcie,zarabiajcie kasę,
        > kupujcie sobie mieszkania

        .................
        no tak, bo te 3 miliony mieszkań co Kaczyńscy wybudowali z trosce o
        lud pracujący to za mało:)
        • Gość: Niebuszewiak Re: chcieliśta to mata IP: 62.69.228.* 19.07.10, 14:23
          Gość portalu: xymen napisał(a):

          > Platforma Obywatelska z Ksyfkiem na czele mówi ludziom róbta co
          > chceta,macie wolność to z niej korzystajcie,zarabiajcie kasę,
          > kupujcie sobie mieszkania

          Gość portalu: Beatrix napisała:

          .................
          > no tak, bo te 3 miliony mieszkań co Kaczyńscy wybudowali z trosce o
          > lud pracujący to za mało:)

          .............
          Baetrix - koszula bliższa ciału,
          no tak, brodząc PO pływających ogrodach Szczecina, można by powiedzieć - bo te miasteczko kontenerowe na Gomieńcach czy gdziekolwiek indziej co to Miasto, w medialnym przekazie, wybudowało, zamiarzało wybudować, w trosce o lud pracujący to za mało:)
    • Gość: obiektywny Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.ip.netia.com.pl 19.07.10, 13:23
      "Na klatkach schodowych, gdzie kłębią się roje owadów, śmierdzi
      fekaliami. Ze ścian zwisają ciężkie, masywne rury i końcówki
      wyrwanych kabli."

      To może niech lokatorzy tych kamienic, mieszkający w nich za
      półdarmo, na dobry początek przestaną sr... i szcz... na klatkach
      schodowych i wyrywać kable?
    • Gość: mph Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.pam.szczecin.pl 19.07.10, 13:38
      Może przeprawa północna? Gdzieś tak powyżej byłej papierni, nad Inoujściem, w
      kierunku na Goleniów i dalej w północną Polskę. Na drogach wylotowych z miasta
      zwykle coś się dzieje. Obecnie te dzielnice są "na końcu świata", po co tam
      jeździć, po co tam bywać, jaki interes w rozwój inwestować...?
    • Gość: czy-telniczka Re: Szczecińskie slumsy. Czekamy, aż wszystko się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 13:41
      > Dzielnice położone (właściwie) wzdłuż rzeki - to chyba najbardziej atrakcyjna
      > lokalizacja? A tam slumsy. Absurd.

      Myśl podzielam dla odbioru otoczenia jako wskazanego dla tworzenia
      zabudowy mieszkaniowej i sąsiedztwa dla zakładów nie uciążliwych.
      Propozycje urbanist/architektoniczne opiewają często na złej zasadzie
      gdy mieszkania dla ludzi żle planowane/projektowane i w "zapadłych dołach" mało
      nasłonecznione - a magazyny bazy składy itp. na wysokim dobrym gruncie.

      Art. cyt.
      "W sąsiedniej kamienicy od roku nikt już nie mieszka. Zarząd Budynków i Lokali
      Komunalnych planuje ją wyburzyć. Świadczy o tym napis na elewacji. Ale to
      jedyne, co zrobił właściciel budynku".
      ----
      Dodam że ten przekaz warunków życia mieszkań tzw komunalnych socjalnych
      - tu prosi się o działania i info na skale ogólnopolską info i kontrole
      instytucji oraz Zarządcy Miasta i ocenę działań wieloletnich Radnym w
      samorządzie miasta Szczecin.
      • Gość: as na programy potrzebne są pieniądze IP: *.globalconnect.pl 19.07.10, 13:58
        pieniądze zarabia sie w gospodarce. Jak stoi gospodarka w Szczecinie
        kazdy widzi a jeszcze były przedstawiciel PO wyzywa rodzimych
        przedsiębiorców od szemranych.
        • Gość: czy-telniczka Re: na programy potrzebne są pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 14:15
          as napisał(a):
          > Jak stoi gospodarka w Szczecinie każdy widzi a jeszcze były przedstawiciel PO
          wyzywa rodzimych przedsiębiorców od szemranych.

          Zgoda na zapis ale czy można przeznaczać w takim razie duże pieniądze
          na "przetańczyć w jedna noc" i od 20 lat godzić się na to żeby ludzi nie
          uwłaszczać skromnym mieszkaniem.

          Wtedy młode pokolenie/dzieci/rodzina będzie miało motywacje aby działać
          pozytywnie i dbać o ten mały kawałek miejsca na pierwszej tu ziemi.
          • Gość: Koval Gospodarka, drogi i jeszcze raz gospodarka! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.10, 14:55
            1. Najwięcej towarów polscy przedsiębiorcy przeładowali w porcie w Hamburgu - a
            dlaczego nie w Szczecinie-Świnoujściu?
            2. Cieszy, że nie trzeba dokładać do stoczni, a tereny oddać postoczniowe oddać
            za 1zł na 10 lat firmom wymogiem rejestracji firmy w Szczecinie, płacenia tu
            podatków, jeżeli nasze państwo dla Fiata planuje przeznaczyć 1,5 mld na pomoc w
            uruchomieniu produkcji jakiegoś niszowego samochodu, to dlaczego nie oddać
            terenów po stoczni?
            3. Drogi zamiast hali, opery, filharmonii!!!
            4. Obwodnica śródmiejska!!!
            5. Port, autostrada do Niemiec, żadne inne miasto w Polsce nie ma tak dobrego
            położenia jak Szczecin, dlaczego tego się nie wykorzystuje?
            • Gość: kiełbaska ZDiLK, a to kamień właśnie, i sznur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 15:31
              Panu Jakubowi Ziębkce (dziennikarzowi "Gazety Wyborczej") proponuję
              dowiedzieć się co to takiego wspólnota, a później sugerować, że to
              jakiś inny właściciel niż Miasto.
              Ci własciciele to mają dopiero drogę przez mękę z Miastem. Ale
              jednak można. I to im nalżeży się jedyny pomnik jaki powienien
              stanąć w mieście, najlepiej na środku placu Grunwaldzkiego.

              A co do ZBiLKu to wiadomo co to za twór od lat i tylko szkoda gadać.
        • Gość: Vlad.H. sa pieniadze 100 milionow dla kuri IP: *.cable.quicknet.nl 19.07.10, 22:38
          poszlo sie pie...c bo Krzystek dusze odkupuje z grzechu zlodziejstwo i robie
          prezenty nie ze swoich...

          za 100 milionow miasto moglo tam duzo dobrego zdzialac a jakby jeszcze zadbac o
          inne sprawy to byloby z pewnoscia wiecej kasy... no ale...


          Nie moge zrozumiec dlaczego miasto nie uporzadkuje tam terenu, nie uzbroi tego i
          nie sprzeda za ciezka kase deweloperom... to tereny reprezentacyjne o znacznej
          wartosci... najpiekniejszy kawalek Szczecina...
    • swarozyc Nie macie Boga w sercu... 19.07.10, 15:37
      Kazac kaplanowi kat chodzic "po zebrach" po takich domach...
    • Gość: anty-ZED-bredzik prosty i szybki sposób mam... IP: *.szczecin.mm.pl 19.07.10, 17:31
      Wystarczy w tej dzielnicy przyznawać mieszkania niezbędnym - w ciągu kilku miesięcy znajdzie się asfalt, zaczną świecić lampy, Policja przyjedzie na wezwanie a wszystko co da się pomalować zostanie odnowione. W każdej kamienicy jeden niezbędny i dokona się cud przemiany.
      • Gość: IP to IP Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 21:42
        Dzielnica Nad Odrą oddawała rokrocznie lwią część podatków miastu.
        Odbudowywane było Sródmieście, budowane Pomorzany, Kaliny etc. Lata
        60 w czasie budowy ZCH Police degradacji uległy wszystkie piękne
        wille i kamiennice wzdłuż drogi prowadzącej do Polic.To tędy wożono
        materiały niezbędne na budowę.Na efekty nie trzeba było długo czekać,
        wskutek wzmożonego ruchu popękały domy, które po latach zaczęły się
        sypać. Z miłych dzielnic z własnym kolorytem stały się ruiną.
        Zamknięcie zakładów pracy/papiernia, huta, stocznie../ spowodowało
        zdegradowanie całych grup społecznych.
        I tak z bogatego/jak na ówczesne możliwości i realia/ społeczeństwa
        prawie z dnia na dzień stali się żebrakami.Kolejny etap związany z
        niepłaceniem czynszu to utrata domów i kolejni bezdomni z Ostrowia
        Grabowskiego, czy boiska powojskowego na Piastów.
        Dzisiaj Police, których budowa przyczyniła się do zlikwidowania tych
        dawniej tętniących życiem dzielnic SAME OCZEKUJĄ PODOBNEGO losu.
        I tak Szczecin z miasta marzeń, które ścigało wielu Polaków z
        centralnej Polski, aby tutaj zamieszkać OBOK KRESOWIAKÓW, staje się
        miastem widmo.

        I tak ludzie nie mający gdzie mieszkać dewastują obiekty
        poportowe/wielopiętrowe/ i powojskowe, a zamieszkują pod plandekami
        latem, a w kanałach zimą.
        • Gość: volus Re: prosty i szybki sposób mam... IP: 213.155.168.* 20.07.10, 07:46
          Ci ludzie są sami sobie winni jak można mieszkać 50 lat w domu i czekać aż się
          rozpadnie? i tylko daj i daj, komuna nauczyła że państwo daje i tak im zostało,
          tyle ukradli ze stoczni/papierni/huty itp że w końcu zbankrutowały a teraz
          płacz, czemu nie płakali idąc "na bani" na zmianę do stoczni, albo "załatwiając"
          różne rzeczy z pracy? To właśnie ci ludzie wyrwani przez Historię z zapadłych
          dziur we wschodniej Polsce z mentalnością parobka. Tam chodzili za chałupę bo
          nawet Sławojowi-Składkowskiemu nie udało się ich zmusić do postawienia wygódki
          to i tu chodzili, ciesząc się, że nie muszą wody ze studni nosić i mają prąd w
          gniazdku.
          Trzecie pokolenie nadal chodzi za dom bo nigdy nie udało się zbudować normalnej
          toalety - zawsze były większe potrzeby - browarek/winko po wypłacie wódeczka.
          • Gość: czy-telniczka Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 10:04
            volus napisał(a):

            > Ci ludzie są sami sobie winni jak można mieszkać 50 lat w domu i czekać
            > aż się rozpadnie?

            Gdyby byli ich właścicielami to dbałość byłaby normą a zachowania normalne.

            > I tylko daj i daj, komuna nauczyła że państwo daje i tak im zostało,...

            Jestem urodzona i pierwsza praca w komunie w tego typu jednostkach - wiem.
            Myślę że to wzięło się z obserwacji jak inni brali a oni nie mieli dojścia.

            > To właśnie ci ludzie wyrwani przez Historię z zapadłych
            > dziur we wschodniej Polsce z mentalnością parobka.
            > Tam chodzili za chałupę bo nawet Sławojowi-Składkowskiemu nie udało się
            > ich zmusić do postawienia wygódki

            Nie znam tematu ale coś tu jest sprzeczne w tym założeniu.

            > Trzecie pokolenie nadal chodzi za dom bo nigdy nie udało się zbudować
            > normalnej toalety - zawsze były większe potrzeby - browarek/winko po
            > wypłacie wódeczka

            Wydaje się nieprawdopodobne że to nazywa się adresem miasta Szczecin.
            Ja obwiniam tu tylko i wyłącznie władze za stworzenie prawnych warunków
            dla tego miejsca i uciekanie od niewygodnego tematu.

            Dyskusja toczy się wokół mieszkań należących do miasta - to jest właściciel.
            • Gość: IP to IP Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 10:13
              Czasem mam wrażenie, że czy-telniczka, to translator.
              Jakie słuzby zainteresowane są robieniem "psikusów" internautom?
              • swarozyc Re: prosty i szybki sposób mam... 20.07.10, 10:33
                Gość portalu: IP to IP napisał(a):
                Czasem mam wrażenie, że czy-telniczka, to translator.
                > Jakie słuzby zainteresowane są robieniem "psikusów" internautom?
                '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
                to chinczycy chca tanio kupic dzialke po stoczni, pod fabryke skarpetek z mocnym
                sciagaczem...
              • Gość: czy-telniczka Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 10:47
                IP to IP napisał(a):
                Wiem że z tego co napisała to nic nie zrozumiałam :)
              • beatrix13 Re: prosty i szybki sposób mam... 20.07.10, 14:50
                Gość portalu: IP to IP napisał(a):

                > Czasem mam wrażenie, że czy-telniczka, to translator.
                > Jakie słuzby zainteresowane są robieniem "psikusów" internautom?

                ............
                translator z chińskiego na turecki w naszych realiach:)
                • Gość: czy-telniczka Re: prosty i szybki sposób mam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 16:26
                  > Gość portalu: IP to IP napisał(a)
                  > beatrix13 napisała

                  A ładnie to tak pisać obok mnie i bez mnie - ...o adwokata z urzędu proszę :)

                  > translator z chińskiego na turecki w naszych realiach:)
                  Już pisałam - jestem praktykantką i mam ochronę - prawo dla małoletnich :)))
    • swarozyc Gdyby katozuliki z ciecinskiego Bronxu 20.07.10, 12:56
      mieli wieksze jaja, Muminek ze swoja banda mialby juz dawno majty pelne
      gowna.. i towarzysz metropolita nie wiele by mu pomogl..
      wyborcza.pl/1,76842,8154953,Horror_na_przedmiesciach_Grenoble.html
      Tak trzymac i nic nie robic, ale rzeczywistosc i tak was dopadnie, ameby..
      • Gość: IP to IP Re: Gdyby katozuliki z ciecinskiego Bronxu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.10, 14:54
        Swarożyc "wypluj" to klikanie, bo w Szczecinie, to zawsze w Sródmieściu
        się odbywa.A ja już za stara jestem na biegania.
        "To" odnosi się do wszelkich biegów stoczniowcy i pomagierzy kontra
        Milicja.
    • Gość: gosc Szczecińskie slumsy w centrum IP: *.fbx.proxad.net 20.07.10, 17:23
      Prweciez wystarczy popatrzec na kamienice bedace pod zarzadem SCR czy tez inne w
      centrum Szczecina. Toz to tez slums, w samym centrum, z kilkoma wyremontowanymi
      kamienicami.

      Wladze Szczecina promuja w Europie slumsy i moze dobrze bo za pare lat staa sie
      atrakja turystyczna dla gosci z zagranicy.

      Fefinianie! badzcie dumni ze swojego miasta :)))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka