Dodaj do ulubionych

Północna trasa średnicowa do konsultacji

28.07.09, 09:04
A może by tak, przed badaniami, powiedzieć co będzie konsultowane?
Którędy ma przebiegać owa trasa?
Obserwuj wątek
    • telek_ Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 28.07.09, 09:26
      nslaw napisał:

      > A może by tak, przed badaniami, powiedzieć co będzie konsultowane?
      > Którędy ma przebiegać owa trasa?
      "od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do Szosy Chełmińskiej." to
      trochę mało - miała być w osi Wybickiego i Sczanieckiego, ale jak
      trafi we Wschodnią?
    • wielbiciel_papug Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 28.07.09, 09:39
      Słyszałem coś o Polnej... W tym roku miał być nawet przebudowywany odcinek
      między ul. Grudziądzką i Szosą Chełmińską
    • jot-44 Konsultacje? 28.07.09, 09:58
      Po pierwsze - nie "osiedla" a PRZEDMIEŚCIA. To jest różnica.
      Po drugie - jakie konsultacje? - np.czy uważam za potrzebną inwestycje
      drogową...itd?
      Trasa średnicowa była wpisana w plan przestrzenny Torunia od czasu,gdy o
      autostradach nikomu się nie śniło i była przygotowywana do przejęcia tranzytu
      A-10 [teraz jest po drugiej stronie Wisły]
      Jeśli więc cokolwiek konsultować - [ale co???]to sposób rozwiązania dojazdu
      między mostem a trasą -czyli ul.Wschodnią.
      I tyle.
    • hecer chorzy ludzie 28.07.09, 15:11
      to nie są konsultacje społeczne. To jest sondaż "co mieszkańcy sądzą o planie
      drogi której budowa rusza". Jest subtelna różnica - na etapie konsultacji masz
      coś do powiedzenia, na etapie badania opinii publicznej można tylko okazać swoje
      poparcie, niezadowolenie lub obojętność.

      MZD konsultacje prowadzi zwykle już po realizacji - wtedy przyjeżdża stacja TVN
      filmować mieszkańców Fasolowej jak urządzają happening. Tak samo było z
      Mickiewicza - udało się chociaż zmienić przebieg ścieżki rowerowej i wywalić
      rzeźby. Na tym skończyły sie konsultacje.

      Trasa Średnicowa jest najważniejszą inwestycją drogową Torunia - nawet
      ważniejszą niż most
      , bo dotyczy wszystkich mieszkańców prawego brzegu, czyli
      80-90% mieszkańców miasta.

      Toruń położony jest w osi W-Z na prawym brzegu i nie posiada ani jednej w pełni
      sprawnej trasy W-Z. Wjazd z A1 będzie od strony wschodniej a nie północnej (a
      więc nie tak jak teraz z DK1). Obwodnica przebiega na wschodzie. Ruch W-Z
      między osiedlami - Rubinkowem i przedmieściami, takimi jak Lubicz, największa z
      gmin sąsiadujących z Toruniem, jest kluczowy.


      Tymczasem prezydent Zaleski przez dwie kadencje nie ruszył z budową
      Średnicowej. Do niedawna planował puszczenie tej drogi w 700 metrowym tunelu pod
      torami kolejowymi i Trasą Wschodnią. Co dziś z tych planów ocalało? Chyba nic.


      Toruń nie ma ani jednej sprawnej osi W-Z. A mógłby mieć dwie lub trzy, gdyby
      tylko prezydent Zaleski chciał:

      - trasa W-Z Waryńskiego (Lubicka - Rondo Pokoju Toruńskiego- Przy Kaszowniku)

      - Trasa Średnicowa Północna

      - Curie-Skłodowskiej - Polna - Wielki Rów - Długa

      Budowę wszystkich trzech tras prezydent Zaleski centralnie zaniedbał:
      - zrezygnował z mostu Waryńskiego i trasy W-Z
      - przez dwie kadencje planował przebieg Trasy Średnicowej by pogodzić ją z
      przebiegiem Trasy Wschodniej, zwłaszcza jej drugiego etapu (dziś już wiadomo, że
      II etap nie będzie przebiegał tak jak na stronie most.torun.pl)
      - wyraził zgodę na zabudowę (osiedle Dębowa Góra) w miejscu gdzie można połączyć
      ulicę Polną z Wielkim Rowem. Po co zostawiono tyle miejsca wzdłuż ul. Długiej,
      skoro nie zostanie połączona z Polną?

      Czy prezydent Zaleski jest sprawnym managerem? Umie oszczędzać, ale nie umie
      inwestować: wybudował Trasę Średnicową Podgórza choć jednocześnie (2004)
      powstała południowa, poligonowa obwodnica Torunia. Jest to w zasadzie fragment
      inwestycji w most Wschodni - w dodatku potrzebny tam jest jeszcze wiadukt na
      Okólnej. A i tak cały układ po stronie południowej Torunia oparty na Średnicowej
      Podgórza spowoduje że na A1 będziemy jechać naokoło (cofając się Andersa do
      węzła Kluczyki). Prawidłowo wykonany uklad drogowy południowego Torunia oparty
      powinien być na Trasie Nowomostowej!!! Tak jak chcieli planiści Torunia przez
      wiele dekad (dzięki temu tranzyt zamiast Andersa, szedłby drogą ekspresową s10 i
      trasą nowomostową - omijałby miasto, poza terenem zabudowanym w większości, z
      ograniczeniem do 110km/h a nie do 50km/h)

      Najważniejszą inwestycją dla miasta jest nowa, szybka trasa śródmiejska w osi
      W-Z: Trasa Srednicowa Północna:

      uran.um.torun.pl/~gzm/GM82/GM82_2.html
      Kiedy powstanie w Toruniu tzw. trasa średnicowa - jedna z najważniejszych,
      planowanych od wielu lat inwestycji drogowych w mieście? Specjaliści
      oceniają, że Toruń bez tej trasy po 2015 r. może komunikacyjnie się
      zablokować.


      Numer 13 (82) z 5 lipca 2001 r.



      • hecer Trasa zwana Średnicową 28.07.09, 15:55
        uran.um.torun.pl/~gzm/GM82/GM82_2.html
        Trasa zwana średnicową

        Kiedy powstanie w Toruniu tzw. trasa średnicowa - jedna z najważniejszych,
        planowanych od wielu lat inwestycji drogowych w mieście? Specjaliści
        oceniają, że Toruń bez tej trasy po 2015 r. może komunikacyjnie się zablokować.


        - Trasa średnicowa obecnie nie istnieje, będzie to więc zupełnie nowa droga -
        mówi dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Remigiusz Wiktorski. - W planach
        naszej pracowni widnieje ona jako dwupasmowa, czterojezdniowa droga
        przebiegająca w północnej części miasta ze wschodu na zachód o szerokości od
        40-60 m, która będzie miała w sumie 12,7 km długości.

        - Trasa średnicowa nie będzie typową obwodnicą przenoszącą ruch tranzytowy.
        Ta droga obsłuży przede wszystkim ruch lokalny, przyda się więc mieszkańcom
        Bielaw-Grębocina, Rubinkowa czy Skarpy po to, by szybko przejechać na drugi
        koniec miasta - mówi wiceprezydent Torunia Janusz Strześniewski. - Spodziewam
        się, że wszystkie prace planistyczne nad tą trasą zakończymy w przyszłym roku.
        Ze względu na wielkie koszty prace drogowe będą z pewnością przebiegały
        etapami. Pierwszy odcinek, który mógłby powstać, połączyłby ul. Grudziądzką i
        Sz. Chełmińską.

        Powstanie trasy średnicowej przewidywał już plan zagospodarowania Torunia z
        1975 r. Trasę uwzględniono także w planie z 1986 r.


        Andrzej Dembowski

        =====================================================

        Narzekamy na korki - bo nie ma Średnicowej.

        Ta trasa rozwiązałaby nasze problemy na Lubickiej, Curie-Skłodowskiej,
        Żółkiewskiego, Kościuszki, na wiadukcie.

        w 2001 roku ówczesny prezydent miasta stwierdził że "prace planistyczne
        zostaną zakończone w przyszłym roku
        . Dlaczego jego następca przez dwie
        kadencje, mając środki finansowej, nie zabrał się za prace nad Trasą Średnicową?[/b]

        ...może zadaję naiwne pytanie: w końcu czy to nie ten sam prezydent odrzucił
        gotowe plany, istniejące studium wykonalności i decyzje o warunkach zabudowy
        dotyczące drugiego mostu w Toruniu?


        Czy nasz "tani samorząd, który dużo inwestuje w drogi" to samorząd który odsuwa
        w czasie realizację dwóch kluczowych dla miasta inwestycji drogowych:
        - Trasy Średnicowej - dla północnego Torunia
        - i drugiego Mostu Drogowego - dla południowego Torunia?

        Stadion żużlowy powstał w ciągu jednej zimy! W ciągu roku przygotowano wszystko
        pod tę inwestycję! Ale jeśli chodzi o drogi, to jakoś "nie można". Nie umiemy. A
        może nie chcemy???
    • jot-44 Trasa 29.07.09, 09:34
      Trasa Średnicowa -że jest potrzebna ,to nikomu nie trzeba udowadniać !
      Ponieważ most na Wschodniej już przynajmniej w planach jest,to jej przebieg
      może już być konkretnie projektowany.
      Zwracam uwagę,że jeśli będzie w Toruniu most wschodni, to następny już nie na
      osi Waryńskiego ale na osi Okrężnej by zgrabnie połączyć klamrą
      tych dwóch mostów miasto i bez zbędnych ruchów łączyć z trasą na Poznań i
      Szczecin [ nr 15 i 10]
      Stąd pytanie - kiedy zostanie ogłoszony przetarg na projekt budowlany trasy
      średnicowej? Czy jeszcze w tym roku?

    • olibats Północna trasa średnicowa do konsultacji 29.07.09, 09:39
      Tak raczej sondaż niż konsultacje,
      Bo przy konsultacjach musimy mieć cokolwiek do konsultacji a tego w
      Toruniu się nie robi...

      ale i tak cieszy fakt że urzędnicy pytają mieszkańców, choć logiki w
      tym mało bo jak zapytają czy są Państwo za budową to wszyscy będą na
      tak! chyba że chcą zapytać o poszczególne parametry drogi np kolor
      chodnika, ścieżek rowerowych czy np wygląd oświetlenia, kształt i
      kolor akustycznych ekranów.
      • telek_ Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 05.08.09, 11:54
        olibats napisał:

        > chyba że chcą zapytać o poszczególne parametry drogi np kolor
        > chodnika, ścieżek rowerowych czy np wygląd oświetlenia, kształt i
        > kolor akustycznych ekranów.
        Wierzysz że będa ścieżki i ekrany?
        Skąd jesteś?!
        ;-P
    • uszaty25 Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 05.08.09, 21:20
      Skoro w sprawie budowy nowych drog nic sie nie dzieje (Szosa Lubicka cicho,
      Olsztynska cicho, most wschodni/warynskiego - nawet nie chce mi sie smiać) to
      propagadna dobrego dospodarza z ratusza wymysla sobie jakies konsultacje. Hej
      mlody junaku smutek zwalcz i strach, przeciez na tym piachu za 30 lat przebignie
      być może dluga jasna prosta szeroka jak morze trasa średnicowa!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka