nslaw 28.07.09, 09:04 A może by tak, przed badaniami, powiedzieć co będzie konsultowane? Którędy ma przebiegać owa trasa? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
telek_ Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 28.07.09, 09:26 nslaw napisał: > A może by tak, przed badaniami, powiedzieć co będzie konsultowane? > Którędy ma przebiegać owa trasa? "od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do Szosy Chełmińskiej." to trochę mało - miała być w osi Wybickiego i Sczanieckiego, ale jak trafi we Wschodnią? Odpowiedz Link Zgłoś
wielbiciel_papug Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 28.07.09, 09:39 Słyszałem coś o Polnej... W tym roku miał być nawet przebudowywany odcinek między ul. Grudziądzką i Szosą Chełmińską Odpowiedz Link Zgłoś
jot-44 Konsultacje? 28.07.09, 09:58 Po pierwsze - nie "osiedla" a PRZEDMIEŚCIA. To jest różnica. Po drugie - jakie konsultacje? - np.czy uważam za potrzebną inwestycje drogową...itd? Trasa średnicowa była wpisana w plan przestrzenny Torunia od czasu,gdy o autostradach nikomu się nie śniło i była przygotowywana do przejęcia tranzytu A-10 [teraz jest po drugiej stronie Wisły] Jeśli więc cokolwiek konsultować - [ale co???]to sposób rozwiązania dojazdu między mostem a trasą -czyli ul.Wschodnią. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
hecer chorzy ludzie 28.07.09, 15:11 to nie są konsultacje społeczne. To jest sondaż "co mieszkańcy sądzą o planie drogi której budowa rusza". Jest subtelna różnica - na etapie konsultacji masz coś do powiedzenia, na etapie badania opinii publicznej można tylko okazać swoje poparcie, niezadowolenie lub obojętność. MZD konsultacje prowadzi zwykle już po realizacji - wtedy przyjeżdża stacja TVN filmować mieszkańców Fasolowej jak urządzają happening. Tak samo było z Mickiewicza - udało się chociaż zmienić przebieg ścieżki rowerowej i wywalić rzeźby. Na tym skończyły sie konsultacje. Trasa Średnicowa jest najważniejszą inwestycją drogową Torunia - nawet ważniejszą niż most, bo dotyczy wszystkich mieszkańców prawego brzegu, czyli 80-90% mieszkańców miasta. Toruń położony jest w osi W-Z na prawym brzegu i nie posiada ani jednej w pełni sprawnej trasy W-Z. Wjazd z A1 będzie od strony wschodniej a nie północnej (a więc nie tak jak teraz z DK1). Obwodnica przebiega na wschodzie. Ruch W-Z między osiedlami - Rubinkowem i przedmieściami, takimi jak Lubicz, największa z gmin sąsiadujących z Toruniem, jest kluczowy. Tymczasem prezydent Zaleski przez dwie kadencje nie ruszył z budową Średnicowej. Do niedawna planował puszczenie tej drogi w 700 metrowym tunelu pod torami kolejowymi i Trasą Wschodnią. Co dziś z tych planów ocalało? Chyba nic. Toruń nie ma ani jednej sprawnej osi W-Z. A mógłby mieć dwie lub trzy, gdyby tylko prezydent Zaleski chciał: - trasa W-Z Waryńskiego (Lubicka - Rondo Pokoju Toruńskiego- Przy Kaszowniku) - Trasa Średnicowa Północna - Curie-Skłodowskiej - Polna - Wielki Rów - Długa Budowę wszystkich trzech tras prezydent Zaleski centralnie zaniedbał: - zrezygnował z mostu Waryńskiego i trasy W-Z - przez dwie kadencje planował przebieg Trasy Średnicowej by pogodzić ją z przebiegiem Trasy Wschodniej, zwłaszcza jej drugiego etapu (dziś już wiadomo, że II etap nie będzie przebiegał tak jak na stronie most.torun.pl) - wyraził zgodę na zabudowę (osiedle Dębowa Góra) w miejscu gdzie można połączyć ulicę Polną z Wielkim Rowem. Po co zostawiono tyle miejsca wzdłuż ul. Długiej, skoro nie zostanie połączona z Polną? Czy prezydent Zaleski jest sprawnym managerem? Umie oszczędzać, ale nie umie inwestować: wybudował Trasę Średnicową Podgórza choć jednocześnie (2004) powstała południowa, poligonowa obwodnica Torunia. Jest to w zasadzie fragment inwestycji w most Wschodni - w dodatku potrzebny tam jest jeszcze wiadukt na Okólnej. A i tak cały układ po stronie południowej Torunia oparty na Średnicowej Podgórza spowoduje że na A1 będziemy jechać naokoło (cofając się Andersa do węzła Kluczyki). Prawidłowo wykonany uklad drogowy południowego Torunia oparty powinien być na Trasie Nowomostowej!!! Tak jak chcieli planiści Torunia przez wiele dekad (dzięki temu tranzyt zamiast Andersa, szedłby drogą ekspresową s10 i trasą nowomostową - omijałby miasto, poza terenem zabudowanym w większości, z ograniczeniem do 110km/h a nie do 50km/h) Najważniejszą inwestycją dla miasta jest nowa, szybka trasa śródmiejska w osi W-Z: Trasa Srednicowa Północna: uran.um.torun.pl/~gzm/GM82/GM82_2.html Kiedy powstanie w Toruniu tzw. trasa średnicowa - jedna z najważniejszych, planowanych od wielu lat inwestycji drogowych w mieście? Specjaliści oceniają, że Toruń bez tej trasy po 2015 r. może komunikacyjnie się zablokować. Numer 13 (82) z 5 lipca 2001 r. Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Trasa zwana Średnicową 28.07.09, 15:55 uran.um.torun.pl/~gzm/GM82/GM82_2.html Trasa zwana średnicową Kiedy powstanie w Toruniu tzw. trasa średnicowa - jedna z najważniejszych, planowanych od wielu lat inwestycji drogowych w mieście? Specjaliści oceniają, że Toruń bez tej trasy po 2015 r. może komunikacyjnie się zablokować. - Trasa średnicowa obecnie nie istnieje, będzie to więc zupełnie nowa droga - mówi dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Remigiusz Wiktorski. - W planach naszej pracowni widnieje ona jako dwupasmowa, czterojezdniowa droga przebiegająca w północnej części miasta ze wschodu na zachód o szerokości od 40-60 m, która będzie miała w sumie 12,7 km długości. - Trasa średnicowa nie będzie typową obwodnicą przenoszącą ruch tranzytowy. Ta droga obsłuży przede wszystkim ruch lokalny, przyda się więc mieszkańcom Bielaw-Grębocina, Rubinkowa czy Skarpy po to, by szybko przejechać na drugi koniec miasta - mówi wiceprezydent Torunia Janusz Strześniewski. - Spodziewam się, że wszystkie prace planistyczne nad tą trasą zakończymy w przyszłym roku. Ze względu na wielkie koszty prace drogowe będą z pewnością przebiegały etapami. Pierwszy odcinek, który mógłby powstać, połączyłby ul. Grudziądzką i Sz. Chełmińską. Powstanie trasy średnicowej przewidywał już plan zagospodarowania Torunia z 1975 r. Trasę uwzględniono także w planie z 1986 r. Andrzej Dembowski ===================================================== Narzekamy na korki - bo nie ma Średnicowej. Ta trasa rozwiązałaby nasze problemy na Lubickiej, Curie-Skłodowskiej, Żółkiewskiego, Kościuszki, na wiadukcie. w 2001 roku ówczesny prezydent miasta stwierdził że "prace planistyczne zostaną zakończone w przyszłym roku. Dlaczego jego następca przez dwie kadencje, mając środki finansowej, nie zabrał się za prace nad Trasą Średnicową?[/b] ...może zadaję naiwne pytanie: w końcu czy to nie ten sam prezydent odrzucił gotowe plany, istniejące studium wykonalności i decyzje o warunkach zabudowy dotyczące drugiego mostu w Toruniu? Czy nasz "tani samorząd, który dużo inwestuje w drogi" to samorząd który odsuwa w czasie realizację dwóch kluczowych dla miasta inwestycji drogowych: - Trasy Średnicowej - dla północnego Torunia - i drugiego Mostu Drogowego - dla południowego Torunia? Stadion żużlowy powstał w ciągu jednej zimy! W ciągu roku przygotowano wszystko pod tę inwestycję! Ale jeśli chodzi o drogi, to jakoś "nie można". Nie umiemy. A może nie chcemy??? Odpowiedz Link Zgłoś
jot-44 Trasa 29.07.09, 09:34 Trasa Średnicowa -że jest potrzebna ,to nikomu nie trzeba udowadniać ! Ponieważ most na Wschodniej już przynajmniej w planach jest,to jej przebieg może już być konkretnie projektowany. Zwracam uwagę,że jeśli będzie w Toruniu most wschodni, to następny już nie na osi Waryńskiego ale na osi Okrężnej by zgrabnie połączyć klamrą tych dwóch mostów miasto i bez zbędnych ruchów łączyć z trasą na Poznań i Szczecin [ nr 15 i 10] Stąd pytanie - kiedy zostanie ogłoszony przetarg na projekt budowlany trasy średnicowej? Czy jeszcze w tym roku? Odpowiedz Link Zgłoś
olibats Północna trasa średnicowa do konsultacji 29.07.09, 09:39 Tak raczej sondaż niż konsultacje, Bo przy konsultacjach musimy mieć cokolwiek do konsultacji a tego w Toruniu się nie robi... ale i tak cieszy fakt że urzędnicy pytają mieszkańców, choć logiki w tym mało bo jak zapytają czy są Państwo za budową to wszyscy będą na tak! chyba że chcą zapytać o poszczególne parametry drogi np kolor chodnika, ścieżek rowerowych czy np wygląd oświetlenia, kształt i kolor akustycznych ekranów. Odpowiedz Link Zgłoś
telek_ Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 05.08.09, 11:54 olibats napisał: > chyba że chcą zapytać o poszczególne parametry drogi np kolor > chodnika, ścieżek rowerowych czy np wygląd oświetlenia, kształt i > kolor akustycznych ekranów. Wierzysz że będa ścieżki i ekrany? Skąd jesteś?! ;-P Odpowiedz Link Zgłoś
uszaty25 Re: Północna trasa średnicowa do konsultacji 05.08.09, 21:20 Skoro w sprawie budowy nowych drog nic sie nie dzieje (Szosa Lubicka cicho, Olsztynska cicho, most wschodni/warynskiego - nawet nie chce mi sie smiać) to propagadna dobrego dospodarza z ratusza wymysla sobie jakies konsultacje. Hej mlody junaku smutek zwalcz i strach, przeciez na tym piachu za 30 lat przebignie być może dluga jasna prosta szeroka jak morze trasa średnicowa!!! Odpowiedz Link Zgłoś