Dodaj do ulubionych

W jaki sposob naliczane sa mile w British Airways?

IP: 150.29.15.* 29.01.06, 13:39
Bylabym bardzo wdzieczna gdyby ktos na tym forum wyjasnil mi w jaki sposob sa
naliczane mile w BA. Czy wysokosc zarobionych mil uzalezniona jest wiadomo od
dlugosci trasy ale czy tez od ceny biletu itp. Jak moge sprawdzic czy zostaly
naliczone prawidlowo.
Obserwuj wątek
    • Gość: mfn76 BA Executive Club IP: 217.195.26.* 29.01.06, 16:12
      Mile w BA to dosc ciezkie zagadnienie szczegolnie dla poczatkujacego. Cena
      biletu ma znaczenie, ale tez "nie do konca", wazniejsza jest klasa rezerwacyjna
      (i nie mowie tutaj o podziale ekonomiczna, business, pierwsza), a o klasach
      rezerwacyjnych juz wewnatrz klas przelotowych czyli F, C, J, Y, W, V, Q itd.

      Przeloty w okrojonej klasie ekonomicznej na terenie Europy (np WAW-LHR) to
      zaledwie 225 mil podstawowych (w jedna strone). Nie otrzymuje sie za nie tez
      zadnych TIER POINTS (przejde do nich za moment). Na trasach atlantyckich, za
      maksymalnie okrojona klase ekonomiczna dostaje sie bodajze 80% mil podstawowych
      i zadnych Tier Points. Za pelna ekonomiczna dostajesz 100 % mil, za premium
      ekonomiczna tyle samo, ale dostajesz juz jakies male tier points, za business
      dostajesz 150 % mil i 120 tier points, a za pierwsza klase 200% mil i 180 tier
      points.

      Tier points to punkty, ktore pozwalaja Ci przejsc ze statusu niebieskiego na
      srebrny i ze srebrnego na zloty. Do niedawna by przejsc na status srebrny
      potrzeba bylo 600 punktow, a na zloty 1200 punktow i punkty te nalezalo zebrac w
      ciagu 12 miesiecy liczac od pierwszego kwalifikujacego sie lotu. Niedawno BA
      obnizyl ten pulap do 400 punktow na status srebrny i 800 punktow na status zloty.
      Tier points NIJAK sie maja do jakichkolwiek odleglosci. Po prostu BA podzielil
      swiat na regiony i w zaleznosci od miejsca do ktorego lecisz tyle punktow
      dostajesz. Jedynie pelnoplatne bilety w klasie ekonomicznej (i wyzej) zbieraja
      tier points. Tak wiec nawet jesli latasz baaardzo duzo, ale latasz ekonomiczna i
      kupujesz bilety typu APEX to nigdy nie osiagniesz wyzszego statusu, bo za te
      loty tier points nie sa przyznawane - wiec nici ze wstepu do poczekalni i
      wyzszym priorytecie na listach oczekujacych.
      Dla przykladu w Europie lot powrotny w business to 80 punktow, Ameryka Polnocna
      czy Azja to 240 punktow. Skomplikowane? Troche...

      Nie dla wszystkich program BA jest dobry. Dla mnie akurat sie sprawdza bardzo
      dobrze, ale czasami lepiej zapisac sie do jakiegos innego programu linii, ktora
      nalezy do One World Alliance (American, Lan Chile - wiecej na www.oneworld.com)
      i zbierac punkty BA jako partnera.

      Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka