Dodaj do ulubionych

Avon i Justitia

IP: 62.93.47.* 23.11.07, 10:56
Witam mam dosc nietypowy problem. Bylam konsultantka avon w maju tego roku
(2007) zrobilam zamowienie na 146zl w maju takze wyjezdzalam za granice po raz
1 i zrobilo sie duze zamieszanie i zapomnialam oplacic.Po powrocie okazalo sie
ze dlug przejela Justitia.Dodam jeszcze ze jestem studentka i nie pracuje
mieszkalam wczesniej na stancji i tam przychodzily zamowienia (teraz takze
zawiadomienia)teraz mieszkam gdzie indziej z wlscicielka miszkania nie mam
kontaktu - od czasu do czasu wlascicielka wysyla mi na adres domowy te
zawiadomienia w sumie 2.Teraz przy 2 zawiadomieniu okazalo sie ze jestem im
winna prawie 1000zl dlug chce zaplacic ale nie stac mnie na 1000zl, nie wiem
czy wlascicielka mieszkania wyslala wszystkie listy.w dodatku strasza mnie
sadem i komornikiem.Nie wiem dlaczego wysylaja wszystko na tamten adres skoro
adres zameldowania podalam inny(domowy) i podalam im takze nr telefonu
komorkowego ale ze mna sie nikt nie kontaktuje - wiem wszsystko od osoby 3 i
to sporadycznie. Mam pyt czy da sie jakos uregulowac ten dlug 146 zl omijajac
odsetki i koszty komornicze.Z kim sie kontaktowac w celu dogadania sie. A moze
zaplacic tak po cichaczu te 146 avonowi??? Prosze Pomozcie
Obserwuj wątek
    • andreas077 Re: Avon i Justitia 23.11.07, 11:33
      Ja na niczym się nie znam, ale mogę Ci tylko powiedzieć, że na mlm (czasem
      zwykłych piramidach) ludzie majątki potracili, mają teraz dużo długów w setkach
      tysięcy, ale też posiedli wiedzę jak się śmiać z tego, wielu pływa w wielkiej
      kasie i drobiazgami nie przejmuje się i bardzo słusznie. Tak zdecydowanie w
      życiu należy uważać, ale też zawsze z każdej sytuacji są co najmniej dwa wyjścia
      i Twoim zadaniem jest znaleźć, wystarczy jak jedno, ale najlepsze, a o to
      zapytaj tej najmądrzej osoby w lustrze i posłuchaj jej uważne. Wierz mi, to
      najlepsze wyjcie. Pozdrawiam , uśmiechnij sie po przeczytaniu i zrób jak uważasz
      za słuszne i tak nie posłuchasz niczyjej rad, tak już lufdzie mają i nie pytaj
      dlaczego ? :))))
        • majkel01 Re: Avon i Justitia 23.11.07, 17:57
          spróbuj może dogadać się z avonem. Firma windykacyjna nie ma prawa naliczać
          sobie swoich opłat do kwoty długu, który cały czas wynosi 146 PLN +odestki, ale
          nie aż tyle. Firmy windykacyjne naliczają sobie wyższe kwoty żeby mieć pole do
          negocjacji. Zobowiązanie powinnaś spłacić, dobrze że się go nie wypierasz.
          Pogadaj najpierw jednak z Avonem, i zobaczysz co ci powiedzą.
    • mr_pope Re: Avon i Justitia 23.11.07, 17:51
      Jeśli dopiero Cię straszą sądem i komornikiem oraz podają kwotę 1000 złotych to
      znaczy, że nie mają nakazu zapłaty i komornik działać nie może. W przypadku
      takiej małej kwoty koszty postępowania sądowego (do uregulowania przez pozwanego
      jeśli przegra) wynoszą ok. 30 złotych, komornik nalicza swoje opłaty w wysokości
      15% wyegzekwowanej kwoty nie mniejsze jednak niż 200 złotych. A więc
      pozostawałyby odsetki, ale te wynoszą 11-11,5% w skali roku, byłaby więc to
      kwota w granicach 10 złotych.

Najlepiej więc skontaktować się z Avonem i ustalić czy nadal są Twoimi
      wierzycielami, czy już sprzedali swoją wierzytelność. Jeśli nadal są
      wierzycielami ustal z nimi kwotę do zapłaty i nie daj się wciągnąć w żadne
      ewentualne koszty windykacji (te zawsze ponosi wierzyciel). Jeśli sprzedali
      firmie windykacyjnej to niestety musisz tam zadzwonić. Nie bój się, ale też nie
      okazuj arogancji. Strach i nadmierne lekceważenie rozmówcy wzmaga zazwyczaj w
      windykatorach agresję. Przedstaw sytuację, ograniczając się do naprawdę
      niezbędnego minimum, tj. masz dług, chcesz go spłacić i prosisz o specyfikację
      zadłużenia. Ponownie przypomnę żebyś nie dała się wrobić w żadne koszty
      windykacji. Zapłać kwotę główną, ewentualne odsetki ewentualne kary umowne
      (tylko jeśli w umowie z Avon były takie zastrzeżenia) i zakończ sprawę.
      • jumanji_7 Re: Avon i Justitia 24.11.07, 12:59
        mr_pope napisał:

>...Ponownie przypomnę żebyś nie dała się wrobić w żadne koszty
        > windykacji. Zapłać kwotę główną, ewentualne odsetki ewentualne kary
        > umowne ... i zakończ sprawę.

Wszystko ładnie pięknie jak w większości przypadków, wystarczy tytko zapłacić
        kwotę główną, ewentualne odsetki i kary umowne - bardzo proste, a w prostocie
        cały urok, tylko też najczęściej bywa, że pieniążków brak i na horyzoncie nie
        widać i co wtedy i co dalej???
        Ja rozumieć ten problem, nagle z małej kwoty duża suma, zaczyna się jazda,
        myślę, że dla wielu znana? Ale też jak nic się już nie da wynegocjować, to czy
        zaciąganie kolejnego kredytu na zadłużenie ma jakowyś sens? Może i nie na temat
        piszę, ale jak zmam życie, ludzie w takich przypadkach, opisują tylko
        wierzchołek góry lodowej problemów, w przekonaniu m że nikt dalej niczego nie
        widzi. Ale po co to ukrywać, żadna rada nie wniesie niczego, choć by nie wiem
        jaka mądra była. Kiedyś każda bajka sie kończy i problemy też, ale czy nie
        szkoda czasu na czekanie?
        • mr_pope Re: Avon i Justitia 24.11.07, 18:10
          > Wszystko ładnie pięknie jak w większości przypadków, wystarczy tytko zapłacić
          > kwotę główną, ewentualne odsetki i kary umowne - bardzo proste

146 złotych plus odsetki od maja. Tak, to bardzo proste, nawet jeśli jest sie
          studentką.

Może i nie na temat
          > piszę

Zdecydowanie nie na temat. To nie forum o problemach z psychiką.
          • jumanji_7 Re: Avon i Justitia 24.11.07, 19:36
            mr_pope napisał:

> Zdecydowanie nie na temat. To nie forum o problemach z psychiką.

Czy ja mam rozumieć , że jak ktoś nie zgadza sie z nagle szybko rosnącym
            długiem, musi szukać sobie innego forum i to jeszcze takiego jw.??? nie
            rozumiem skąd ta sztywność, ale co mi pozostaje innego, jak tylko dostosować
            się do ogółu ? ;))) No to z innej beczki...
            Nie przejmuj sie dziewczyno, jakoś to będzie, pewnie się wyjaśni samo, może
            komuś przez pomyłkę dorysowało sie jedno zero, weź zapytaj grzecznie, co Ci
            szkodzi, tym bardziej że to tylko parę groszy na telefon, czy kilka. Głowa do
            góry, tylko musi być lepiej, Pozdrawiam MLM jest wielki.
              • Gość: Yadzia Re: Avon i Justitia IP: 62.93.47.* 25.11.07, 01:41
                XXX skoro taki jasnowidz jestes to porozwiazuj innym problemy. skadd mozesz
                wiedziec jaka mialam sytuacje, dalczego nie zaplacilam. wielki gentelmen
                "nieelegancko" a co ty prostaku mozesz wiedziec o tym jak byc eleganckim.z
                czytaniem ze zrozumieniem tez masz problemy PROSILAM O POMOC a nie o OCENIANIE
                mnie.za takie cos powinienes dostac upomnienie a ze pewnie twoich genialnych
                rad tego typu jest wiecej wiec BAN.

Za odpowiedzi te powyzej bardzo dziekuje i pozdrawiam bardzo serdecznie
            • mr_pope Re: Avon i Justitia 25.11.07, 19:40
              > Czy ja mam rozumieć , że jak ktoś nie zgadza sie z nagle szybko
              > rosnącym długiem, musi szukać sobie innego forum i to jeszcze takiego
              > jw.?

Nie, moja odpowiedź nie była pyskówką. Jeśli tak została odebrana to
              przepraszam. Chodziło mi wyłącznie o poruszaną na tym forum tematykę a nie o
              stosunek do zadłużeń. Jest tu miejsce dla dłużników, dla wierzycieli a nawet dla
              Wandy.
                • Gość: Baśka Re: Avon i Justitia IP: *.eranet.pl 27.11.07, 12:18
                  Zapłać dług to się odczepią. Jakby ktoś dzwonił, to go olej. Ta firma obraca
                  takimi milionami, że o twoje grosze dopomina się dla zasady. Jak będziesz miała
                  kwit, że zapłaciłaś, to mogą ci nagwizdać. Jak nie zapłacisz, też mogą ci
                  nagwizdać, bo nie mają żadnych praw, ale będą ci d... zawracać jakiś czas namolnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka