IP: 217.153.81.* 25.07.02, 13:22
Jak długo gotujecie kukurydzę / w kolbachoczywiście /, az do miękkości czy
też przez jakis określony czas?
Obserwuj wątek
    • Gość: kluba1 Re: Kukurydza IP: *.we.client2.attbi.com 25.07.02, 18:51
      Gość portalu: eli napisał(a):

> Jak długo gotujecie kukurydzę / w kolbachoczywiście /, az do miękkości czy
      > też przez jakis określony czas?

Niezbyt dlugo , w zasadzie ok. 1-2 min /jedna kolbe (w zaleznosci od kolby
      tez), wody nie solic ALE dosypac lyzke stolowa cukru !! Nawet zamrozonej
      kukurydzuy przywraca to smak !!! Mozna polac solonym maslem . Kukurydza
      przegotowana jest okropna !! Robi sie twarda , lykowata !!! Ja osobiscie
      nawet lubie surowa !!!
    • lotosik28 Re: Kukurydza 23.09.20, 12:54
      Wielogodzinne gotowanie to zdecydowanie nie jest moja bajka. Jestem zwolenniczką szybkich przepisów. Ale nawet takie danie musi być smaczne i w miarę zdrowe, dlatego bardzo często wykorzystuję w swojej kuchni warzywa, bo one nie potrzebują zbyt długiej obróbki termicznej :) Jakiś czas temu koleżanka podpowiedziała mi przepisy na kukurydzę i od razu wypróbowałam ten www.kaufland.pl/przepisy/wyszukiwarka-przepisow/przepis.kukurydza-grilla-pikantnym-maslem.r_id=PL_461.html - ta wprawdzie jest przygotowywana na grillu, ale moim zdaniem taka jest lepsza niż ta gotowana. Inna sprawa, że do niedawna nawet nie wiedziałam, że kukurydza z grilla jest taka pyszna! :D Jeśli nigdy jej nie próbowaliście, to musicie nadrobić zaległości :)
      • ken-ya Re: Kukurydza 06.10.20, 10:06
        A ja nie jem kukurydzy, od kiedy przeczytalam ze kukurydza jest swietnym pokarmem dla pasozyta onkocerki . Onkocerka zyje we krwi i robi nam zylaki, jak nie dostanie kukurydzy i maki kukurydzianej to ginie. Nie jem kukurydzy od kilku lat i uzywam czasami zapper Huldy Clark.Nowe zylaki przestaly mi sie robic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka