Dodaj do ulubionych

co ciekawego warto spróbować w Bułgarii..

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.05, 17:07
a przy okazji może jakies rady.bedziemy w Kranewie.pozdrowienia
Obserwuj wątek
    • kendo Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. 06.08.05, 20:56
      kiebabczyk:grilowane miesko mielone z roznymi salatami i innymi dodatkami
      miesnymi,

      wszystkie owoce,maja inny smak...pachna sloncem

      to co zapamietalam ze smakow najbardziej.
    • chicarica Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. 06.08.05, 20:58
      Koniecznie jogurt, sałatka szopska, wino.
      • elf Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. 06.08.05, 22:14
        Koniecznie tarator - pyszna zupa-chłodnik na bazie jogurtu! Wino, oczywiście.
        Różne dobre mięska z grilla, np. kebabcze (takie mielone mięso z grilla - tylko
        że to ostre!) Ryby, jeśli będziecie nad morzem, zwłaszcza takie malutkie,
        pieczone w całości (nie pamiętam niestety jak się nazywają).
        No i ja bardzo lubię airan, taki jakby słony jogurt, kupuje się go normalnie w
        sklepie - cho to turecki specjał, ale w Bułgarii tez mają:)
        NIE polecam natomiast smażonego panierowanego sera, to zupełnie inny ser niż
        nasze zólte, takie lekko kwaskowy, no i naprawdę ocieka tłuszczem.
        • Gość: lisa Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.05, 22:32
          sery owcze, jogurty, owoce, mięsa, zupy, sałatki, wina, likiery - wszystko!
          bułgarska kuchnia jest rewelacyjna, ale pamiętaj, żeby nie jadać w
          najpiękniejszej restauracji na głownym deptaku, ale tam gdzie jedzą miejscowi.
        • umaa Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. 10.08.05, 12:33
          ten ser to kaszkawal pane, mi smakuje
    • ba_nita Re: kuchnia bułgarska 07.08.05, 11:46
      tetatet.co.uk/bulgary/kitchen.php?lang=pl
      • Gość: silingen1 Re: kuchnia bułgarska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.05, 20:18
        szopska mniam mniam i rybki smazone mniammmm
    • Gość: devi Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 07.08.05, 11:58
      salatka szopska, musaka
    • Gość: rena Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: *.eu.org / *.eu.org 07.08.05, 20:18
      Byłam w kraniewie w ub. roku. Plaża szeroka, ale nie sprzątana. Nieliczne hotele
      blisko morza; od większości hoteli/kwater dojście trwa ok.20/30 min. niezbyt
      ładnymi "drózkami". Można też główną ulicą wśród kramów, lokalików, sklepików
      i samochodów. Ceny umiarkowane. Jedząc grilowane mięsko, należy uważać, czy jest
      dosmażone! Ja z rodzinką zatrułam się, córka musiała mieć kroplówkę, bo groziło
      odwodnienie. Warto pojechać do Bałcziku (taksówka za 8 lewa).
      # lata temu byłam w Sozopolu. ZDECYDOWANIE lepiej było!
    • Gość: zadumana Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: 213.17.230.* 08.08.05, 09:31
      Pamiętam Bułgarską musakę, w której ziemniaki praktycznie zastępowały
      bakłarzany. Może teraz już wszystko mają i wreszcie ziemniaki zastępują...
      bakłażanami:)))))
      Trzeba przyznać, że z dodatkiem ich ziół obie wersje smaczne:)
      • Gość: czegie co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.05, 22:15
        może jeszcze coś ciekawego o Bułgarii
        • Gość: azalia Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.05, 22:31
          ja wróciłam zachwycona :) byłam w zeszłym roku w Neseberze 2 tygodnie i było po
          prostu bosko. Jedzenie wspaniałe, ale czasem można się naciąć - im ładniejsza
          restauracja tym gorsze jedzenie. Najlepiej jeść tam, gdzie miejscowi - zapytaj,
          chętnie powiedzą gdzie chodzą i polecą lokalne specjały. Warto spróbować
          tamtejsze wina, mnie smakowało białe półwytrawne, nazwy nie pamiętam, na
          etykiecie były żółte róże.
          Warto przywieźć z Bułgarii przyprawy, ale nie takie kupione w pieknych
          słoiczkach na straganie dla turystów.
          • Gość: zadumana Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: 213.17.230.* 10.08.05, 10:31
            Pyszne są mielone kotleciki w kształcie małych kiełbasek - kebabczeta z grila.
            Maciej Kuroń podawał na nie przepis. Trochę roboty z tym jest, ale w Bułgarii
            je się gotowe:)
          • Gość: PolskiCukier Czubryca IP: 80.68.236.* 10.08.05, 10:32
            Z przypraw polecam szczególnie czubrycę - jak zacząłem ją stosować to
            najchętniej sypałbym ją teraz nawet do budyniu :) W Polsce do kupienia w
            zasadzie tylko w sklepach specjalistycznych.
    • dementia Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. 10.08.05, 11:21
      Pyszności z Bułgarii:
      - kebabcze - grilowane, pierwszorzędnie przyprawione mięso mielone, (w ogóle w
      knajpkach świetnie przyrządzają mięso /np. pyszna scara z różnych gatunków
      mięs/ i co ważne dodają do nich spory kawałek cytryny, co w Polsce nie jest
      praktykowane zbyt czesto, najwyżej do ryb)
      - sałatka szopska,
      - sery owcze,
      - kefir (inna konsystencja niz nasz, ale w smaku wyśmienity),
      - wina (niedrogie, a rewelacyjne),
      - koniaki Słoneczny Brzeg i jakiś drugi bardzo znany - nie pamiętam nazwy
      (podobno pyszne, ja za koniakami nie przepadam, więc mi nie smakowały)
      - małe rybki,smażone w całości i solone(nie jadłam, nie mogłam się przemóc, ale
      znajomi zachwyceni)
      - paleczinki - cieńkie naleśniki ze słodkimi sosami, podawane z lodami,
      owocami, bitą śmietaną,
      - coś w rodzaju drożdżówek, słono - ostrych nadziewanych serem owczym (hmmm,
      mam na końcu języka, jak się to nazywało...)
      - oczywiście polecam też owoce, które dojrzewają tam w słońcu i mają zupełnie
      inny smak (cudowne melony i arbuzy)
      • umaa Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. 10.08.05, 12:35
        nazwa tych drozdzowek to BANICZKA, generalnie wypieki w bulgarii sa smaczne
        • Gość: CZEGIE Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 13:15
          trochę mnie wystraszyliście tym miesem ale przynajmniej będziemy uważać na
          podejrzane knajpki.posiłki będą -tylko tak coś napewno sie zachce.dobrze ze
          piszecie o tych przyprawach....kupię sobie
          • Gość: lisa Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.05, 14:42
            warto jeść w knajpkach, jest dosyć tanio, nie opłaca się gotować
            samodzielnie :) Zapytajcie po prostu Bułgarów albo osoby, które są tam od
            jakiegoś czasu, gdzie warto zjeść.
            • Gość: CZEGIE BUŁGARIA-możę jeszcze cos podpowiecie.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.05, 22:42
              pojutrze wyjazd.jakie ziola kupić wart igdzie -w supermarketach bo czytam że
              nie na targu.pozdrowienia
    • ampolion Bułgaria na Brooklynie 21.08.05, 01:27
      Własnie natknąłem sie na sklepik z produktami bułgarskimi na. Tak, tarator (cos
      jak indyjska raita), sery owcze, jakas pasta bakłażanowo-paprykowa. Bieda w
      tym, że podobnie jak i w niektórych tych tutaj poradach brak nazw bułgarskich
      ("sery owcze" - i co mi z tego?). Może ktos bardziej z Bułgarią zaznajomiony
      poda te orginalne nazwy z krótkimi objasnieniami?
      • Gość: CZEGIE Re: Bułgaria na Brooklynie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.05, 19:31
        ooo,tak
      • arkusz.plano Sery 22.08.05, 00:24
        Ser ten to kaszkawał, póltwardy, tłusty ale dobry jako dodatek o czerwonego wina.
        Bardzo popularnym kolacyjnym daniem jest kaszkawał smażony, czyli "kaszkawał pane".
        • ampolion Re: Sery 22.08.05, 02:30
          Jesli to odpowiedź mnie to nie taki ser kupiłem. Jest on raczej ziarnisty, cos
          pomiędzy bryndzą a fetą.
      • Gość: ja a w-wie? IP: *.murator.com.pl 15.12.05, 10:48
        a czy ktos wytropił kaszkawał w warszawskim sklepie?
    • Gość: Doma Re: co ciekawego warto spróbować w Bułgarii.. IP: 217.17.33.* 15.12.05, 11:28
      Kiufte i kebabcze !!!!!! Koniecznie, mniam !!!! Polecam tez pomidory bułgarskie - choć teraz chyba nie sezon. No i słodycze - specyficzne w smaku (mnie nie smakowały, bo strasznie tłuste byly, ale mąż się zajadał) i wino !!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka