19.08.05, 14:37
Dziewczyny czy mozecie się podzielić swoimi przepisami na sosy. Np. takie
zwykłe do ziemniaków. Bo mnie znudziło juz się robienie sosu na sposób
przejęty z rodzinnego domu - a mianowicie.

Smaże jakieś mięsko (zwykle szynkówka). Jak mięsko jest brązowe to dolewam
wody, doprawiam (sól, pieprz, listek laurowy)i potem w małym słoiczku robię
tzw. zaklepkę (2-3 łyżki maki mieszam z niewielką ilością wody) i po
wymieszaniu wlewam do sosu aby uzyskać odpowiednią gęstość.
Bardzo Was proszę o kilka innych sposobów.
Z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • marghe_72 Re: Sosy 19.08.05, 14:43
      mieso wołowe pokroić w plastry
      panierowac w mące
      obsmazyć na oliwie, podlać wodą, dodac listek laurowy, pieprz, ziele, sól itp
      dusić.
      Bitki z sosem gotowe :)
    • malenkajalenka Re: Sosy 19.08.05, 14:48
      Bardzo lubię marchewkowy sosik z kurczakiem.
      Smażę kawalki kurczaka razem z posiekaną cebulką, po jakichś 10 min. dolewam 2-
      3 szkl. wody (zależy ile chcę sosu), dodaję vegetę lub rosołek, pieprz ziołowy,
      paprykę w proszku:ostrą i slodką też, czasem troszkę kurkumy (bo nadaje
      fantastyczny kolor). Potem trę na tarce o drobniutkich oczkach (jak na placki
      ziemniaczane) 1-2 duże marchewki, wrzucam do sosu i gotuję z 20 min. Potem
      dodaję 2-3 łyżki mąki rozrobionej w wodzie i zagęszczam sos. Kiedy jeszcze raz
      się zagotuje, sprawdzam, czy nie brakuje sosikowi jakichś przypraw, wyłączam
      ogień i kiedy sos przestaje się gotować, dodaję odrobinę śmietanki, mieszam i
      gotowe:)
    • Gość: feminista a jak ktos jest "chłopakiem"? IP: *.softlab.gda.pl 19.08.05, 18:12
      a jak ktos jest "chłopakiem"? to co? nie może sie wypowiedzieć? czemu kierujesz
      pytanie tylko do "dziewczyn"? na forum kuchnia nie tylko kobiety szaleją,
      podobnie zreszta jak w realnych kuchniach...
    • ampolion Re: Sosy 20.08.05, 03:52
      A ja zrobiłem po chłopsku, a nie dziewczyńsku: wpisałem "sosy" w wyszukiwarce
      forumowej. Wynik? 995 postów...
      • Gość: feminista Re: Sosy IP: *.softlab.gda.pl 20.08.05, 10:35
        a to dopiero szowinistyczna uwaga, Ampolionie...
        • ampolion Re: Sosy 20.08.05, 16:48
          O?...
    • czekolada72 Re: Sosy 20.08.05, 16:30
      Sosik do ziemniaczow, na zimno

      Sos śmietanowy
      100 ml jogurtu zmiksowac z 1 łyzka majonezu i - do wyboru - szczypiorkiem,
      rokpolm, jabłkiem, selerem naciowym. Przyprawic.

      Świetny rowniez do jajek na twardo, jarzynek "z wody", miesa, wedlin.
      • Gość: ania Re: Sosy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 17:59
        jest ok
    • ba_nita Re: Sosy -zestaw 06.09.05, 18:11
      kuchnia.gery.pl/cms/index.php?id=26
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka