Gość: aja
IP: *.atman.pl / *.atman.pl
14.09.05, 14:04
Z czym macie kanapki do pracy, zeby nie byly za suche? Chce mojemu mezowi
zapakowac cos fajnego i takiego, zeby sie tez nie rozplynelo w sosie z
niesmiertelnego pomidora.
Zrewanzuje sie pasta z czerwonej soczewicy. Gotujemy ja w osolonej wodzie,
ew. z dodatkiem kostki rosolowej, warzywnej. Gotujemy ja tak dlugo, az
wchlonie wode. W tym samym czasie podsmazyc na np. oliwie z oliwek czerwona
cebulę z czosneczkiem. Kiedy cebula bedzie zeszklona a czosnek bedzie juz
aromatycznie pachnial dodajemy je do soczewicy. Jesli ktos lubi moze dodac
paprykę slodka w proszku, bazylkę ( pod koniec). Pasta ta dobrze zastępuje
wędline na kanapkach spozywanych np. w domu. Jest niestety za sucha do pracy.
Tak więc czekam na Wasze pomysly i wariacje