Dodaj do ulubionych

kanapeczki

IP: *.atman.pl / *.atman.pl 14.09.05, 14:04
Z czym macie kanapki do pracy, zeby nie byly za suche? Chce mojemu mezowi
zapakowac cos fajnego i takiego, zeby sie tez nie rozplynelo w sosie z
niesmiertelnego pomidora.

Zrewanzuje sie pasta z czerwonej soczewicy. Gotujemy ja w osolonej wodzie,
ew. z dodatkiem kostki rosolowej, warzywnej. Gotujemy ja tak dlugo, az
wchlonie wode. W tym samym czasie podsmazyc na np. oliwie z oliwek czerwona
cebulę z czosneczkiem. Kiedy cebula bedzie zeszklona a czosnek bedzie juz
aromatycznie pachnial dodajemy je do soczewicy. Jesli ktos lubi moze dodac
paprykę slodka w proszku, bazylkę ( pod koniec). Pasta ta dobrze zastępuje
wędline na kanapkach spozywanych np. w domu. Jest niestety za sucha do pracy.

Tak więc czekam na Wasze pomysly i wariacje
Obserwuj wątek
    • jollka2 Re: kanapeczki 14.09.05, 14:16
      Moja propozycja:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=28145729&a=28145729
      wpisz w wyszukiwarkę "pasta" bo były już takie tematy
      • Gość: aja Re: kanapeczki IP: *.atman.pl / *.atman.pl 14.09.05, 14:20
        Pasta na uzytek domowy jest. Chodzi mi o cos, co sie nadaje do kanapek do pracy
        biurowej. Jajko jest pyszne, ale niestety czuc je. Tak samo ryba. Co radzicie?
    • Gość: kasia Re: kanapeczki IP: *.aster.pl 14.09.05, 15:22
      proszę może to będzie smaczne
      kobieta.gazeta.pl/kuchnia/1,54047,2888219.html
    • pinos Re: kanapeczki 14.09.05, 15:28
      Był kiedyś fajny wątek o kanapkach:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=14137314&a=14274109
      Ja bardzo lubię pastę serowo-makrelowo (wędzona)-cebulowo-majonezową.
      Ale ona się do pracy też nie nadaje.

      A może ser biały rozmieszany z miodem?
      • Gość: Cynamoon Re: kanapeczki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 21:50
        Ja uwielbiam kanapki z twarozkiem. Ucieram bialy ser z odrobina kefiru (moze byc
        smietana) i drobno pokrojonym pomidorem, papryka czy surowym ogorkiem, badz tym
        wszystkim na raz lub ziolami lub czym innym jeszcze.
        Smaruje obydwie kromki chleba (razowy nie przemaka tak jak bialy) natwarozek
        klade plastry pomidora i na to lisc salaty.
        Od tam jeszcze mi sie nie znudzilo.
        Do tego zabieram home made jeszcze surowke zeswiezych warzyw w plastikowej
        miseczce.
        Czasami zdradzam twarozek na korzysc hummusu, pasty z soczewicy lub sojowego lub
        cieciorkowego pasztetu lub pasty rybnej lub jajecznej.
    • bambus24 Re: kanapeczki 14.09.05, 22:21
      moj maz uwielbia z pasta jajeczna albo pasta z jakiejs rybki.oprocz tego swieza
      buleczka z serkiem topionym(lub wiejskim),salata,szynka,ogorek,moze do tego
      oliwki lub kapary(szanowny malzonek lubi takie wynalazki),pomidor nie bo
      sie "rozlazi".albo tez(zawsze w podrozy nam towarzyszy)chrupiaca buleczka(albo
      chlebek-jak kto lubi)z piersia kurza majonezem i salata.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka