IP: *.CNet.Gawex.PL 25.04.07, 22:31
Jak długo się ją gotuje? Czy trzeba wczesniej moczyć?
Obserwuj wątek
    • ba_nita Re: Soczewica 25.04.07, 22:37
      Warto korzystać z wyszukiwarki - szybciej a i zadowolenie większe...
      www.puszkkka.spinacz.pl/straczkowe.php3
      • Gość: EWa Re: Soczewica IP: *.CNet.Gawex.PL 25.04.07, 22:42
        Dziękuję. :))
      • korek1000 Re: Soczewica 25.04.07, 22:45
        Hmmm, a tu "Moczymy całą noc soczewice..." ->
        www.gotowanie.wkl.pl/przepis6588.html z tym internetem to różnie bywa a
        kto pyta nie błądzi :)
        Ja np. mocze i aż się zdziwiłem, że się nie moczy - co do gotowania to
        rzeczywiście z 30-40 min. Chyba, że w zupie z soczewicy (polecam) to można
        trochę rozgotować.
        • Gość: EWa Re: Soczewica IP: *.CNet.Gawex.PL 25.04.07, 22:52
          Ha, jednak pozostaje mi metoda prób i błędów. :))
          • korek1000 Re: Soczewica 25.04.07, 23:08
            No to przepraszam, że namieszałem choć metoda prób i błędów często prowadzi do
            perfekcji :)
            • ba_nita Re: Nigdy nie moczę soczewicy tak samo jak 25.04.07, 23:15
              łuskanego grochu. Radosna twórczość co poniektórych "kuchcików" prowadzi do
              działań czasochłonnych a bezsensownych. Usłyszeli, żeby soczewicę opłukać to na
              wszelki wypadek wymoczył. Zaszkodzić nie zaszkodzi ale jak powiadam.Działanie
              czasochłonne i bezzasadne.
    • Gość: groszek Re: Soczewica IP: *.Red-83-59-185.dynamicIP.rima-tde.net 25.04.07, 23:19
      a, to zalezy od soczewicy, czy mloda czy nie. jak kupuje w Polsce, to zwykle
      najmlodsza nie jest, jednak rodacy w niej nie gustuja i chyba dlugo lezy zanim
      ja kupie:)) Wiec mocze cala noc, a potem gotuje ok 30 minut. Za to jak kupie
      soczewice w Hiszpanii, po calonocnym moczeniu wystarczy gotowac okolo 2 minut,
      inaczej sie robi papka. Bez moczenia oczywiscie trzeba gotowac dluzej, okolo 20
      minut. Reasumujac - metoda prob i bledow jakos jedyna sluszna. Pozdrawiam.
      • ba_nita A wiek oznaczasz na podstawie D.O. czy paszportu? 26.04.07, 09:41

    • roseanne Re: Soczewica 25.04.07, 23:47
      nie trzeba moczyc
      wyplukac koniecznie i prazebrac
      gotuje sie w zaleznosci od rodzaju 15-25 minut
      drobna czerwona (pomaranczowa) rozpada sie w 15 minut na papke
      • dota110 Re: Soczewica 26.04.07, 02:04
        Tez nigdy nie mocze ,agotuje sie okolo 20, 25 minut.Ja najczesciej uzywam
        zielonej.
        • kumpelstefcia Re: Soczewica 26.04.07, 09:23
          Nie moczyc. Soczewice zalewam zimna woda, doprowadzam do wrzenia i ocedzam. W
          ten sposob pozbywa sie nieczystosci. Potem gotuje z bukietem garni / tymianek,
          zielona pietruszka, por, lisc laurowy / ok.20-25 min.
    • weronika753 Re: Soczewica 26.04.07, 12:09
      Bardzo często gotuję soczewicę, ale nigdy nie moczę jej. Gotuje się najwyżej 25
      min. Czerwona jeszcze szybciej, po 10 minutach jest miękka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka