Gość: EWa IP: *.CNet.Gawex.PL 25.04.07, 22:31 Jak długo się ją gotuje? Czy trzeba wczesniej moczyć? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ba_nita Re: Soczewica 25.04.07, 22:37 Warto korzystać z wyszukiwarki - szybciej a i zadowolenie większe... www.puszkkka.spinacz.pl/straczkowe.php3 Odpowiedz Link Zgłoś
korek1000 Re: Soczewica 25.04.07, 22:45 Hmmm, a tu "Moczymy całą noc soczewice..." -> www.gotowanie.wkl.pl/przepis6588.html z tym internetem to różnie bywa a kto pyta nie błądzi :) Ja np. mocze i aż się zdziwiłem, że się nie moczy - co do gotowania to rzeczywiście z 30-40 min. Chyba, że w zupie z soczewicy (polecam) to można trochę rozgotować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EWa Re: Soczewica IP: *.CNet.Gawex.PL 25.04.07, 22:52 Ha, jednak pozostaje mi metoda prób i błędów. :)) Odpowiedz Link Zgłoś
korek1000 Re: Soczewica 25.04.07, 23:08 No to przepraszam, że namieszałem choć metoda prób i błędów często prowadzi do perfekcji :) Odpowiedz Link Zgłoś
ba_nita Re: Nigdy nie moczę soczewicy tak samo jak 25.04.07, 23:15 łuskanego grochu. Radosna twórczość co poniektórych "kuchcików" prowadzi do działań czasochłonnych a bezsensownych. Usłyszeli, żeby soczewicę opłukać to na wszelki wypadek wymoczył. Zaszkodzić nie zaszkodzi ale jak powiadam.Działanie czasochłonne i bezzasadne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: groszek Re: Soczewica IP: *.Red-83-59-185.dynamicIP.rima-tde.net 25.04.07, 23:19 a, to zalezy od soczewicy, czy mloda czy nie. jak kupuje w Polsce, to zwykle najmlodsza nie jest, jednak rodacy w niej nie gustuja i chyba dlugo lezy zanim ja kupie:)) Wiec mocze cala noc, a potem gotuje ok 30 minut. Za to jak kupie soczewice w Hiszpanii, po calonocnym moczeniu wystarczy gotowac okolo 2 minut, inaczej sie robi papka. Bez moczenia oczywiscie trzeba gotowac dluzej, okolo 20 minut. Reasumujac - metoda prob i bledow jakos jedyna sluszna. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
roseanne Re: Soczewica 25.04.07, 23:47 nie trzeba moczyc wyplukac koniecznie i prazebrac gotuje sie w zaleznosci od rodzaju 15-25 minut drobna czerwona (pomaranczowa) rozpada sie w 15 minut na papke Odpowiedz Link Zgłoś
dota110 Re: Soczewica 26.04.07, 02:04 Tez nigdy nie mocze ,agotuje sie okolo 20, 25 minut.Ja najczesciej uzywam zielonej. Odpowiedz Link Zgłoś
kumpelstefcia Re: Soczewica 26.04.07, 09:23 Nie moczyc. Soczewice zalewam zimna woda, doprowadzam do wrzenia i ocedzam. W ten sposob pozbywa sie nieczystosci. Potem gotuje z bukietem garni / tymianek, zielona pietruszka, por, lisc laurowy / ok.20-25 min. Odpowiedz Link Zgłoś
weronika753 Re: Soczewica 26.04.07, 12:09 Bardzo często gotuję soczewicę, ale nigdy nie moczę jej. Gotuje się najwyżej 25 min. Czerwona jeszcze szybciej, po 10 minutach jest miękka. Odpowiedz Link Zgłoś