kdd 02.10.03, 14:58 Niby znana, niby popularna, ale jak ją ugotować? Bo tak sobie pomyślałam, że na jesienne chłody.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tangerines Re: Grochówka IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 02.10.03, 15:33 Grochówkę gotuję na wędzonych żeberkach. Dodaję cząber, majeranek, pieprz i odrobinę czosnku. Gotuję 2 litry wywaru warzywnego na marchewce, pietruszce, selerze i porach. Warzywa wyrzucam, daję tam żeberka, zarumienioną na maśle 1 cebulę i moczony łuskany groch (tak około 300g). Gotuję do miękkości grochu. Cząber dodaję w ostatniech minutach gotowania ponieważ szybko gorzknieje w wysokiej temp. Zupę można zmiksować i podawać z grzankami. Można też dodać do niej na kilkanaście minut przed końcem gotowania ziemniaki pokrojone w kostkę i przysmażoną kiełbasę pokrojoną w kostkę lub w całości. Do grochówki podaję kwaśną śmietanę, aby każdy mógł sobie kapnąć do talerza jak lubi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniel Re: Grochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.03, 12:27 namoczony grocg gotuje na wedzonce. dodaje ugotowane warzywa i miksuje. przyprawy to gl. kostka rosolowa i majeranek, pieprz i zalezy na co mam ochote. pyszna z grzankami Odpowiedz Link Zgłoś