Dodaj do ulubionych

Grochówka

02.10.03, 14:58
Niby znana, niby popularna, ale jak ją ugotować? Bo tak sobie pomyślałam, że
na jesienne chłody....
Obserwuj wątek
    • Gość: tangerines Re: Grochówka IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 02.10.03, 15:33
      Grochówkę gotuję na wędzonych żeberkach. Dodaję cząber, majeranek, pieprz i
      odrobinę czosnku.
      Gotuję 2 litry wywaru warzywnego na marchewce, pietruszce, selerze i porach.
      Warzywa wyrzucam, daję tam żeberka, zarumienioną na maśle 1 cebulę i moczony
      łuskany groch (tak około 300g).
      Gotuję do miękkości grochu. Cząber dodaję w ostatniech minutach gotowania
      ponieważ szybko gorzknieje w wysokiej temp. Zupę można zmiksować i podawać z
      grzankami. Można też dodać do niej na kilkanaście minut przed końcem gotowania
      ziemniaki pokrojone w kostkę i przysmażoną kiełbasę pokrojoną w kostkę lub w
      całości. Do grochówki podaję kwaśną śmietanę, aby każdy mógł sobie kapnąć do
      talerza jak lubi.
      • Gość: aniel Re: Grochówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.03, 12:27
        namoczony grocg gotuje na wedzonce. dodaje ugotowane warzywa i miksuje.
        przyprawy to gl. kostka rosolowa i majeranek, pieprz i zalezy na co mam
        ochote. pyszna z grzankami

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka