Dodaj do ulubionych

Przereklamowane miejsca na Krymie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.06, 10:29
Zdaje sobie sprawe z tego, ze dyskusja o urokach miejsc, w tym wypadku Krymu,
moze niekiedy nie byc zbyt konstruktywna, poprzez wszedobylski i trudny do
przezwycięzenia subiektywizm.
Chciałbym jednak zawpytać, o to, jakie miejsca odradzacie. Przewodniki
rozpisują sie, chwaląc i zchwycajac. wielokrotnie przekonałem się, ze miejsca
o ktorych traktuja, w rzeczywistoscie nie sa warte, np fatygi, pokonywania
100 km itp itd.
Czy jest cos na Krymi, co zaskoczyło Was negatywnie? Cos czego byście nie
polecili?

Obserwuj wątek
    • Gość: kala Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.chello.pl 19.07.06, 15:49
      Jałta- mozna sobie odpuścić, dobra wyprawa na jeden dzień. poza tym drogo.
      jaskółcze gniazdo- fajne, ładne, ale od cholery ludu. sudak- taka nasza łeba-
      duzo dyskotek w tandetnym stylu.
      bajdarskie wrota- nic szczególnego, aczkolwiek mozna zobaczyć cerkiew na
      wzgórzu- z Forosu.
      miejsca warte zobaczenia: Bakczysaraj, Sewastopol, Ałupka, no i dlatych ktorzy
      lubia piesze wedrowki, aluszta. brzydkie, nieciekawe miasto, ale jest to
      miejsce wypadowe na szlaki: czatyrdah, ajudah. okolice aluszty sa naprawde
      ladne.
      • genoveva Re: Przereklamowane miejsca na Krymie 21.07.06, 15:47
        A mnie się Jałta bardzo podobała. Prześliczne secesyjne kamieniczki, co prawda
        trochę obdrapane, ale naprawdę ładne. No i przejazd wiadrem (kolejka linowa)
        nad ruderami Jałty był dla mnie naprawdę dużym przeżyciem :D. Spore wrażenie
        zrobiła na mnie również architektura 'przeciwatomowa' ;) W jednym się z Tobą
        zgodzę – jeden dzień faktycznie wystarczy.
        Pozdrawiam
      • julka.b Re: Przereklamowane miejsca na Krymie 20.07.06, 11:58
        a ja bardzo polecam Bakczysaraj i Czufut Kale.Tak fajna prowincja.
        Jałta czy jej część - pałac w Lewadii nie robi specjalnego wrażenia, pełno
        Rosjan wspominających czasy chwały ;) nic ciekawego.
        Ałuszta jest świetna jako baza wypadowa w góry,
        A tak w ogóle to na Krymie najfajniejsza jest właśnie nieskażona PRZYRODA. W
        górach mało ludzi, wchodząc na taki Czatyrdach spotkałam zaledwie 3 osoby (na
        cały dzień wędrówki)
    • Gość: pndz Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.mi.gov.pl 20.07.06, 14:15
      gdybyś miał ochote pomoczyc sie w morzu - goraco polecam tzw. carską plażę i
      okoliczne zatoczki w miejscowosci Nowy Świat k. Sudaku. !!Nie pomylić z
      okropną, zatłoczoną plażą, do której prowadzi główny deptaczek!! My
      dojeżdżalismy tam z Sudaku marszrutką za 5 hrywien. Plaża mieści sie w
      rezerwacie przyrody, co wiąże sie z tym, że trzeba zapłacic za wejście (ok, 5
      hrywien). Ale warto! można podpatrywac rybki pływając z maską, zaanektować
      którąś ze skałek malowniczo sterczących w przybrzeżnej wodzie, która jest tak
      czysta, że ogladanie kamyczków i wodorosrów leżących 4 m poniżej tafli wody nie
      przysparza żadnych problemów.
      To bylo miejsce, które w moich oczach uratowało "honor" Morza Czarnego -
      wszystkie inne plaże były stanowczo przereklamowane. Jeszcze OK jest w
      Teodozji - ale tam plaże są ogrodzone płotem i wszystko jest jakieś takie jak
      na plaży hotelowej...a w rezerwacie w Nowym Świecie jest uroczo, czysto...jeśli
      kiedyś wrócę na Krym i będę mieć ochotę posmakowac kapieli - to tylko i
      wyłącznie tam.
        • Gość: Mard Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.unused.derbynet.waw.pl 20.07.06, 21:08
          Nowy Swiat - polecam dla osob które nie tylo planuja polezec na plazy, ale i
          pospacerowac szlakami, wspiac sie na pobliski szczyt bodajze "Sokół" 500 m,
          piękna panorama . A wieczorem mozna skosztoac wyrobów Szampańskieg Zawodu - warto.
          Sudak jest głośniejszy, nocne życie dyskoteki. Aczkolwiek oba miejsca dzieli
          odległość którą można pokonywać "marsztrutami". Tak że można połączyć przyjemne
          z pożytecznym w dzień do nowego światu powędrować popływać i zrobić zakupy, w
          nocy bawic sie w Sudaku. Pozdrowienia
          • Gość: PeteR Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.chcgilgm.covad.net 20.07.06, 21:54
            Jesli jestes jeszcze niezdecydowany to polecam i podzielam zdanie poprzednika:
            Cudak i Nowy Swiat, duzo wiecej kwater znajdziesz w Cudaku z racji iz jest to
            wieksza miejscowosc (ja osobiscie placilem 2$ z jedna dobe), i szybko
            dostaniesz sie do wspanialej zatoczki. Na wzgorzu obok plazy piekny zamek do
            zwiedzenia i nocne zycie kwitnie, jesli natomiast nastawiasz sie na wedrowki
            gorskie to jak najbardziej Aluszta :):)
        • Gość: pndz Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.mi.gov.pl 21.07.06, 08:57
          w Nowym Świecie jest zdaje sie nieco drożej niz Sudaku. My znaleźlismy kwatere
          w Sudaku tradycyjnym na Ukrainie sposobem - na dworcu autobusowym. Kręci sie
          tam mnóstwo osób proponujacych nocleg. Oczywiscie TRZEBA sie targowac i zbijac
          cenę:)W rezerwacie (po ukraińsku:zapowidnik) jest tylko jedna plaża - właśnie
          tzw. carska plaża. My akurat się na niej nie byczyliśmy, tylko poszlismy nieco
          dalej, w skałki i wylegiwalismy sie na kaminiu sterczacym z wody.Wydaje mi sie,
          ze w przewodnikach jest opisane, jak nalezy do rezerwatu dotrzeć. A jesli
          pamięć mnie myli, to napewno każdy napotkany tubylec na hasło :"zapowidnik"
          wskaże drogę. Pzdrawiam.
          • Gość: kala a propos przysydackiej plazy. IP: *.chello.pl 21.07.06, 12:02
            jest jedna fajna plaza- oczywiscie kamienista, ale niemalze nikogo tam nie ma,
            bo kiepsko ja widac, zwlaszcza jak sie jedzie marszrutka, mysmy ja odkryli
            wracajac z n.swiatu do sudaku z "buta"- to jest ok 6 km. i wowczas ja widac.
            niestetytrzeba sie pogimnastykowac przy schodzeniu i wchodzeniu. bo czlowiek m
            usi schodzic po skalkach, ale chwilunia, a pozniej jest ok. jak tam bylam, to
            wylegiwaly sie rodziny, jakis artysta malowal pejzaz i podroznicy z odessy
            przycumowali katamaranem-(zaprosili nas na imprezke, bylo bardzo milo).
            generalnie plaza spokojna, tylko neistety nie tak latwo dostepna. jesli ktois
            jest mlody i nie lubi tlumopw to polecam. miedzy n.swiatem, a sudakiem. od
            n.swiata ok 2 km. szosa.pzdr.
    • Gość: fotech Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.06, 21:52
      Bart - nie sluchaj ich chłopie, bo pieprza od rzeczy kompletnie, kazdemu sie
      cos nei podoba, ale jak zsumujesz to co napisali, to w ogole na Krym nie masz
      po co jechac. Kłamią bezczelnie, wiec nei wierz im. (w ogole wątek -samobójczy
      zrobiles), Lastockino gniezdo - jest obowiazkowe, to, ze ktos nie wie, jak do
      niego dotrzec, zeby widok zabpieral dech, to jzu jego problem, podobnie nie
      sposob nie zobaczy palacu hanow w Bakczysaraju. Nie sluchaj ich, bo oszukuja:)
      • justas32 Re: Przereklamowane miejsca na Krymie 21.07.06, 09:04
        Mi najbardziej podobały się: Gurzuf (między Alusztą a Jałtą) - jeżeli ktoś chce
        siedzieć na tym fragmencie Krymu to tylko tam, bo Jałta i Ałuszta są straszne.
        Nie polecam też Jewpatorii - nic ciekawego. Najfajniejsze miejsce to właśnie
        Nowy Świat, (rezerwat, carskoj pliaż, wina), obok Sudak. Wschodnia część Krymu
        dużo dużo cieplejsza od zachodniej - upały. Podobał mi się też Bakczysaraj
        (choć rzeczywiście przereklamowany) i skalne miasta obok niego. I jeszcze wart
        zobaczyć Sewastopol (flota czarnomorska w zatoczkach, delfiny, starożytne ruiny
        greckiego miasta).
    • Gość: jedrzej Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.06, 16:16
      Na pewno mozna sobie odpuscic Jaskolcze Gniazdo. Nie warto wchodzic na Ajudah,
      bo trudno znalezc sciezke, wchodzenia jest sporo, a na gorze rosna drzewa i
      niewiele widac. ;-) Jesli mialoby to wymagac dlugiego wyjazdu, to - moim
      zdaniem - mozna zrezygnowac z wycieczki do Fieodosii. Wybierajac sie na ow
      slynny wodospad niedaleko Jalty, dobrze sie wczesniej dowiedziec, czy jest w
      nim woda - po dlugotrwalej suszy wysycha. Poza tym wszystkie
      inne "dastaprimieczatielnosti" na pewno warto zobaczyc i trudno mi napisac, czy
      Nowy Swiat jest ciekawszy od Czufut-Kale ;-).
      • Gość: Bober Re: Przereklamowane miejsca na Krymie IP: *.ub.uni / *.ub.uni-heidelberg.de 22.07.06, 18:52
        Koniecznie polecam na Krymie rezerwat Kara Dag - znakiem rozpoznawczym są
        Carskie Wrota, skalna formacja w morzu w kształcie łuku. Dobrą opcją jest
        przejście Kara Dag na piechotę z przewodnikiem (na własna rękę niestety się nie
        da), a następnie wynajęcie łodzi w miejscowości obok i przepłynięcie pomiędzy
        samymy Wrotami.
        Bardzo podobał mi się też Sewastopol - swoją drogą zwiedzanie Chersonezu warto
        połączyć z kąpielą, jest tam bardzo ładna plaża!
    • augenthaler Re: Przereklamowane miejsca na Krymie 24.07.06, 13:48
      Mnie sie na Krymie nie podobaly te wszystkie kurorty typu Ałuszta, czy Jalta
      (wyjatek stanowi Sudak, bo znajduje sie u stop sympatycznego pirackiego zamku).
      W Aluszcie czy Jalcie nagromadzenie kiczu jest wprost niewyobrazalne. Glosna
      disco muzyka wali po uszach z kazdej knajpy, dzwieki sie mieszaja tworzac
      zgrzytliwa, meczaca kakofonie. Plaze obwieszone sa swiatelkami, neonami,
      mnostwo rosyjskich turystow z kolei obwieszonych jest metalowymi lancuchami,
      scisk nieziemski, nigdy nie spotykany nad polskim morzem, w Sopocie w porze
      festiwalu. Do tego publiczne toalety, to jakby odrebny temat, odrebna materia
      nieszczescia.
      Ale jak ktos to wszystko lubi... Ja po prostu mam inny, swoj wlasny,
      subiektywny gust. 4 lata temu z dziewczyna spedzilismy na Krymie pare dni w
      spokojnej miejscowosci o nazwie Małoriecieńskie (po ros. Małoriecieńskoje),
      wsrod drzewek owocowych, na prywatnej kwaterze, majac do dyspozycji malutki,
      ale przyjemny bialy domek w sadzie. Do morza bylo blisko i choc na plazy w tej
      miejscowosci tez szwedalo sie sporo turystow, to juz jednak troche innego typu
      niz ci z Aluszty czy Jalty.

• dar54 Re: Przereklamowane miejsca na Krymie 26.07.06, 16:26
        Odwiedź Teodozję ( Fiedosję) z muzeum Ajwazowskiego - naprawdę wielkie
        wrażenie.Noclegi w pobliskim Primorsku z jedyną piaszczystą plażą - Złote
        Piaski, chociaż trochę brudno na plaży.
        Odwiedź Białą Skałę, Wanne Młodości, Stary Krym,
        Podaj swój adres to prześle Ci wiele wspominek - byłem tam 2 razy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka