1agfa Re: Zaczekajmy 12.07.20, 22:00 Ciągle jeszcze stoją w kolejkach, ogromna większość młodzi ludzie. Odpowiedz Link
1agfa Re: Zaczekajmy 12.07.20, 22:08 PS. do tego głosy z zagranicy (tu będzie pracy a pracy, majstrowie), a najpóźniej dojdą spływające głosy z dużych, największych miast. Odpowiedz Link
sorel.lina Re: Zaczekajmy 12.07.20, 23:26 PKW odwołuje konferencje. Nie będzie wyników cząstkowych. Szef PKW Sylwester Marciniak. Poinformował, że kolejna konferencja PKW odbędzie się po otrzymaniu wszystkich protokołów od okręgowych komisji wyborczych. Marciniak powiedział, że kolejna konferencja PKW odbędzie się po otrzymaniu i sprawdzeniu protokołów od wszystkich okręgowych komisji wyborczych, ustaleniu wyniku głosowania wyborczego, sporządzeniu protokołu głosowania i podjęciu uchwały w sprawie wyników wyborów. Terminy, które wcześniej były określone, że jutro o godz. 10, 13:30 itd (planowano konferencje prasowe) o tyle są nieaktualne, że uprzedzimy media co najmniej godzinę przed terminem konferencji, kiedy otrzymamy protokół z wszystkich obwodowych komisji wyborczych i kiedy podejmiemy uchwałę o wyniku głosowania - powiedział Marciniak. Co najmniej godzinę wcześniej zawiadomimy media o terminie konferencji - dodał szef PKW. Przypominam, że ustawa szczególna z 2 czerwca przewiduje, że jeżeli chodzi o protokoły głosowania z obwodów za granicą, to maksymalnie czekamy 48 godzin od zamknięcia lokali wyborczych, czyli jest to termin - wtorek godzina 21:00 i jeszcze w zależności teraz którego czasu lokalnego, maksymalnie 23:00 - powiedział szef PKW. Nie jest wykluczone, że być może jutro uda nam się podać ostateczne wyniki głosowania w skali Polski i zagranicy i podejmiemy uchwałę w sprawie wyboru prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - oświadczył szef PKW. Odpowiedz Link