Dodaj do ulubionych

Odethłem z ólgom!

23.07.21, 20:29
Pisałem ostatnio mniej z dwóch powodów.

Po pierwsze primo dlatego, że konkurs literacki spędzał mi sen z oczu - pięć wierszy i jeden utwór prozatorski zostało w końcu wypocone i teraz byłoby więcej czasu, gdyby nie... OLIMP JADA!

Po drugie primo - i to zdecydowanie ważniejszy powód, z olbrzymim niepokojem, w skrajnym napięciu gryzłem paluszki czekając na rezultat watykańskiego śledzia w sprawie zDziwisza.
Śledzik okazał się nieco przechodzony i nadający się jedynie na:

Surströmming (szw. kiszony śledź) – szwedzka potrawa ze sfermentowanych śledzi bałtyckich. Jest elementem tradycyjnej szwedzkiej kuchni od XVI wieku.

Duża ilość soli jest wykorzystywana do zapobiegania gniciu ryby. Proces fermentacji trwa co najmniej 6 miesięcy co daje lekko słonawy posmak ryby i charakterystyczny silny zapach i nieco kwasowy smak.

Kiedy puszka z zawartością jest otwierana, zawartość wydziela silny i przytłaczający odór. Według japońskich badań, świeżo otwarta puszka surströmmingu ma jeden z najbardziej wstrętnych zapachów spośród dań na świecie, nawet bardziej niż podobne fermentowane rybne dania takie jak koreańskie hongeohoe albo japońskie kusaya.

(chętni mogą doczytać w Wikipedii)

Jako rodowity Krakus spokrewniony z JPII (choć w stopniu znacznie mniejszym, niż teść sasina z tymże) byłem skrajnie oburzony nawet cieniem podejrzeń wobec czegoś tak óczciwego jak zDziwisz - ten niebywały, żydolewacki atak Fransuła I był aktem iście barbarzyńskim, narażającym serduszko naszego karDYRdymała na ryzyko infarktu a muzg na apopleksję!

Los skarał żydolewaka waspalienjem kiszecznich diwertikułów, które uwięziło oszczercę i prowokatora w nemocnicy na kraji mjesta.

Oddalenie podejrzeń uspokoiło mnie na tyle, iż mimo Igrzysk postaram się bywać tu częściej.
Przydałby się jeszcze bochen chleba by starożytnej tradycji wierności dochować.
Tak mi dopomóż Bóg i Święty Krzyż. (dodane, żeby się czarnek nie przypierdoliło)
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka