Dodaj do ulubionych

Wizjonerki

    • le0n2 Wizjonerki 27.12.06, 20:25
      Chłopaki z wyborczej, zajmijcie się obrzezywaniem w judaizmie. Żerujecie jak
      hieny na tematach religijnych.
    • vontomke kobieto zastanów się ! 27.12.06, 21:18
      Kościół katolicki odrzucił z Bibli wszelkie teksty które mogłyby świadczyć o
      równości kobiet i mężczyzn. Między innymi odrzucił ewangelię Marii Magdaleny do
      ( do poczytania tutaj:
      gnosis.art.pl/e_gnosis/aurea_catena_gnosis/ewangelia_marii_magdaleny.htm
      ),
      w której nie tylko kobieta ma rolę tego który przekazuje naukę, także sam
      nauczyciel mówi żeby nie dodawać nic poza to co powiedział. Oczywiście ta
      ewangelia była bardzo pod górkę klerykałom bo uniemożliwiłaby wprowadzanie
      dogmatów.
      Kościół nie tylko nie przybliża nauk Chrystusa, on od nich tak naprawdę oddala,
      zastanówcie się ludzie, którzy macie rozum, komu służycie.
    • holewiusz Wizjonerki 27.12.06, 22:13
      Jeśli Autor artykułu nie widział czegoś lub czegoś nie wie, to niech wyrażnie to
      powie - "nie wiem" czy "nie słyszałem, nie widziałem".
      Otóż są ministrantki! Wiem bo widziałem, a nawet znam jedną z nich. Gdzie?
      W Lądku nad Wartą koło Konina.
      • koka.00 Re: Wizjonerki 28.12.06, 10:28
        nie trzeba sięgac daleko, w wieeelu kościołach warszawskich do mszy posługuja
        ministrantki, np....Sanktuarium na Rakowieckiej:)

        dodam jeszcze że jestem katoliczką i nie czuję sie stłamszona ani upokorzona
        przez KK, wręcz przeciwnie znam wiele dziewczyn, które dzięki wierze (prawdziwej
        - a nie "wierzacy nie praktykujacy") odzyskały pewność siebie i radość
        życia....wystarczy spróbować zamiast narzekać i krytykować KK z którym nie ma
        się nic wspólnego,bo to się nazywa HIPOKRYZJA!

        Mam wrażenie że krytykujący nie zdaja sobie sprawy że,
        KK to nie tylko co niedzielna msza świeta i odbębnianie spowiedzi raz do roku
        jak mama prosi albo ksiądz wrzeszczy z ambony!

        a poza tym nikt niepowidział że KK jest i był idealny...jesteśmy tylko
        ludźmi....święci też nie od zawsze byli świętymi....może popatrzcie na katolików
        jak na samych siebie....jak na ludzi!

        pzdr dla krytyków:)
    • magdap7 Wizjonerki 27.12.06, 23:25
      Witam na tym forum.

      Nigdy nie zwracałam się do Matki Boskiej, chyba że ktoś mi kazał odmówic na
      głos Zdrowaś.
      Poprostu nie umiem.
      Zwracałam się do Stwórcy. Dwa razy śnił mi się Pan Jezus. Nieprzypadkowo, tylko
      w dwóch znaczących momentach mojego życia. W momencie pytającym i odnajdującym.
      Nie mam wstydu, powiedziałyby kobiety, że zwracam sie do męskiego Boga. A
      tymczasem Bóg nie ma płci i ma obydwie. Tak jak z logiką nieokreśloną, rzeczami
      niewidzialnymi, jak niektóre fale elektromagnetyczne, albo kulistością Ziemi
      czy czasoprzestrzeni i osobliwością. My widzimy tylko FRAGMENT rzeczy
      WIDZIALNYCH.

      Pozdrawiam,
      Z PANEM BOGIEM
      • shithead Re: Wizjonerki 28.12.06, 07:41
        To znaczy,ze tez masz wizje.Zaloz swoj ruch.A co jestes gorsza od innych??
      • koka.00 Re: Wizjonerki 28.12.06, 10:39
        jasne! kto powiedział że Bóg to mężczyzna? - tacy którym nie chciało sie chodzic
        na religie w podstawówce i nic o Chrzescijaństwie nie wiedzą

        (albo leniwi którym nie chce się poszerzć zwojów mózgowych, przypominam że do
        każdej dyskusji potrzebna jest wiedza!)

        a mimo to zajadle krytykują każdego kto śmie się przyznac do tej wiary,

        powodzenia w rzucaniu błotem w katolików....o tolerancyjni "ateiści"!

        ps. ktoś tu powiedział że ateizm to religia....gratuluję:)
    • lookas7 Ewangelia wg Św.Judasza, Odczepcie się od Heroda, 27.12.06, 23:30
      matka boska od feminizmu? Co jeszcze wymyśli GWno żeby poniżyć katolików w
      Polsce?
      • glemp1 Narkomanki 27.12.06, 23:53
        Opium dla ludu pomieszało tym kobietom w głowach. Są chore z nienawiści.
        Zamiast tracić czas na idiotyczne modlitwy, lepiej zrobiłyby coś bardziej
        pożytecznego.
        • shithead Re: Narkomanki 28.12.06, 07:18
          Pewnie im brakuje chlopa z dobrym zaganiaczem.
        • zapytaniaznak Re: Narkomanki 28.12.06, 10:42
          glemp1 napisała:
          > Opium dla ludu pomieszało tym kobietom w głowach. Są chore z nienawiści.
          > Zamiast tracić czas na idiotyczne modlitwy, lepiej zrobiłyby coś bardziej
          > pożytecznego.

          Sama zrób coś pożytecznego!
          Masz przecież w artykule o samopomocy. To właśnie jest pożyteczne. I nie wynika
          to z nienawiści, tylko z miłości bliźniego. Takich działań jest więcej, np. w
          ramach Caritas, ochronek przyparafialnych, czy dożywiania ubogich. Nie mieszaj
          wszystkich z moherem, nie mieszaj wszystkich moherów z Rydzykiem.
          Modlitwy nie są idiotyczne, o ile jest się wierzącym.
    • marcowsky Hehe to prawda moja ciotka tez z Matka Boska 28.12.06, 00:18
      rozmowy prowadzila!Z obrazu zawieszonego nad luzkiem przemawiala do niej Matka
      Boska,rozmawialy sobie...autentyk!
      • benek231 ---- Stal sie cud pewnego razu, dziad przemowil do 28.12.06, 00:59
        obrazu.
        A obraz mu ani slowa,
        taka byla ich rozmowa.

        Ide o zaklad, ze w Wigilie ciotka rozmawiala ze zwierzetami :)))))
    • benek231 Tajemne moce przydroznego glazu takze na serio 28.12.06, 00:28
      traktowane byc moga przez osobe w potrzebie.
      Jest jak jest ale te kobiety sa po prostu ciemne oraz porabane. Tylko patrzec jak pojawia sie znachorki
      zamawiajace choroby...

      "Łatwo powiedzieć: fundamentalistyczna stacja manipuluje kobietami. Ale z ich perspektywy wygląda
      to całkiem inaczej."

      To calkiem normalne, ze osobie zrecznie manipulowanej nie przyjdzie do glowy, ze jest manipulowana.
      A one manipulowane sa bez watpienia, by ich wdziecznosc za bycie slyszanymi przekladac sie mogla na
      konkretne polityczne wybory, poparcie, oraz kompletny brak krytycyzmu w stosunku do kk.


      "Anna Szutowicz pytała w Beskidzie Wyspowym, co sądzą o antykoncepcji. Mówiły: 'Kościół wie swoje, a
      my swoje'. I zaraz dodawały, że antykoncepcji nie stosują, bo niezdrowa. Dotyczy to też prezerwatyw.
      Pozostaje kalendarzyk małżeński. Czyli nie akceptują moralności seksualnej Kościoła, ale przestrzegają
      jej zasad."

      Z kontekstu wynika, ze to co "wiedza swoje" niczym nie rozni sie jednak od tego co wie kk. Typowe
      pustoslowie dla podkreslenia wlasnej niezaleznosci i statusu, ktore w rzeczywistosci sa stoja znacznie
      nizej niz w bunczucznych deklaracjach.
      • benek231 Re: Tajemne moce przydroznego glazu takze na seri 28.12.06, 01:10
        " Rewolucja islamska, którą kobiety poparły, umożliwiła im awans społeczny, dała wiele praw."

        Widzialem i czytalem wiele wywiadow z Irankami. Kazdorazowo to wszystko co my postregamy jako
        razaca dyskryminacje, w oficjalnych wypowiedziach Iranek jawilo sie jako dyskryminacji zaprzeczenie.
        Bo, okazywalo sie, nie moze byc dyskryminowaniem przypisanie kobiecie takiej spolecznej roli jaka do
        niej przynalezy.
        Identycznie z naszymi Moherkami, ktore w zachwytach nad wlasnymi okowami znajduja ucieczke od
        dosc ponurej rzeczywistosci, na ktora (o czym sa przekonane) nie maja najmniejszego wplywu.
    • beika Re: Wizjonerki 28.12.06, 00:56
      Coraz smutniej mi jak pomyślę, że część z tych kobiet będzie
      kiedyś matkami i będą wychowywały nowe pokolenie Polaków.
      Jakim będziemy narodem?
      • shithead Re: Wizjonerki 28.12.06, 07:16
        A jakim jestesmy??? Kogo wybieramy aby nami rzadzili???
        Ciemnota je...na ciemnota.Byla jest i bedzie w narodzie,ktory wierzy w kk a nie
        w Boga.
        • vitabravo Emocjonalnej i intelektualnej pustki Gazety Wyborc 28.12.06, 09:45
          ... nic nie jest w stanie wypełnić.
    • ksks3 Ciemność widzę 28.12.06, 07:08
      widzę ciemność
    • mark.parker Re: Wizjonerki 28.12.06, 07:43
      Też miałem objawienie: Hitlera z kurduplami w klapie!
    • kika113 Re: Wizjonerki 28.12.06, 09:21
      Doktorami kościoła były kobiety w czasach gdy nie do pomyślenia było by
      studiowały na uniwersytetach. Kobiety w Polsce miały zawsze silną pozycję może
      dzieki dużej roli jaką odgrywała Matka Boska w Polsce. W XVI wieku radzono by
      na zarządce majątku wybierano kobiete gdyż lepiej sie wywiazuje z obowiazków w
      pracy. Prawa wyborcze kobieta w Polsce otrzymała dosyć szybko w porównaniu z
      krajami zachodnimi. Nie mówiac o Judaizmie (i sławnej dziurze w koszuli nocnej)
      i Muzułmanach.
      • kika113 Re: Wizjonerki 28.12.06, 09:25
        Kobiety w Polsce sa lepiej wykształcone i bardziej przebojowe od mężczyzn a są
        to córki i wnuczki tych moherek. Wyborcza znowu wciska kit.
        • vitabravo Re: Trzeciorzędny poziom kultury Gazety Wyborczej 28.12.06, 09:54
          A może nawet tzeciorzędowy. Korzenie Gazety Wyborczej sięgają
          4 000 lat. Zwieńczeniem tej tradycji degeneracja GW.
          • paralela1 Re: Trzeciorzędny poziom kultury Gazety Wyborczej 28.12.06, 09:58
            Wyborcza chce osiagnąć pozycję jedynego ogłupiacza-manipulanta i opium dla
            bezmyślnych mas.
            • paralela1 Re: Trzeciorzędny poziom kultury Gazety Wyborczej 28.12.06, 10:03
              Wyborcza zachowuje sie jak pisklak kukułki w gnieździe innego ptaka. Wszystko
              wypycha za gniazdo. Nie zazna spokoju dopóki nie będzie sama.
              • popelina2005 O !.. zjawili się z sekty RM Rydzyka ! 28.12.06, 10:55
                największego ogłupiacza polskich kobiet, tych po 40-ce!
                • paralela1 Re: O !.. zjawili się z sekty RM Rydzyka ! 28.12.06, 11:14
                  A co ty małolacie wszystkie rozumy pozjadałeś i uważasz kobiety po 40-ce za
                  złom. Moja babcia przeżyła 2 wojny i komunę i była piekielnie inteligentna. Ty
                  kończysz zaoczny licencjat i szkołę MTV. Masz pojęcie o czymś? Wiesz tylko to
                  co ci wyborcza wbije do pustego zarozumiałego łba.
                  • popelina2005 paralela1.... mocherowa głupoto ! 28.12.06, 13:34
                    jestem już dawno dziadkiem!.. mam 58 lat, znam życie.. cielęcino od Rydzyka!
                    Skończyłem UG...więc nie pouczaj mnie bolszewicka małpo...Już pouczali mnie
                    komuchy ze swoimi UB-kami !.. Zajmij sie odkrywaniem prawdy o złodzieju i
                    oszuście Rydzyku!
                    • paralela1 Re: paralela1.... mocherowa głupoto ! 28.12.06, 13:45
                      popelina2005 napisał:

                      > jestem już dawno dziadkiem!.. mam 58 lat, znam życie.. cielęcino od Rydzyka!
                      > Skończyłem UG...więc nie pouczaj mnie bolszewicka małpo...Już pouczali mnie
                      > komuchy ze swoimi UB-kami !.. Zajmij sie odkrywaniem prawdy o złodzieju i
                      > oszuście Rydzyku!
                      Sam swoim postem świadczysz o sobie. Z ciebie nie facet a prawdziwa popelina
                      prostak i cham (niestety musze to napisać). Sam jesteś bolszewicka małpa źle
                      zamaskowana. Ja nie bronię Rydzyka ale twoja pogarda dla kobiet po 40 jak i dla
                      kobiet wierzacych świadczy nie o nich ale o twoim zadufaniu w sobie. Faszysci i
                      komuniści też byli lepsi i wiedzieli lepiej od innych zupełnie tak jak ty
                      męska popelino.
                      • travelerseeker Re: paralela1.... mocherowa głupoto ! 01.01.07, 09:41
                        paralela1 napisała:

                        > popelina2005 napisał:
                        >
                        > > jestem już dawno dziadkiem!.. mam 58 lat, znam życie.. cielęcino od Rydzy
                        > ka!
                        > > Skończyłem UG...więc nie pouczaj mnie bolszewicka małpo...Już pouczali mn
                        > ie
                        > > komuchy ze swoimi UB-kami !.. Zajmij sie odkrywaniem prawdy o złodzieju i
                        >
                        > > oszuście Rydzyku!
                        > Sam swoim postem świadczysz o sobie. Z ciebie nie facet a prawdziwa popelina
                        > prostak i cham (niestety musze to napisać). Sam jesteś bolszewicka małpa źle
                        > zamaskowana. Ja nie bronię Rydzyka ale twoja pogarda dla kobiet po 40 jak i
                        dla
                        >
                        > kobiet wierzacych świadczy nie o nich ale o twoim zadufaniu w sobie. Faszysci
                        i
                        >
                        > komuniści też byli lepsi i wiedzieli lepiej od innych zupełnie tak jak ty
                        > męska popelino.

                        Ojojoj... Czy potrzeba az UG zeby nazywac kogos cielecina i bolszewicka malpa?
                        Rynsztok wystarczy jako szkola manier i dyskusji.

                        Szczesliwego nowego roku!
    • wielorak Re: Wizjonerki 28.12.06, 10:56
      OBLICZA ZDRADY
      zdrada.zlotemysli.pl/zrobto.php
    • gobi03 Re: Wizjonerki 28.12.06, 11:52
      Obrzydliwy artykuł, strasznie kłamliwy - najzwyklejsza podłość oczerniająca Radio Maryja, Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce i rodziny katolickie.
      Nie znam teologii feministycznej (co to jest?!) ale patrząc na sprawy, o których mam pojęcie, to ten artykuł to stek bzdur. No i jest obraźliwy dla nas - ale to właśnie dlatego się ukazał w GW.
      • kas.ia Re: Wizjonerki 28.12.06, 13:49
        a w którym momencie Cie obraza?
        • gobi03 Re: Wizjonerki 31.12.06, 09:01
          Cytuję:
          1.
          " Środowiska katolickie głoszą, że kobieta ma realizować swoje powołanie w roli
          matki. "
          To nie jest cała prawda, ani nawet pół prawdy. To tylko insynuacja, że katolicy
          widzą w kobiecie tylko zdolność rozpłodu. Wstrętne.

          2.
          " Polska religijność jest niezwykle, aż heretycko maryjna.

          Kobiety wymieniają Maryję na pierwszym miejscu wśród osób, do których kierują
          modlitwy i często właśnie ją stawiają na szczycie w hierarchii niebieskiej. 'No
          bo Duch Święty to Bóg, a Bóg, Pan Jezus i Matka Najświętsza to Trójca. To są
          trzy osoby. I wszystkie święte'."
          Takie uogólnienie nieznajomości podstawowych prawd wiary
          jest złośliwością. Możliwe, że jakaś stara baba taką swoją
          teologię stworzyła, ale to nie jest "polsk religijność".

          3.
          " Na przykład aktywność i inwencję kobiet zmieniających reguły narzucone przez
          instytucje kościelne. "
          Niby co one zmieniają? Prawo Kanoniczne? Jakie znów reguły?
          Co najwyżej ogłaszają się prorokiniami, wróżkami, kapłankami itp.
          Tylko co one mają jeszcze wspólnego z Kościołem Rzymsko-Katolickim?

          "masowe zjawisko, zwłaszcza na wsi i w małych miasteczkach. Nie są tak
          spektakularne jak w Lourdes albo w Fatimie, nie wywołują ogromnych ruchów
          duchowych. To raczej wizje w snach, przy intensywnej modlitwie. Wnuczka
          zachorowała, syn zdaje maturę - przychodzi Matka Boska, obieca pomoc,
          uzdrowienie. Każde pomyślnie zakończone wydarzenie kobiety uważają za dzieło
          Maryi lub Boga.

          <B>To mistyczki? Święte Katarzyny naszych czasów? </B>

          Skąd, całkiem zwyczajne emerytki, czasem trochę młodsze panie. Maryja należy do
          ich rodzin, więc rozmawiają z nią o sprawach konkretnych, codziennych. Czasem
          tymi doświadczeniami dzielą się między sobą, tworzą wspólnoty."

          Widzimy tu rodziny z Maryją, ale bez wiadomego radia. Jeszcze raz żenada
          (przepraszam za kolokwializm).

          4.
          " Religijność ludowa wynosi Maryję do poziomu bóstwa, a to sprzeczne z doktryną
          chrześcijańską."
          No proszę: mamy tu religijność ludową w opozycji do kościoła. I właśnie o to
          chodzi, i właśnie to budzi mój sprzeciw. Autorki książki, niczym echo po
          staliniźmie, powtarzają jak to polskie społeczeństwo odrywa się od kościoła.

          5.
          Pojawia się też opinia "teolożki feministycznej" i opinia autorki o poglądach
          Jana Pawła II

          6.
          "Byłam na spotkaniu wspólnoty skupionej wokół wizjonerki zwanej siostrą Zofią.
          Odbywało się w sali parafialnej. Panie, prawdziwe fundamentalistki,
          przeciwniczki Soboru Watykańskiego II, wymieniły najpierw informacje
          nieformalne. 'Szybko muszę wam powiedzieć, zanim ksiądz przyjdzie. Siostra Zofia
          ma nowy charyzmat - święci wodę przez telefon."

          Czy to aby na pewno było w salce parafialnej? A może w Tworkach, w Zakładzie??

          7.
          " wizjonerka wyznała mi, że jeśli nie uznają jej objawień, sama zacznie
          odprawiać mszę w domu."
          Czyżby Mateczka Kozłowska?

          8.
          ". Nie ma przecież dziewczynek ministrantek ani kobiet szafarzy Eucharystii. "
          Ale za to są moralni ateiści, chciałoby się tu dopisać...

          9.
          " katoliczki tworzą liczne ruchy na obrzeżach Kościoła, wyjaśniają dogmaty po
          swojemu i wymykają się kontroli hierarchii."
          Jak te myszki w chałupie się wymykają... Biedne, sponiewierane Polki, prawdziwe
          katoliczki wymykające się hierarchii.

          Nie mam już ochoty wypisywać z następnej strony. Dość.
          Tak się pisze w GW o moim Kościele
      • drojb Re: Wizjonerki 28.12.06, 16:59
        Mohery są zawsze obrażone. W tym ich ćwiczy Rydzyk, chcąć z nich zrobić
        niewolników. Bo obrażony i niwenawidzący mają zablokowany intelekt, reagują
        emocjami. Wystarczy do kochania Maryi zawsze dziewicy i do wrzucania datków na
        nowy samochód Mistrza Wszystkich Moherów. By żyć prawdziwie - nie wystarcza.
      • travelerseeker Re: Wizjonerki 01.01.07, 09:37
        gobi03 napisał:

        > Obrzydliwy artykuł, strasznie kłamliwy - najzwyklejsza podłość oczerniająca
        Rad
        > io Maryja, Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce i rodziny katolickie.
        > Nie znam teologii feministycznej (co to jest?!) ale patrząc na sprawy, o
        któryc
        > h mam pojęcie, to ten artykuł to stek bzdur. No i jest obraźliwy dla nas -
        ale
        > to właśnie dlatego się ukazał w GW.

        Eeee, bez przesady. Przeciez to rozmowa, dyskusja. Rozmawiajmy, wymieniajmy
        poglady i zacznijmy myslec samodzielnie. A CZEMU WSZYSCY MUZA MIEC TO SAMO
        ZDANIE? No i co z tego ze komus nie podoba sie Rydzyk? Coz to ma za znaczenie?

        Polska to chyba jedyny kraj w ktorym Maria nazywa sie Maryja. Po co taka
        sztucznosc i udziwnianie?

        A ta teologia feministyczna to ciekawa lektura do poduszki - polecam.
        • gobi03 Re: Wizjonerki 01.01.07, 10:35
          To nie jest dyskusja, tylko uogólnianie opinii o polskim kościele katolickim na
          podstawie materiałów zebranych wśród osób głoszących, że mają objawienia. Nie
          bez powodu Kościół z wielką rezerwą traktuje wszelkie takie informacje - często
          ich autorki/autorzy są psychicznie niestabilne. Jednak GW to nie przeszkadza,
          śmiało publikuje stwierdzenia w rodzaju "katoliczki wyjaśniają dogmaty po
          swojemu", tak jakby te osoby stanowiły większość albo elitę intelektualną Kościoła.

          Słowo "Maryja" ma uzasadnienie historyczne i nie widzę powodów, aby Bogurodzicy
          zmieniać teraz imię.
          Podobnie nie chciałbym nadać swojemu synowi imienia Jezus, mimo że w wielu
          krajach tak się robi.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka