le0n2 Wizjonerki 27.12.06, 20:25 Chłopaki z wyborczej, zajmijcie się obrzezywaniem w judaizmie. Żerujecie jak hieny na tematach religijnych. Odpowiedz Link Zgłoś
vontomke kobieto zastanów się ! 27.12.06, 21:18 Kościół katolicki odrzucił z Bibli wszelkie teksty które mogłyby świadczyć o równości kobiet i mężczyzn. Między innymi odrzucił ewangelię Marii Magdaleny do ( do poczytania tutaj: gnosis.art.pl/e_gnosis/aurea_catena_gnosis/ewangelia_marii_magdaleny.htm ), w której nie tylko kobieta ma rolę tego który przekazuje naukę, także sam nauczyciel mówi żeby nie dodawać nic poza to co powiedział. Oczywiście ta ewangelia była bardzo pod górkę klerykałom bo uniemożliwiłaby wprowadzanie dogmatów. Kościół nie tylko nie przybliża nauk Chrystusa, on od nich tak naprawdę oddala, zastanówcie się ludzie, którzy macie rozum, komu służycie. Odpowiedz Link Zgłoś
holewiusz Wizjonerki 27.12.06, 22:13 Jeśli Autor artykułu nie widział czegoś lub czegoś nie wie, to niech wyrażnie to powie - "nie wiem" czy "nie słyszałem, nie widziałem". Otóż są ministrantki! Wiem bo widziałem, a nawet znam jedną z nich. Gdzie? W Lądku nad Wartą koło Konina. Odpowiedz Link Zgłoś
koka.00 Re: Wizjonerki 28.12.06, 10:28 nie trzeba sięgac daleko, w wieeelu kościołach warszawskich do mszy posługuja ministrantki, np....Sanktuarium na Rakowieckiej:) dodam jeszcze że jestem katoliczką i nie czuję sie stłamszona ani upokorzona przez KK, wręcz przeciwnie znam wiele dziewczyn, które dzięki wierze (prawdziwej - a nie "wierzacy nie praktykujacy") odzyskały pewność siebie i radość życia....wystarczy spróbować zamiast narzekać i krytykować KK z którym nie ma się nic wspólnego,bo to się nazywa HIPOKRYZJA! Mam wrażenie że krytykujący nie zdaja sobie sprawy że, KK to nie tylko co niedzielna msza świeta i odbębnianie spowiedzi raz do roku jak mama prosi albo ksiądz wrzeszczy z ambony! a poza tym nikt niepowidział że KK jest i był idealny...jesteśmy tylko ludźmi....święci też nie od zawsze byli świętymi....może popatrzcie na katolików jak na samych siebie....jak na ludzi! pzdr dla krytyków:) Odpowiedz Link Zgłoś
magdap7 Wizjonerki 27.12.06, 23:25 Witam na tym forum. Nigdy nie zwracałam się do Matki Boskiej, chyba że ktoś mi kazał odmówic na głos Zdrowaś. Poprostu nie umiem. Zwracałam się do Stwórcy. Dwa razy śnił mi się Pan Jezus. Nieprzypadkowo, tylko w dwóch znaczących momentach mojego życia. W momencie pytającym i odnajdującym. Nie mam wstydu, powiedziałyby kobiety, że zwracam sie do męskiego Boga. A tymczasem Bóg nie ma płci i ma obydwie. Tak jak z logiką nieokreśloną, rzeczami niewidzialnymi, jak niektóre fale elektromagnetyczne, albo kulistością Ziemi czy czasoprzestrzeni i osobliwością. My widzimy tylko FRAGMENT rzeczy WIDZIALNYCH. Pozdrawiam, Z PANEM BOGIEM Odpowiedz Link Zgłoś
shithead Re: Wizjonerki 28.12.06, 07:41 To znaczy,ze tez masz wizje.Zaloz swoj ruch.A co jestes gorsza od innych?? Odpowiedz Link Zgłoś
koka.00 Re: Wizjonerki 28.12.06, 10:39 jasne! kto powiedział że Bóg to mężczyzna? - tacy którym nie chciało sie chodzic na religie w podstawówce i nic o Chrzescijaństwie nie wiedzą (albo leniwi którym nie chce się poszerzć zwojów mózgowych, przypominam że do każdej dyskusji potrzebna jest wiedza!) a mimo to zajadle krytykują każdego kto śmie się przyznac do tej wiary, powodzenia w rzucaniu błotem w katolików....o tolerancyjni "ateiści"! ps. ktoś tu powiedział że ateizm to religia....gratuluję:) Odpowiedz Link Zgłoś
lookas7 Ewangelia wg Św.Judasza, Odczepcie się od Heroda, 27.12.06, 23:30 matka boska od feminizmu? Co jeszcze wymyśli GWno żeby poniżyć katolików w Polsce? Odpowiedz Link Zgłoś
glemp1 Narkomanki 27.12.06, 23:53 Opium dla ludu pomieszało tym kobietom w głowach. Są chore z nienawiści. Zamiast tracić czas na idiotyczne modlitwy, lepiej zrobiłyby coś bardziej pożytecznego. Odpowiedz Link Zgłoś
shithead Re: Narkomanki 28.12.06, 07:18 Pewnie im brakuje chlopa z dobrym zaganiaczem. Odpowiedz Link Zgłoś
zapytaniaznak Re: Narkomanki 28.12.06, 10:42 glemp1 napisała: > Opium dla ludu pomieszało tym kobietom w głowach. Są chore z nienawiści. > Zamiast tracić czas na idiotyczne modlitwy, lepiej zrobiłyby coś bardziej > pożytecznego. Sama zrób coś pożytecznego! Masz przecież w artykule o samopomocy. To właśnie jest pożyteczne. I nie wynika to z nienawiści, tylko z miłości bliźniego. Takich działań jest więcej, np. w ramach Caritas, ochronek przyparafialnych, czy dożywiania ubogich. Nie mieszaj wszystkich z moherem, nie mieszaj wszystkich moherów z Rydzykiem. Modlitwy nie są idiotyczne, o ile jest się wierzącym. Odpowiedz Link Zgłoś
marcowsky Hehe to prawda moja ciotka tez z Matka Boska 28.12.06, 00:18 rozmowy prowadzila!Z obrazu zawieszonego nad luzkiem przemawiala do niej Matka Boska,rozmawialy sobie...autentyk! Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 ---- Stal sie cud pewnego razu, dziad przemowil do 28.12.06, 00:59 obrazu. A obraz mu ani slowa, taka byla ich rozmowa. Ide o zaklad, ze w Wigilie ciotka rozmawiala ze zwierzetami :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 Tajemne moce przydroznego glazu takze na serio 28.12.06, 00:28 traktowane byc moga przez osobe w potrzebie. Jest jak jest ale te kobiety sa po prostu ciemne oraz porabane. Tylko patrzec jak pojawia sie znachorki zamawiajace choroby... "Łatwo powiedzieć: fundamentalistyczna stacja manipuluje kobietami. Ale z ich perspektywy wygląda to całkiem inaczej." To calkiem normalne, ze osobie zrecznie manipulowanej nie przyjdzie do glowy, ze jest manipulowana. A one manipulowane sa bez watpienia, by ich wdziecznosc za bycie slyszanymi przekladac sie mogla na konkretne polityczne wybory, poparcie, oraz kompletny brak krytycyzmu w stosunku do kk. "Anna Szutowicz pytała w Beskidzie Wyspowym, co sądzą o antykoncepcji. Mówiły: 'Kościół wie swoje, a my swoje'. I zaraz dodawały, że antykoncepcji nie stosują, bo niezdrowa. Dotyczy to też prezerwatyw. Pozostaje kalendarzyk małżeński. Czyli nie akceptują moralności seksualnej Kościoła, ale przestrzegają jej zasad." Z kontekstu wynika, ze to co "wiedza swoje" niczym nie rozni sie jednak od tego co wie kk. Typowe pustoslowie dla podkreslenia wlasnej niezaleznosci i statusu, ktore w rzeczywistosci sa stoja znacznie nizej niz w bunczucznych deklaracjach. Odpowiedz Link Zgłoś
benek231 Re: Tajemne moce przydroznego glazu takze na seri 28.12.06, 01:10 " Rewolucja islamska, którą kobiety poparły, umożliwiła im awans społeczny, dała wiele praw." Widzialem i czytalem wiele wywiadow z Irankami. Kazdorazowo to wszystko co my postregamy jako razaca dyskryminacje, w oficjalnych wypowiedziach Iranek jawilo sie jako dyskryminacji zaprzeczenie. Bo, okazywalo sie, nie moze byc dyskryminowaniem przypisanie kobiecie takiej spolecznej roli jaka do niej przynalezy. Identycznie z naszymi Moherkami, ktore w zachwytach nad wlasnymi okowami znajduja ucieczke od dosc ponurej rzeczywistosci, na ktora (o czym sa przekonane) nie maja najmniejszego wplywu. Odpowiedz Link Zgłoś
beika Re: Wizjonerki 28.12.06, 00:56 Coraz smutniej mi jak pomyślę, że część z tych kobiet będzie kiedyś matkami i będą wychowywały nowe pokolenie Polaków. Jakim będziemy narodem? Odpowiedz Link Zgłoś
shithead Re: Wizjonerki 28.12.06, 07:16 A jakim jestesmy??? Kogo wybieramy aby nami rzadzili??? Ciemnota je...na ciemnota.Byla jest i bedzie w narodzie,ktory wierzy w kk a nie w Boga. Odpowiedz Link Zgłoś
vitabravo Emocjonalnej i intelektualnej pustki Gazety Wyborc 28.12.06, 09:45 ... nic nie jest w stanie wypełnić. Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: Wizjonerki 28.12.06, 07:43 Też miałem objawienie: Hitlera z kurduplami w klapie! Odpowiedz Link Zgłoś
kika113 Re: Wizjonerki 28.12.06, 09:21 Doktorami kościoła były kobiety w czasach gdy nie do pomyślenia było by studiowały na uniwersytetach. Kobiety w Polsce miały zawsze silną pozycję może dzieki dużej roli jaką odgrywała Matka Boska w Polsce. W XVI wieku radzono by na zarządce majątku wybierano kobiete gdyż lepiej sie wywiazuje z obowiazków w pracy. Prawa wyborcze kobieta w Polsce otrzymała dosyć szybko w porównaniu z krajami zachodnimi. Nie mówiac o Judaizmie (i sławnej dziurze w koszuli nocnej) i Muzułmanach. Odpowiedz Link Zgłoś
kika113 Re: Wizjonerki 28.12.06, 09:25 Kobiety w Polsce sa lepiej wykształcone i bardziej przebojowe od mężczyzn a są to córki i wnuczki tych moherek. Wyborcza znowu wciska kit. Odpowiedz Link Zgłoś
vitabravo Re: Trzeciorzędny poziom kultury Gazety Wyborczej 28.12.06, 09:54 A może nawet tzeciorzędowy. Korzenie Gazety Wyborczej sięgają 4 000 lat. Zwieńczeniem tej tradycji degeneracja GW. Odpowiedz Link Zgłoś
paralela1 Re: Trzeciorzędny poziom kultury Gazety Wyborczej 28.12.06, 09:58 Wyborcza chce osiagnąć pozycję jedynego ogłupiacza-manipulanta i opium dla bezmyślnych mas. Odpowiedz Link Zgłoś
paralela1 Re: Trzeciorzędny poziom kultury Gazety Wyborczej 28.12.06, 10:03 Wyborcza zachowuje sie jak pisklak kukułki w gnieździe innego ptaka. Wszystko wypycha za gniazdo. Nie zazna spokoju dopóki nie będzie sama. Odpowiedz Link Zgłoś
popelina2005 O !.. zjawili się z sekty RM Rydzyka ! 28.12.06, 10:55 największego ogłupiacza polskich kobiet, tych po 40-ce! Odpowiedz Link Zgłoś
paralela1 Re: O !.. zjawili się z sekty RM Rydzyka ! 28.12.06, 11:14 A co ty małolacie wszystkie rozumy pozjadałeś i uważasz kobiety po 40-ce za złom. Moja babcia przeżyła 2 wojny i komunę i była piekielnie inteligentna. Ty kończysz zaoczny licencjat i szkołę MTV. Masz pojęcie o czymś? Wiesz tylko to co ci wyborcza wbije do pustego zarozumiałego łba. Odpowiedz Link Zgłoś
popelina2005 paralela1.... mocherowa głupoto ! 28.12.06, 13:34 jestem już dawno dziadkiem!.. mam 58 lat, znam życie.. cielęcino od Rydzyka! Skończyłem UG...więc nie pouczaj mnie bolszewicka małpo...Już pouczali mnie komuchy ze swoimi UB-kami !.. Zajmij sie odkrywaniem prawdy o złodzieju i oszuście Rydzyku! Odpowiedz Link Zgłoś
paralela1 Re: paralela1.... mocherowa głupoto ! 28.12.06, 13:45 popelina2005 napisał: > jestem już dawno dziadkiem!.. mam 58 lat, znam życie.. cielęcino od Rydzyka! > Skończyłem UG...więc nie pouczaj mnie bolszewicka małpo...Już pouczali mnie > komuchy ze swoimi UB-kami !.. Zajmij sie odkrywaniem prawdy o złodzieju i > oszuście Rydzyku! Sam swoim postem świadczysz o sobie. Z ciebie nie facet a prawdziwa popelina prostak i cham (niestety musze to napisać). Sam jesteś bolszewicka małpa źle zamaskowana. Ja nie bronię Rydzyka ale twoja pogarda dla kobiet po 40 jak i dla kobiet wierzacych świadczy nie o nich ale o twoim zadufaniu w sobie. Faszysci i komuniści też byli lepsi i wiedzieli lepiej od innych zupełnie tak jak ty męska popelino. Odpowiedz Link Zgłoś
travelerseeker Re: paralela1.... mocherowa głupoto ! 01.01.07, 09:41 paralela1 napisała: > popelina2005 napisał: > > > jestem już dawno dziadkiem!.. mam 58 lat, znam życie.. cielęcino od Rydzy > ka! > > Skończyłem UG...więc nie pouczaj mnie bolszewicka małpo...Już pouczali mn > ie > > komuchy ze swoimi UB-kami !.. Zajmij sie odkrywaniem prawdy o złodzieju i > > > oszuście Rydzyku! > Sam swoim postem świadczysz o sobie. Z ciebie nie facet a prawdziwa popelina > prostak i cham (niestety musze to napisać). Sam jesteś bolszewicka małpa źle > zamaskowana. Ja nie bronię Rydzyka ale twoja pogarda dla kobiet po 40 jak i dla > > kobiet wierzacych świadczy nie o nich ale o twoim zadufaniu w sobie. Faszysci i > > komuniści też byli lepsi i wiedzieli lepiej od innych zupełnie tak jak ty > męska popelino. Ojojoj... Czy potrzeba az UG zeby nazywac kogos cielecina i bolszewicka malpa? Rynsztok wystarczy jako szkola manier i dyskusji. Szczesliwego nowego roku! Odpowiedz Link Zgłoś
wielorak Re: Wizjonerki 28.12.06, 10:56 OBLICZA ZDRADY zdrada.zlotemysli.pl/zrobto.php Odpowiedz Link Zgłoś
gobi03 Re: Wizjonerki 28.12.06, 11:52 Obrzydliwy artykuł, strasznie kłamliwy - najzwyklejsza podłość oczerniająca Radio Maryja, Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce i rodziny katolickie. Nie znam teologii feministycznej (co to jest?!) ale patrząc na sprawy, o których mam pojęcie, to ten artykuł to stek bzdur. No i jest obraźliwy dla nas - ale to właśnie dlatego się ukazał w GW. Odpowiedz Link Zgłoś
gobi03 Re: Wizjonerki 31.12.06, 09:01 Cytuję: 1. " Środowiska katolickie głoszą, że kobieta ma realizować swoje powołanie w roli matki. " To nie jest cała prawda, ani nawet pół prawdy. To tylko insynuacja, że katolicy widzą w kobiecie tylko zdolność rozpłodu. Wstrętne. 2. " Polska religijność jest niezwykle, aż heretycko maryjna. Kobiety wymieniają Maryję na pierwszym miejscu wśród osób, do których kierują modlitwy i często właśnie ją stawiają na szczycie w hierarchii niebieskiej. 'No bo Duch Święty to Bóg, a Bóg, Pan Jezus i Matka Najświętsza to Trójca. To są trzy osoby. I wszystkie święte'." Takie uogólnienie nieznajomości podstawowych prawd wiary jest złośliwością. Możliwe, że jakaś stara baba taką swoją teologię stworzyła, ale to nie jest "polsk religijność". 3. " Na przykład aktywność i inwencję kobiet zmieniających reguły narzucone przez instytucje kościelne. " Niby co one zmieniają? Prawo Kanoniczne? Jakie znów reguły? Co najwyżej ogłaszają się prorokiniami, wróżkami, kapłankami itp. Tylko co one mają jeszcze wspólnego z Kościołem Rzymsko-Katolickim? "masowe zjawisko, zwłaszcza na wsi i w małych miasteczkach. Nie są tak spektakularne jak w Lourdes albo w Fatimie, nie wywołują ogromnych ruchów duchowych. To raczej wizje w snach, przy intensywnej modlitwie. Wnuczka zachorowała, syn zdaje maturę - przychodzi Matka Boska, obieca pomoc, uzdrowienie. Każde pomyślnie zakończone wydarzenie kobiety uważają za dzieło Maryi lub Boga. <B>To mistyczki? Święte Katarzyny naszych czasów? </B> Skąd, całkiem zwyczajne emerytki, czasem trochę młodsze panie. Maryja należy do ich rodzin, więc rozmawiają z nią o sprawach konkretnych, codziennych. Czasem tymi doświadczeniami dzielą się między sobą, tworzą wspólnoty." Widzimy tu rodziny z Maryją, ale bez wiadomego radia. Jeszcze raz żenada (przepraszam za kolokwializm). 4. " Religijność ludowa wynosi Maryję do poziomu bóstwa, a to sprzeczne z doktryną chrześcijańską." No proszę: mamy tu religijność ludową w opozycji do kościoła. I właśnie o to chodzi, i właśnie to budzi mój sprzeciw. Autorki książki, niczym echo po staliniźmie, powtarzają jak to polskie społeczeństwo odrywa się od kościoła. 5. Pojawia się też opinia "teolożki feministycznej" i opinia autorki o poglądach Jana Pawła II 6. "Byłam na spotkaniu wspólnoty skupionej wokół wizjonerki zwanej siostrą Zofią. Odbywało się w sali parafialnej. Panie, prawdziwe fundamentalistki, przeciwniczki Soboru Watykańskiego II, wymieniły najpierw informacje nieformalne. 'Szybko muszę wam powiedzieć, zanim ksiądz przyjdzie. Siostra Zofia ma nowy charyzmat - święci wodę przez telefon." Czy to aby na pewno było w salce parafialnej? A może w Tworkach, w Zakładzie?? 7. " wizjonerka wyznała mi, że jeśli nie uznają jej objawień, sama zacznie odprawiać mszę w domu." Czyżby Mateczka Kozłowska? 8. ". Nie ma przecież dziewczynek ministrantek ani kobiet szafarzy Eucharystii. " Ale za to są moralni ateiści, chciałoby się tu dopisać... 9. " katoliczki tworzą liczne ruchy na obrzeżach Kościoła, wyjaśniają dogmaty po swojemu i wymykają się kontroli hierarchii." Jak te myszki w chałupie się wymykają... Biedne, sponiewierane Polki, prawdziwe katoliczki wymykające się hierarchii. Nie mam już ochoty wypisywać z następnej strony. Dość. Tak się pisze w GW o moim Kościele Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Re: Wizjonerki 28.12.06, 16:59 Mohery są zawsze obrażone. W tym ich ćwiczy Rydzyk, chcąć z nich zrobić niewolników. Bo obrażony i niwenawidzący mają zablokowany intelekt, reagują emocjami. Wystarczy do kochania Maryi zawsze dziewicy i do wrzucania datków na nowy samochód Mistrza Wszystkich Moherów. By żyć prawdziwie - nie wystarcza. Odpowiedz Link Zgłoś
travelerseeker Re: Wizjonerki 01.01.07, 09:37 gobi03 napisał: > Obrzydliwy artykuł, strasznie kłamliwy - najzwyklejsza podłość oczerniająca Rad > io Maryja, Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce i rodziny katolickie. > Nie znam teologii feministycznej (co to jest?!) ale patrząc na sprawy, o któryc > h mam pojęcie, to ten artykuł to stek bzdur. No i jest obraźliwy dla nas - ale > to właśnie dlatego się ukazał w GW. Eeee, bez przesady. Przeciez to rozmowa, dyskusja. Rozmawiajmy, wymieniajmy poglady i zacznijmy myslec samodzielnie. A CZEMU WSZYSCY MUZA MIEC TO SAMO ZDANIE? No i co z tego ze komus nie podoba sie Rydzyk? Coz to ma za znaczenie? Polska to chyba jedyny kraj w ktorym Maria nazywa sie Maryja. Po co taka sztucznosc i udziwnianie? A ta teologia feministyczna to ciekawa lektura do poduszki - polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
gobi03 Re: Wizjonerki 01.01.07, 10:35 To nie jest dyskusja, tylko uogólnianie opinii o polskim kościele katolickim na podstawie materiałów zebranych wśród osób głoszących, że mają objawienia. Nie bez powodu Kościół z wielką rezerwą traktuje wszelkie takie informacje - często ich autorki/autorzy są psychicznie niestabilne. Jednak GW to nie przeszkadza, śmiało publikuje stwierdzenia w rodzaju "katoliczki wyjaśniają dogmaty po swojemu", tak jakby te osoby stanowiły większość albo elitę intelektualną Kościoła. Słowo "Maryja" ma uzasadnienie historyczne i nie widzę powodów, aby Bogurodzicy zmieniać teraz imię. Podobnie nie chciałbym nadać swojemu synowi imienia Jezus, mimo że w wielu krajach tak się robi. Odpowiedz Link Zgłoś