Dodaj do ulubionych

próby wątrobowe

04.08.11, 16:19
Jeśli wątek o tym już był to przepraszam, nie znalazłam.
Całkiem rutynowo postanowiłam ostatnio zrobić próby wątrobowe, bo wracam do tabletek antykoncepcyjnych. Nigdy wcześniej nie robiłam tych badań, więc nie mam porównania, ale ALAT wyszedł mi 108 przy normie do 33, ASPAT 48 przy normie do 32. Lekarz u którego akurat byłam i rzucił okiem na moje badania od razu zapytał czy piję wódkę albo czy biorę narkotyki...
Poza euthyroxem i antykoncepcją ostatnio łykam B12, od czasu do czasu selen, czasem magnez i visaxinum na cerę. Przeraziłam się, że biorę tyle leków i to pewnie one są odpowiedzialne za moje wyniki, ale z drugiej strony to B12 biorę nieregularnie może od miesiąca, visaxinum od trzech. Sama nie wiem co o tym myśleć. Robicie sobie takie badania żeby sprawdzić jak przyjmowane suplementy działają na Was?
Obserwuj wątek
    • djpa Re: próby wątrobowe 04.08.11, 16:48
      Robiłam sobie ostanio próby wątrobowe, wyszły mi bardzo ładnie, w okolicach środka normy oba.

Od lat jem Euthyrox, witaminy w zestawie, selen, magnez, B complex, czasami coś z luteiną na oczy i omega 3.

Zbadałam sobie te próby wątrobowe, bo w lutym brałam antybiotyk, po którym przez kilka tygodni wątroba mnie bolała.
    • duzooka Re: próby wątrobowe 04.08.11, 16:49
      Euthyrox nie szkodzi na wątrobę, poczytaj ulotkę, odpowiednio dawkowany nie ma skutków ubocznych oprócz ewentualnej nadwrażliwości na wypełniacze tabletki, selen b12 też nie.
      Pigoły Anty natomiast są bardzo szkodliwe nie tylko dla wątroby ale i całego organizmu, poczytaj o tym w necie, ja bym dobrowolnie nie łykała tego, ale Twój wybór.
      • amoremio7 Re: próby wątrobowe 04.08.11, 19:05
        też biorę różne witaminki , letrox,i anty (od 1,5 roku),pierwsze próby robiłam w maju ubiegłego roku ,kolejne w czerwcu tego roku i wyniki mam 13 i 15 przy normach takich jak twoje
      • idaeadegeneraria Re: próby wątrobowe 04.08.11, 19:41
        tabletki biorę od 13 dni, badanie było robione w zeszłym tygodniu. Nie chce mi się wierzyć, że tydzień na antykoncepcji zrobił takie spustoszenie. Wcześniej też brałam anty, ale od grudnia miałam przerwę.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka