Dodaj do ulubionych

BIOFEEDBACK EEG

IP: *.crowley.pl 12.09.04, 13:25
Witam serdecznie !
Ostatnio sporo przeczytać można o tej metodzie leczenia między innymi
depresji i nerwic.
Czy ktoś z Was korzystał z takiej terapii i z jakim skutkiem ?
Byłabym niezmiernie wdzięczna za opinie.
Dziękuję i pozdrawiam !
Obserwuj wątek
    • subrealism Re: BIOFEEDBACK EEG 12.09.04, 13:53
      Coś słabo tłumaczą zasady działania tej metody, obawiam się, że to 100%
      autosugestii. Eksperyment z kotem mnie nie przekonuje, kot się wyluzował bo był
      przyzwyczajony, że szybka się podniesie i dostanie jedzonko. Swoją drogą
      przydało by mi się zwiększyć wydajność mózgu, bo ostatnio wykorzystuję jakieś
      0,01%, głównie obszary odpowiedzialne za klikanie myszką.
    • Gość: NOVA Re: BIOFEEDBACK EEG IP: *.crowley.pl 12.09.04, 20:58
      Witam ponownie!
      Cieszy mnie, że dobrze się bawicie, ale mnie naprawdę zależy na rzetelnej
      ocenie osób, które taką terapię stosowały. Jest droga, a nie wiem czy to
      kolejne nabijanie w butelkę naiwniaków, czy rzeczywiście coś skutecznego.
      A że jednak jesteście sympatyczni i inteligentni (sądząc z komentarzy)
      pozdrawiam mimo wszystko !
    • eeginstytut Re: EEG Biofeedback 07.01.15, 14:44
      metoda EEG Biofeedback jest założona na zmianie stanu zachowania który ma swój odpowiednik w mapie EEG. Mózg komunikuje się za pośrednictwem fal mózgowych. Jeśli produkuje za dużo i w nieodpowiednim miejscu mózgu fal wolnych lub szybkich, pojawia się depresja. Depresja ma wiele twarzy, które zależą od tej mieszanki fal mózgowych. Najczęściej okolica lewa przedczołowa produkuje za dużo fal wolnych najczęściej alfa i jest to okolica gdzie w normie przeważają fale szybkie beta. Stąd problem, apatia, smutek, beznadzieja. Terapia metodą EEG Biofeedback ma zadanie przywrócić stan prawidłowy, czyli fale szybkie w tej okolicy. Dzieje się tak procesem regularnego przychodzenia na terapię i wyuczania się tworzenia fal szybkich. Z treningu na trening poprawia się nastrój i samopoczucie. Najlepsza droga do wyleczenia to współpraca pomiędzy lekarzem psychiatrą i terapeutą EEG Biofeedback z jednej strony, zaś ze strony pacjenta to regularny tryb życia, psychoterapia, yoga, znalezienie priorytetów w życiu atd. Zapraszam do eeg instytutu, chętnie wyjaśnię bardziej szczegółowo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka