13.01.20, 16:52
Zagraniczne media o WOŚP: "Polska złożyła Australii wzruszający hołd"
"Niesamowite sceny w Polsce" - pisze australijski portal News.com. "Ogromna flaga Australii została rozwinięta podczas największej polskiej imprezy charytatywnej. Był to poruszający wyraz solidarności z ofiarami pożarów buszu" - napisała z kolei brytyjska gazeta "Daily Mail".

--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 16:52
      WOŚP...Tegoroczne wsparcie WOŚP dla Australii dostrzegła znana brytyjska gazeta "Daily Mail". Napisała, że zbiórka na WOŚP, która odbywa się w Australii, zostanie w całości przekazana na pomoc ofiarom niszczycielskich pożarów.

"Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyszedł na scenę krótko po 19.00, przemawiając do warszawiaków i obiecując wsparcie dla spustoszonego przez ogień narodu australijskiego" - relacjonuje gazeta wczorajsze "Światełko do nieba".

„Chcemy połączyć się z daleką, daleką Australią. Życzymy ci wszystkiego najlepszego. Przetrwania, determinacji. Jesteśmy z tobą - powiedział Owsiak. Następnie zagrano hymn australijski, a publiczność pod sceną uniosła do góry rozłożoną flagę Australii " - czytamy dalej.

--
      • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 16:53
        Daily Mail" nazywa to "wzruszającym hołdem oddanym ofiarom pożarów" i "poruszającym wyrazem solidarności z nimi".

Z kolei australijski portal informacyjny News.com.au napisał, że w czasie finału WOŚP doszło do "niesamowitych scen" i pokazał zdjęcie flagi Australii rozpiętej nad głowami ludzi.

--
    • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 16:54
      Jak wynika z informacji zamieszczonych przez sztaby WOŚP dla Australii, z samej internetowej zbiórki udało się zebrać ponad 37 tys. zł, które zostaną przekazane na rządowe służby walczące z pożarem. Nie podliczono jeszcze kwot, które zebrano do puszek w czasie imprez odbywających się w niedzielę w Sydney, Perth i Melbourne.

--
    • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 16:58
      WOŚP 2020. Jurek Owsiak podsumował 28. finał Orkiestry
      Jurek Owsiak wstępnie podsumował 28 finał WOŚP. W 2020 roku wolontariusze WOŚP zebrali rekordową kwotę. Szef Fundacji poinformował też o złożeniu pozwu przeciwko TVP.

--
      • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 16:58
        WOŚP 2020 był rekordowy dla wszystkich wolontariuszy i osób zaangażowanych w zbiórkę. Jurek Owsiak podsumował akcję na konferencji prasowej.

Szef Fundacji WOŚP zdradził, że zadeklarowana kwota, którą przekazano do puszek oraz przeznaczono na aukcje ma przekroczyć 115 mln zł. Ostateczną kwotę poznamy 8 marca. Przed rokiem kwota zadeklarowana przekroczyła 92 mln zł, a kwota faktycznie zebrana - niemal 176 mln zł.

--
        • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 17:00
          W trakcie konferencji padło pytanie o TVP jej rolę w śmierci Pawła Adamowicza przed rokiem. Jurek Owsiak zaprzeczył, by oskarżał o to publicznego nadawcę i nie chciał udzielić odpowiedzi. Po chwili jednak dodał, że pozwał TVP za to, jak został na jej antenie przedstawiony przed rokiem.

--
          • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 17:01
            Przypominacie sobie państwo mnie z plasteliny kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu - powiedział Owsiak. Chodzi o satyryczną animację emitowaną na antenie TVP, sugerującą, że lider WOŚP zabiera pieniądze z puszek.

--
            • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 17:01
              Jurek Owsiak podsumowując finał WOŚP mówił o 35 mln serduszek, które zostały przygotowane na ten rok. - Niektóre sztaby narzekały, że jest ich za mało - mówił założyciel fundacji WOŚP.

Owsiak podał też kwoty, za jakie zostały wylicytowane przedmioty, które cieszyły się największą popularnością. Ponad 100 zł zapłaci zwycięzca aukcji na samochód z serialu "Knight Rider" (pol. "Nieustraszony"). Za ponad 83 tys. zł. wylicytowano replikę noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk, a kurtka Bogusława Lindy, w której wystąpił w filmie "Psy", okazała się warta przeszło 40 tys.

--
              • seremine Re: WOŚP 13.01.20, 17:02
                And
                1 godzinę temu

"Róbta co chceta" - efekt jest taki, że te wspaniałe dzieciaki i młodzież robi co chce... W styczniu zbierają na WOŚP, potem ich ciągle gdzieś spotykam; a to zbierają na Caritas, a to jakąś górę grosza, a to na jakieś zwierzaki, potem znowu na jakieś chore na raka dziecko. Stoją po całych dniach w marketach i zbierają żywność dla ubogich. Ci sami. Owsiak uruchomił lawinę dobra i radosnej energii w Polakach i to jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy świata. Robimy co chcemy. Daj człowiekowi wolność i miej do niego zaufanie. Więcej nie trzeba...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka