Dodaj do ulubionych

Dieta Budwig

02.12.20, 06:48
Dieta Budwig jest skomponowana w taki sposób, by dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników, a więc witamin, węglowodanów, nienasyconych tłuszczów, błonnika, minerałów, mikroelementów i wielu innych.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Dieta Budwig 02.12.20, 06:50
   Będąc na diecie Budwig w celach profilaktycznych, powinniśmy spożywać około 1 do 2 łyżek oleju lnianego dziennie. Jeśli stosujemy dietę wspomagająco na lekkie schorzenia i dolegliwości, zalecana ilość to 4-5 łyżek dziennie. Osoby, których stan jest ciężki, powinny spożywać około 6-8 łyżek oleju lnianego na dobę. Ważne jest, by był to olej tłoczny na zimno, ponieważ tylko taki olej lniany zachowuje pełnię swych prozdrowotnych właściwości. Bardzo ważna jest także woda. W diecie dr Budwig zaleca się picie przynajmniej 2,5 l wody dziennie. Wodę można zastąpić także sokami lub zieloną herbatą.
   • mala200333 Re: Dieta Budwig 02.12.20, 06:52
    Jak już wspomnieliśmy, jednymi z najważniejszych produktów w diecie Budwig są oleje roślinne tłoczone na zimno. Drugim ważnym składnikiem tej diety, który spożywać powinniśmy codziennie, jest chudy twaróg. Połączenie tych dwóch składników spr
     • mala200333 Re: Dieta Budwig 02.12.20, 06:56


      Oprócz tych dwóch składników w diecie Budwig ważne są również surowe i gotowane warzywa, suszone i świeże owoce oraz soki owocowe, siemię lniane, płatki owsiane, odtłuszczone produkty mleczne, kasze bezglutenowe, a także orzechy. Dr Budwig podkreślała przy tym, że produkty, które spożywamy, powinny pochodzić wyłącznie ze zdrowych, ekologicznych upraw.
      • mala200333 Re: Dieta Budwig 02.12.20, 06:58
       Stosując dietę dr Budwig, musimy wyeliminować ze swojego jadłospisu wiele produktów. Przede wszystkim warto raz na zawsze zapomnieć o żywności wysokoprzetworzonej oraz tej, która zawiera konserwanty czy substancje spulchniające. Niedozwolone są także: cukier, mięso, produkty z białej mąki, takie jak makaron czy pszenne pieczywo, a także używki. Przeciwwskazane są też margaryny i tłuszcze rafinowane, masło i tłuszcze zwierzęce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka